Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám
Barkács, tuning, sajátkezűleg!

TÉMA: DIY-fi

Válasz: DIY-fi 2014 nov. 29 08:32 #58775

• tiborkaba
  • tiborkaba profilkép
  • fórumtag
  • Köszönetek száma: 239
Szerintem ha nagyfelbontású flac-okat hallgatsz, akkor a vezetéknélküli nem opció. A legtöbb eszköz a Bluetooth A2DP protokollját használja, annak is általában a legegyszerűbb SBC kódolt verzióját, mert a jobb minőségű (de még így is elég vacak, kb mp3 szintű) kodekek licenszdíjasak.

Ha nagyon muszáj, akkor én optikát használnék, szerintem a hangkártyádnak van optikai kimenete, a másik végén pedig egy dac-ot tudok elképzelni.
Thorens TD 126 Mk III --- EICO ST70 --- Goodmans Maxim
Pioneer PD-S601
Dell StudioXPS
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: DIY-fi 2014 nov. 29 06:28 #58766

• Paca
  • Paca profilkép
  • zöldfülű
mishow beküldte:
Csak így első keresésre ezt dobta a guggli
prohardver.hu/hir/nuforce_air_dac_audio_streamer.html

De ha rákeresel a vezeték nélküli jeltovábbítás kifejezésre, egy sor eszközt találsz.
A gond az, hogy ebben a témában teljesen tájékozatlan vagyok, így nem tudom, pontosan hogyan használhatók vagy mennyire szólnak bele a hangba.
Szerintem nézelődhetsz ebbe az irányba, biztosan lesz aki segít. Lehet, hogy a PC-s oldalakat is meg kéne nézni!

persze kerestem már, utánaolvastam is,kérdezgettem is ismerősöket akik valamennyire otthon vannak az audótechnika témában,de a vezetéknélküli átvitel elég homályos terület.
amit neten találok azzal nekem is ez a bajom,hogy nem tudom eldönteni mi a bóvli,mi a jó. abban reménkedem,hogy ilyen oldalakon találok tapasztalt kollégákat akit ki lehet faggatni :)

Válasz: DIY-fi 2014 nov. 29 06:09 #58765

• mishow
  • mishow profilkép
  • Moderátor
  • Az ész a fontos, nem a haj!
  • Köszönetek száma: 193
Csak így első keresésre ezt dobta a guggli
prohardver.hu/hir/nuforce_air_dac_audio_streamer.html

De ha rákeresel a vezeték nélküli jeltovábbítás kifejezésre, egy sor eszközt találsz.
A gond az, hogy ebben a témában teljesen tájékozatlan vagyok, így nem tudom, pontosan hogyan használhatók vagy mennyire szólnak bele a hangba.
Szerintem nézelődhetsz ebbe az irányba, biztosan lesz aki segít. Lehet, hogy a PC-s oldalakat is meg kéne nézni!

Válasz: DIY-fi 2014 nov. 28 22:30 #58764

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
  • Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.
  • Köszönetek száma: 962
mishow beküldte:
Paca beküldte:
esetleg valami minőségi vezeték nélküli jelátvitel mekkora kihívás?
Ezeket nem ismerem annyira, de rengeteget fejlűdött ez a fajta technika.
Ott biztos van valami oda-vissza alakítás, szerintem.
Az üres kalász fent hordja a fejét.... a teli meghajol.
Tehát....
Ne vitatkozz idiótákkal. Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal. (Mark Twain)

Válasz: DIY-fi 2014 nov. 28 20:57 #58761

• mishow
  • mishow profilkép
  • Moderátor
Paca beküldte:
Ezeket nem ismerem annyira, de rengeteget fejlűdött ez a fajta technika.

Válasz: DIY-fi 2014 nov. 28 20:54 #58759

• mishow
  • mishow profilkép
  • Moderátor
Paca beküldte:
mishow beküldte:
Próbának mindenképp jó! Az 5m általában pont a "teteje" annak a méretnek, amit még ajánlanak!
rendben,az kezdetnek pont jó lesz. köszi addig is,az eredményről mindenképp referálok
Hát akkor rajta, és kitartás! Várjuk a fejleményeket!

Válasz: DIY-fi 2014 nov. 28 20:52 #58758

• Paca
  • Paca profilkép
  • zöldfülű
vackor beküldte:
Az üvegkábel azért jó, mert hosszan vezethető (jó vezető kell) plusz elektromosan nem vezet. Utóbbit neked nem kell magyarázni.

vili! ez a hossz ezek szerint nem gond neki? ezeket lehet méretre gyártatni, vagy készen kapni? a csatlakozójától tartok kicsit, hogy nem fér át a csövön ami van, vésni meg nem szívesen. plusz fűzésnél törhet. hangkártyámon van optikai kimenet,a másik oldalon hogy lenne célszerű fogadni?

