Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám
Barkács, tuning, sajátkezűleg!

TÉMA: Kiegészítők saját kezűleg

Válasz: Kiegészítők 2009 aug. 09 20:36 #991

• gaborka8X8
  • gaborka8X8 profilkép
  • nocsak nocsak
  • Köszönetek száma: 66
.

dbrnsk : „Nekem nem jött be a légpárnás motyó, mondjuk diy volt, és nem drága gyári.”

Sajnos, elég sok probléma jelentkeztek a DIY-knél, de sok helyen megjelent már, hogy hogyan lehetett ezeket kiküszöbölni, meg az is, hogy ezekkel a DIY-ekkel sok volt a folyamatos karbantartási macera (a gyáriakkal ellentétben), ezért léptem én is túl rajtuk. (Hiába, a lustaság, az lustaság.) De mostanában hasonló, vagy jobb eredményeket érnek el az un. homokboxokkal (nem keverendő a sóderese ládákkal), amikről elég sokat lehet olvasgatni, sőt még komplett tervrajzokat is lehet találni, a neten.

.
.
"Nem a mérés a nem megfelelő, hanem az ízlések különbözők, ............. a magas hangzáshűséget (hifi) kevesen veszik komolyan." :) (fülelek)
.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Kiegészítők 2009 aug. 09 20:35 #989

• gaborka8X8
  • gaborka8X8 profilkép
  • nocsak nocsak
Buga_Jakab írta::
Frankie írta::
Kedves Buga.

Az el is felejtettem leírni, hogy a kerékpár belsős "alátétnél", célszerű a kiskerekű gyermek kerékpár belső gumit, vagy Camping belső gumit használni. A 28-as már nagy.

Elkeserítesz, olyanom nincsen...

Hát a jó dolgokra bizony áldozni kell. De talán megéri, az a bizony kevésnek nem mondható, 2-300 Ft kiadása, mert megdöbbentő eredményeket hoz a hangképben.
Én magam is elkészítettem ezt az un. légpárnás asztalkát annak idején, amikor megjelent a HFM-ban. De néhány dologra nem árt odafigyelni.
Először is, ha ilyen dobozba tesszük a biciklibelsőt, akkor annak a fa lapnak, ami a gumi tetejére kerül, és amin majd a készülék állni fog, szélességében és hosszában is legalább 3-4cm-el kisebb kell lennie és úgy kell elhelyezni a gumin, hogy oldalanként legalább 1,5-2cm-es hézag legyen. Tehát a falap nem érhet hozzá semmi körülmények között a doboz oldalához.
A másik pedig a gumi nyomása. Mert ezek a légpárnás állványok csak egy meghatározott nyomáson fejtik ki a kedvező hatásukat, ha ennél pl. kisebb lesz a nyomás, akkor egyre döglöttebb hangot kapunk. A bicikli gumikról pedig tudjuk, hogy bizonyos idő elteltével magától is csökken bennük a nyomás.
Így sokan, köztük én is, ezért pártoltunk el ezektől a DIY légpárnás állványoktól, mert folytonos légnyomás-ellenőrzést követelt volna. (Megint a lustaság.) De erről szintén írt anno a HFM.

Mostanában hasonló, vagy némelyek szerint jobb eredményeket érnek el az un. homokboxokkal (nem keverendő az un. sóderes ládával), amiről elég sok minden olvasható a neten, ott, ahol lemezjátszókkal, vagy lemezjátszókkal is foglalkoznak. Komplett tervrajzokat is lehet találni.

.
.
"Nem a mérés a nem megfelelő, hanem az ízlések különbözők, ............. a magas hangzáshűséget (hifi) kevesen veszik komolyan." :) (fülelek)
.

Válasz: Kiegészítők 2009 aug. 09 20:04 #986

• dbrnsk
  • dbrnsk profilkép
  • Moderátor
  • Köszönetek száma: 220
Én is szeretek kísérletezni az efféle kütyükkel, még az állványaimat is magam készítem. Sokan nem is veszik a fáradságot, hogy ilyenekkel "összelőjék" a rendszerüket, ehelyett inkább cserélgetik a készülékieket.

