Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám

TÉMA: Pro sugárzók

Pro sugárzók 2019 okt. 09 15:05 #81639

• marky
  • marky profilkép
  • törzsgárda tag
  • Kedvencem a magnó... vele kezdődött minden...
  • Köszönetek száma: 42
A Yamaha egyáltalán nem szól vékonyan, testes, csak a mélye kevés. Talán mert ekkora méretből ezen a technikai szinten ez jön ki erőlködés nélkül, és ezt a másik bizonyítja leginkább! ;)
Utolsó szerkesztés: 2019 okt. 09 15:06 Beküldte marky.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Pro sugárzók 2019 okt. 09 12:34 #81637

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
  • Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.
  • Köszönetek száma: 957
Akkor döng :ezvan
Az üres kalász fent hordja a fejét.... a teli meghajol.
Tehát....
Ne vitatkozz idiótákkal. Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal. (Mark Twain)

Pro sugárzók 2019 okt. 09 12:28 #81636

• marky
  • marky profilkép
  • törzsgárda tag
Ennél bármi jobb nekem, a csend is. Agyonszínezett, torz. Nem akarok huszonezerért olyan dolgot, ami nem ennyibe kerül.

A másikhoz: A túltolt basszussal a vékony, enervált, testetlen hangot ellensúlyozzák a koncerteken is általában, itt is.
A testes az valami egészen mást jelent értelmezésemben.
Ez döng.
Utolsó szerkesztés: 2019 okt. 09 12:31 Beküldte marky.

Pro sugárzók 2019 okt. 09 12:25 #81635

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
marky beküldte:
Hát ez nekem nem kéne, ártól függetlenül, a videóban hallottak alapján.

Mert? Mi bánt benne annyi? Vagy tudsz jobbat huszonezerért?
Tehát....
Ne vitatkozz idiótákkal. Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal. (Mark Twain)

Pro sugárzók 2019 okt. 09 12:24 #81634

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
dbrnsk beküldte:
vackor beküldte:
A Neumann modernebb hang, testesebb, de sztem túltolja a mélyeket (kompenzál), valamint számomra zárt a közepe, és kissé dobozhangú. a Yamahának hiányzik a teste, valahogy a sávszélei. Én így hallom. De jó, teszek még ilyeneket.

Ismerősömnek 310-es van és én is ugyanígy hallottam, bántóan sok és kezelhetetlen a basszusa...
Akkor nem véletlen.
Tehát....

Pro sugárzók 2019 okt. 09 12:10 #81633

• dbrnsk
  • dbrnsk profilkép
  • Moderátor
  • Köszönetek száma: 219
vackor beküldte:
A Neumann modernebb hang, testesebb, de sztem túltolja a mélyeket (kompenzál), valamint számomra zárt a közepe, és kissé dobozhangú. a Yamahának hiányzik a teste, valahogy a sávszélei. Én így hallom. De jó, teszek még ilyeneket.

Ismerősömnek 310-es van és én is ugyanígy hallottam, bántóan sok és kezelhetetlen a basszusa...

Pro sugárzók 2019 okt. 09 11:59 #81632

• marky
  • marky profilkép
  • törzsgárda tag
Hát ez nekem nem kéne, ártól függetlenül, a videóban hallottak alapján.

Pro sugárzók 2019 okt. 09 11:37 #81628

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
A JBL 2* annyiba kerül. Jobb is, de ez a kicsike valami 27 ezerért szerintem jó megoldás az alábbiakra.
Tehát....

Pro sugárzók 2019 okt. 09 10:00 #81626

• marky
  • marky profilkép
  • törzsgárda tag
Nagyon sokkal a JBL, szerintem itt. Annak még van némi köze az eredetihez...

Az előzőhöz még annyit szeretnék hozzátenni, a Yamaha sávszélei valóban hiányoznak, amihez viszont a hallásom általában azért nem túl nehezen alkalmazkodik általában, ellenben számomra nem sok zavaróbb dolog van, mint amikor egy kis doboz nagynak akar tűnni hangolásával... Azt nem tudom megszokni, az mindig zavar, az nekem rossz.
Utolsó szerkesztés: 2019 okt. 09 10:04 Beküldte marky.

Pro sugárzók 2019 okt. 09 09:52 #81625

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
Itt ez a kis Presonus 3,5, pc mellé elgondolkodtató ajánlat. Van a front oldalon 3,5-ös jack bemenet is, akár TV mellé is jó lehet, ahol a hátsó bemenetre a TV, elölre meg valami más, akár mobil (néha) ráköthető. És kész is az olcsó hifi a TV mellé. (akinek nem úgy van, mint pl nekem)
Tehát....

Pro sugárzók 2019 okt. 09 09:51 #81624

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
Tehát....

Pro sugárzók 2019 okt. 09 09:49 #81623

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
Tehát....

Pro sugárzók 2019 okt. 09 07:57 #81621

• marky
  • marky profilkép
  • törzsgárda tag
Nekem egyértelműen a Yamaha tetszik jobban. A kicsinek bántóan nincsen középen semmije, alul döng, felül kiemel, tehát loudness hatás, de nem is ez a fő gond, hanem hogy zártabb a hangképe, nem elég nyílt, nem elég feszes, szerintem. A kicsi nekem úgy szól, mint a Spotify bt hangszóróról.
Utolsó szerkesztés: 2019 okt. 09 07:59 Beküldte marky.

Pro sugárzók 2019 okt. 09 07:02 #81620

• arsenlupin
  • arsenlupin profilkép
  • fórumtag
  • Köszönetek száma: 48
badwater beküldte:
nekem a kicsi jobban tetszett
Nekem is az tetszett jobban!

