Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám
Kötetlen csevegés erről-arról

TÉMA: Komolyzenéről nem csak komolyan

Komolyzenéről nem csak komolyan 2020 ápr. 09 19:07 #83614

• L5S1
  • L5S1 profilkép
  • nocsak nocsak
  • Köszönetek száma: 13
fzs1 beküldte:
Szó sincs itt zombikról, örülök, hogy a hozzáértők által már ajánlott művek közül csemegézhetünk, időt nekünk spóroltok. A hozzá tartozó körítést pedig külön dobozba rakom.

Akkor ezt a gyöngyszemet is tedd oda. Kidomborítja a magyar nyelv sokszínűségét.
Te meg köztudottan szeretsz nyelv-észkedni.

ADL Stratos - AK 120II - AK SE100 - Ether C - HD600
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: fzs1

Komolyzenéről nem csak komolyan 2020 ápr. 09 18:56 #83613

• fzs1
  • fzs1 profilkép
  • Moderátor
  • Köszönetek száma: 678
Szó sincs itt zombikról, örülök, hogy a hozzáértők által már ajánlott művek közül csemegézhetünk, időt nekünk spóroltok. A hozzá tartozó körítést pedig külön dobozba rakom.
Van nálam valami fekete lyuk... állítólag élvezem...
HB ( hifista-bohóc ) - remélem jól szórakoztok :)-, aki azért néha hallgat egy kis zenét is

Komolyzenéről nem csak komolyan 2020 ápr. 09 18:53 #83612

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
  • Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.
  • Köszönetek száma: 942
chord beküldte:
L5S1 beküldte:
chord beküldte:
fzs1 beküldte:
Ma ismét bővíthettem ismereteim :) Elindítottam a linket, gyermekem mondja Petit nézel? Mondom, miiit? Felvilágosított, és tényleg! Őszintén irigyellek, ennyi zenehallgatás mellett még ilyenekre is van időd :csodalat

Nem hinném, hogy végighallgat minden egyes lemezt az elejétől a végéig...
Miből következtetsz erre Sherlock?

Saját magamból, Watson.
De ha mégis, az is jó.
Védeni próbáltalak. Hogy nem vagyunk z zombik...:)
:)
Az üres kalász fent hordja a fejét.... a teli meghajol.
Tehát....
Ne vitatkozz idiótákkal. Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal. (Mark Twain)

Komolyzenéről nem csak komolyan 2020 ápr. 09 18:26 #83611

• chord
  • chord profilkép
  • nocsak nocsak
  • Köszönetek száma: 16
L5S1 beküldte:
chord beküldte:
fzs1 beküldte:
Ma ismét bővíthettem ismereteim :) Elindítottam a linket, gyermekem mondja Petit nézel? Mondom, miiit? Felvilágosított, és tényleg! Őszintén irigyellek, ennyi zenehallgatás mellett még ilyenekre is van időd :csodalat

Saját magamból, Watson.
De ha mégis, az is jó.
Védeni próbáltalak. Hogy nem vagyunk z zombik...:)

Komolyzenéről nem csak komolyan 2020 ápr. 09 17:32 #83610

• L5S1
  • L5S1 profilkép
  • nocsak nocsak
chord beküldte:
fzs1 beküldte:

Komolyzenéről nem csak komolyan 2020 ápr. 09 17:13 #83609

• chord
  • chord profilkép
  • nocsak nocsak
fzs1 beküldte:

Nem hinném, hogy végighallgat minden egyes lemezt az elejétől a végéig - én legalábbis biztosan nem.
De ha mondjuk egy órára durvul a helyzet egy adott napon, mert belefeledkezünk kissé a zenébe, amit szeretünk.... de ez akár lehet 2-3 óra is egyeseknél - akkor másra egyszerűen nincs idő?
Nem hinném.
Vagy ha igen, akkor az egy egyéb problémakör.

Komolyzenéről nem csak komolyan 2020 ápr. 09 17:05 #83608

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
fzs1 beküldte:

Neki egy nap 48 óra legalább :)

Nekem egy régi kollégám nézte. Akkor sem bírtam rajta röhögni. Gyakorlatilag végig káromkodik, nekem fantáziátlan.

A gyerekek már a sörök után akklimatizálódnak.... mit kell nekem tanítani ezek után? :ezvan :laugh:
Tehát....
Ne vitatkozz idiótákkal. Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal. (Mark Twain)
Utolsó szerkesztés: 2020 ápr. 09 17:06 Beküldte vackor.

