Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám
Minden egyéb, ami házimozival kapcsolatos (kábelek, szoba kialakítása, akusztika, stb...)

TÉMA: házimozit építek

Válasz: házimozit építek 2013 okt. 04 17:45 #51984

• Twisztes
  • Twisztes profilkép
  • nocsak nocsak
  • Köszönetek száma: 24
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: házimozit építek 2013 okt. 03 09:41 #51965

• wolfman
  • wolfman profilkép
  • nocsak nocsak
  • Köszönetek száma: 21
No hát ez nem rossz, van min elindulni.

Mi van, ha a szoba hosszabb, mint amilyen széles, és a képbe egyik oldalon egy boltíves nyílás, a másik oldalon pedig egy szekrény zavar be, ami nincs sarokig tolva, hanem attól kb. egy méterre van?

Sarokba nyilvánvalóan nem helyezhetem, de mire törekedjek? (tudom, arra, hogy ne barmoljam nagyon össze a falat, hogy ha egyszer rendes rendszerem lesz, ne kelljen sokat javítani :D )

Tudom én, hogy nem szabad sokat várni egy 2.1-es házimozitól, de próbálnék a mostoha körülményekből és a kihívásokkal küszködő rendszerelemekből a körülményekhez képest jobbacskát kihozni....
Tegnapelőtt-Tuska december 29....
...tegnaptuska december 30....
...Matuska Szilveszter.

Válasz: házimozit építek 2013 okt. 03 08:00 #51964

• poli77
  • poli77 profilkép
  • nocsak nocsak
  • 4 keréken IS szép az élet
  • Köszönetek száma: 18
wolfman beküldte:
Köszi. Már megvettem a falikonzolt, szerencsére annyira kicsi, hogy ki sem lóg a hangszórók mögül, viszont eléggé előre lóg a faltól.
Tesztjét olvastam, hiányos nyelvtudásommal annyit silabizáltam ki, hogy ezeknél igenis számít a hangszórók közötti távolság, de ennél jobban nem tért ki a dologra a teszt. Ez ütött szöget a fejembe.

Szerintem a hangsugárzók méretétől függetlenül a legjobb akkor lesz, ha a két doboz közti távolság megegyezik a síkjuktól mért hallgatási távolsággal.

Válasz: házimozit építek 2013 okt. 03 06:19 #51960

• wolfman
  • wolfman profilkép
  • nocsak nocsak
Köszi. Már megvettem a falikonzolt, szerencsére annyira kicsi, hogy ki sem lóg a hangszórók mögül, viszont eléggé előre lóg a faltól.
Tesztjét olvastam, hiányos nyelvtudásommal annyit silabizáltam ki, hogy ezeknél igenis számít a hangszórók közötti távolság, de ennél jobban nem tért ki a dologra a teszt. Ez ütött szöget a fejembe.
...Matuska Szilveszter.

Válasz: házimozit építek 2013 okt. 02 07:43 #51942

• tody2121
  • tody2121 profilkép
  • öreg motoros
  • Köszönetek száma: 19
wolfman beküldte:
Sziasztok.

Az áldozat egy Sony DAV-X1V házimozi- és mindenegyéb rendszer 2.1 kivitelben. A kérdés az, hogy hogyan helyezzem el a szatellit sugárzóit. Most egy TV - állvány két sarkán vannak kb. térdmagasságban, egymástól úgy 150 cm távolságra, , ami ugye közel sem jó, főleg mert a tévé a falon van, a teteje úgy 1.60-on...

Lehetne hozzájuk állványt rendelni, állítható magassággal, dizájnos meg minden, csak úgy 40.000.- az ára, ennyiért nem venném meg. Másik variáció ugye a falra felfúrás, de ez egylövetű játék, vagy sikerül jól eltalálni előszörre, vagy nem, de akkor meg már mindegy. Én szeretném megközelítőleg jól elhelyezni előszörre.

A kérdés tehát az, hogy milyen távol legyenek a szatellitek a tévétől? Az nagyjából megvan, hogy magassága nagyjából fülmagasságban lesz, de a távolságot egymstól - és a tévétől - nem tudom.

Nagyjából üres, kb 2.60x3.50-es felület, egyik oldalon nagy boltív a másik helyiségre, másik oldalon telofal, a saroktól kb 1m-re plocos szekrénnyel, kb. 40-50 cm-re nyúlik be.... Szóval nem ideális. Ebből kellene kihoznom valamit.

Vagy legalább bármit. Hogy legyen? Tévétől minél távolabb, vagy ahhoz a lehető legközelebb?

Köszönöm előre is, ha vakaki olvassa és reagál...

