Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám
Barkács, tuning, sajátkezűleg!

TÉMA: DIY-fi

Válasz: DIY-fi 2014 nov. 29 20:07 #58846

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
  • Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.
  • Köszönetek száma: 965
Tud nem árnyékolt lenni. De ha van harisnya, akkor az.
Az üres kalász fent hordja a fejét.... a teli meghajol.
Tehát....
Ne vitatkozz idiótákkal. Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal. (Mark Twain)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: DIY-fi 2014 nov. 29 19:27 #58843

• Paca
  • Paca profilkép
  • zöldfülű
tiborkaba beküldte:
A PC-n lejátszott zene digitális. Akárcsak a CD. A zene digitálisan van tárolva, és a lejátszás során a számítógép, pontosabban a hangkártya először egy digitális jelfolyamot állít elő a fájlban tárolt formátumból. A hangkártyán van egy DAC (digital - analog converter), ez állítja elő a digitális jelfolyamból az analóg hangot, amit már az erősítő meg tud emészteni. Esetedben a digitál - analóg konverzió kerülne a PC oldalról az erősítő oldalra, mert az optika csak digitális jelet tud szállítani. A hangkártyádnak csak optikai digitális kimenete van. Kérdés, hogy működik-e üzembiztosan ilyen távolságon.

Mint azt korábban valaki megjegyezte, 27m-es digitális kábelt audio célra nem is gyártanak, a max az a 10m. www.hqelektronika.hu/hu/product/cable_opto_2_p10

Bizonyára erre szakosodott cég legyártja, (első munkahelyemen több km-es optikai hálózat volt, de azok nagyon drága és speciális berendezések, kábelek voltak), de nem lesz olcsó.

A 10m-es nem elég? Bazi nagy szobád lehet... Még a 10m-es esetében is kérdéses, hogy fog-e működni, elég precíz időzítési feltételeknek kell itt megfelelni...

nem kicsi szoba. 10m es úgy lenne elég,ha valahol közlekedési úton vezetném át,at meg ne mis akarom,meg meg is sínyli elég hamar.

Válasz: DIY-fi 2014 nov. 29 19:23 #58842

• Paca
  • Paca profilkép
  • zöldfülű
vackor beküldte:
Paca beküldte:
mishow beküldte:
Akkor még egyszer: a jel kijön a normál usb-vel a PC-ből.
Utána egy mini usb kábelen átmegy a szoba másik felébe, de ITT közben megtesz 20-25 métert, mert nem tudod másképp elhelyezni.
Ezután kijön a Sound Blasterből, és ekkor megy a forgó kapcsolós elosztóba, és onnantól jönnek már az erősítők.

Kérdés-1: a tápot a SB a mini usb-n keresztül a PC-től kapja?
Kérdés-2: ha nem, akkor van saját tápja, és ezt használod?
Kérdés-3: ha igen, akkor hová van kötve az SB-n az a kábel, a PC-ből jön, és milyen módon?

nem,nem így van! értem már mi nem kerek.

pc ből 50cm usb a hangkártyára. onnan 20-25m árnyékolt az elosztóba,onnan az erősítők

Az árnyékolt az RCA?

árnyékolt persze. ööö tud nem árnyékolt lenni? a kábel harisnyája van a külsejére forrasztva. erenként külön harisnya

Válasz: DIY-fi 2014 nov. 29 18:06 #58826

• tiborkaba
  • tiborkaba profilkép
  • fórumtag
  • Köszönetek száma: 239
A PC-n lejátszott zene digitális. Akárcsak a CD. A zene digitálisan van tárolva, és a lejátszás során a számítógép, pontosabban a hangkártya először egy digitális jelfolyamot állít elő a fájlban tárolt formátumból. A hangkártyán van egy DAC (digital - analog converter), ez állítja elő a digitális jelfolyamból az analóg hangot, amit már az erősítő meg tud emészteni. Esetedben a digitál - analóg konverzió kerülne a PC oldalról az erősítő oldalra, mert az optika csak digitális jelet tud szállítani. A hangkártyádnak csak optikai digitális kimenete van. Kérdés, hogy működik-e üzembiztosan ilyen távolságon.

Mint azt korábban valaki megjegyezte, 27m-es digitális kábelt audio célra nem is gyártanak, a max az a 10m. www.hqelektronika.hu/hu/product/cable_opto_2_p10

Bizonyára erre szakosodott cég legyártja, (első munkahelyemen több km-es optikai hálózat volt, de azok nagyon drága és speciális berendezések, kábelek voltak), de nem lesz olcsó.

