Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám
  • Oldal:
  • 1
  • 2

TÉMA: ESEL sound

Válasz: ESEL sound 2012 febr. 09 07:58 #31213

• Tigris
  • Tigris profilkép
  • törzsgárda tag
  • Netragadozó
  • Köszönetek száma: 2
Nem ismerem, mert nem hallottam ezt a tipust, így én nem is nyilatkoznék a hangjáról, ránézésre nem lehet megmondani jól szól -e vagy sem! A 801 nagyon jó kis doboz volt, de nekem anno a technikám nem volt megfelelő mellé. Nagyon jó érzékenységű doboz a gyári adatokból, szép nagy a közép is, akár szólhat jól is. Meg kell hallgatni, másként nem megy.
Sztereó: Onkyo 7711 futómű+ Musical Fidelity M1 DAC, Sansui Elő+végfok. Transparent hangfalkábel, DIY IC és tápkábelek. Dali C6 hangsugárzó.

Mozi: Onkyo Tx-NR809 erősitő, Onkyo Bd-Sp 309 3D bluray, Samsung plazma 130 cm. Dali hangsugárzó szett. DIY ic, és hálózati kábelek,...
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: ESEL sound 2012 febr. 09 07:52 #31212

• Twisztes
  • Twisztes profilkép
  • nocsak nocsak
  • Köszönetek száma: 24
Szerinted érdemes lenne megvenni?Egy csöves erősitő hajtaná.Tigris beküldte:
A két rés reflex nyilás, a magas meg egy tölcsér közepén elhelyezett. Hogy pontosítsak légrésnek nevezném inkább mint reflex nyílásnak..Nekem a 801 volt valamikor, imádtam.

A kép rejtve van vendégek elől, jelentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.

Válasz: ESEL sound 2012 febr. 09 07:04 #31211

• Tigris
  • Tigris profilkép
  • törzsgárda tag
  • Netragadozó
A két rés reflex nyilás, a magas meg egy tölcsér közepén elhelyezett. Hogy pontosítsak légrésnek nevezném inkább mint reflex nyílásnak..Nekem a 801 volt valamikor, imádtam.

A kép rejtve van vendégek elől, jelentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.

This message has an attachment image.
Please log in or register to see it.

Sztereó: Onkyo 7711 futómű+ Musical Fidelity M1 DAC, Sansui Elő+végfok. Transparent hangfalkábel, DIY IC és tápkábelek. Dali C6 hangsugárzó.

Mozi: Onkyo Tx-NR809 erősitő, Onkyo Bd-Sp 309 3D bluray, Samsung plazma 130 cm. Dali hangsugárzó szett. DIY ic, és hálózati kábelek,...
Utolsó szerkesztés: 2012 febr. 09 07:13 Beküldte Tigris.

Válasz: ESEL sound 2012 febr. 09 06:29 #31207

• esel
  • esel profilkép
  • nocsak nocsak
  • Köszönetek száma: 7
Twisztes beküldte:
Laci bácsi nem tud valami véleményt mondani erről ?elektronika.vatera.hu/hangfal_hangrendsz...lpar_1541901527.html
Klangfilm is próbált segiteni,de ő azt mondja hogy nagyon kis szériában gyárthatták azért nincs róla infó a neten.
A hangszórói alapján jó hangfal kell, hogy legyen. Ami aggaszt, az a hangfal két oldalán látható nyílás, ami lehet, hogy szalagsugárzót takar. A szalagsugárzó idővel szeret eltörni. Ha futja egy útra, hallgasd meg Celldömölkön. Szerintem megérné.

Válasz: ESEL sound 2012 febr. 09 06:27 #31206

• esel
  • esel profilkép
  • nocsak nocsak
ultraviolator beküldte:
botfülű beküldte:
esel beküldte:
ultraviolator beküldte:
Izgalmas téma! :)

:D
Mindkét dac hozzáférhető. Az RCA (asszimmetrikus) két bemenettel, az XLR (szimmetrikus) négy bemenettel szerelhető. Védeni szeretném a szimmetrikus (általad "S"-re keresztelt) áramkőrt. Mikor Nálad voltam vele, még nem volt egészen kész. A végleges áramkőr messze felülmúlja az asszimmetrikus változatot.
Amikor nálam voltatok Attilával, akkor még nem a végleges változatot hallgattuk, ha jól emlékszem. És az is sokkal jobb volt a réginél, emlékszem még nektek is annyira tetszett, hogy egyszerre akartatok hazaindulni és maradni még egy kicsit.