Válasz: Kiegészítők 2009 aug. 09 20:02 #985

• gaborka8X8
  • gaborka8X8 profilkép
  • nocsak nocsak
Buga_Jakab írta::
Kedves Buga.

Az el is felejtettem leírni, hogy a kerékpár belsős "alátétnél", célszerű a kiskerekű gyermek kerékpár belső gumit, vagy Camping belső gumit használni. A 28-as már nagy. :cheer:

Elkeserítesz, olyanom nincsen... :pityereg :cry

Hát a jó dolgokra bizony áldozni kell. :laugh: De talán megéri, az a bizony kevésnek nem mondható, 2-300 Ft kiadása, mert megdöbbentő eredményeket hoz a hangképben.
Én magam is elkészítettem ezt az un. légpárnás asztalkát annak idején, amikor megjelent a HFM-ban. De néhány dologra nem árt odafigyelni.
Először is, ha ilyen dobozba tesszük a biciklibelsőt, akkor annak a fa lapnak, ami a gumi tetejére kerül, és amin majd a készülék állni fog, szélességében és hosszában is legalább 3-4cm-el kisebb kell lennie és úgy kell elhelyezni a gumin, hogy oldalanként legalább 1,5-2cm-es hézag legyen. Tehát a falap nem érhet hozzá semmi körülmények között a doboz oldalához.
A másik pedig a gumi nyomása. Mert ezek a légpárnás állványok csak egy meghatározott nyomáson fejtik ki a kedvező hatásukat, ha ennél pl. kisebb lesz a nyomás, akkor egyre döglöttebb hangot kapunk. A bicikli gumikról pedig tudjuk, hogy bizonyos idő elteltével magától is csökken bennük a nyomás.
Így sokan, köztük én is, ezért pártoltunk el ezektől a DIY légpárnás állványoktól, mert folytonos légnyomás-ellenőrzést követelt volna. (Megint a lustaság.) De erről szintén írt anno a HFM.

Mostanában hasonló, vagy némelyek szerint jobb eredményeket érnek el az un. homokboxokkal (nem keverendő az un. sóderes ládával), amiről elég sok minden olvasható a neten, ott, ahol lemezjátszókkal, vagy lemezjátszókkal is foglalkoznak. Komplett tervrajzokat is lehet találni.

.
.
.

Válasz: Kiegészítők saját kezűleg 2009 aug. 09 19:40 #984

• gaborka8X8
  • gaborka8X8 profilkép
  • nocsak nocsak
.

Na végre, nyílt egy topik a kedvenc témámnak, a "kütyüzésnek".
Én bevallom, ezt élvezem a legjobban a hifizésben. És nem csak "kütyük" végtelen száma miatt, hanem azért is, mert ezen a területen lehet leginkább kamatoztatni a kreatívitásunkat, főleg, ha tudjuk, hogy milyen problémát akarunk megoldani, vagy csökkenteni, illetve tisztában vagyunk azzal, hogy egy-egy adott "kütyünek" milyen hatásmechanizmusa, és nem csak azzal, hogy egy adott rendszeren belül milyen változást produkál. Én magam már annyi kütyüt próbáltam, sőt készítettem magam is, hogy felsorolni is sok lenne, és mindig nagyon jól szórakoztam, még akkor is, amikor egy-egy nem hogy javított volna, hanem esetleg rontott a hangon.
Most is számtalan ilyen terve kering a fejemben, és ha nem lennék annyira lusta, akkor már biztosan meg is csináltam volna belőle párat azok közül, amiket, feltehetőleg, magam is el tudnék készíteni. A többit meg esetleg kooperációban megcsinálnám valakivel, aki az én egy szem csavarhúzós szerszámozottságomat meghaladó felszereléssel rendelkezik.