Mindenképp fülmagasságba a szateliteket, és szerintem a tv-hez minél közelebb tedd őket. Az ilyen kicsi hangsugárzók nem szeretik, ha nagy távolság van köztük, mert nem lesz egységes hangképük és színpad képük. Próbáld ki, hallgasd meg, de mindenképp a minél közelebb egymáshoz felállás lesz a nyerő szerintem. Valamivel póckold alá a meghallgatás erejéig :) Egy ügyes kezű vasas csinál neked negyed annyiból fali konzolt hozzá :)
!JBL / Amcron / Harman/Kardon / AKG
Utolsó szerkesztés: 2013 okt. 02 07:45 Beküldte tody2121.

Válasz: házimozit építek 2013 szept. 21 12:55 #51685

• wolfman
  • wolfman profilkép
  • nocsak nocsak
Sziasztok.

Az áldozat egy Sony DAV-X1V házimozi- és mindenegyéb rendszer 2.1 kivitelben. A kérdés az, hogy hogyan helyezzem el a szatellit sugárzóit. Most egy TV - állvány két sarkán vannak kb. térdmagasságban, egymástól úgy 150 cm távolságra, , ami ugye közel sem jó, főleg mert a tévé a falon van, a teteje úgy 1.60-on...

Lehetne hozzájuk állványt rendelni, állítható magassággal, dizájnos meg minden, csak úgy 40.000.- az ára, ennyiért nem venném meg. Másik variáció ugye a falra felfúrás, de ez egylövetű játék, vagy sikerül jól eltalálni előszörre, vagy nem, de akkor meg már mindegy. Én szeretném megközelítőleg jól elhelyezni előszörre.

A kérdés tehát az, hogy milyen távol legyenek a szatellitek a tévétől? Az nagyjából megvan, hogy magassága nagyjából fülmagasságban lesz, de a távolságot egymstól - és a tévétől - nem tudom.

Nagyjából üres, kb 2.60x3.50-es felület, egyik oldalon nagy boltív a másik helyiségre, másik oldalon telofal, a saroktól kb 1m-re plocos szekrénnyel, kb. 40-50 cm-re nyúlik be.... Szóval nem ideális. Ebből kellene kihoznom valamit.

Vagy legalább bármit. Hogy legyen? Tévétől minél távolabb, vagy ahhoz a lehető legközelebb?

Köszönöm előre is, ha vakaki olvassa és reagál...
...Matuska Szilveszter.

Válasz: házimozit építek 2012 ápr. 03 21:53 #34493

• oroszlala
  • oroszlala profilkép
  • törzsgárda tag
  • Köszönetek száma: 9

Válasz: házimozit építek 2012 febr. 07 09:31 #30899

• Klangfilm
  • Klangfilm profilkép
  • öreg motoros
  • Köszönetek száma: 39
Én ezt a subot tudom melegen ajánlani ,JBL2241H-val szerelt :
www.ebay.de/itm/330682805191?ssPageName=...id=p3984.m1436.l2649

Válasz: házimozit építek 2012 febr. 07 07:32 #30895

• Tigris
  • Tigris profilkép
  • törzsgárda tag
  • Netragadozó
  • Köszönetek száma: 2
Sztereó: Onkyo 7711 futómű+ Musical Fidelity M1 DAC, Sansui Elő+végfok. Transparent hangfalkábel, DIY IC és tápkábelek. Dali C6 hangsugárzó.

Mozi: Onkyo Tx-NR809 erősitő, Onkyo Bd-Sp 309 3D bluray, Samsung plazma 130 cm. Dali hangsugárzó szett. DIY ic, és hálózati kábelek,...

Válasz: házimozit építek 2012 febr. 07 07:04 #30892

• oroszlala
  • oroszlala profilkép
  • törzsgárda tag
  • Köszönetek száma: 9
quad beküldte:
Hát én csak ezt a csemegét találtam...

www.pto.hu/post/1/1170#more-1170

Áztáqrvaéletbe... :szeret :fotoz :rocknroll

Válasz: házimozit építek 2012 febr. 07 01:06 #30891

• quad
  • quad profilkép
  • érdeklődő
  • Köszönetek száma: 6
Hát én csak ezt a csemegét találtam...

www.pto.hu/post/1/1170#more-1170

Válasz: házimozit építek 2012 febr. 05 13:28 #30636

• triton1988
  • triton1988 profilkép
  • érdeklődő
  • Köszönetek száma: 1
Klangfilm beküldte:
Avantgarde rendszer :kiraly

Egyszer meghallgatnék egy ilyen rendszert élőben, akár stereo vagy 5.1-be is.
Videóról kiemelkedően jónak tűnt. :kiraly2

Válasz: házimozit építek 2012 febr. 05 13:11 #30635

• Klangfilm
  • Klangfilm profilkép
  • öreg motoros
Avantgarde rendszer :kiraly

A kép rejtve van vendégek elől, jelentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.

