Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám
Barkács, tuning, sajátkezűleg!

TÉMA: DIY-fi

Válasz: DIY-fi 2014 dec. 03 06:12 #58940

• mishow
  • mishow profilkép
  • Moderátor
  • Az ész a fontos, nem a haj!
  • Köszönetek száma: 193
Paca beküldte:
lehet jobban járok a végfok mellé leteszek valami egyszerű PC-t,helyi hálóra rádugom, bele egy hangkártyát,aztán távoli eléréssel lejátszás
Erre utaltam korábban a laptopos megoldással. NAGYON komoly, sok milliós rendszereket láttam így vezérelni. Ehhez tökéletesen elegendő egy aprócska netbook, mert hangkártyád már van, memória meg nem kell. Nincs ventillátorzaj, mint PC esetén, és jól is néz ki, a FTF effektus (Feleség Tűrési Faktor) szempontjából is csillagos ötös :kiraaly
Ebben az esetben nem csak a zaj tűnne el, de a hangminőség is nagyságrendeket javulna!
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: DIY-fi 2014 dec. 03 05:38 #58939

• Paca
  • Paca profilkép
  • zöldfülű
poli77 beküldte:
Az USB repeater-ekkel az a gond, hogy csak az adat-vonalat erősíti, az 5V-os tápot nem. Nekem ennek a hangkártyának a HD nélküli változata volt és az 5m-es repeaterrel már annyira gyengült a tápfeszültség, hogy nem indult el a hangkártya, 20m-nél gondolom még rosszabb a helyzet. Van erre is megoldás, a repeater után be kell illeszteni egy aktív(táppal ellátott) USB HUB-ot. A PC-nek egyébként nem tesz túl jót, ha földelés nélkül használod, én azt nem javasolnám hosszú távon úgy hagyni.

elég frusztráló,hogy az ember mindenhol akadályba ütközik. lassan lehet jobban járok a végfok mellé leteszek valami egyszerű PC-t,helyi hálóra rádugom, bele egy hangkártyát,aztán távoli eléréssel lejátszás.

azt azonban nem értem a PC-nem miért ártana,hogy nincs földelése. tudtommal inkább nekem árthat a PC földelés hijján,ha meghibásodik.

Válasz: DIY-fi 2014 dec. 02 21:54 #58937

• poli77
  • poli77 profilkép
  • nocsak nocsak
  • 4 keréken IS szép az élet
  • Köszönetek száma: 18
Az USB repeater-ekkel az a gond, hogy csak az adat-vonalat erősíti, az 5V-os tápot nem. Nekem ennek a hangkártyának a HD nélküli változata volt és az 5m-es repeaterrel már annyira gyengült a tápfeszültség, hogy nem indult el a hangkártya, 20m-nél gondolom még rosszabb a helyzet. Van erre is megoldás, a repeater után be kell illeszteni egy aktív(táppal ellátott) USB HUB-ot. A PC-nek egyébként nem tesz túl jót, ha földelés nélkül használod, én azt nem javasolnám hosszú távon úgy hagyni.

Válasz: DIY-fi 2014 dec. 02 07:27 #58919

• Paca
  • Paca profilkép
  • zöldfülű
mishow beküldte:
Paca beküldte:
van laptop,egy próbára megoldható. de garantáltan minden zaj megszűnik
Azt már korábban levettem, hogy nem akarsz a készülékek elhelyezésén változtatni, a laptopot próbához ajánlottam.
Ezek szerint azon a próbán már túl vagy, és be is vált!
Az USB "aktív" hosszabbítót nem ismertem, igaz sose volt rá szükségem. Szerintem az meg fogja oldani a gondot ;)
Nu, csak kialakul ez! :halal

nem,nem vagyok túl rajt,csak azért gondolom,hogy minden megszűnik,mert minden hibaforrást kiiktatok vele. a hosszú kábelt,a földelt fémházat. sokminden próbálnivaló összejött, majdcsdak nekiveselkedem

Válasz: DIY-fi 2014 dec. 01 17:55 #58911

• mishow
  • mishow profilkép
  • Moderátor
Paca beküldte:
van laptop,egy próbára megoldható. de garantáltan minden zaj megszűnik
Azt már korábban levettem, hogy nem akarsz a készülékek elhelyezésén változtatni, a laptopot próbához ajánlottam.
Ezek szerint azon a próbán már túl vagy, és be is vált!
Az USB "aktív" hosszabbítót nem ismertem, igaz sose volt rá szükségem. Szerintem az meg fogja oldani a gondot ;)
Nu, csak kialakul ez! :halal

