Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám

TÉMA: Kék korszak.Minden ami 70-es évek vége 80-as eleje

Válasz: Kék korszak.Minden ami 70-es évek vége 80-as eleje 2015 jan. 09 09:49 #60357

• tonee73
  • tonee73 profilkép
  • nocsak nocsak
  • Köszönetek száma: 17
mishow beküldte:
Hobo ezt mindig tagadta, állítólag nem is voltak sokáig beszélő viszonyban. Na de az is tény, hogy neki lett lemeze, a többieknek meg nem ...
Igen ezt tudom én is.Egyébként erről most kapásból az Apák Rock'n'Rollja szövege jut az eszembe hirtelen:

"Tíz éve játszom ezt és gyanús vagyok,
Hogy még a talpamon állok,
Ki lehet mögöttem, kit vettem meg?
Mit adtam el és kinek ártok?"
Jó zenék --> Philips CD600 --> Kenwood KR4200 --> Braun L730
Jó zenék --> Marantz CD72mkIISE + Marantz ST72 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus
Mindezek különféle madzagokkal összekötve állványokon
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Kék korszak.Minden ami 70-es évek vége 80-as eleje 2015 jan. 09 09:21 #60353

• atesz111
  • atesz111 profilkép
  • törzsgárda tag
  • Köszönetek száma: 165
Twisztes beküldte:
tonee73 beküldte:
mishow beküldte:
Az tény, hogy Erdős ott akadályozta a Fekete Bárányokat (Mobil, Ricse) ahol csak tudta, ebből a körből egyedül Hobo jutott lemezhez.
Sokan vádolták is Hobot miatta, hogy az apja miatt jutott a lehetőséghez.
Nekünk a 80-as évek elején volt egy csapatunk TNT néven.(nem az a TNT)Úlhullámos zenét játszottunk.Felvittük az Erdősnek a demó kazettánkat meghalgatásra,ott találkoztunk Hobóval,ott azt mondta nekünk,hogy ne foglalkozunk aval ,hogyha nem kapunk pozitiv visszajelzést.Nyomjunk tovább és zenéljünk.Viktor Máténak is tetszett amit csináltunk,de sajnos elcsesztük az Országos Kimit tud válogatóját.Onnan már a TV volt.A megyei válogatón annyi pontot szereztünk,hogy a megyei döntőn nem is kellett játszanunk.Sajnos az országos döntőn két számot kellett játszani,mi nem a sláger számunkal keztünk.Hiba volt mert a zsüri tagok már fáradtak voltak,és sok csapatnak már csak egy számot engedélyeztek.Sajnos .A koncerteket nyomtuk tovább,az ONIX együttes előzenekara voltunk,ők már akkor szerepeltek a Pulzus könnyűzenei músorban,(szuper hang és fényteknika).De az élet úgy hozta,hogy a basszus gitárosunk diszidált az Usába,a dobos pedig Kanadában lakik.Bocs ha untattalak titeket.

Köszi a történetet! Engem sem untattál, sőt... :)

Válasz: Kék korszak.Minden ami 70-es évek vége 80-as eleje 2015 jan. 09 09:04 #60347

• mishow
  • mishow profilkép
  • Moderátor
  • Az ész a fontos, nem a haj!
  • Köszönetek száma: 193
tonee73 beküldte:
mishow beküldte:
Az tény, hogy Erdős ott akadályozta a Fekete Bárányokat (Mobil, Ricse) ahol csak tudta, ebből a körből egyedül Hobo jutott lemezhez.
Hobo ezt mindig tagadta, állítólag nem is voltak sokáig beszélő viszonyban. Na de az is tény, hogy neki lett lemeze, a többieknek meg nem ...

Válasz: Kék korszak.Minden ami 70-es évek vége 80-as eleje 2015 jan. 09 09:02 #60346

• mishow
  • mishow profilkép
  • Moderátor
Twisztes beküldte:
Bocs ha untattalak titeket.
Dehogy untattál, érdekes sztori volt.

Válasz: Kék korszak.Minden ami 70-es évek vége 80- 2015 jan. 09 09:02 #60345

• mishow
  • mishow profilkép
  • Moderátor
donignatio beküldte:
A simlis jelzôt a Vikidálra értettem, nem a PappGy.-ra.
Vikidálról tényleg mondtak mindenféléket!

