Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám
Barkács, tuning, sajátkezűleg!

TÉMA: Kiegészítők saját kezűleg

Válasz: Kiegészítők 2009 aug. 09 16:41 #959

• Frankie
  • Frankie profilkép
  • érdeklődő
Ha sok ilyen háromszög-alapú hasábot egymás mellé teszünk, akkor kapunk egy szobai diffusort. :P De ez már más tészta. :)

A kép rejtve van vendégek elől, jelentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.

DYNAUDIO Forever
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Kiegészítők 2009 aug. 09 16:38 #956

• Frankie
  • Frankie profilkép
  • érdeklődő
A ragasztott is jó, én is olyannal próbáltam. :)
DYNAUDIO Forever

Válasz: Kiegészítők 2009 aug. 09 16:37 #954

• Tigris
  • Tigris profilkép
  • törzsgárda tag
  • Netragadozó
  • Köszönetek száma: 2
Na meg ugye itt ez a Libra is...nem használtam még, elég vegyesek a vélemények.

A kép rejtve van vendégek elől, jelentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.

Sztereó: Onkyo 7711 futómű+ Musical Fidelity M1 DAC, Sansui Elő+végfok. Transparent hangfalkábel, DIY IC és tápkábelek. Dali C6 hangsugárzó.

Mozi: Onkyo Tx-NR809 erősitő, Onkyo Bd-Sp 309 3D bluray, Samsung plazma 130 cm. Dali hangsugárzó szett. DIY ic, és hálózati kábelek,...

Válasz: Kiegészítők 2009 aug. 09 16:35 #953

• Frankie
  • Frankie profilkép
  • érdeklődő
Most következzen egy olyan univerzális alátét, ami szinte bárhol használható. Készülék, és kábel alatt egyaránt. Ez a háromszög-alapú fenyő hasáb. :)

This message has an attachment image.
Please log in or register to see it.

DYNAUDIO Forever
Utolsó szerkesztés: 2009 aug. 09 16:37 Beküldte Frankie.

Válasz: Kiegészítők 2009 aug. 09 16:34 #952

• Tigris
  • Tigris profilkép
  • törzsgárda tag
  • Netragadozó
Hát én eddig a 3 lábú székekkel mindig könnyebben felborultam...De CD-nél ugye nincs borulással gond, ott mi a baja a 4 lábnak? Azt eltudom képzelni, h a minél kisebb felülettel való érintkezés oka lehet.De akkor miért nem mindnek 3 lába van?
Sztereó: Onkyo 7711 futómű+ Musical Fidelity M1 DAC, Sansui Elő+végfok. Transparent hangfalkábel, DIY IC és tápkábelek. Dali C6 hangsugárzó.

Mozi: Onkyo Tx-NR809 erősitő, Onkyo Bd-Sp 309 3D bluray, Samsung plazma 130 cm. Dali hangsugárzó szett. DIY ic, és hálózati kábelek,...

Válasz: Kiegészítők 2009 aug. 09 16:33 #951

• Buga_Jakab
  • Buga_Jakab profilkép
  • Admin
  • Legjobb barátom a Tenkes kapitánya...
  • Köszönetek száma: 43
Frankie írta::
Most egy olyan alátét következik, mely szerintem az egyik legjobb. Először a 90-es évek végén a Sztereó magazin hasábjain olvastam róla. És mind a mai napiga sok ember alkalmazza elégedetten. Ez a felfújt kerékpár belső. :P Viccesen hangzik, de nem az! A hangot illetően itt azt tapasztaltam, hogy a tér is növekedett, levegősebb lett a megszólalás.

Egy esztétikus keretbe helyezve minden további nélkül lehet alkalmazni a forráskészülékek alatt.

Ezt kipróbálom! :)
Ragasztott belső is megteszi, abból van itthon egy csomó?
Pihenéshez: Harman Kardon HD760 - Siltech M20 G6 - Harman Kardon HK680 - Crystal Cable - L40
Munkához: Philips CD160 - Klotz MC5000 - PM655 - Cordial - JBL Control One

Orchidett's website
Buy prints online

Válasz: Kiegészítők 2009 aug. 09 16:30 #950

• Frankie
  • Frankie profilkép
  • érdeklődő
A három pontos alátámasztást leginkább a forráskészülékeknél alkalmazzák. Azért, mert stabilabb. Gondolj csak bele, hogy melyik székkel billensz fel hamarabb, a három, vagy a négylábúval? A lényeg azon van, hogy a mechanika hol helyezkedik el, a készülék közepén, vagy valamelyik szélén.
1. Ha a mechanika a készülék közepén helyezkedik el, akkor egy alátámasztás a mechanika alá előre, egy-egy a készülék két hátső szélére.

2. Ha a mechanika a készüék valamely szélén helyezkedik el, akkor egy-egy alátámasztás a készülék két széle alá előre, és egy alátámasztás a készülék hátuljára középre.

Ez az elfogadott standart. ;)
DYNAUDIO Forever

Válasz: Kiegészítők 2009 aug. 09 16:24 #947

• Frankie
  • Frankie profilkép
  • érdeklődő
Most egy olyan alátét következik, mely szerintem az egyik legjobb. Először a 90-es évek végén a Sztereó magazin hasábjain olvastam róla. És mind a mai napiga sok ember alkalmazza elégedetten. Ez a felfújt kerékpár belső. :P Viccesen hangzik, de nem az! A hangot illetően itt azt tapasztaltam, hogy a tér is növekedett, levegősebb lett a megszólalás.

Egy esztétikus keretbe helyezve minden további nélkül lehet alkalmazni a forráskészülékek alatt.

