Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám
  • Oldal:
  • 1
  • 2

TÉMA: Pro sugárzók

Pro sugárzók 2019 júl. 07 14:02 #80700

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
  • Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.
  • Köszönetek száma: 916
Úgy értem látom foglalkoztat a téma, ha ilyen okból is.
Az üres kalász fent hordja a fejét.... a teli meghajol.
Tehát....
Ne vitatkozz idiótákkal. Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal. (Mark Twain)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Pro sugárzók 2019 júl. 07 11:32 #80698

• gaborka8X8
  • gaborka8X8 profilkép
  • nocsak nocsak
  • Köszönetek száma: 60
vackor beküldte:
Akkor tetszik a pro audio vonal, örülök, és köszönöm a beszámolót!

A pro audio vonalat nem "zenehallgatásra" használom, mint azt a saját rendszerem topikban is leírtam, hanem elsősorban zeneválogatásra, és főleg referenciának. Mert mint szintén ott írtam, valamikor a Hi-Fi célkitűzése is a korrekt hang volt. Amikor még az volt az alapelv, hogy ami mérve nem jó, az nem jó. De attól, hogy valami mérve jó, még nem biztos, hogy jó hallgatni. Azaz, a mérve jó készülékek közül válasszunk olyat, ami fülre is jó. És ami elvet még jó páran tartanak a régi hifisek közül. Pont nemrégiben olvastam valami hasonlót dragonweed-től egy másik fórumon. És amely alapelvtől azóta jól eltávolodott a hifis világ egy része. A másik része "elmenekült" az eredetileg pro audio gyártók otthonra szánt készülékeik irányába, ld. ATC, PMC, mert a gyártók is rájöttek, hogy a hifisek közül sem mindenki a 2W-os SE trióda hangra, vagy a Naim hangra vágyik, azaz, nem a "nem baj, ha hazudsz, de legalább szépen tedd" típusú hangra. És vannak, akik ezektől eltérő utat választottak. A magam részéről meg akarom tartani az eredeti irányt, de mivel egyre kevesebbet találkozom ilyen hangú hifi készülékekkel, ezért volt rá szükségem, hogy referenciának valami pro készüléket válasszak.

Pro sugárzók 2019 júl. 07 10:26 #80697

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
Akkor tetszik a pro audio vonal, örülök, és köszönöm a beszámolót!
Tehát....
Ne vitatkozz idiótákkal. Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal. (Mark Twain)

Pro sugárzók 2019 júl. 07 10:09 #80696

• gaborka8X8
  • gaborka8X8 profilkép
  • nocsak nocsak
vackor beküldte:
Ennyi idő után mi a vélemény?

Már ezeknél a pici, közeltéri monitoroknál is kijön a biamplifikáció, de főleg az aktív keresztváltó (ami persze nem lehetséges biamplifikáció nélkül) előnyei. Akik érzékenyek a fázishibákra, azok fogják legelőször meghallani ezt az előnyt. Van egy hódmezővásárhelyi fültárs, aki tökéletes biztonsággal meghallja az abszolút és a relatív fázis közötti különbséget, amit rajta kívül senki másnál nem tapasztaltam még. Amikor az egyik általam szervezett fejhallgatós találkozón végeztünk egy erre vonatkozó csoporttesztet, akkor rajta kívül a "legjobbak" is, csak 75-80 %-os arányban találták el, hogy mikor melyik szól, és az ott megjelent hifisták fele pedig egyáltalán nem is volt erre érzékeny.
Ezen kívül a helyes arányok, a keresztváltási frekvencia körüli feldúsulások, és zavarosságok hiánya, a részletek elég jó megmutatása az, ami mellette szól.
De azóta vettem egy sokkal komolyabb, és főleg sokkal profibb közeltéri stúdiómonitort, egy Equator D5-öt. Ez már egy DSP-vel felszerelt, szintén aktív váltós, biamplifikált, és duál koncentrikus hangszóróval megépített hangsugárzó. És ha valahol igazán érezhető az előnye a duál koncentrikus hangszóróknak, akkor az pont a nagyon közeltéri hallgatás.
Ha ehhez hasonlítom a kis Fostexeket, akkor bizony el kell ismerni, hogy ezek a mini stúdiómonitorok még csak elindultak a korrekt hang irányába, de legalább annyira hifis hangsugárzók, mint amennyire munkaeszközök. A japán mérnökök ennél a típusnál nem tudtak túllépni azon a hibán, amit a pici hangsugárzók konstruktőrei általában elkövetnek, hogy a pici hangsugárzó többet akar annál mutatni, mint amire egyébként képes. Ezért erőlködik le olyan frekvenciatartományba, amit már nem tud jól.
Egyébként itt megjegyezném, hogy a Fostexnek van egy 6301-es sorozata, ahol a különböző változatokat különböző betűvel jelölték. Ez egy pici, egy utas, "szélessávú" zárt doboz, amit a gyártó „personal monitor”-ként aposztrofál, és eredetileg beszédhang visszahallgatásra volt tervezve, de ezen a funkcióján rég túlnőtte magát.
Ebből korábban hallottam 6301B-t, és mostanában elég sokszor a 6301NX-et. Ezek a kis "semmik" a Fostex PM0.4 sokkal drágább hangsugárzók, bűn rondák (úgy néznek ki, mit azok az autós hangsugárzók, amiket a nyolcvanas években a kifordított felnis, Koppány kipufogós Ladák kalaptartójára csavaroztak fel a HMCS-k), nemigen van mélyük, de amit tudnak, azt nagyon tudják. (Valószínűleg ezért is lehet drágábban eladni őket, mint a nagy testvérüket.) Így most a következő cél Fostex ügyben nálam az a 6301NX-ből egy pár.