Válasz: Kék korszak.Minden ami 70-es évek vége 80-as eleje 2015 jan. 09 08:52 #60344

• Twisztes
  • Twisztes profilkép
  • nocsak nocsak
  • Köszönetek száma: 24
tonee73 beküldte:
mishow beküldte:
Nekünk a 80-as évek elején volt egy csapatunk TNT néven.(nem az a TNT)Úlhullámos zenét játszottunk.Felvittük az Erdősnek a demó kazettánkat meghalgatásra,ott találkoztunk Hobóval,ott azt mondta nekünk,hogy ne foglalkozunk aval ,hogyha nem kapunk pozitiv visszajelzést.Nyomjunk tovább és zenéljünk.Viktor Máténak is tetszett amit csináltunk,de sajnos elcsesztük az Országos Kimit tud válogatóját.Onnan már a TV volt.A megyei válogatón annyi pontot szereztünk,hogy a megyei döntőn nem is kellett játszanunk.Sajnos az országos döntőn két számot kellett játszani,mi nem a sláger számunkal keztünk.Hiba volt mert a zsüri tagok már fáradtak voltak,és sok csapatnak már csak egy számot engedélyeztek.Sajnos .A koncerteket nyomtuk tovább,az ONIX együttes előzenekara voltunk,ők már akkor szerepeltek a Pulzus könnyűzenei músorban,(szuper hang és fényteknika).De az élet úgy hozta,hogy a basszus gitárosunk diszidált az Usába,a dobos pedig Kanadában lakik.Bocs ha untattalak titeket.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Indy

Válasz: Kék korszak.Minden ami 70-es évek vége 80-as eleje 2015 jan. 09 08:02 #60333

• tonee73
  • tonee73 profilkép
  • nocsak nocsak
  • Köszönetek száma: 17
mishow beküldte:
Jó zenék --> Philips CD600 --> Kenwood KR4200 --> Braun L730
Jó zenék --> Marantz CD72mkIISE + Marantz ST72 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus
Mindezek különféle madzagokkal összekötve állványokon

Válasz: Kék korszak.Minden ami 70-es évek vége 80- 2015 jan. 09 07:34 #60325

• donignatio
  • donignatio profilkép
  • nocsak nocsak
  • Köszönetek száma: 33
mishow beküldte:
donignatio beküldte:
Ezt én kicsit másképpen tudom. A Dinamit zenekart Erdős Péter forszírozta nagyon, mivel a P.Mobilt szívből utálta.
Azt gondolta, ha Vikidált elhozza a Mobilból, akkor az megszűnik létezni.
Én is így tudtam eredetileg, de a másik változatot Papp Gyula mesélte személyesen. Ha nem mondott igazat, akkor én sem ...
Nyilván a személyes ismeretség kicsit más megvilágításba helyezi a dolgokat.

Az én aktív kapcsolatom velük még a Dinamit elôtti idôkre. datálôdik.A Skorpió akkor alakult, Papp Gyula még ott gyúrta a billentyûket.
A simlis jelzôt a Vikidálra értettem, nem a PappGy.-ra.
....a lényeg lényege lényegében lényegtelen!

Válasz: Kék korszak.Minden ami 70-es évek vége 80-as eleje 2015 jan. 09 07:30 #60324

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
  • Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.
  • Köszönetek száma: 922
mishow beküldte:
fzs1 beküldte:
Nu, págágyí! ( emlékeztek még rá? )
Naná!!!

Ja!

Most zseniális, ha orosz meséről van szó: masa i medved. Keress rá, nézz bele....
Az üres kalász fent hordja a fejét.... a teli meghajol.
Tehát....
Ne vitatkozz idiótákkal. Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal. (Mark Twain)

Válasz: Kék korszak.Minden ami 70-es évek vége 80-as eleje 2015 jan. 09 07:29 #60323

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
mishow beküldte:
vackor beküldte:
5 éve bízok...
No megállj csak! :dog

Az igazság néha qrvakemény... :)
Tehát....
Ne vitatkozz idiótákkal. Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal. (Mark Twain)

Válasz: Kék korszak.Minden ami 70-es évek vége 80-as eleje 2015 jan. 09 07:09 #60318

• mishow
  • mishow profilkép
  • Moderátor
donignatio beküldte:
Ezt én kicsit másképpen tudom. A Dinamit zenekart Erdős Péter forszírozta nagyon, mivel a P.Mobilt szívből utálta.
Azt gondolta, ha Vikidált elhozza a Mobilból, akkor az megszűnik létezni.
Én is így tudtam eredetileg, de a másik változatot Papp Gyula mesélte személyesen. Ha nem mondott igazat, akkor én sem ...
Nyilván a személyes ismeretség kicsit más megvilágításba helyezi a dolgokat.

Válasz: Kék korszak.Minden ami 70-es évek vége 80-as eleje 2015 jan. 09 04:30 #60316

• donignatio
  • donignatio profilkép
  • nocsak nocsak
  • Köszönetek száma: 33
mishow beküldte:
gzenguz beküldte:
Twisztes beküldte:
De jó ez a Dinamit lemez.
Jó bizony !!!
Pedig emlékszem, annak idején kaptak az egykori P.Mobil rajongóktól rendesen. Főleg Vikidál. Folyton leárulózták, a Dinamitra meg azt mondták, hogy Állami Rockzenekar, akiket a lemezgyár nagyhatalmú urai hoztak létre, hogy ezzel is "szétverjék" a P.Mobilt.
Pedig az igazság, hogy a Dinamitot Papp Gyula találta ki, aki akkor a Mobil billentyűse volt, és rohadtul unta az állandó mellőzöttséget (ami főleg Schuszter Lóri nehéz természetének volt köszönhető), és szeretett volna egy profi "szupergruppot" létrehozni - ezt az egyik "Privát rocktörténet" c.műsorban részletesen elmesélte.