Az én szempontomból sajnos, nem jól emlékszel, én utoljára akkor jártam nálad, amikor még nem volt sem ESEL S Dac, sem Thiel, ellenben Orion dögivel. :)
Ez velem bármikor előfordul, bocsánat. Bízom az időjárás mielőbbi javulásában, hogy megtehessük ennek a szörnyű hiánynak a pótlását.

Válasz: ESEL sound 2012 febr. 08 19:27 #31163

• ultraviolator
  • ultraviolator profilkép
  • érdeklődő
botfülű beküldte:
esel beküldte:
ultraviolator beküldte:

Mindkét dac hozzáférhető. Az RCA (asszimmetrikus) két bemenettel, az XLR (szimmetrikus) négy bemenettel szerelhető. Védeni szeretném a szimmetrikus (általad "S"-re keresztelt) áramkőrt. Mikor Nálad voltam vele, még nem volt egészen kész. A végleges áramkőr messze felülmúlja az asszimmetrikus változatot.
Amikor nálam voltatok Attilával, akkor még nem a végleges változatot hallgattuk, ha jól emlékszem. És az is sokkal jobb volt a réginél, emlékszem még nektek is annyira tetszett, hogy egyszerre akartatok hazaindulni és maradni még egy kicsit.

Az én szempontomból sajnos, nem jól emlékszel, én utoljára akkor jártam nálad, amikor még nem volt sem ESEL S Dac, sem Thiel, ellenben Orion dögivel. :)
Itt nincsenek profit! ;)

Válasz: ESEL sound 2012 febr. 08 19:25 #31161

• ultraviolator
  • érdeklődő
esel, botfülű, válaszoltam a témának megfelelő topicban, ITT - katt
Itt nincsenek profit! ;)

Válasz: ESEL sound 2012 febr. 08 19:19 #31155

• Twisztes
  • Twisztes profilkép
  • nocsak nocsak
  • Köszönetek száma: 24
Laci bácsi nem tud valami véleményt mondani erről ?elektronika.vatera.hu/hangfal_hangrendsz...lpar_1541901527.html
Klangfilm is próbált segiteni,de ő azt mondja hogy nagyon kis szériában gyárthatták azért nincs róla infó a neten.

Válasz: ESEL sound 2012 febr. 08 19:04 #31154

• Tigris
  • Tigris profilkép
  • törzsgárda tag
  • Netragadozó
Jöhetne már a jó idő, mert ezekből az újakból semmit nem hallottam még...:nyelvel

Válasz: ESEL sound 2012 febr. 08 18:59 #31151

• esel
  • esel profilkép
  • nocsak nocsak
botfülű beküldte:
esel beküldte:
ultraviolator beküldte:
:)

(Azóta töröm a fejem, hogy vajon mi a fene baja lehet a hangfaladnak.) ...
Két tippem van.
Az egyik a szoba mérete és akusztikája.
A másik, hogy a szélessávúhoz hasonlítod, ami teljesen más. Nem biztos, hogy mindenben jobb, de biztosan más. Nincs benne hangváltó. Emlékszel, hogy olyan háromdimenziós hangképet nálunk sem hallottunk, mint ami nálad hallható?
Kimbernél sem a szoba mérete, sem akusztikája nem optimális (finoman fogalmazok). A JBL mégis kifutja magát, élvezetes zenét ad.

Máshol van elásva a kutya. (Talán a hangszóró készletben, vagy a keresztváktóban?)

Aktív keresztváltó tervezésével kezdtem bajlódni, egyre több mindent ismerek meg ebből a világból. Össze-vissza tekeredő fázisok, millisecundumos csoportfutási idők. Baj, baj hátán. Kezdem érteni, miért drágák a jó hangfalak. Nálad egyébként egészen jól felállt a szinpad, még akkor is, ha most nem így emlékszel. Jó hangfalad van.

Válasz: ESEL sound 2012 febr. 08 17:37 #31135

• botfülű
  • botfülű profilkép
  • érdeklődő
esel beküldte:
ultraviolator beküldte:
:)

(Azóta töröm a fejem, hogy vajon mi a fene baja lehet a hangfaladnak.) ...
Két tippem van.
Az egyik a szoba mérete és akusztikája.
A másik, hogy a szélessávúhoz hasonlítod, ami teljesen más. Nem biztos, hogy mindenben jobb, de biztosan más. Nincs benne hangváltó. Emlékszel, hogy olyan háromdimenziós hangképet nálunk sem hallottunk, mint ami nálad hallható?
Utolsó szerkesztés: 2012 febr. 08 17:38 Beküldte botfülű.