Az Equator D5-ről pedig csak annyit, hogy ez már tényleg egy komoly jószág, ami valóban a korrekt hangvisszaadást tűzte ki célul, és igen eredményesen meg is valósította. Simán partiban van a kategóriájának "legjobbjaival", azaz, a Genelec 8030-al (Ezt mostanában szintén elég sokat hallottam.) és a Focal CMS 50-el (Ezt is hallottam párszor, de sokkal kevesebbszer.), és ezeknél olcsóbban. (Ki tudja, meddig marad így.)
A tesztek szerint pedig a nagy testvére (Equator D8), nem csak hozza azt a szintet, mint a Genelec 8040, vagy a Focal Solo 6 BE (mindkettő tényleg etalonként van emlegetve a pro fórumokon), hanem ezeknél többet is, sokkal olcsóbban, de ezzel kapcsolatban nincs semmiféle tapasztalatom.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: fzs1

Pro sugárzók 2019 júl. 06 22:37 #80675

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
Ennyi idő után mi a vélemény?
Tehát....

Pro sugárzók 2018 nov. 20 17:54 #78583

• gaborka8X8
  • gaborka8X8 profilkép
  • nocsak nocsak
Már elég régóta tervezgetem, hogy beszerzek egy pár un. nagyon közel téri monitorozásra tervezett kis "studio" hangsugárzót, és pár napja meg is leptem magam egy pár ilyennel:

A kép rejtve van vendégek elől, jelentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.

ami ma érkezett meg.

Felhasználói kézikönyv:
www.manualslib.com/manual/53236/Fostex-Pm0-4.html#manual

Tehát biamplifikált, oldalanként egy-egy 18W-os erősítő a magasaknak és szintén oldalanként egy-egy 18W-os erősítő a mélyközépnek. Amennyit össze tudtam róla szedni, aszerint ebben már aktív a keresztváltó is. Tehát jóval túlmutat egy komolyabb 2.0-ás PC-s hangsugárzón.
Aztán, hogy mennyire alkalmas arra, amire én tervezem használni, az majd kiderül. Egyelőre még a dobozában próbálja átvenni a lakás hőmérsékletét.

Pro sugárzók 2018 szept. 12 16:53 #77298

• marky
  • marky profilkép
  • törzsgárda tag
  • Kedvencem a magnó... vele kezdődött minden...
  • Köszönetek száma: 35
Akit ezek érdekelnek, hallgassa meg őket. Szerintem siralom... nem tudom mennyi közük van konkrétan ahhoz, hogy ilyen pocsék, dinamikátlan, mélytúltolt felvételek készülnek az utóbbi 20 évben, de nem zárnám ki.
Utolsó szerkesztés: 2018 szept. 12 16:55 Beküldte marky.

Pro sugárzók 2018 szept. 12 16:48 #77296

• dbrnsk
  • dbrnsk profilkép
  • Moderátor
  • Köszönetek száma: 210
marky beküldte:
Mindig nyitott vagyok. :hehe

Az is valami...