Válasz: DIY-fi 2014 dec. 01 17:04 #58909

• Paca
  • Paca profilkép
  • zöldfülű
mishow beküldte:
Ha átállsz optikai kapcsolatra, akkor egyedi kábelre lesz szükséged.
Legalább ilyen hozzáértő csapattól:
www.uveghur.hu/?gclid=Cj0KEQiA-uWjBRChu9...7bCPNtbLAaAtDU8P8HAQ

ők viszont nem vállalják, ilyen csatlakozó üvegkábelt nem gyártanak :(

Válasz: DIY-fi 2014 dec. 01 16:56 #58908

• Paca
  • Paca profilkép
  • zöldfülű
vackor beküldte:
Ha jól emlékszem az USB kábel toldását erősítővel meg lehet oldani. Van valami jel erősítő kütyü hozzájuk.

hallod lehet ez lesz a jó megoldás!? :kiraly2 :thankU

pl.:
rbx.hu/manhattan-hi-speed-usb-aktiv-hoss...l-a-a-mf-20m-p330733

az ár teljesen kezelhető,a hossz meg kb. elég,le kell mérnem

Válasz: DIY-fi 2014 dec. 01 11:43 #58887

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
  • Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.
  • Köszönetek száma: 962
Ha jól emlékszem az USB kábel toldását erősítővel meg lehet oldani. Van valami jel erősítő kütyü hozzájuk.
Az üres kalász fent hordja a fejét.... a teli meghajol.
Tehát....
Ne vitatkozz idiótákkal. Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal. (Mark Twain)

Válasz: DIY-fi 2014 dec. 01 04:03 #58875

• Paca
  • Paca profilkép
  • zöldfülű
még arra gondoltam olyan kábellal mi lenne,ami vastagabb mint a mostani átjátszókábelom, ugyanilyen elrendezésű (2+2 árnyék),csak kívül van még egy árnyékolás és ezt az árnyékolást földelésre kötném. ez alatt a hálózatnak a földelését értem. az viszont csak az egyik végén. jól értettem valami ilyesmire utaltatok korábban? persze a 20-25m hossz maradna,meg a nyomvonal is. a csőben a helyszűkét megoldom

most már tényleg a próbák vannak hátra
Utolsó szerkesztés: 2014 dec. 01 04:10 Beküldte Paca.

Válasz: DIY-fi 2014 dec. 01 03:57 #58874

• Paca
  • Paca profilkép
  • zöldfülű
mishow beküldte:
Paca beküldte:
egy próbára még csakcsak,bár az is elég nagy mutatvány ......... USB kábel nem lehetne ilyen hosszú?
Ne viccelj már, egy laptop csak akad a közeledben valahol, néhány feltöltött jó zenével. Ha más nem, valamelyik közel lakó zenebarátnál, kölcsönbe!
A DAC úgyis olyan, hogy magától felismeri a gép, és a próba már meg is van oldva. A végső megoldáson meg lehet tovább agyalni, ha már tudjuk, ténylegesen mi a baj.

Az USB még problémásabb, ott 5m körül van a maximálisan ajánlott hossz, különben egyből azt javasoltam volna.

értem mire gondolsz,de az egész egységet komplett kell szerintem kezelni. már azért is rengeteget küzdöttem,hogy idáig eljussak, mert eleinte még egy jókora hálózati brumm is rajt volt. azt úgy tudtam kiszűrni,hogy a PC-t is és a végfok/crossovert földeletlenné tett elosztókkal láttam el, plusz a végfokon van kapcsoló ami szintén valami ilyesmit csinál (ezt nem tudom pontosan mit csinál, ha valaki elmagyarázná örülnék). előtte teljesen élvezhetetlen volt az egész,elsőre azt hittem valami meghibásodott.

apropó, arról mit gondoltok mennyire jelenthet problémát,ha a PC és a végfok/crossover páros nem azonos fázison van tápfesz szempontjából?

mindettől függetlenül de! van laptop,egy próbára megoldható. de garantáltan minden zaj megszűnik. csakhogy ugye nem az a cél,hogy lapotopról menjen, a jelenlegi elrendezés mellett keresek megoldást :)

macerás vagyok tudom, bocs :)

úgy látom az USB hosszabbítás is kiesett.
Utolsó szerkesztés: 2014 dec. 01 03:59 Beküldte Paca.