De ha már az alátéteknél tartunk, akkor két fontos cél szokott a tervezők szeme előtt lebegni (mindegy, hogy profi, vagy DIY), egyik, hogy csatoljuk el a készüléket a külső rezgésektől, a másik, hogy vezessük le, valamivel nyelessük el, csillapítsuk a készülékben keletkezett belső rezgéseket.
Ezt a kettős célt bizony pedig csak az átlagnál komplexebb megoldásokkal lehet elérni.

És itt el kell gondolkodni, hogy melyik készülék a legkényesebb a rezgésekre. Rövid töprengés után szerintem mindenki rájön, hogy a hagyományos lemezjátszó. Ez olyan evidencia, amit szerintem nem is kell magyarázni. Nem véletlen, hogy a lemezjátszókhoz készülnek a legbonyolultabb asztalok, állványok, stb. És nem véletlen, hogy a komoly lemezjátszóknál pl. a motor vagy teljesen el van csatolva a sasszitól, vagy külön van elhelyezve, de a legjobbaknál a motort már külön állványra teszik.
Na ezekről a fali konzolokról, állványokról, asztalokról, stb. néhány ötletet lelesni, és a saját készülékeinknél alkalmazni, szerintem nem szégyen.

.
.
.
Utolsó szerkesztés: 2009 aug. 09 20:27 Beküldte vackor.

Válasz: Kiegészítők 2009 aug. 09 18:39 #982

• Buga_Jakab
  • Buga_Jakab profilkép
  • Admin
  • Legjobb barátom a Tenkes kapitánya...
  • Köszönetek száma: 43
Kedves Buga.

Az el is felejtettem leírni, hogy a kerékpár belsős "alátétnél", célszerű a kiskerekű gyermek kerékpár belső gumit, vagy Camping belső gumit használni. A 28-as már nagy. :cheer:

Elkeserítesz, olyanom nincsen... :pityereg :cry
Pihenéshez: Harman Kardon HD760 - Siltech M20 G6 - Harman Kardon HK680 - Crystal Cable - L40
Munkához: Philips CD160 - Klotz MC5000 - PM655 - Cordial - JBL Control One

Orchidett's website
Buy prints online

Válasz: Kiegészítők 2009 aug. 09 18:25 #981

• Tigris
  • Tigris profilkép
  • törzsgárda tag
  • Netragadozó
  • Köszönetek száma: 2
És a párja.

A kép rejtve van vendégek elől, jelentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.

Sztereó: Onkyo 7711 futómű+ Musical Fidelity M1 DAC, Sansui Elő+végfok. Transparent hangfalkábel, DIY IC és tápkábelek. Dali C6 hangsugárzó.

Mozi: Onkyo Tx-NR809 erősitő, Onkyo Bd-Sp 309 3D bluray, Samsung plazma 130 cm. Dali hangsugárzó szett. DIY ic, és hálózati kábelek,...

Válasz: Kiegészítők 2009 aug. 09 18:25 #980

• Tigris
  • Tigris profilkép
  • törzsgárda tag
  • Netragadozó
Ezt nem tudtam hova tegyem, de hasznos dolog ha valaki DIY kábelezik, vagy simán fázis helyesen akar zenélni is.

A kép rejtve van vendégek elől, jelentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.

Sztereó: Onkyo 7711 futómű+ Musical Fidelity M1 DAC, Sansui Elő+végfok. Transparent hangfalkábel, DIY IC és tápkábelek. Dali C6 hangsugárzó.

Mozi: Onkyo Tx-NR809 erősitő, Onkyo Bd-Sp 309 3D bluray, Samsung plazma 130 cm. Dali hangsugárzó szett. DIY ic, és hálózati kábelek,...

Válasz: Kiegészítők 2009 aug. 09 18:24 #979

• dbrnsk
  • dbrnsk profilkép
  • Moderátor
Tigris írta::
dbrnsk írta::
Itt egy kép a Daruma alátétről aki nem ismerné.