Pro sugárzók 2018 szept. 12 16:47 #77295

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
marky beküldte:
Szerintem az ajánlásokkal szembe helyezkedve általában sikeresebben tudunk kielégítő megoldásokra lelni, tehát amiket ajánlanak, én általában nem hogy figyelmen kívül hagyom, hanem kifejezetten kerülöm néha, pláne ha jobban megnézem, ki és mire, illetve miért ajánlja. No meg mit hallgat, mit tart jónak, és mit nem
És ez jobban be szokott jönni, mint az ajánlások, meg a listák, másrészt meg hogy mi jó arra, hogy az ember dolgozzon vele, és min lehet élvezetesen zenét hallgatni, az nagyon nem kell, hogy fedésben legyen.
Ezekből jó néhányat hallottam már, és hát az öregecske 4311/4312B helyett zenehallgatási célzattal nagyon nem lennék boldog velük, maradjunk annyiban.

1. Miket?
2. Látod van értelme ilyeneket linkelgetni, máris csevegünk.
3. Az ilyen ajánlások max arra jók, miket hallgassunk még meg.
Tehát....

Pro sugárzók 2018 szept. 12 16:45 #77294

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
dbrnsk beküldte:
vackor beküldte:
Olcsóbbtól indul a drágábbakig.

Ok, de ezért adnál 2500 fontot?

www.attackmagazine.com/reviews/the-best/...-studio-monitors/10/

Tutira nem.
Tehát....

Pro sugárzók 2018 szept. 12 16:43 #77293

• marky
  • marky profilkép
  • törzsgárda tag
Mindig nyitott vagyok. :hehe

Szeretem a pontos magassugárzókat, amik megmutatják, mik vannak eléjük kötve. :fekverohog
Utolsó szerkesztés: 2018 szept. 12 16:45 Beküldte marky.

Pro sugárzók 2018 szept. 12 16:42 #77292

• dbrnsk
  • dbrnsk profilkép
  • Moderátor
marky beküldte:
A 035Ti meg a legjobb dómok egyike, ami valaha készült. :hello

Na akkor van még mit megfülelned....

Pro sugárzók 2018 szept. 12 16:41 #77291

• marky
  • marky profilkép
  • törzsgárda tag
Szerintem a kölni dóm az igazán tutti! :gatyale
Az LE25 a legjobb papír magas, amit eddig hallottam, igaz nem dóm, de a 035Ti meg a legjobb fém dómok egyike, ami valaha készült. :hello
Utolsó szerkesztés: 2018 szept. 12 16:42 Beküldte marky.

Pro sugárzók 2018 szept. 12 16:39 #77290

• dbrnsk
  • dbrnsk profilkép
  • Moderátor
Hát még ha normális dómsugárzó lenne benne! :fekver

Pro sugárzók 2018 szept. 12 16:35 #77289

• marky
  • marky profilkép
  • törzsgárda tag
Szerintem az ajánlásokkal szembe helyezkedve általában sikeresebben tudunk kielégítő megoldásokra lelni, tehát amiket ajánlanak, én általában nem hogy figyelmen kívül hagyom, hanem kifejezetten kerülöm néha, pláne ha jobban megnézem, ki és mire, illetve miért ajánlja. No meg mit hallgat, mit tart jónak, és mit nem
És ez jobban be szokott jönni, mint az ajánlások, meg a listák, másrészt meg hogy mi jó arra, hogy az ember dolgozzon vele, és min lehet élvezetesen zenét hallgatni, az nagyon nem kell, hogy fedésben legyen.
Ezekből jó néhányat hallottam már, és hát az öregecske 4311/4312B helyett zenehallgatási célzattal nagyon nem lennék boldog velük, maradjunk annyiban.
Utolsó szerkesztés: 2018 szept. 12 16:39 Beküldte marky.

Pro sugárzók 2018 szept. 12 16:28 #77288

• dbrnsk
  • dbrnsk profilkép
  • Moderátor
vackor beküldte:

Ok, de ezért adnál 2500 fontot?

www.attackmagazine.com/reviews/the-best/...-studio-monitors/10/

Pro sugárzók 2018 szept. 12 16:25 #77287

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
Tehát....

Pro sugárzók 2018 szept. 12 16:23 #77286

• dbrnsk
  • dbrnsk profilkép
  • Moderátor
vackor beküldte:
Azért viccesen árazott motyók is vannak köztük szép számmal.

Pro sugárzók 2018 szept. 12 13:43 #77285

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
Tehát....

Pro sugárzók 2018 szept. 09 19:38 #77198

• marky
  • marky profilkép
  • törzsgárda tag
Igen, az.
  • Oldal:
  • 1
  • 2
Oldal elkészítésének ideje: 0.723 másodperc