Válasz: DIY-fi 2014 nov. 30 21:47 #58873

• tiborkaba
  • tiborkaba profilkép
  • fórumtag
  • Köszönetek száma: 239
mishow beküldte:
Az USB még problémásabb, ott 5m körül van a maximálisan ajánlott hossz, különben egyből azt javasoltam volna.

Az az 5 inkább csak 3, de lehet, hogy DAC-ja válogatja.

Cambridge Audio DacMagic 100:
Note: Always use a certified cable for USB Audio, preferably one that displays an official USB Audio 2.0 the cable should be the 'Hi-Speed USB' certified. USB cable connections longer than 3m may result in inconsistent audio performance.
Thorens TD 126 Mk III --- EICO ST70 --- Goodmans Maxim
Pioneer PD-S601
Dell StudioXPS
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Paca

Válasz: DIY-fi 2014 nov. 30 21:10 #58872

• mishow
  • mishow profilkép
  • Moderátor
Paca beküldte:
egy próbára még csakcsak,bár az is elég nagy mutatvány ......... USB kábel nem lehetne ilyen hosszú?
Ne viccelj már, egy laptop csak akad a közeledben valahol, néhány feltöltött jó zenével. Ha más nem, valamelyik közel lakó zenebarátnál, kölcsönbe!
A DAC úgyis olyan, hogy magától felismeri a gép, és a próba már meg is van oldva. A végső megoldáson meg lehet tovább agyalni, ha már tudjuk, ténylegesen mi a baj.

Utolsó szerkesztés: 2014 nov. 30 21:12 Beküldte mishow.

Válasz: DIY-fi 2014 nov. 30 20:59 #58871

• Paca
  • Paca profilkép
  • zöldfülű
mishow beküldte:
vackor beküldte:
Egy próba erejéig oda kell vinni a gépet a hifi mellé. Ha úgy minden rendben van, akkor az átvitellel van a gond.
Valami ilyesmire szeretnénk rábeszélni Pacát páran. Az az igazán TUTI megoldás, utána nincs duma! :cicus

egy próbára még csakcsak,bár az is elég nagy mutatvány, de a szobaátrendezés kizárt,ez nem az én hatásköröm ;)
egyéb megoldást próbálok találni.

USB kábel nem lehetne ilyen hosszú?

Válasz: DIY-fi 2014 nov. 30 13:54 #58867

• mishow
  • mishow profilkép
  • Moderátor
vackor beküldte:
Egy próba erejéig oda kell vinni a gépet a hifi mellé. Ha úgy minden rendben van, akkor az átvitellel van a gond.
Valami ilyesmire szeretnénk rábeszélni Pacát páran. Az az igazán TUTI megoldás, utána nincs duma! :cicus

Válasz: DIY-fi 2014 nov. 30 12:28 #58863

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
Tehát....
Ne vitatkozz idiótákkal. Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal. (Mark Twain)

Válasz: DIY-fi 2014 nov. 30 12:05 #58862

• mishow
  • mishow profilkép
  • Moderátor
Paca beküldte:
a teljesítménykimenetet megpróbálom,az nem egy összeg. gondolom hallható romlást nem okoz
Jelentőset ennél a bekötésnél nem fog, csak nagyon figyelj oda, hogy bekapcsoláskor el ne durrantsd a rendszert!

Az a baj, hogy nálad 50 méter kábellel kezdődik a dolog. Normális mikrofon/gitárkábel 500-750 Ft/m körül van, ezt kell szorozni. És ne feledd, az eredmény nem garantált.

Sajnos egyre nehezebb így tanácsot adni látatlanban :gondolkodik

Válasz: DIY-fi 2014 nov. 30 11:47 #58861

• mishow
  • mishow profilkép
  • Moderátor
vackor beküldte:
Ilyen hosszban audio jelet szimmetrikus, dupla árnyékolású kábellel lehet elvinni. Szerintem.
Igen, de ez már végképp stúdió technika. Ami úgy kezdődik, hogy XLR kimenetes dac kell, ez ALAPhangon 100 körül indul. Utána kell valami a fogadó oldalon, ami szintén tudja az XLR-t. Plusz XLR csatlakozók, na és mintha úgy emlékeznék, hogy Paca olyat is írt, hogy a jelenleg a falban kiépített kábelalagút befogadóképessége is korlátozott.

Ps: Vagy sima szimmetrikus mikrofonkábelre gondoltál, rca csatikkal?
Utolsó szerkesztés: 2014 nov. 30 12:07 Beküldte mishow.

Válasz: DIY-fi 2014 nov. 30 11:19 #58860

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
Ilyen hosszban audio jelet szimmetrikus, dupla árnyékolású kábellel lehet elvinni. Szerintem.
Tehát....