Válasz: DIY-fi 2014 nov. 28 20:40 #58754

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
Az üvegkábel azért jó, mert hosszan vezethető (jó vezető kell) plusz elektromosan nem vezet. Utóbbit neked nem kell magyarázni.
Tehát....
Ne vitatkozz idiótákkal. Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal. (Mark Twain)

Válasz: DIY-fi 2014 nov. 28 20:36 #58750

• Paca
  • Paca profilkép
  • zöldfülű
mishow beküldte:
Próbának mindenképp jó! Az 5m általában pont a "teteje" annak a méretnek, amit még ajánlanak!

rendben,az kezdetnek pont jó lesz. köszi addig is,az eredményről mindenképp referálok

Válasz: Barkács, kreatív... csináld szebbé, csináld meg! 2014 nov. 28 20:34 #58749

• Paca
  • Paca profilkép
  • zöldfülű
mishow beküldte:
Ez egy elég aljas dolog, én is küzködtem már vele.

Így elsőre mindenképpen soknak tűnik az a 20-25 méter, ott rengeteg zajt tud felvenni, bár amiket írsz, olyan zajok, ami a gépen belül is lehet.
Nekem egyszer a laptop tápja csinálta, amiben az volt a legérdekesebb, hogy a Heed erősítők érzéketlenek voltak rá, minden más meg átvette.

Kicsit sokallom a csatlakozásokat is, azok is sok zajt tudnak generálni.

A Foobar indulási zaja (surrogása) érdekes, ilyennel nem is találkoztam még.

Sajnos csak próbálgatva lehet rájönni, hogy a bibi, egyesével változtatgatva a komponenseket - szép meló :pirul

Elsőre azt a nagyon hosszú IC-t vizsgálnám meg, de ez csak tipp!

a rövidítésekkel bajban leszek :blush: "IC" én még az integrált áramkört ismertem ennek,aztán az InterCitx expresst :D. persze a szövegkörnyezetből látom az átjátszóra utalsz.

a PC tápegységzaj nem is rossz ötlet,pont.hogy egy impulzuszaj.

az üvegkábelra mit mondtok? a tápegységzajt is és a hosszú kábel által összeszedettet is kiiktatná jól értem?

a foobar által keltett zaj szerintem nem a szoftveré,hanem valami olyan,mintha a már meglévő zajt felerősítené valami ami akkor indul el, mondjuk valami előerősítő,vagy mittudom én, de lehet hülyeséget mondok

Válasz: DIY-fi 2014 nov. 28 20:32 #58747

• mishow
  • mishow profilkép
  • Moderátor
Paca beküldte:
vackor beküldte:
Ilyen hosszú kábel is össze tudná szedni sztem... Kérdés a PC tápegysége is, mennyire zajos. Én azzal kezdeném, hogy odatenném a hifi mellé a PC-t, és ha megoldódik, akkor kábel. Ha nem, akkor már hardver gond lesz.
hú az nagy meló lesz! egy 5m-es kábellal viszont légvonalban az már hozhat hallható eredményt?

Válasz: DIY-fi 2014 nov. 28 20:27 #58745

• Paca
  • Paca profilkép
  • zöldfülű
vackor beküldte:
Ilyen hosszú kábel is össze tudná szedni sztem... Kérdés a PC tápegysége is, mennyire zajos. Én azzal kezdeném, hogy odatenném a hifi mellé a PC-t, és ha megoldódik, akkor kábel. Ha nem, akkor már hardver gond lesz.

hú az nagy meló lesz! egy 5m-es kábellal viszont légvonalban az már hozhat hallható eredményt?
Utolsó szerkesztés: 2014 nov. 28 20:29 Beküldte Paca. Indoklás: lemaradt az idézet

Válasz: DIY-fi 2014 nov. 28 20:15 #58739

• mishow
  • mishow profilkép
  • Moderátor
Közben Vackor is hasonlókat írt. Igen, erre kell elindulni szerintem is!

Válasz: Barkács, kreatív... csináld szebbé, csináld meg! 2014 nov. 28 20:07 #58737

• mishow
  • mishow profilkép
  • Moderátor
Ez egy elég aljas dolog, én is küzködtem már vele.

Így elsőre mindenképpen soknak tűnik az a 20-25 méter, ott rengeteg zajt tud felvenni, bár amiket írsz, olyan zajok, ami a gépen belül is lehet.
Nekem egyszer a laptop tápja csinálta, amiben az volt a legérdekesebb, hogy a Heed erősítők érzéketlenek voltak rá, minden más meg átvette.

