Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám
Barkács, tuning, sajátkezűleg!

TÉMA: Moddoljunk! Azaz hogy lesz a jó még jobb?

Válasz: Moddoljunk! Azaz hogy lesz a jó még jobb? 2013 jan. 06 19:13 #45477

• Klangfilm
  • Klangfilm profilkép
  • öreg motoros
  • Köszönetek száma: 39
A kicserélt csövek és az orosz zöld kondenzátorok ...
A kép rejtve van vendégek elől, jelentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.

Ellenőriztem a 211-es DHT végcsövek fűtőfeszültségét ,és alig hittem a szememnek illetve akarom mondani a voltmérőnek az előírt 10VDC helyett az egyik csőnél 7,6 volt ,míg a másiknál 8,3 voltot mértem .Ez bizony eléggé erős aláfűtés amelyet egyik csőfajta sem szeret ,pontosabban a csövek katódja nem kultiválja ...
A fűtőkörbe rendesen bele kellett nyúlnom ,hogy beálljon az előírt tűréshatáron belüli fűtőfeszültség - egy gonddal kevesebb .
A csövek munkapontját beállítottam ,az anódáramot kissé megemeltem 85mA-re a nagyobb kimenőteljesítmény és anóddisszipáció érdekében :ennek eredményeképp jelenleg pontosan 100W teljesítményt fűt el egyetlen 211-es - nem is rossz .B)
A kép rejtve van vendégek elől, jelentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.

Azért kár hogy csak 720V az anódfeszültség ennél az erősítőnél ,nagyobb tápfeszültséggel (pl. 1250V) könnyedén ki lehetne hozni 35W-ot csövenként .A jelenlegi kimenőteljesítmény kb. 23,5W 8ohmon ,ezt 86 és 90% emissziójú Shuguang gyártmányú csövekkel mértem .

This message has attachments images.
Please log in or register to see it.

Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Moddoljunk! Azaz hogy lesz a jó még jobb? 2013 jan. 06 19:05 #45475

• vm69
  • vm69 profilkép
Klangfilm beküldte:
No akkor jöjjön a DP 211-SE projekt .:)

Eredetileg átvizsgálásra csőcserére és utánállításra került hozzám a gép ,de a tulajdonos kérésére kicseréltem a jelútban lévő kondenzátorokat vintage olajpapír típusúra .
Itt jól látszik az eredeti szovjet csatolókondenzátor közvetlenül a csőfoglalatok alatt (K75-24 típus - katonai zöld színben pompázik)

Ez pedig már a katonai minőségű USA kondikkal szerelt DP211 végfok - egészen más világ hangban ,nem mellékesen ez a legrégebbi alkatrész az egész erősítőben :Gudeman XHG-2774N típus ,egyenesen 1961-ből ...B)

:leborul :kiraly2

Válasz: Moddoljunk! Azaz hogy lesz a jó még jobb? 2013 jan. 06 18:54 #45472

• tiborkaba
  • tiborkaba profilkép
  • fórumtag
  • Köszönetek száma: 239
Az ellenállások nem csak megpörkölődtek, gyakorlatilag szarrá égtek. Legalábbis az egyik szakadt volt, és a másikat is cseréltem. Amúgy ez egy EAG EA233 tápja, tehát az anyagspórolás messzemenőkig nem kizárt :)

Szóval akkor te is azt mondod, hogy nem ördögtől való dolog kissé szellőssebben szerelni az alkatrészeket, hogy "talpuk alatt fütyüljön a szél". Mégha nincs is a kéznél kerámia távtartó...

Amúgy voltak még itt más gondok is, ami szvsz tervezési hiba.

Jóllehet a nyákon rengeteg hely volt, az anódfesz bekötés annyira közel volt egy kondi fémházához, hogy valszeg áthúzott a fesz.

Legalábbis az égésnyomok a kondi házán erre engednek követleztetni.