DYNAUDIO Forever

Válasz: Kiegészítők 2009 aug. 09 16:20 #945

• dbrnsk
  • dbrnsk profilkép
  • Moderátor
  • Köszönetek száma: 219
Ha nincs más kéznél, akkor Nikecell darabokat is lehet alkalmazni, sokat elnyel a rezgésekből.
Utolsó szerkesztés: 2009 aug. 09 16:21 Beküldte dbrnsk.

Válasz: Kiegészítők 2009 aug. 09 16:19 #944

• Tigris
  • Tigris profilkép
  • törzsgárda tag
  • Netragadozó
Valaki magyarázza el , miért jobb a 3 mint a 4 pontos alátámasztás?

Válasz: Kiegészítők 2009 aug. 09 16:15 #943

• Kovács Emil
  • Kovács Emil profilkép
  • fórumtag
Ezen a képen a parafa alátét egy gumi-labdával van párosítva egy Cd pörgető alatt.]

Miért van olyan érzésem, mintha le akarna esni?
Pedig a 3 felfüggesztés a legjobb... :whistle:
Utolsó szerkesztés: 2009 aug. 09 16:15 Beküldte Kovács Emil.

Válasz: Kiegészítők 2009 aug. 09 16:13 #942

• Kovács Emil
  • Kovács Emil profilkép
  • fórumtag
A következő alátét noha elvileg gyári lenne, de otthon is könnyen elkészíthető. Leginkább erősítők, és lemezjátszók alá való. Anyaga szintén parafa, a két oldalát pedig bordázott gomilappal kell bevonni, úgy, hogy az ellentétes oldaon egymásra merőlegesen áljon a bordázat.

Tényleg nagyon tetszik! :Iloveyou
Utolsó szerkesztés: 2009 aug. 09 16:13 Beküldte Kovács Emil.

Válasz: Kiegészítők 2009 aug. 09 16:12 #940

• Frankie
  • Frankie profilkép
  • érdeklődő
Ezen a képen a parafa alátét egy gumi-labdával van párosítva egy Cd pörgető alatt.

DYNAUDIO Forever

Válasz: Kiegészítők 2009 aug. 09 16:10 #939

• Frankie
  • Frankie profilkép
  • érdeklődő
A következő alátét noha elvileg gyári lenne, de otthon is könnyen elkészíthető. Leginkább erősítők, és lemezjátszók alá való. Anyaga szintén parafa, a két oldalát pedig bordázott gumilappal kell bevonni, úgy, hogy az ellentétes oldalon egymásra merőlegesen áljon a bordázat.

DYNAUDIO Forever
Utolsó szerkesztés: 2009 aug. 09 16:13 Beküldte Frankie.

Válasz: Kiegészítők 2009 aug. 09 16:10 #938

• Kovács Emil
  • Kovács Emil profilkép
  • fórumtag
Gratulálok ,ezek valóban jó megoldások. :szormok_kac :kiraly2

Válasz: Kiegészítők 2009 aug. 09 16:05 #936

• Tigris
  • Tigris profilkép
  • törzsgárda tag
  • Netragadozó
Gyakorlatilag bármilyen anyag lehet rezgéscsillapító ami eltartóként szerepel, elcsatolás a lényege.Ugye itt anyagösszetételek, kivitelezések és egyéb hókuszpókuszok közt van a vita.Én használom a hangszóróknál amit szoktak alkalmazni szigetelő gyurmát is.

Válasz: Kiegészítők 2009 aug. 09 16:01 #935

• Frankie
  • Frankie profilkép
  • érdeklődő
Szerintem egy nagyon jó, és könnyen elkészíthető rezgéscsillapító eszköz a Parafa-dugó, és a Squash labda alkotta páros. Leginkább a forráskészülékek(CD, DVD) alá ajánlott. Itt már hatalmas a változás. Nyugodtabb, megfogottabb, kellemesen lágy a hang. Ha sima alaplemezű készülék alá szeretnénk tenni, akkor érdemes egy ellendarabot is készíteni, amiben szintén "megül" a labda, és az alaplemez felöli oldala gumizott, hogy le ne csússzon a készülék róla.

DYNAUDIO Forever

Válasz: Kiegészítők 2009 aug. 09 15:50 #934

• Frankie
  • Frankie profilkép
  • érdeklődő
Szintén elterjedt rezgéscsillapító eszköz a tüske. Ezt el lehet készíteni, vagy készítetni(esztergáltatni), de vannak készen kapható gyári típusok is. Erről nem tudok nyilatkozni, mert nem használtam még ilyen rezgéscsillapítót.
DYNAUDIO Forever

Válasz: Kiegészítők 2009 aug. 09 15:46 #933

• Frankie
  • Frankie profilkép
  • érdeklődő
A StoneBlock-ról a TNT audio DIY honlapján lehet bővebben olvasni. Ők fém érmével készítették el.

www.tnt-audio.com/clinica/sblocks1e.html

Én gumi lapocskát tettem a habkőre, és a DVD alatt teljesít szolgálatot. Az előző képen látható.
DYNAUDIO Forever

Válasz: Kiegészítők 2009 aug. 09 15:42 #932

• Frankie
  • Frankie profilkép
  • érdeklődő
A legelső rezgéscsillapító kiegészítő, amiről olvastam az a StoneBlock nevet viselte. Könnyen elkészíthető, és garantált a hatása. A hangot illetően leginkább a mélyek lettek megfogotabbak. Az anyaga Habkő, melyre egy fém, vagy gumi érmét kell ragasztani. A készülék lábai, vagy az alaplemez alá egyaránt lehet helyezni.

DYNAUDIO Forever
Moderátorok: fzs1, Indy
Oldal elkészítésének ideje: 0.392 másodperc