A 10m-es nem elég? Bazi nagy szobád lehet... Még a 10m-es esetében is kérdéses, hogy fog-e működni, elég precíz időzítési feltételeknek kell itt megfelelni...
Thorens TD 126 Mk III --- EICO ST70 --- Goodmans Maxim
Pioneer PD-S601
Dell StudioXPS

Válasz: DIY-fi 2014 nov. 29 18:03 #58825

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
Paca beküldte:
mishow beküldte:
tiborkaba beküldte:
Át kell rendezni a szobát, nincs mese...
Nagyon kíváncsi leszek a válaszra, mert két tippem is van, és bármelyik esetben meg lehet úszni a falbontást :hehe
PACA! Pontosan mikor szűnik meg a zaj? Melyik kábel kihúzásával, honnan?

több lépcsőben szűnik meg. ha a "dac"-ból kihúzom a hosszút akkor már csökken, de ha a másik végét húzom ki -a végfokok felülit- akkor teljesen (még szép :) )
Akkor sztem a kábel a gond. Az szedi össze. Nézz valami jó mikrofonkábelt, hátha megoldja a problémát, már ha ilyen hosszú RCA-t akarsz használni.
Tehát....
Ne vitatkozz idiótákkal. Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal. (Mark Twain)

Válasz: DIY-fi 2014 nov. 29 18:01 #58824

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
Paca beküldte:
mishow beküldte:
Utána egy mini usb kábelen átmegy a szoba másik felébe, de ITT közben megtesz 20-25 métert, mert nem tudod másképp elhelyezni.
Ezután kijön a Sound Blasterből, és ekkor megy a forgó kapcsolós elosztóba, és onnantól jönnek már az erősítők.

Kérdés-3: ha igen, akkor hová van kötve az SB-n az a kábel, a PC-ből jön, és milyen módon?

pc ből 50cm usb a hangkártyára. onnan 20-25m árnyékolt az elosztóba,onnan az erősítők

Az árnyékolt az RCA?
Tehát....

Válasz: DIY-fi 2014 nov. 29 17:48 #58822

• Paca
  • Paca profilkép
  • zöldfülű
mishow beküldte:
tiborkaba beküldte:
Nagyon kíváncsi leszek a válaszra, mert két tippem is van, és bármelyik esetben meg lehet úszni a falbontást :hehe

több lépcsőben szűnik meg. ha a "dac"-ból kihúzom a hosszút akkor már csökken, de ha a másik végét húzom ki -a végfokok felülit- akkor teljesen (még szép :) )

Válasz: DIY-fi 2014 nov. 29 17:47 #58821

• Paca
  • Paca profilkép
  • zöldfülű
tiborkaba beküldte:
Szerintem az SB ott figyel a PC mellett, szép rövid USB-vel összekötve, aztán az SB-ből megy a bazi hosszú analóg IC kábel a szoba másik felébe. Azt lehetne csinálni, hogy az SB-ből az optikai kimenetet használva teszi meg a hosszú utat, amihez kell egy hosszú optikai kábel, és a másik végére kell még egy DAC. Koaxal értelmesebb lenne, ha lenne koax kimenete...

azaz! a hosszú kábelt lenne jó kiváltani üveggel. szoba marad :D
írtam a linkelt cégnek, remélhetőleg hét elején jön a válasz mit tudnak adni

kösz az infókat, DAC! megjegyezve

az működhet,hogy még egy ilyen DAC a másik végére? oda-vissza tudnak ezek konvertálni? pc nélkül működhet? nem teljesen értem. valami más átalakító létezhet?

Válasz: DIY-fi 2014 nov. 29 17:43 #58819

• Paca
  • Paca profilkép
  • zöldfülű
mishow beküldte:

Válasz: DIY-fi 2014 nov. 29 17:41 #58818

• Paca
  • Paca profilkép
  • zöldfülű
mishow beküldte:
Figyelj, így néz ki a hangkártyád? Mert akkor lehet, hogy valamit nem jól értünk a bekötéssel kapcsolatban!

A kép rejtve van vendégek elől, jelentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.

igenigen,pontosan így néz ki. valamit elkúrtam a bekötésnél? :(

Válasz: DIY-fi 2014 nov. 29 14:57 #58798

• mishow
  • mishow profilkép
  • Moderátor
  • Az ész a fontos, nem a haj!
  • Köszönetek száma: 193
tiborkaba beküldte:

Válasz: DIY-fi 2014 nov. 29 14:51 #58797

• tiborkaba
  • tiborkaba profilkép
  • fórumtag
  • Köszönetek száma: 239
Szerintem az SB ott figyel a PC mellett, szép rövid USB-vel összekötve, aztán az SB-ből megy a bazi hosszú analóg IC kábel a szoba másik felébe. Azt lehetne csinálni, hogy az SB-ből az optikai kimenetet használva teszi meg a hosszú utat, amihez kell egy hosszú optikai kábel, és a másik végére kell még egy DAC. Koaxal értelmesebb lenne, ha lenne koax kimenete...