Kicsit sokallom a csatlakozásokat is, azok is sok zajt tudnak generálni.

A Foobar indulási zaja (surrogása) érdekes, ilyennel nem is találkoztam még.

Sajnos csak próbálgatva lehet rájönni, hogy a bibi, egyesével változtatgatva a komponenseket - szép meló :pirul

Elsőre azt a nagyon hosszú IC-t vizsgálnám meg, de ez csak tipp!

DIY-fi 2014 nov. 28 20:04 #58735

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
Tehát....
Utolsó szerkesztés: 2014 nov. 28 20:14 Beküldte vackor.

DIY-fi 2014 nov. 28 19:51 #58728

• Paca
  • Paca profilkép
  • zöldfülű
Üdv itt,szevasztok!

Talán leginkább ide illik amire szeretnék megoldást, leginkább okos tanácsot,segítséget. ha szabad :)

lehet kicsit hosszú lesz,de körül kell írnom milyen cucc és mi a gondom, elképzelésem, mit szeretnék,hogy érthető legyen.

szinte kizárólag PC ről hallgatok zenét, leginkább foobar2000, meg youtube. losless,de van mp3 is persze.

SB X-Fi HD külső hangkártya usb vel ugyebár

egy elég hosszú árnyékolt kábelon megy át a szoba túlsó végére padláson keresztül (ez a hossz lehet gondom!?), talán 20-25m is lehet. vékony is,olyan fajta ami a 3,5-ös jackba beleköthető

amottott fogadja egy jacksly (jól írom?) forgótárcsás átváltókapcsoló, arra most nem térnék ki mi okból,lényeg,hogy van.fém doboz,,belül árnyékolt vezetékek.

ez után bemegy egy Behringer Crossover CX2310 -be

innen két végfokra, egy Phonic 2000 és egy Phonic 2500. a nagyobb megy a sub ládára,kimenete hidban,bár még csak egy láda. (egyszer márki is nyúvasztottam,de még nincs keret a párjára)

Hagfalak 2db Fs audio DYS 115 B, 1db Fs audio DYS 18 FULL BASS

ez a konfig nekem már kb kib@szott jó, olyan 30 évet kínlódtam előtte mindenféle hitvány vacakkal. most majdnem teljesen elégedett vagyok. anyagilag kb. ennyit tudtam lassanként összerakni, ami még tervben van,hogy még egy SUB ládát beszerzek,esetleg egy pici keverőt az átkapcsolgató helyett. (létezik optikai bemenetes? adnátok tippeket?)

na és ami a gondom: már mindent amit tudtam leválasztottam a földelésekről, födhurkok elvileg nincsenek (bár ebben nem vagyok egész biztos), de még mindig van egy elég csúnya alapzaj ami valahol menet közben kerül a rendszerre. nem rettenetes,de nagyobb végfok teljesítmény beállításnál a számok közt és csöndesebb részeknél kifejezetten zavaró.

nem szakmám az elektronika,de azért holt kuka sem vagyok hozzá,villannyal foglalkozom. viszont nem tudom hogyan tovább. hogy tudom kiszűrni a gyenge pontot,ahol rákerül a zaj a rendszerre. azt nem tudom esetleg,ha az átjátszó kábel okozza, optikai kábellal ki tudom e váltani. megoldaná a galvanikus leválasztást is. csak nem tudom ilyen hosszban van e és fogadnom is kéne valamilyen eszközzel.

és akkor a zajról: több részből tevődik össze.
van egy ami akkor jelenik meg mikor elindul maga a lejátszó (foobar). kicsit inkább sivitó hang. gondolom nem a foobar okozza. olyasmi mintha a cd driver pörgés hangja.
aztán van egy állandó,ami mindig szól,az olyasmi mintha valami impulzustápegység zavarna.
és van kis brumm jellege is,de nem mély,inkább csak a freki az kb. ez utóbbi marad csak meg,ha az átjátszókábelt kihúzom a hangkártyából,a többit a pc ből szedi össze, az a legzavaróbb. ha az átjátszó másik végét húzom ki,azaz a croswover előttről,,akkor tökéletes a csend. na ez lenne a cél. :)

naszóval, ha valakinek volna kedve foglalkozni a nyűgömmel kicsit azt nagyon szépen megköszönném.
Utolsó szerkesztés: 2014 nov. 28 20:05 Beküldte vackor.
Moderátorok: fzs1, Indy
Oldal elkészítésének ideje: 0.973 másodperc