Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám
Barkács, tuning, sajátkezűleg!

TÉMA: DIY-fi

Válasz: DIY-fi 2015 aug. 26 08:51 #65610

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
  • Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.
  • Köszönetek száma: 920
Az üres kalász fent hordja a fejét.... a teli meghajol.
Tehát....
Ne vitatkozz idiótákkal. Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal. (Mark Twain)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: DIY-fi 2015 jún. 28 16:12 #64534

• dixie chicken
  • dixie chicken profilkép
  • fórumtag
  • Köszönetek száma: 78
köszi :kiraly2

Válasz: DIY-fi 2015 jún. 27 16:26 #64495

• tiborkaba
  • tiborkaba profilkép
  • fórumtag
  • Köszönetek száma: 239
Jól látod. Ez egy Nestorovic Labs NA-1 monoblokk, 150 Watt, full balanced felépítés, kapcsolható feedback. Elég ritka, tudtommal kevesebb, mint 100 párat készített a mester. Elképesztően durva gépek, nem gyerek kezébe való.

Mile Nestorovic tervezte a McIntos első nagy csöves monoblokkjait, az MC 3500/MI 350-et. Utána kilépett, mert holmi marketing meg költségokok miatt meg akarták kötni a kezét, nem engedték olyan maximalista gépeket tervezni, amit szeretett volna. Ezután alapította meg saját cégét a Nestorovic Labs-ot, ahol kevés, de kompromisszummentes készülékeket tervezett/készített. Nem akart meggazdagodni, épp csak annyit gyártott, amire igény volt. Sehol sem reklámozott, abban hitt, hogy az igazán színvonalas termék eladja önmagát, és be is jött neki.

Az MC 3500 génjeit vitte tovább az Alpha-1, majd ennek a továbbfejlesztett változatába az NA-1-be. Ezek otthoni felhasználásra szánt, ezért kisebb teljesítményű készülékeke, de amit elvesztett a Wattokban, azt pl a kevesebb végcső alkalmazása miatt visszanyerte minőségben. Azért a full balanced felépítésű végfokokkal ma sem lehet Dunát rekeszteni.

A teljesítménye miatt ideális meghajtás az Acoustat Model 4 sztatikus hangfalaimnak. Ez így együtt egyébként nagyon hasonlít az Acoustat Monitor sorozatához, ahol szintén hasonló csövekkel hajtották az aktív sztatikusokat. Előfok jelenleg egy Acoustat TNP, de szívesenmeghallgatnám egy full balanced előfokkal.

A McIntosh MC 3500 egyébként durva pénzekért cserél gazdát, állapottól függően 12-15ezer dodó. Darabja.
www.ebay.com/itm/McIntosh-MC3500-tube-am...&hash=item2a52300be3
www.ebay.com/itm/Pair-of-McIntosh-MC-350...&hash=item4add50ec2f

Nos, az NA-1 ezek továbbfejlesztése. Szerencsére kevés van belőlük, kevésbé ismertek és emiatt az áruk is kedvezőbb. Egy kicsit.
Thorens TD 126 Mk III --- EICO ST70 --- Goodmans Maxim
Pioneer PD-S601
Dell StudioXPS
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Indy

Válasz: DIY-fi 2015 jún. 26 16:24 #64426

• dixie chicken
  • dixie chicken profilkép
  • fórumtag
  • Köszönetek száma: 78
tiborkaba beküldte:
Jártamban-keltemben, igazából az IKEA lomis sarkában (itt ez Bon Filon vagy Fundgrube nem emlékszem magyarul mire ferdítették) találtam frankó tömörfa ágylábakat (asszem Sultan). Nagyon megtetszettek a vaskos kis darabok, és mivel fillérekért adták, vettem is két szettett, mondván jó lesz az még valamire. Jó is lett, kreáltam belőle kis asztalkát a monoblokkjaimnak, ne kelljen már a padlón héderezniük (bár fa-fa). A lapot táblásított tölgyből vágattam a barkácsboltban. Nem nagy darabok, nem került sokba. Fatipni, ragasztás, olajozás, viaszolás.

Pár kép.