Az már más kérdés, hogy a kondi is kuka volt. Én szeretem ezeket a régi EAG cuccokat, de azért persze nem árt a körmükre nézni.

Thorens TD 126 Mk III --- EICO ST70 --- Goodmans Maxim
Pioneer PD-S601
Dell StudioXPS

Válasz: Moddoljunk! Azaz hogy lesz a jó még jobb? 2013 jan. 06 18:52 #45471

• Klangfilm
  • Klangfilm profilkép
  • öreg motoros
No akkor jöjjön a DP 211-SE projekt .:)

Eredetileg átvizsgálásra csőcserére és utánállításra került hozzám a gép ,de a tulajdonos kérésére kicseréltem a jelútban lévő kondenzátorokat vintage olajpapír típusúra .
Itt jól látszik az eredeti szovjet csatolókondenzátor közvetlenül a csőfoglalatok alatt (K75-24 típus - katonai zöld színben pompázik)

Ez pedig már a katonai minőségű USA kondikkal szerelt DP211 végfok - egészen más világ hangban ,nem mellékesen ez a legrégebbi alkatrész az egész erősítőben :Gudeman XHG-2774N típus ,egyenesen 1961-ből ...B)

Válasz: Moddoljunk! Azaz hogy lesz a jó még jobb? 2013 jan. 06 18:34 #45467

• Klangfilm
  • Klangfilm profilkép
  • öreg motoros
A kép alapján itt nem csak a nyomtatott panel pörkölődött meg ,hanem a bórkarbon ellenállások is - tipikus alulméretezés ill. anyagspórolás ...

"Mi szól az ellen, hogy az ellenállatokat ne koppra a nyákra szereljék, ..."
Igazából a megszokás nagy úr ahogy mondani szokták ,emiatt vágják ilyen rövidre az alkatrészlábakat és ültetik be így ahogy a képen látszik .Így valamivel gyorsabb lehet a szerelés ,nem kell beültetés után igazítani minden egyes alkatrészt ,és nem utolsó sorban az ellenállások lábára húzott kerámia távtartók is megspórolhatók stb. :whistle:
Utolsó szerkesztés: 2013 jan. 06 18:36 Beküldte Klangfilm.

Válasz: Moddoljunk! Azaz hogy lesz a jó még jobb? 2013 jan. 06 18:12 #45464

• tiborkaba
  • tiborkaba profilkép
  • fórumtag
Ha jól látom, itt nem csak a csövekkel volt gond. Ha jó minőségű, magas kerámia foglalatba kerülnek a csövek, akkor azzal nincsen gond szerintem.

Itt is főleg az ellenállások alatt égett meg a nyák, és elég sokszor találkoztam ezzel a jelenséggel, hogy ellenállások környékén van a nyákon égésnyom. Ez lehet hibás méretezés, és a szerelés.

Mivel nem először látok ilyet, megkérdezném:

Mi szól az ellen, hogy az ellenállatokat ne koppra a nyákra szereljék, hanem kissé megemelve, hogy legyen némi légtere? Végülis elég hosszú az ellenállat lába, és nem hiszem, hogy mechanikailag annyival instabilabb lenne. Szóval én úgy szerelném, hogy simán hagynék a nyák és az alkatrész között 4-5 millimétert, ha tudom, hogy melegedni fog, vagy javításnál, ha a tapasztalat alapján megkívánja.

Előtte:

Utána:

* A fenti projektnél sajna a kondikat is cserélni kellett, mert az új ellenállatok nagyon melegedtek. Az egyik kondi olyan hangot adott rázásra, mint a záptojás.

Pioneer PD-S601
Dell StudioXPS

Válasz: Moddoljunk! Azaz hogy lesz a jó még jobb? 2013 jan. 06 17:23 #45457

• Klangfilm
  • Klangfilm profilkép
  • öreg motoros
otlm beküldte:
Klangfilm beküldte:
A nyomtatott áramköri lap restaurálása elég sok időbe telt ,de azt hiszem megérte a fáradtságot .
Nagyon csúnyán melegedett itt sok minden ha ennyire megégette a panelt. Ez rossz méretezésre, szerelésre és rossz szellőzésre utal.