Válasz: DIY-fi 2014 nov. 30 10:35 #58857

• Paca
  • Paca profilkép
  • zöldfülű
mishow beküldte:
Az írottak alapján szinte biztos, hogy a túl hosszú kábel okozza a bajt.
Egy dolgot látnod kell, ez a kábelhossz már nem otthoni hifi, hanem profi stúdió-, hangosítás- vagy távközléstechnika.Ami sokba kerül, nem véletlenül.
Más kábeleket és más készülékeket kíván. A te DAC-od egy tisztességes kis kütyü, otthonra, íróasztalra szánták. Ezzel a feladattal nem bír el, vagy nem így. Az optikai kábel jó lehet, de ahhoz még egy DAC kell, és 25 méter távközlési optikai kábel szerelve.
Kíváncsi leszek az árajánlatra ...

Szerintem a legolcsóbban mindenképp akkor úszod meg, ha megpróbálod minél közelebb vinni a DAC-ot az erősítőkhöz. Ha ez nem megy, akkor két próbát lehet még megtenni. Az egyik, hogy a kábel árnyékolását csak az egyik oldalon kötöd be, a másikon nem. Szokták alkalmazni, és néha beválik.Pénzbe nem kerül, és hátha.

A másik ötlet, hogy nem hátul, az RCA kivezetésen (Line OUT) hanem a hangszóró csatlakozón hozod ki a jelet. Ehhez egy ilyen fordító dugóra van csak szükséged:
kacsa-audio.hu/webshop/kacsa.b.6/home_au...k.c.160/aa660g.p.528
Ennek az az előnye, hogy ebben az esetben a jelerősség lényegesen nagyobb lesz, ami védettebbé tesz a zajok ellen. Egy próbát ennyiért ez is megér.

Hátha mázlid lesz. Minden más megoldás - ha ragaszkodsz a távolság fenntartásához - sokba fog kerülni.

ha csak az árnyékolás egyik végét kötöm be nem lesz úgymond szakadásáramkörben? a két jelvezetékhez nincs szükség a harmadikra, hogy meglegyen az áramkör?
valaki mondott olyat,hogy valami jobb minőségű mikrofon kábel. ennél mik a jobb minőség jellemzői?
lehet ezt kéne kipróbálnom az egyoldalt bekötött árnyékolással együtt

a sokba kerülésen nagyságrendileg mennyit kell érteni? 10-20eft, 20-50, vagy 50+?

a teljesítménykimenetet megpróbálom,az nem egy összeg. gondolom hallható romlást nem okoz

Válasz: DIY-fi 2014 nov. 30 08:41 #58854

• mishow
  • mishow profilkép
  • Moderátor
Az írottak alapján szinte biztos, hogy a túl hosszú kábel okozza a bajt.
Egy dolgot látnod kell, ez a kábelhossz már nem otthoni hifi, hanem profi stúdió-, hangosítás- vagy távközléstechnika.Ami sokba kerül, nem véletlenül.
Más kábeleket és más készülékeket kíván. A te DAC-od egy tisztességes kis kütyü, otthonra, íróasztalra szánták. Ezzel a feladattal nem bír el, vagy nem így. Az optikai kábel jó lehet, de ahhoz még egy DAC kell, és 25 méter távközlési optikai kábel szerelve.
Kíváncsi leszek az árajánlatra ...

Szerintem a legolcsóbban mindenképp akkor úszod meg, ha megpróbálod minél közelebb vinni a DAC-ot az erősítőkhöz. Ha ez nem megy, akkor két próbát lehet még megtenni. Az egyik, hogy a kábel árnyékolását csak az egyik oldalon kötöd be, a másikon nem. Szokták alkalmazni, és néha beválik.Pénzbe nem kerül, és hátha.

A másik ötlet, hogy nem hátul, az RCA kivezetésen (Line OUT) hanem a hangszóró csatlakozón hozod ki a jelet. Ehhez egy ilyen fordító dugóra van csak szükséged:
kacsa-audio.hu/webshop/kacsa.b.6/home_au...k.c.160/aa660g.p.528
Ennek az az előnye, hogy ebben az esetben a jelerősség lényegesen nagyobb lesz, ami védettebbé tesz a zajok ellen. Egy próbát ennyiért ez is megér.

Hátha mázlid lesz. Minden más megoldás - ha ragaszkodsz a távolság fenntartásához - sokba fog kerülni.
Moderátorok: fzs1, Indy
Oldal elkészítésének ideje: 0.688 másodperc