Válasz: ESEL sound 2012 febr. 08 17:30 #31133

• botfülű
  • botfülű profilkép
  • érdeklődő
esel beküldte:
ultraviolator beküldte:

Válasz: ESEL sound 2012 febr. 08 15:12 #31111

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
  • Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.
  • Köszönetek száma: 922
:kiraly
Az üres kalász fent hordja a fejét.... a teli meghajol.
Tehát....
Ne vitatkozz idiótákkal. Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal. (Mark Twain)

Válasz: ESEL sound 2012 febr. 08 12:47 #31108

• esel
  • esel profilkép
  • nocsak nocsak
ultraviolator beküldte:

Engem izgat, hogy a DAC 1/A rca és a DAC 2/S xlr között lesz-e átfedés, azaz készül-e még aszimmetrikus változat, vagy ezentúl a szimmetrikus lesz AZ ESEL Sound D/A konvertere.

Azért lennék kíváncsi, mert az "S" precízebb, informatívabb, és kissé talán szigorúbb hangú, míg az "A" egy kissé puhább, mondhatni "csöves" karakterű hang.
Rövid "S" próba alkalmával azonnal őrá voksolnék, miközben rengeteg csodás zenehallgató órát köszönhetek az "A"-nak.

Szóval:
Kedves "hóbazárt Zeneszigetén" alkotó Sümeghi "ESEL" László, mi a terv, típus váltás, vagy párhuzamos választék?

Mindkét dac hozzáférhető. Az RCA (asszimmetrikus) két bemenettel, az XLR (szimmetrikus) négy bemenettel szerelhető. Védeni szeretném a szimmetrikus (általad "S"-re keresztelt) áramkőrt. Mikor Nálad voltam vele, még nem volt egészen kész. A végleges áramkőr messze felülmúlja az asszimmetrikus változatot. (Azóta töröm a fejem, hogy vajon mi a fene baja lehet a hangfaladnak.) Rövidesen beszámolok a két áramkőr jellemző különbségéről.

Válasz: ESEL sound 2012 febr. 08 09:10 #31098

• ultraviolator
  • érdeklődő

Engem izgat, hogy a DAC 1/A rca és a DAC 2/S xlr között lesz-e átfedés, azaz készül-e még aszimmetrikus változat, vagy ezentúl a szimmetrikus lesz AZ ESEL Sound D/A konvertere.

Azért lennék kíváncsi, mert az "S" precízebb, informatívabb, és kissé talán szigorúbb hangú, míg az "A" egy kissé puhább, mondhatni "csöves" karakterű hang.
Rövid "S" próba alkalmával azonnal őrá voksolnék, miközben rengeteg csodás zenehallgató órát köszönhetek az "A"-nak.

Szóval:
Kedves "hóbazárt Zeneszigetén" alkotó Sümeghi "ESEL" László, mi a terv, típus váltás, vagy párhuzamos választék?

Itt nincsenek profit! ;)

Válasz: ESEL sound 2012 febr. 08 07:21 #31096

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
Reméljük kapunk Eseltől egy pár képet a fejlesztés közbeni munkáról is...
Tehát....
Ne vitatkozz idiótákkal. Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal. (Mark Twain)

Válasz: ESEL sound 2012 febr. 08 07:07 #31095

• Buga_Jakab
  • Buga_Jakab profilkép
  • Admin
  • Legjobb barátom a Tenkes kapitánya...
  • Köszönetek száma: 43
Tigris beküldte:
Nem kell több, ezt hallani kell. :kiraly2

Bizony. Én már szeretném is az új fejlesztés(eke)t. :dancer
Pihenéshez: Harman Kardon HD760 - Siltech M20 G6 - Harman Kardon HK680 - Crystal Cable - L40
Munkához: Philips CD160 - Klotz MC5000 - PM655 - Cordial - JBL Control One

Orchidett's website
Buy prints online

Válasz: ESEL sound 2012 febr. 08 06:56 #31094

• Tigris
  • Tigris profilkép
  • törzsgárda tag
  • Netragadozó
Nem kell több, ezt hallani kell. :kiraly2

ESEL sound 2012 febr. 08 06:24 #31090

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
Kell a címnél több? Itt egyszerre lehet erősítőről, DACról beszélni. Hajrá. Nem zárnám innen ki a Zimonyi kábeleket, ha már azt használja a mester a gépekhö...
Tehát....
  • Oldal:
  • 1
  • 2
Moderátorok: fzs1, Indy
Oldal elkészítésének ideje: 0.465 másodperc