Gatyapróba:

A kép rejtve van vendégek elől, jelentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.

bakker,jól látom,ez a NA-1 nono?..2x150W,mihez használod ha nem titok?

www.njuskalo.hr/hi-fi-komponente/cijevni...abs-1-oglas-14591035

:elajul
Utolsó szerkesztés: 2015 jún. 26 16:24 Beküldte dixie chicken.

Válasz: DIY-fi 2015 jún. 26 16:20 #64425

• doood
  • doood profilkép
  • nocsak nocsak
  • Köszönetek száma: 62
Nagyon frankó lett Gratula!

Válasz: DIY-fi 2015 jún. 26 15:56 #64421

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
Gratula!
Tehát....
Ne vitatkozz idiótákkal. Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal. (Mark Twain)

Válasz: DIY-fi 2015 jún. 26 15:50 #64419

• tiborkaba
  • tiborkaba profilkép
  • fórumtag
Újabb DIY projekt ért el végstádiumába. Van itt nekem a kis Dual 1019 lemezjátszóm, ami teljesen pucéran, káva nélkül került hozzám. A motorját már korábban meggeneráloztam, de káva nélkül nem igazán használható.

Mint ilyenkor tenni szoktam, feltúrtam a barkácsáruház vágási maradékokat tartalmazó ládáját, megfelelő faanyag után kutatva. Sablon a vinylengine-ről, és már kezdődhetett is a munka.

A kép rejtve van vendégek elől, jelentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.

Vágás után csiszolás, majd festés. A színválasztással Henry Ford előtt tisztelegtem.

Az oldallapok táblásított tölgyből készültek, mindenképpen célszerű keményfát alkalmazni, a puhafa (pl fenyő) elég kényes a leverődésre.

Lássuk, hogy is fog kinézni.

Jó lesz ez, lehet ragasztani, csiszolni, felületkezelni. A felületkezelés ad némi munkát, mert bár a táblás tölgy gyalult, azért a csiszolás ráfér. Az első csiszolás után én áttörlöm nedves szivaccsal, a nedvességtől megdagadnak a rostok, és lehet csiszolni mégegyszer. Ha ezt nem tennénk meg, akkor az első festék/olaj nedvességétől megdagadva válna érdessé a felület. Én általában olajjal és viasszal szoktam kezelni a fafelületeket, 2 réteg olaj és a végén viasz, majd polírozás. A rétegek között igény szerint laza átcsiszolás.

This message has attachments images.
Please log in or register to see it.

Pioneer PD-S601
Dell StudioXPS
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: goodman, fzs1, Indy

Válasz: DIY-fi 2015 jún. 13 18:01 #64100

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
A tölgy jó erősítő alá! :cool
Tehát....

Válasz: DIY-fi 2015 jún. 13 17:43 #64097

• tiborkaba
  • tiborkaba profilkép
  • fórumtag
Jártamban-keltemben, igazából az IKEA lomis sarkában (itt ez Bon Filon vagy Fundgrube nem emlékszem magyarul mire ferdítették) találtam frankó tömörfa ágylábakat (asszem Sultan). Nagyon megtetszettek a vaskos kis darabok, és mivel fillérekért adták, vettem is két szettett, mondván jó lesz az még valamire. Jó is lett, kreáltam belőle kis asztalkát a monoblokkjaimnak, ne kelljen már a padlón héderezniük (bár fa-fa). A lapot táblásított tölgyből vágattam a barkácsboltban. Nem nagy darabok, nem került sokba. Fatipni, ragasztás, olajozás, viaszolás.

Pár kép.

Gatyapróba:

Pioneer PD-S601
Dell StudioXPS
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: vackor, fzs1

Válasz: DIY-fi 2015 jún. 11 07:49 #64036

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
A dologhoz hozzátartozik, hogy nem pontos a hőmérséklet állítás, mivel e bemenő feszültséget állítod, de nincs visszacsatolás. Ettől függetlenül működik, és ebbe az árba csak egy alap állomás fér bele...
Tehát....