Bizony nem ártott volna a tervezésnél figyelembe venni az extrém melegedést ,és különösen a csövek környékén elkelt volna néhány szellőzőnyílás ill. furat ...
Alapjában véve nem vagyok híve a NYÁK lapra felépített csöves áramköröknek ,valahogy nehezen viselik még az üvegszálas lemezek is a csövek által termelt hőt .A huzalozott szerelés az ideális elektroncsöves erősítőkhöz .B)

Válasz: Moddoljunk! Azaz hogy lesz a jó még jobb? 2013 jan. 03 19:36 #45366

• otlm
  • otlm profilkép
Klangfilm beküldte:
A nyomtatott áramköri lap restaurálása elég sok időbe telt ,de azt hiszem megérte a fáradtságot .
Nagyon csúnyán melegedett itt sok minden ha ennyire megégette a panelt. Ez rossz méretezésre, szerelésre és rossz szellőzésre utal.

Válasz: Moddoljunk! Azaz hogy lesz a jó még jobb? 2012 dec. 31 12:33 #45255

• Klangfilm
  • Klangfilm profilkép
  • öreg motoros
tiborkaba beküldte:
Kenus kolléga irományában vagyon igazság.

Először is egy nagy igazság, ami mottónak is kitűnő: ami nem romlott el, azt ne javítsd meg.

Vannak bizonyos legendás gépek, amikbe szerintem vétek belenyúlni, mert egyrészt megöljük a legendát, másrészt rögtön bukjuk a legenda árát. Pl senkinek sem jut eszébe tuningolni egy McIntosht, de nekem speciel a tuningolt EA057-ektől is feláll a hátamon a szőr. Aki ilyenbe belenyúl, az magára vessen, max bagóért fogja tudni eladni...

Vannak persze olyan készülékek, aminek mindegy...

Javítás vs tuning.

Nyilván az audio eszközöknél is létezik az amortizáció, időről időre cserélni kell azokat az alkatrészeket, amiket megrág az idő vasfoga. Elsősorban ugye a kondikat, de vannak ugye a sercegő potik, recsegős kontaktok, stb. Kondik esetében valamiért általános szemlélet a tegyünk bele nagyobbat, mert az úgy jobb. (Kiváncsi lennék, hány tuningszaki számolta végig a kapcsolást az új értékkel...) Ez szerintem hülyeség. Olyan kell bele, ami a kapcsolásnak megfelel. Ha valamit cserélni kell, akkor felmerül a kérdés, hogy korabeli, vagy új helyettesítő. Kondik esetében nem kérdés, de pl kapcsolók, csatlakozók, potik esetében igen. Legendás készülékeknél én csak korabelit, csak ha az beszerezhetetlen, akkor új helyettesítőt, ami tényleg helyettesítő, tehát főbb paramétereigen (pl méret) azonos.

Persze itt lehetne rám vetni a követ, hiszen amikor az EICO-m hangerő potiját javítottam, akkor "gányoltam". Vagy mégsem? Egy ugyanolyan értékű, korabeli potit találtam a beszerezhetetlen eredeti helyett, majd a pályát szépen átműtöttem egyikből a másikba. Tehát az originál mechanikába került egy "új" potipálya, így az eredetivel azonos fizikai felépítésű és értékű poti lett az eredmény. Szerintem ez nem gányolás, csak mélyebb szinten történt a javítás. Nem az alkatrészt cseréltem, hanem az alkatrész alkatrészét. Hovatovább egy neves és drágán dolgozó usa potifelújító cég ugyanezt csinálja...

Tuning, átalakítás.

