Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám

TÉMA: Heed Fan Club

Válasz: Heed Fan Club 2014 aug. 24 15:03 #57532

• kimber
  • kimber profilkép
  • fórumtag
  • Köszönetek száma: 146
Tegnap rákérdeztem Zsoltira, hogy konkrétan mi nem tetszett neki nálam, hogy vissza tudjam hallgatni nyugiban, mivel össze-vissza kapkodtam, hogy mit tegyek be neki (ezért nem szeretem, ha valaki nem hoz saját lemezeket, én meg nem tartok tuti receptes demo válogatást), így bekerülhettek olyan lemezek is, amiket még nem hallgattam az új rendszeren, és nem tudom, hogy most hogyan szólnak, csak egyszerűen jó zenének tartom őket, ezért inkább a zenékre, mintsem a felvételekre koncentráltam.

Zsolti írta, hogy konkrétan egy felvételnél érezte azt, hogy ez már sok- ráadásul jó hangosan hallgattuk azt a zenét- ami egy arab (szufi) énekes lemeze volt, aki sajátságos kappanhangon énekel, érdekes kuriózum a maga nemében. Ma hazaérve a műszakból felraktam a lemezt, és igazat kell adnom Zsoltinak, mert most nekem sem tetszett ez a felvétel, de rá is jöttem az okára, hogy miért nem. Az IKEA asztalkámat valamiért nem szereti az Arcam cd lejátszóm, valahogy olyan tompán, fátyolosan szólal meg rajta, ami sok felvételnél olyan kellemesen puha, sokáig hallgatható benyomást tesz, de vannak olyan felvételek, amiknél meg már fedett, elfolyós, felhangosítva meg idegesítő lehet. A NAD erősítő idején végig bent volt a cd alatt egy 2 cm vastag bükkfa lap, amitől feszesebb, precízebb lett a hangzás, mondhatni azt adta a lejátszó, amit tud. Aztán ahogy megjött a Heed, ezt ki is vettem, mert azt gondoltam a Heed erősítő van annyival élénkebb hangú, hogy nem kell a cd alá sem ilyen alátét. Így ment már 1-2 napja, de ezalatt nem hallgattam annyi lemezt, hogy háttérzene során el tudtam volna dönteni mi legyen, meg nem is foglalkoztam vele, mert nekem amiket addig hallgattam úgy is tetszett a cd hangja, alátét nélkül. A képeken amiket Zsolti csinált látszik is, hogy nincs ott az alátét a cd alatt. Aztán elgondolkodtam ma visszahallgatva a felvételt, hogy miért lehet ez most tompább mint korábban,holott egy tisztább és nyíltabb hangú erősítővel hallgatom. Ekkor jutott eszembe az alátét, amit vissza is tettem,és helyre állt minden ennél a felvételnél is. Vackor talán emlékszik még erre a kis fekete falapra a cd alatt, mert pont vele tettük be ide annak idején, de akkor is a cd alatt volt, amikor Mishow-val hallgattunk zenét még a NAD idején. Na most azt nem tudom még, hogy ez az alátét marad-e, vagy nem, mert vannak felvételek, amik eleve tompábbak, ilyenkor jót tesz ez az alátét,ami feltisztítja a cd hangját, de vannak olyan felvételek is, ahol már soknak érzem. Nyilván az a jó, ha egy rendszer leköveti a felvételek jellegzetességeit, és akkor van igaza, ha minél tisztábban szól, még ha ez nem is mindig a legkellemesebb a fülnek.
„Isten azért teremtette a zenét, hogy szavak nélkül is tudjunk imádkozni”.
(John Lennon)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Heed Fan Club 2014 aug. 24 11:33 #57525

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
  • Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.
  • Köszönetek száma: 922
mishow beküldte:
Nehogymá' megsértődj itt nekünk Zsóti! :)
Te csak nyugodtan csereberélj, kísérletezz, hallgatózz ízlésed és kíváncsiságod szerint, és hallgasd azt, ami éppen a legjobban tetszik!
Mi is ezt csináltuk, és mi is így értünk el oda, ahol most vagyunk, és ráadásul ez vagy tetszik nekünk vagy nem ... de ez egy ilyen kávéház, megbeszéltük már sokszor.
Azzal meg pláne ne foglalkozz, mi lesz a véleményed pár hét múlva, mert azt majd az idő kiforrja.
Fura lesz amit mondok, de szerintem neked most kicsit az a problémád, hogy túl gyorsan jutottál el egy kedvező állapothoz, és most tulajdonképpen nincs már hová fejleszteni, de a bogár meg csak motoszkál ...
Ha tudnád, én korábban hasonló helyzetben hány olyan rendszert álltam neki "fejleszteni" amire később rájöttem, kár volt - de azt se bántam meg, mert abból is rengeteget tanultam (mondjuk legfeljebb annyi, hogy ha az a pénz most mind itt lenne a számlámon ... :unsure: :whistle: )

Relax, csak szórakozunk, Misó! Fzs nem az a sértődős fajta.
Az üres kalász fent hordja a fejét.... a teli meghajol.
Tehát....
Ne vitatkozz idiótákkal. Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal. (Mark Twain)

Válasz: Heed Fan Club 2014 aug. 24 10:21 #57519

• Bandy66
  • Bandy66 profilkép
  • nocsak nocsak
  • Köszönetek száma: 59
Pár kép

A kép rejtve van vendégek elől, jelentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.