Hogyé' adnak egy ilyet Tigris?

Pontos árat nem tudok, de mocsok drága. 120 ezer volt egy hatos készlet használtan a hfc-n..

Annyiért már népkábítás. Sose adnék annyit pár kacatért...

Válasz: Kiegészítők 2009 aug. 09 18:17 #978

• Tigris
  • Tigris profilkép
  • törzsgárda tag
  • Netragadozó
dbrnsk írta::

Pontos árat nem tudok, de mocsok drága. 120 ezer volt egy hatos készlet használtan a hfc-n..

Válasz: Kiegészítők 2009 aug. 09 18:05 #976

• dbrnsk
  • dbrnsk profilkép
  • Moderátor

Válasz: Kiegészítők 2009 aug. 09 17:09 #971

• Tigris
  • Tigris profilkép
  • törzsgárda tag
  • Netragadozó

Válasz: Kiegészítők 2009 aug. 09 17:06 #970

• Frankie
  • Frankie profilkép
  • érdeklődő
Jók ezek az illusztrációk Tigris. :kiraly A CD játszókhoz is van ilyen képes illusztráció, csak nem tudom, hogy hol láttam. De ugyanazt mutatja be, mint amit leírtam.
DYNAUDIO Forever

Válasz: Kiegészítők 2009 aug. 09 17:03 #969

• Frankie
  • Frankie profilkép
  • érdeklődő
Kedves Buga.

DYNAUDIO Forever

Válasz: Kiegészítők 2009 aug. 09 16:58 #967

• Frankie
  • Frankie profilkép
  • érdeklődő
Szerintem ott az acéldrót húzó-tartó ereje egyenlíti ki a rezgéseket. :gondolkodik
DYNAUDIO Forever

Válasz: Kiegészítők 2009 aug. 09 16:58 #966

• Tigris
  • Tigris profilkép
  • törzsgárda tag
  • Netragadozó
itt meg ugye a hangsugárzók alatt.

This message has an attachment image.
Please log in or register to see it.

Utolsó szerkesztés: 2009 aug. 09 16:58 Beküldte Tigris.

Válasz: Kiegészítők 2009 aug. 09 16:57 #965

• Tigris
  • Tigris profilkép
  • törzsgárda tag
  • Netragadozó
ezeket nem tudom már honnan szedtem a gépemen találtam, képes illusztrációk az alátétek elhelyezésére.Azt írta a alátéteket mindig a gép legnehezebb oldalához viszonyítva kell tenni, lásd a képen a trafó miatt.

Válasz: Kiegészítők 2009 aug. 09 16:52 #964

• Tigris
  • Tigris profilkép
  • törzsgárda tag
  • Netragadozó
Sőt láttam már olyan állványokat is amik nem polcokon hanem egy acéldróton lógva vannak felfüggesztve.Ezeknek ugye egyetlen hátránya ami a librának, mondjuk ott ez kiküszöbölhető az imbolygás...

Válasz: Kiegészítők 2009 aug. 09 16:51 #963

• Frankie
  • Frankie profilkép
  • érdeklődő
Én is használok ilyen golyós elven működő alátétet, a hangfalak alatt. Az ötletet a Daruma adta.

DYNAUDIO Forever
Utolsó szerkesztés: 2009 aug. 09 16:52 Beküldte Frankie.

Válasz: Kiegészítők 2009 aug. 09 16:49 #962

• Frankie
  • Frankie profilkép
  • érdeklődő
És igen. Ahogy Tigris is írta vannak az úgynevezett golyós alátétek. A legismertebb ilyen a Daruma, és a hazai Libra. Ha jól megnézzük, akkor a ma kapható gyári alátétek 90%-a ilyen-olyan módon, de a golyós elcsatolás elvén működik.
DYNAUDIO Forever
Moderátorok: fzs1, Indy
Oldal elkészítésének ideje: 0.395 másodperc