Fontos, hogy megértsük, ha egy készüléket kapcsolástechnikailag átalakítunk, akkor az már egy másik készülék. Egy új, mindenki számára ismeretlen készülék. Eladásnál ez persze gond lehet, a piac sokszor nem tudja megemészteni a módosításokat, tehát számolni kell azzal, hogy értékvesztés lép fel. Nota bene, még egy szakember sem tudja könnyen megítélni, hogy egy mod értéknövelő-e, vagy sem, pláne egy mezei zenehallgató... Vannak persze részletesen kidolgozott, jól dokumentált modok (Lafferty: EICO ST-70, Nelson Pass: HK Citation 12), itt az ember nagyjából tudja, hogy mit várhat. Nade ez nem keverhető össze az átkábelezem-nagyobbkondi-ütősebbhang jellegű modokkal. Ha piacképesen akarjuk tartani a készüléket, visszaalakíthatóan moddolunk. Pl a 057 moddolók kidobják a bemeneti trafót. Könyörgöm, miért? Nem fér el? És ha a köv. tulaj szimmetrikus bemenetet akar használni? Pont elég lenne kikötni.

Munka minősége.

Na igen, ez sarkalatos pont. Nem értek egyet a hangjaszámítnenézzed felfogással. Igenis van különbség, hogy valaki melegragasztóval odataknyol egy kondit, vagy rendesen megcsinálja, mint pl Klangfilm a CD lampizálást. Egy igényesen kivitelezett, szemnek is szép mod sokkal bizalomgerjesztőbb. Ez persze nem kicsi kihívás, pláne ha nem akarjuk pl összefurkálni a készülékházat. Viszont a több darabból összetákolt ellenállások, lógó vezetékek, szigetelések nem használata, egyszínű, áttekinthetetlen vezetékhalmaz szerintem nem az igényes munka ismérvei.

Vitára fel :)

Tulajdonképpen egyetértek veled Tibor ,ezért csak néhány kiegészítést ill. pontosítást tennék hozzá a leírtakhoz ami miatt kis hiányérzetem támadt ...
"Pl senkinek sem jut eszébe tuningolni egy McIntosht, de nekem speciel a tuningolt EA057-ektől is feláll a hátamon a szőr. Aki ilyenbe belenyúl, az magára vessen, max bagóért fogja tudni eladni..."

McIntosh tuning :sajnos láttam már ilyet is életemben ,de talán jobb is ha nem részletezem .:whistle:
McIntosh készülékeket valóban csak javítani ill. a régi darabokat restaurálni szabad ,az eredeti gyári állapot megőrzése alapvető szempont kell legyen a munkánál .
Az én C8-as előfokaimban például az elöregedett bakelit házas Sprague papírkondik helyére fémházas NOS VitaminQ típusú olajpapír csatolók kerültek ,amelyek még hangban is a lehető legközelebb állnak az eredetihez .:)
EA057: Egy dolgot ne felejtsünk el az eredeti csatolókondik sok szériánál a hírhedten gyenge minőségű Remix NCP-432 típusok ,amelyek már pár éves újkorukban is előszeretettel szivárogtak ,ezeket mindenképp ki kell cserélni valami modernebb megbízhatóbb típusra .A másik dolog ami sokak szemét szúrja a szénréteg NRK ellenállások ,gyakran látom hogy (mágnesezhető)fémrétegre cserélik ki ezeket - nem kicsit degradálva a hangot ...Bizonyos szériáknál beépített MM elkók minőségéről is lehetne regélni - a Siemens kondenzátorokkal viszont szerencsére nem szokott probléma lenni ...