Thorens TD 126 Mk III --- EICO ST70 --- Goodmans Maxim
Pioneer PD-S601
Dell StudioXPS

Válasz: DIY-fi 2014 nov. 29 14:44 #58796

• mishow
  • mishow profilkép
  • Moderátor

Utolsó szerkesztés: 2014 nov. 29 14:50 Beküldte mishow.

Válasz: DIY-fi 2014 nov. 29 14:33 #58795

• mishow
  • mishow profilkép
  • Moderátor
Figyelj, így néz ki a hangkártyád? Mert akkor lehet, hogy valamit nem jól értünk a bekötéssel kapcsolatban!

A kép rejtve van vendégek elől, jelentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.

This message has an attachment image.
Please log in or register to see it.

Válasz: DIY-fi 2014 nov. 29 14:18 #58794

• atesz111
  • atesz111 profilkép
  • törzsgárda tag
  • Köszönetek száma: 165
DAC= digital-to-analog converter
Digitális jelet analóggá alakítja.

Válasz: DIY-fi 2014 nov. 29 14:15 #58793

• mishow
  • mishow profilkép
  • Moderátor
A te esetedben a Sound Blaster külső USB kártyát. Amúgy a Digital Analog Converter szavak rövidítése. Megnyugodhatsz, van már ilyened ;)
Utolsó szerkesztés: 2014 nov. 29 14:15 Beküldte mishow.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Paca

Válasz: DIY-fi 2014 nov. 29 13:40 #58792

• Paca
  • Paca profilkép
  • zöldfülű
tiborkaba beküldte:
Ha nagyon muszáj, akkor én optikát használnék, szerintem a hangkártyádnak van optikai kimenete, a másik végén pedig egy dac-ot tudok elképzelni.

ezt a szó dac mit jelent? bocs,de lámika vagyok e téren

Válasz: DIY-fi 2014 nov. 29 09:29 #58781

• mishow
  • mishow profilkép
  • Moderátor
Ha átállsz optikai kapcsolatra, akkor egyedi kábelre lesz szükséged.
Legalább ilyen hozzáértő csapattól:
www.uveghur.hu/?gclid=Cj0KEQiA-uWjBRChu9...7bCPNtbLAaAtDU8P8HAQ

Válasz: DIY-fi 2014 nov. 29 09:22 #58780

• mishow
  • mishow profilkép
  • Moderátor
mishow beküldte:
Ebből gondolom, hogy azok nem a hagyományos blútrottyos transzmiterek lehetnek, hanem inkább kis teljesítményű, de minőségi rádiófrekvenciás adó-vevő párosok.
Hát, amennyire értek hozzá, olvasgattam pár tesztet. Blutooth moytók ezek is, csak talán igényesebben megépítve.

Válasz: DIY-fi 2014 nov. 29 09:14 #58779

• mishow
  • mishow profilkép
  • Moderátor
tiborkaba beküldte:
Szerintem ha nagyfelbontású flac-okat hallgatsz, akkor a vezetéknélküli nem opció. A legtöbb eszköz a Bluetooth A2DP protokollját használja, annak is általában a legegyszerűbb SBC kódolt verzióját, mert a jobb minőségű (de még így is elég vacak, kb mp3 szintű) kodekek licenszdíjasak.
Ha nagyon muszáj, akkor én optikát használnék, szerintem a hangkártyádnak van optikai kimenete, a másik végén pedig egy dac-ot tudok elképzelni.
Érdekes, hogy amiket találtam (na persze nem a 10-12eFt-os verziók) CD minőségű hangátvitelt ígérnek, és kezelik a tömörítetlen zenéket, állítólag. Van olyan, ami 50-60 métert is bevállal, van ami falon át is. Na azok nem is olcsóak! Ebből gondolom, hogy azok nem a hagyományos blútrottyos transzmiterek lehetnek, hanem inkább kis teljesítményű, de minőségi rádiófrekvenciás adó-vevő párosok. Itt már végképp befejezem, mert ez nem az én szakterületem.

Az optikai kábel tényleg működhet 20-25 méter hosszban? Ok a professzionális az tudom, hogy óceánok alatt is, de az kis lámpácska, ami hangkártyába vagy a CD-ben van, van olyan erős fényű? Hiszen ott is van veszteség!
Más kérdés, hogy hol lehet 25 méteres optikait szerezni. Gondolom, profi informatikai vagy távközlési boltban/cégnél :gondolkodik
Moderátorok: fzs1, Indy
Oldal elkészítésének ideje: 0.146 másodperc