Pro sugárzók 2019 okt. 08 20:32 #81619

• badwater
  • badwater profilkép
  • fórumtag
  • Köszönetek száma: 53
nekem a kicsi jobban tetszett

Pro sugárzók 2019 okt. 05 19:06 #81607

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
Tehát....

Pro sugárzók 2019 aug. 13 14:52 #81211

• marky
  • marky profilkép
  • törzsgárda tag
Zoli sokat kísérletezik a számítógépes zenehallgatással és mivel informatikusként dolgozik, meg hangtechnikusként végzett, és dolgozgatott, képben is van az átlagnál jobban nyilván. Értelmes, okos embernek tartom, érdemes oda figyelni tapasztalataira! Most nagyon boldog, örül, hogy ilyen jól összeállt a berendezése (nem hallottam még), most már azt mondta, mellé merne tenni egy közepes CD-játszót is. Én még ilyen PC-s zeneberendezést eddig nem tapasztaltam, ami ezt meglépné, de az idő nekik dolgozik... tehát hajrá!
Utolsó szerkesztés: 2019 aug. 13 14:52 Beküldte marky.

Pro sugárzók 2019 aug. 13 13:30 #81208

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
"Yamaha HS8 van itt Budaörsön egy barátomnak kb. fél éve. Elsőre mikor megszólalt elég kiábrándító volt. Persze Windows PC, Focusrite olcsó USB-s be-ki cucc. Ezek rendesen vékonyítják és kenik a hangot.
De még emellett is rendesen szétesett hangja volt a HS8-nak elsőre. Aztán néhány hónap után nemrég megint hallottam nála és csodálkoztam. Bejáródott, összeért, egységes lett, jól szólt. Kellett neki rendesen a bejáródási idő. És persze biztos még lehetne javítani egy Linux, RME DAC szintű felállással, amit tervezek is elvinni, próbálni nála valamikor.
A Yamahák világosabb hangúak, nem annyira teltek mint a JBL. Bizonyos felállásokban a magasait nem szokták dicsérni, mert néha szúrós. De szerintem ez is inkább csak rendszer, párok kérdése.
Az ADAM dobozokat szokták még szeretni ezeken a szinteken, de néha ott is kritikus a magas tartomány.
A Yamaha HS8 közelről nagyon komoly, komolyabb benyomást kelt anyagra, minőségre mint a JBL hasonló olcsóbb aktív dobozai.
A 8-as hangszóró rendes basszusokat képes generálni. A forrás pontossága és az akusztikai környezet ebből a szempontból kritikus lehet nála. Szerintem lehet igen jó, pontos vagy rossz, szétomló, mindenre ráülő, csillapítatlan basszust is kapni vele ezek függvényében.
Én például a Yamaha HS8-at már nem merném megvenni magamnak addig míg nincs egy RME DAC szintű forrásom is hozzá. Nagyon sokat számíthat a végeredmény működésében."
Tehát....

Pro sugárzók 2019 aug. 13 13:24 #81206

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
Zz7 szösszenet

Egyébként csak úgy mesélem hogy számítógépes zenélésben hol tartok. Debian Linux natúr rendszer, most éppen a nemrég megjelent 10 Buster viszi nálam a hangminőségi sorrendet az Ubuntu variánsok és a Manjaro Linux verziók előtt is.
Zene hallgatásra többnyire VLC-t használok, de nagyon nem mindegy milyen beállításokkal fut. Alsa kimenet és az audio eszköznél még beállítva hogy mindenféle software változtatások nélkül közvetlen az audio hardware-re küldje. Az RME ADI-2 dac-on van lehetőség ellenőrizni hogy amit kap az a teszt hangfájlhoz képest bithelyes-e. A VLC csak így beállítva bithelyes és ez hallatszik is. Pontosabb és simább.
Aztán a Linux-ban az audio folyamatok prioritás szintje felhúzva maximumra, fájlok hálózaton át DLNA házi szerverről.
Az RME DAC továbbra is zseniális eszköz szerintem. Marha jó hangja van, szerintem hangra jóval többet ki lehet hozni belőle mint az árszintje amennyibe kerül. Nekem legutóbb nála kétszer drágább Naim USB-s DAC-nál tetszett jobban, ráadásul olyan rendszerben amiben az erősítő is Naim volt. A szolgáltatásai pedig profi felső szint. AKG K812 fülessel zseniálisan jó hang.
Az olcsó JBL LSR305 aktív dobozok meg úgy szólnak tőle hogy hihetetlen. Harmad annyi az aktív doboz ára mint az RME DAC de egy 56.000 Ft-os Focusrite után nagyon jön át az RME minősége. Nem nagyon van kedvem váltani.
Most még itt van nálam vendégségben egy Soudncraft 22 csatornás analóg keverő, digitális be-ki lehetőségekkel USB-n. Olcsó de nagyon jól működő cucc. Ez meg abból tud rendesen oktatni mennyire sokat számít a források, fogadók között a megfelelő jelszint illesztettség. A profiban erre is van lehetőség, a hifik nagy részében meg teljesen random módon működik a történet, ahogy éppen sikerül a mindenféle források és előfokok, végfokok kapcsolódásakor.
Tehát....

Pro sugárzók 2019 júl. 21 10:15 #81003

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
A srác keze között elég sok sugárzó megfordul, hogy mennyire egyezik az ízlésünk majd kiderül.
digitalstereophony.blogspot.com/
Tehát....
Utolsó szerkesztés: 2020 márc. 25 10:27 Beküldte vackor.
Oldal elkészítésének ideje: 0.322 másodperc