"Kondik esetében valamiért általános szemlélet a tegyünk bele nagyobbat, mert az úgy jobb. (Kiváncsi lennék, hány tuningszaki számolta végig a kapcsolást az új értékkel...) Ez szerintem hülyeség. "

Igazából az a szerviztapasztalat ,hogy mindenképp meghálálja a készülék a nagyobb méretű és/vagy kapacitású kondenzátor beépítését .A nagyobb kondenzátor általában több elektrolitot tartalmaz ,ezért nehezebben száradki ,tovább fog működni mint egy kisebb méretű társa ugyanazon a helyen .
A nagyobb kapacitásérték szintén hasznos lehet ,ugyanis régen (50-es és 60-as évek) eléggé drága mulatság volt a nagyfeszültségű elko ,ezért szerettek még a legnagyobb cégek is spórolni a tápszűréssel ...
A csatolókondiknál sokszor látom hogy gyárilag alulméretezettek különösen a végcsövek rácskörében -egyébként a neg.vcs. miatt szintén különösen fontos a csatolókondik megfelelő kapacitásértéke .És itt ezen a ponton is lehetne példákat hozni a spórolásra ...

"Munka minősége.
Na igen, ez sarkalatos pont. Nem értek egyet a hangjaszámítnenézzed felfogással."

Bevallom nekem világ életemben mániám volt a precíz és esztétikus munkavégzés ,nagyon nem mindegy milyen munkát ad ki a kezéből az ember .Egy tény :a gyakran megfelelő gyakorlat nélkül kapkodva ,sietve összeütött modifikáció vagy akár DIY készülék sokszor a kontakthibák melegágya ,nem működik megfelelően ill. megbízhatóan ...
Sajnos nagyon sok valódi szakember munkájára nem jellemző a következő :"Dolgozni csak pontosan szépen ,ahogy a csillag megy az égen úgy érdemes ."

Így hirtelen ennyi jutott eszembe a témáról ...

Válasz: Moddoljunk! Azaz hogy lesz a jó még jobb? 2012 dec. 31 11:25 #45250

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
  • Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.
  • Köszönetek száma: 962
Klangfilm beküldte:
vackor beküldte:
Konkrétan mit takar egy NYÁK restaurálás? Bocsi, de hülye vagyok hozzá. Gondolom valamivel áttisztítod, átforrasztod, és még? Mivel tisztítod?

Alapesetben a forrasztások rendbetétele ,esetleges levált fóliarészek javítása ,és a végül teljes panel megtisztítása .A tisztításra leggyakrabban izopropil alkoholt használok .Az alkatrészek megtisztítása viszont külön tudomány ,alkoholtól elkezdve széntetrakloridig sok mindent használok ...
Ennél a konkrét Pointe panelnél (NYÁK-nál) az utólag buherált át és elkötéseket kellett javítani ,tulajdonképpen visszaalakítottam a gyári állapotra .

:thank_you
Az üres kalász fent hordja a fejét.... a teli meghajol.
Tehát....
Ne vitatkozz idiótákkal. Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal. (Mark Twain)

Válasz: Moddoljunk! Azaz hogy lesz a jó még jobb? 2012 dec. 31 11:24 #45249

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
tiborkaba beküldte:
Először is egy nagy igazság, ami mottónak is kitűnő: ami nem romlott el, azt ne javítsd meg.

.............

Fontos, hogy megértsük, ha egy készüléket kapcsolástechnikailag átalakítunk, akkor az már egy másik készülék. Egy új, mindenki számára ismeretlen készülék.

..........

Munka minősége.

Na igen, ez sarkalatos pont. Nem értek egyet a hangjaszámítnenézzed felfogással. Igenis van különbség, hogy valaki melegragasztóval odataknyol egy kondit, vagy rendesen megcsinálja, mint pl Klangfilm a CD lampizálást. Egy igényesen kivitelezett, szemnek is szép mod sokkal bizalomgerjesztőbb. Ez persze nem kicsi kihívás, pláne ha nem akarjuk pl összefurkálni a készülékházat. Viszont a több darabból összetákolt ellenállások, lógó vezetékek, szigetelések nem használata, egyszínű, áttekinthetetlen vezetékhalmaz szerintem nem az igényes munka ismérvei.