A kép rejtve van vendégek elől, jelentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.

This message has attachments images.
Please log in or register to see it.

Utolsó szerkesztés: 2014 aug. 24 13:02 Beküldte vackor.

Válasz: Heed Fan Club 2014 aug. 24 10:11 #57518

• mishow
  • mishow profilkép
  • Moderátor
  • Az ész a fontos, nem a haj!
  • Köszönetek száma: 193
Bandy66 beküldte:
lehet nem is emlékszik majd rá
Zsolt nem az a típus ... ;)

Válasz: Heed Fan Club 2014 aug. 24 09:57 #57516

• Bandy66
  • Bandy66 profilkép
  • nocsak nocsak
Nem is igazán kisszériás lenne ez ...
Kb. 8 éve vásároltam, azóta már gondoltam párszor az eladására is, annyira nem találtam a "társaságát".
Az eladótól kapott infók alapján csak pár darab készült belőle megrendelésre, módosított kapcsolás. Ő szubot hajtott vele, de szerinte "túl húsos" volt a megszólalása, amiatt döntött az eladása mellett.

Kíváncsian várom milyen infót kapsz majd H. Zsolttól, lehet nem is emlékszik majd rá. :)

Válasz: Heed Fan Club 2014 aug. 24 09:23 #57513

• mishow
  • mishow profilkép
  • Moderátor
Bandy66 beküldte:
A panelen található felirat szerint 1 Obelisk Sam végfokkal rendelkezem
Na erről sem hallottam még, ha legközelebb megyek H.Zs-hoz, akkor majd rákérdezek. Amikor írtad, hogy kisszériás végfok, azt hittem Taurusod van. Olyan is volt nálam fülelni. Na, az példásul nem Obelisk típusú kapcsolással készült, és pont az volt a cél, hogy élénkebb hangú, több részletet megmutató, erőteljesebb, dinamikusabb hangzása legyen. Azt hiszem, a teljesítménye is nagyobb, mint egy átlagos Obelisk-é. Érdekes, de valahogy az nem tetszett annyira, jó volt visszatérni az Obelisk "visszafogottságához"

Ps: Tűzróka nálam sem szereti a :fotoz mellékleteket, én is csak króm alól tudok csatolni :gondolkodik
Utolsó szerkesztés: 2014 aug. 24 09:25 Beküldte mishow.

Válasz: Heed Fan Club 2014 aug. 24 09:16 #57512

• mishow
  • mishow profilkép
  • Moderátor
Nehogymá' megsértődj itt nekünk Zsóti! :)
Te csak nyugodtan csereberélj, kísérletezz, hallgatózz ízlésed és kíváncsiságod szerint, és hallgasd azt, ami éppen a legjobban tetszik!
Mi is ezt csináltuk, és mi is így értünk el oda, ahol most vagyunk, és ráadásul ez vagy tetszik nekünk vagy nem ... de ez egy ilyen kávéház, megbeszéltük már sokszor.
Azzal meg pláne ne foglalkozz, mi lesz a véleményed pár hét múlva, mert azt majd az idő kiforrja.
Fura lesz amit mondok, de szerintem neked most kicsit az a problémád, hogy túl gyorsan jutottál el egy kedvező állapothoz, és most tulajdonképpen nincs már hová fejleszteni, de a bogár meg csak motoszkál ...
Ha tudnád, én korábban hasonló helyzetben hány olyan rendszert álltam neki "fejleszteni" amire később rájöttem, kár volt - de azt se bántam meg, mert abból is rengeteget tanultam (mondjuk legfeljebb annyi, hogy ha az a pénz most mind itt lenne a számlámon ... :unsure: :whistle: )
Utolsó szerkesztés: 2014 aug. 24 09:18 Beküldte mishow.