This message has an attachment image.
Please log in or register to see it.

Válasz: házimozit építek 2012 febr. 05 13:07 #30634

• Klangfilm
  • Klangfilm profilkép
  • öreg motoros
Már hogyne lenne olcsó : a megjelenítőre gondoltam ...:whistle:
De komolyra fordítva a szót ,a csöves monoblokkok emberi áron DIY megépíthetőek akár orosz ,cseh vagy éppen kínai csövekkel és alkatrészekkel .Az Avantgarde hangsugárzókat leutánozni már jóval bonyolultabb és főleg költségesebb feladat lenne ...

Válasz: házimozit építek 2012 febr. 05 12:59 #30633

• Janó
  • Janó profilkép
"Ha olcsó"

Biztos ez? :whistle:

Válasz: házimozit építek 2012 febr. 05 12:55 #30631

• Klangfilm
  • Klangfilm profilkép
  • öreg motoros
Ha olcsóbb de viszonylag kompromisszummentes házimozira vágytok ,talán érdemes lehet ennek a német emberkének az ötleteit ellesni :
www.diyaudio.com/forums/tubes-valves/151...o-block-project.html
Ahogy elnézem nem kispályás a rendszer sem ...:hehe2

A kép rejtve van vendégek elől, jelentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.

This message has an attachment image.
Please log in or register to see it.

Utolsó szerkesztés: 2012 febr. 05 12:57 Beküldte Klangfilm.

Válasz: házimozit építek 2012 febr. 05 11:29 #30624

• triton1988
  • triton1988 profilkép
  • érdeklődő
Janó beküldte:
Semmi se olcsó ami jó, de legalább minőséget kapunk a pénzünkért + érdemes használtba gondolkodni. A lexicon dc-2 külföldön pártízezer Ft-tért megszerezhető. Régen jó párszázezerbe került. 7.1precesszor, és előfok egyben. Végfokokat is lehet kapni olcsón, hangfalakt is kis lehet fogni. Mondjuk egy lexicon dc-2+crown/JBL végfok+4312A kezdő házimozinak tökéletes. Azt lehet utánna bővíteni. :hehe Háttérnek egy olcsóbb L20 is tökéletes lehet kisebb végfokkal.

Tudom, hogy nehezen adnád fel az 5.1-et :fekverohog! Néha én is vágynék rá filmen.

Nehezen? Már feladtam. :hehe
Az egy olyan szórakozás amihez az IMF-től kell kölcsönt kérni.:fekverohog!

Válasz: házimozit építek 2012 febr. 05 11:22 #30623

• Janó
  • Janó profilkép
Semmi se olcsó ami jó, de legalább minőséget kapunk a pénzünkért + érdemes használtba gondolkodni. A lexicon dc-2 külföldön pártízezer Ft-tért megszerezhető. Régen jó párszázezerbe került. 7.1precesszor, és előfok egyben. Végfokokat is lehet kapni olcsón, hangfalakt is kis lehet fogni. Mondjuk egy lexicon dc-2+crown/JBL végfok+4312A kezdő házimozinak tökéletes. Azt lehet utánna bővíteni. :hehe Háttérnek egy olcsóbb L20 is tökéletes lehet kisebb végfokkal.

Tudom, hogy nehezen adnád fel az 5.1-et :fekverohog! Néha én is vágynék rá filmen.
Utolsó szerkesztés: 2012 febr. 05 11:24 Beküldte Janó.

Válasz: házimozit építek 2012 febr. 05 11:15 #30621

• triton1988
  • triton1988 profilkép
  • érdeklődő
Janó beküldte:
Majd ha idézel, szerintem a képeket érdemws kivenni :D

Nálam elférne, a szoba kiemelése miatt kellene a mély tartományban EQ-zni, és pár akkusztikus elemet elhelyezni itt-ott. DE nem azon múlik a dolog. Tudod hány millió ez... :karorvend

Gondolom nem egy olcsó mulatság. :hehe2

Válasz: házimozit építek 2012 febr. 05 10:30 #30618

• Janó
  • Janó profilkép
Majd ha idézel, szerintem a képeket érdemws kivenni :D

Nálam elférne, a szoba kiemelése miatt kellene a mély tartományban EQ-zni, és pár akkusztikus elemet elhelyezni itt-ott. DE nem azon múlik a dolog. Tudod hány millió ez... :karorvend
Utolsó szerkesztés: 2012 febr. 05 10:31 Beküldte Janó.
Moderátorok: fzs1, Indy
Oldal elkészítésének ideje: 0.595 másodperc