Válasz: DIY-fi 2015 jún. 10 22:07 #64028

• doood
  • doood profilkép
  • nocsak nocsak
tiborkaba beküldte:
doood beküldte:
vackor beküldte:
Felhívom a nagyérdemű figyelmét, hogy a Teszkóban a Farenheit 28020 forrasztóállomása 5500Ft lesz. Ez az olcsóbak közül az, amelyik szokott működni. Nem egy Weller vagy Ersa, de még Solomon sem. Viszont működik, és 4-ed, 8-ad annyi, ami évi pár forrasztásra valszeg még jó darabig alkalmas lesz.

Mikor??

Hát nem vasárnap...

:)

:kiraly2

Válasz: DIY-fi 2015 jún. 10 18:59 #64023

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
Elvileg holnaptól.
Tehát....

Válasz: DIY-fi 2015 jún. 10 17:49 #64019

• tiborkaba
  • tiborkaba profilkép
  • fórumtag
doood beküldte:
vackor beküldte:
Felhívom a nagyérdemű figyelmét, hogy a Teszkóban a Farenheit 28020 forrasztóállomása 5500Ft lesz. Ez az olcsóbak közül az, amelyik szokott működni. Nem egy Weller vagy Ersa, de még Solomon sem. Viszont működik, és 4-ed, 8-ad annyi, ami évi pár forrasztásra valszeg még jó darabig alkalmas lesz.

Mikor??

Hát nem vasárnap...

:)
Pioneer PD-S601
Dell StudioXPS

Válasz: DIY-fi 2015 jún. 10 17:04 #64018

• doood
  • doood profilkép
  • nocsak nocsak
vackor beküldte:

Mikor??

Válasz: DIY-fi 2015 jún. 10 11:12 #64011

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
Tehát....

Válasz: DIY-fi 2015 máj. 17 17:43 #63530

• fzs1
  • fzs1 profilkép
  • Moderátor
  • Köszönetek száma: 656
Kissé viseletes volt a hangszóróselyem a Chaconne-on. Már nem az. Következik egy kis méhviaszos kezelés és mehet az apróba 150-ért ( már nem csak a hangja alapján) :fekverohog

Van nálam valami fekete lyuk... állítólag élvezem...
HB ( hifista-bohóc ) - remélem jól szórakoztok :)-, aki azért néha hallgat egy kis zenét is

Válasz: DIY-fi 2015 ápr. 11 17:32 #62824

• tiborkaba
  • tiborkaba profilkép
  • fórumtag
Igen, Budapesten is a nagyobb barkácsáruházakban. Bár most már nem vagyok benne biztos, hogy legutóbbi látogatásom óta maradt-e még egyátalán barkácsáruház. A Hírcsárda azt írta, hogy mind kivonult, mert Magyarország felépült. :)

Írdd be a német ebay-en, hogy "schraube schwarz" :)
Pioneer PD-S601
Dell StudioXPS

Válasz: DIY-fi 2015 ápr. 11 16:08 #62823

• badwater
  • badwater profilkép
  • fórumtag
  • Köszönetek száma: 44
tiborkaba beküldte
M3-tól felfele bármelyik barkácsáruházban lehet kapni csavarokat
Hol ? Külföldön vagy idehaza ? :laugh:
Amúgy köszi a tippet.
Én a neten keresgéltem, erdmény nélkül.
Utolsó szerkesztés: 2015 ápr. 11 16:08 Beküldte badwater.

Válasz: DIY-fi 2015 ápr. 11 12:32 #62822

• tiborkaba
  • tiborkaba profilkép
  • fórumtag
Mondjuk részletezhetted volna a "megfelelő méretű" csavar méreteit :)

M3-tól felfele bármelyik barkácsáruházban lehet kapni csavarokat, feketét is, M3 alatt pl a Conrad-nál, modellboltban, ebay-en...
Pioneer PD-S601
Dell StudioXPS

Válasz: DIY-fi 2015 ápr. 11 09:39 #62821

• mishow
  • mishow profilkép
  • Moderátor
  • Az ész a fontos, nem a haj!
  • Köszönetek száma: 193
vackor beküldte:
Amúgy meg a fényes csavarral jobban szól...
Esetleg aranyozott vagy rhodium bevonatos ..... ? ? ? :hehe
Moderátorok: fzs1, Indy
Oldal elkészítésének ideje: 1.153 másodperc