Válasz: Heed Fan Club 2014 aug. 24 05:08 #57510

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
Izgulok... :)
Tehát....
Ne vitatkozz idiótákkal. Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal. (Mark Twain)

Válasz: Heed Fan Club 2014 aug. 24 04:25 #57509

• fzs1
  • fzs1 profilkép
  • Moderátor
  • Köszönetek száma: 666
vackor beküldte:
Na ne már, valaki sértődjön meg! :)
Majd én, ha Laci eljön és túl direkt hangzásúnak írja le a hallottakat :laugh:
Van nálam valami fekete lyuk... állítólag élvezem...
HB ( hifista-bohóc ) - remélem jól szórakoztok :)-, aki azért néha hallgat egy kis zenét is

Válasz: Heed Fan Club 2014 aug. 23 20:24 #57508

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
Na ne már, valaki sértődjön meg! :)
Tehát....

Válasz: Heed Fan Club 2014 aug. 23 19:42 #57507

• kimber
  • kimber profilkép
  • fórumtag
  • Köszönetek száma: 146
H.Zs. örökbecsűje ma is érvényes: "mindenki úgy élvez, ahogy tud...." :)

Indy aláírása is jó: "Indulj el egy úton, én is egy másikon..."

Éppen ezért mindenkinek igaza van, aki a saját fülére hallgat, és punktum.
„Isten azért teremtette a zenét, hogy szavak nélkül is tudjunk imádkozni”.
(John Lennon)
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Indy

Válasz: Heed Fan Club 2014 aug. 23 19:31 #57506

• fzs1
  • fzs1 profilkép
  • Moderátor
  • Köszönetek száma: 666
Kicsit távol voltam, de átolvastam a "termést".
Ok, akkor hifizem még egy kicsit, de élvezem :) , igaz az utóbbi időben már nem a részletvadászat volt az irány, bár úgy érzem most sem az, de volt hiányérzetem, az Anti-tól kapott Apolló korábban felvillantotta a rendszerben rejlő tartalékokat.
Az, hogy most a kiemelések tetszenének azt nem hiszem, pont azt írtam le, hogy egységesebb lett a hang, nem a részleteket figyelem, hanem a komplex produkciót. Eddig az angolos, ködösebb vonal miatt megkaptam, hogy persze, ha háttérzenének kell, úgy jó, kellemesen lehet mellette olvasni, ejtőzni. Most élvezem a hallottakat és nem olvasok mellette. Néhány hét múlva meglátom, nevetek-e majd az általam ma leírtakon...
Tesztlemez nem érdekel( van egy valahol a többi között ), de pl a Tosca még soha nem tetszett úgy, mint most, és Beethoven szimfóniáit is újra kell hallgatnom, vegyítve a Csík zenekar lemezeivel.
( azért volt Masekala Stimela-ja is :szamarful , azért jó hallani, hogy az erősödő dobnál nem egyet püfölnek egyre hangosabban ;) )
Van nálam valami fekete lyuk... állítólag élvezem...
HB ( hifista-bohóc ) - remélem jól szórakoztok :)-, aki azért néha hallgat egy kis zenét is

Válasz: Heed Fan Club 2014 aug. 23 19:12 #57505

• Bandy66
  • Bandy66 profilkép
  • nocsak nocsak
Még kép, egyiken látszik a panel teljes felirata is.

This message has attachments images.

Válasz: Heed Fan Club 2014 aug. 23 18:59 #57504

• Bandy66
  • Bandy66 profilkép
  • nocsak nocsak

Próbálkozom...

IE - így sikerült, a "róka" nem komálta! :)

This message has an attachment image.

Utolsó szerkesztés: 2014 aug. 23 19:08 Beküldte Bandy66.

Válasz: Heed Fan Club 2014 aug. 23 18:51 #57503

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
Kicsinyítsd le. mondjuk 600-ra, vagy valamivel kisebbre. Nem méretezi be a fórum automatikusan.
Tehát....

Válasz: Heed Fan Club 2014 aug. 23 18:48 #57502

• Bandy66
  • Bandy66 profilkép
  • nocsak nocsak
Jpeg kép 1024x1280, fájl hozzáadása nem műxik.

Válasz: Heed Fan Club 2014 aug. 23 18:40 #57501

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
Bandy66 beküldte:
vackor beküldte:
Gondolom nem terhel le nagyon :)

:fekver Hát elgyőzöm!

:)
Tehát....

Válasz: Heed Fan Club 2014 aug. 23 18:36 #57500

• Bandy66
  • Bandy66 profilkép
  • nocsak nocsak
vackor beküldte:

:fekver Hát elgyőzöm!

Válasz: Heed Fan Club 2014 aug. 23 18:35 #57499

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
Tehát....

Válasz: Heed Fan Club 2014 aug. 23 18:34 #57498

• Bandy66
  • Bandy66 profilkép
  • nocsak nocsak
Minden új hsz-t elolvasok amióta regiztem. ;)
Moderátorok: fzs1, Indy
Oldal elkészítésének ideje: 0.389 másodperc