:kiraly2
Tehát....
Ne vitatkozz idiótákkal. Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal. (Mark Twain)

Válasz: Moddoljunk! Azaz hogy lesz a jó még jobb? 2012 dec. 31 11:23 #45248

• Klangfilm
  • Klangfilm profilkép
  • öreg motoros
vackor beküldte:
Szimmetrikus felépítésű?

Nem ,a bemeneti fázisfordító cső kapcsolása és a visszacsatolás módja miatt aszimmetrikus .

Válasz: Moddoljunk! Azaz hogy lesz a jó még jobb? 2012 dec. 31 11:19 #45247

• Klangfilm
  • Klangfilm profilkép
  • öreg motoros
vackor beküldte:
Konkrétan mit takar egy NYÁK restaurálás? Bocsi, de hülye vagyok hozzá. Gondolom valamivel áttisztítod, átforrasztod, és még? Mivel tisztítod?

Alapesetben a forrasztások rendbetétele ,esetleges levált fóliarészek javítása ,és a végül teljes panel megtisztítása .A tisztításra leggyakrabban izopropil alkoholt használok .Az alkatrészek megtisztítása viszont külön tudomány ,alkoholtól elkezdve széntetrakloridig sok mindent használok ...
Ennél a konkrét Pointe panelnél (NYÁK-nál) az utólag buherált át és elkötéseket kellett javítani ,tulajdonképpen visszaalakítottam a gyári állapotra .

Válasz: Moddoljunk! Azaz hogy lesz a jó még jobb? 2012 dec. 31 11:18 #45246

• tiborkaba
  • tiborkaba profilkép
  • fórumtag
Kenus kolléga irományában vagyon igazság.

Vannak bizonyos legendás gépek, amikbe szerintem vétek belenyúlni, mert egyrészt megöljük a legendát, másrészt rögtön bukjuk a legenda árát. Pl senkinek sem jut eszébe tuningolni egy McIntosht, de nekem speciel a tuningolt EA057-ektől is feláll a hátamon a szőr. Aki ilyenbe belenyúl, az magára vessen, max bagóért fogja tudni eladni...

Vannak persze olyan készülékek, aminek mindegy...

Javítás vs tuning.

Nyilván az audio eszközöknél is létezik az amortizáció, időről időre cserélni kell azokat az alkatrészeket, amiket megrág az idő vasfoga. Elsősorban ugye a kondikat, de vannak ugye a sercegő potik, recsegős kontaktok, stb. Kondik esetében valamiért általános szemlélet a tegyünk bele nagyobbat, mert az úgy jobb. (Kiváncsi lennék, hány tuningszaki számolta végig a kapcsolást az új értékkel...) Ez szerintem hülyeség. Olyan kell bele, ami a kapcsolásnak megfelel. Ha valamit cserélni kell, akkor felmerül a kérdés, hogy korabeli, vagy új helyettesítő. Kondik esetében nem kérdés, de pl kapcsolók, csatlakozók, potik esetében igen. Legendás készülékeknél én csak korabelit, csak ha az beszerezhetetlen, akkor új helyettesítőt, ami tényleg helyettesítő, tehát főbb paramétereigen (pl méret) azonos.

Persze itt lehetne rám vetni a követ, hiszen amikor az EICO-m hangerő potiját javítottam, akkor "gányoltam". Vagy mégsem? Egy ugyanolyan értékű, korabeli potit találtam a beszerezhetetlen eredeti helyett, majd a pályát szépen átműtöttem egyikből a másikba. Tehát az originál mechanikába került egy "új" potipálya, így az eredetivel azonos fizikai felépítésű és értékű poti lett az eredmény. Szerintem ez nem gányolás, csak mélyebb szinten történt a javítás. Nem az alkatrészt cseréltem, hanem az alkatrész alkatrészét. Hovatovább egy neves és drágán dolgozó usa potifelújító cég ugyanezt csinálja...

Tuning, átalakítás.