Azt gondolta, ha Vikidált elhozza a Mobilból, akkor az megszűnik létezni. Ebben nagyot tévedett, mert a P.Mobil az Schuster L.
Ha ő nincs ott, akkor az nem az a zenekar. Hiába nem énekel, nem játszik hangszereken, de az irányt ő mutatja meg.
Azt a "kicsontozott", végletekig letisztított rock-ot valahogy ő mixeli ki.

És ezt tul.képpen nem én mondom, hanem az ominózus Dinamit zenekar egykori dobosa, Németh Gábor.
Hiába voltak "nagy" nevek a super(?)groupban, igazán maradandót nem tudtak alkotni.
Szerintem túl mesterkélt zenét játszottak, hiányzott belőle az őszinteség, keménység, jó értelemben vett vadság.
Nem is értek meg hosszú időt.

A Lóri nehéz természetéről csak annyit: ő egy karakán, határozott egyéniség. Nála nincs szürke, csak fekete, v. fehér.
A Gyula meg simlis. Ennyi. Volt szerencsém őket a '70-es évek közepén személyesen is megismerni, de ez egy hosszabb történet.:sutoget
....a lényeg lényege lényegében lényegtelen!
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: atesz111, Indy

Válasz: Kék korszak.Minden ami 70-es évek vége 80-as eleje 2015 jan. 08 19:38 #60305

• Twisztes
  • Twisztes profilkép
  • nocsak nocsak
még
A kép rejtve van vendégek elől, jelentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.

This message has attachments images.
Please log in or register to see it.

Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: tiborkaba, fzs1

Válasz: Kék korszak.Minden ami 70-es évek vége 80-as eleje 2015 jan. 08 19:34 #60304

• Twisztes
  • Twisztes profilkép
  • nocsak nocsak
Ma bekékültem.
A kép rejtve van vendégek elől, jelentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.

This message has attachments images.

Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: tiborkaba, fzs1

Válasz: Kék korszak.Minden ami 70-es évek vége 80-as eleje 2015 jan. 08 14:30 #60302

• tiborkaba
  • tiborkaba profilkép
  • fórumtag
  • Köszönetek száma: 239
A gyerekszobámban az egyik falon egy Nu Págágyis fototapéta volt. Gondolom eléggé beleégett a retinámba...
Thorens TD 126 Mk III --- EICO ST70 --- Goodmans Maxim
Pioneer PD-S601
Dell StudioXPS
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: vackor

Válasz: Kék korszak.Minden ami 70-es évek vége 80-as eleje 2015 jan. 08 13:13 #60301

• mishow
  • mishow profilkép
  • Moderátor
fzs1 beküldte:
Nu, págágyí! ( emlékeztek még rá? )
Naná!!!

Válasz: Kék korszak.Minden ami 70-es évek vége 80-as eleje 2015 jan. 08 13:09 #60300

• fzs1
  • fzs1 profilkép
  • Moderátor
  • Köszönetek száma: 666
mishow beküldte:
vackor beküldte:
5 éve bízok...
Nu, págágyí!
( emlékeztek még rá? )

This message has an attachment image.

Van nálam valami fekete lyuk... állítólag élvezem...
HB ( hifista-bohóc ) - remélem jól szórakoztok :)-, aki azért néha hallgat egy kis zenét is

Válasz: Kék korszak.Minden ami 70-es évek vége 80-as eleje 2015 jan. 08 12:54 #60299

• mishow
  • mishow profilkép
  • Moderátor
vackor beküldte:
5 éve bízok...

Válasz: Kék korszak.Minden ami 70-es évek vége 80-as eleje 2015 jan. 08 12:25 #60295

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
5 éve bízok... :nagydolog

...hiába....

:hehe2
Tehát....

Válasz: Kék korszak.Minden ami 70-es évek vége 80-as eleje 2015 jan. 08 10:44 #60292

• mishow
  • mishow profilkép
  • Moderátor
vackor beküldte:
Én kb 5 éve próbálom...
"Mondottam, ember küzdj, és bízva bízzál!"
Madách Imre: Az ember tragédiája / Az Úr szavai / XV.szín
Utolsó szerkesztés: 2015 jan. 08 10:44 Beküldte mishow.
Moderátorok: fzs1, Indy
Oldal elkészítésének ideje: 0.458 másodperc