Fontos, hogy megértsük, ha egy készüléket kapcsolástechnikailag átalakítunk, akkor az már egy másik készülék. Egy új, mindenki számára ismeretlen készülék. Eladásnál ez persze gond lehet, a piac sokszor nem tudja megemészteni a módosításokat, tehát számolni kell azzal, hogy értékvesztés lép fel. Nota bene, még egy szakember sem tudja könnyen megítélni, hogy egy mod értéknövelő-e, vagy sem, pláne egy mezei zenehallgató... Vannak persze részletesen kidolgozott, jól dokumentált modok (Lafferty: EICO ST-70, Nelson Pass: HK Citation 12), itt az ember nagyjából tudja, hogy mit várhat. Nade ez nem keverhető össze az átkábelezem-nagyobbkondi-ütősebbhang jellegű modokkal. Ha piacképesen akarjuk tartani a készüléket, visszaalakíthatóan moddolunk. Pl a 057 moddolók kidobják a bemeneti trafót. Könyörgöm, miért? Nem fér el? És ha a köv. tulaj szimmetrikus bemenetet akar használni? Pont elég lenne kikötni.

Munka minősége.

Pioneer PD-S601
Dell StudioXPS

Válasz: Moddoljunk! Azaz hogy lesz a jó még jobb? 2012 dec. 31 11:13 #45245

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
Szimmetrikus felépítésű?
Tehát....

Válasz: Moddoljunk! Azaz hogy lesz a jó még jobb? 2012 dec. 31 11:11 #45244

• Klangfilm
  • Klangfilm profilkép
  • öreg motoros
Ezen a képen gyakorlatilag már a végleges állapotot látható :

Az eredetileg műanyag bemenetválasztó helyére egy elnyűhetetlen katonai kivitelű orosz Yaxley kapcsoló került beépítésre ,a jelútban lévő kábelezés pamut szigetelőcsőbe húzott tömör ezüsthuzalból készült .Az eredeti átlagos minőségű műa. RCA csatlakozók a jól bevált aranyozott réz (galvanikusan izolált) típusra lettek kicserélve .
A hangszóró kimenet 8 ohmos ága Crystal Spec. Series Copper kábelezést kapott ...

Válasz: Moddoljunk! Azaz hogy lesz a jó még jobb? 2012 dec. 31 11:04 #45243

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
Tehát....

Válasz: Moddoljunk! Azaz hogy lesz a jó még jobb? 2012 dec. 31 10:57 #45242

• Klangfilm
  • Klangfilm profilkép
  • öreg motoros
Felül még az eredeti állapotú nyák :

A modifikált panel alkatrészoldala így néz ki :a novál csőfoglalatok kerámiára cserélve ,az összes csatolókondenzátor NOS Sprague VitaminQ típusú ,a kritikus helyeken vintage Allen Bradley kompozit-szén ellenállások ,és természetesen az elektrolit kondenzátorok többsége is megújult ...

Utolsó szerkesztés: 2012 dec. 31 10:58 Beküldte Klangfilm.

Válasz: Moddoljunk! Azaz hogy lesz a jó még jobb? 2012 dec. 31 10:47 #45240

• Klangfilm
  • Klangfilm profilkép
  • öreg motoros
Pointe Medium erősítő :

Ilyen állapotban jutott el hozzám ,korábban már javították ill. kisebb módosításon is átesett .

Hoppá ...:woohoo:

Válasz: Moddoljunk! Azaz hogy lesz a jó még jobb? 2012 dec. 31 10:33 #45238

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
Buga_Jakab beküldte:
Na akkor egy jó kis év végi vitaindítónak.
Én ebben a dologban inkább kenus kollégával értek egyet (remélem nem haragszik meg érte, hogy hivatkoztam az írására).

na igen. Bízunk valakiben, de tudjuk-e, hogy ő a megfelelő szakember? Azt az autóm kapcsán tapasztaltam épp eleget. Kár, hogy DBRSNK kolléga oly' távol lakik tőlem.
Tehát....
Moderátorok: fzs1, Indy
Oldal elkészítésének ideje: 0.687 másodperc