Komolyzenéről nem csak komolyan 2020 ápr. 09 16:28 #83607

• fzs1
  • fzs1 profilkép
  • Moderátor
HB ( hifista-bohóc ) - remélem jól szórakoztok :)-, aki azért néha hallgat egy kis zenét is

Komolyzenéről nem csak komolyan 2020 ápr. 09 14:24 #83605

• L5S1
  • L5S1 profilkép
  • nocsak nocsak
vackor beküldte:

:)

Komolyzenéről nem csak komolyan 2020 ápr. 08 16:50 #83603

• chord
  • chord profilkép
  • nocsak nocsak
Régen volt már ez a Pergolesi lemez.

A kép rejtve van vendégek elől, jelentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.

Nyilván Dumestre elképzelései szerint, Patrizia Bovi, az itáliai szólista, simán szembemegy a szokott szépséges-gyönyörűséges megközelítéssel.
Azt hiszem, igazuk van.
Mivelhogy Nápolyban járunk.
Szeretem ezt a lemezt nagyon.

Az új kiadás kabátja már egy másik divat szerinti; a legendás artwork a múlté.
A letöltésekhez tökfölösleges, ez tény.

This message has an attachment image.
Please log in or register to see it.

Utolsó szerkesztés: 2020 ápr. 08 16:50 Beküldte chord.

Komolyzenéről nem csak komolyan 2020 ápr. 08 12:26 #83602

• L5S1
  • L5S1 profilkép
  • nocsak nocsak
1 óra 17 perc...qrva hosszú és qrva jó. :cool
Bostoniak Bernsteinnel ráadásul Lisztet játszanak. Mi kell még? Egy jó hifi.

Komolyzenéről nem csak komolyan 2020 ápr. 07 21:02 #83596

• chord
  • chord profilkép
  • nocsak nocsak
Ne haragudjatok, muszáj ennyi Bach után kicsit levegőt kapjak.... ennyi oboaversenyt vagy -átiratot vagy mit az utóbbi öt évben biztosan nem hallgattam...:)

Itt ez a L'Arpeggiata lemez. Ezt rögtön a szívembe zártam. Olyan hangszerelési gyönyörűségek - így hifis gyönyörűségek is - kápráztatnak, hogy simán megbocsátom a besame múcsót a végén.
Talán kicsit a népzene felől közelít, és ez Latin-Amerikában különösen színes dolog. Nem csodálom, hogy Christinát elragadta a hév.

Két kedvenc.

Polo Margariteno, egy venezuelai népdal.

Luciana Mancini, aki énekel. Egy különös, zárt hang. Éppen csak tízezer árnyalattal. Imádom.

A kép rejtve van vendégek elől, jelentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.

És persze padre Antonio befejezhetetlen slágere, itt is hódított.
Gyönyörűséges előadás.

This message has attachments images.
Please log in or register to see it.

Utolsó szerkesztés: 2020 ápr. 07 21:04 Beküldte chord.

Komolyzenéről nem csak komolyan 2020 ápr. 07 19:53 #83595

• L5S1
  • L5S1 profilkép
  • nocsak nocsak

Anne Nagel aztán nagyon odavan érte.
" Alle 4 Sätze dieser Aufnahme: Noch nie so überrascht, intensiv, ernst, feurig, zurückhaltend und musikalisch wie technisch auf höchstem Niveau gehört wie hier von MusicAeterna unter Teodor Currentzis! Großen Dank dafür und für's kostenfrei zur Verfügungstellen der erst gerade erschienenen Aufnahme in diesen labilen Corona-Zeiten"!
A szöveg egyszerű, a Google fordító simán lefordítja annak aki nem töri a szép német nyelvet.

Valóban nem rossz, különösen a 4. tétel. Igaz a kontrafagott majdnem az agyamra ment de hát Currentzis úgy gondolta, hogy legyen az övé a főszerep. Kurz und gut én maradok Harnoncourt legutóbb kitett verziója mellett. Azért ezt is megtartom. ;)
Utolsó szerkesztés: 2020 ápr. 07 19:57 Beküldte L5S1.

Komolyzenéről nem csak komolyan 2020 ápr. 07 18:15 #83594

• L5S1
  • L5S1 profilkép
  • nocsak nocsak
chord beküldte:
...
És, megjegyzem, ha itt lenne Werner, meg Celine, aki egy francia befutott művész, akinek lehet, szintén van fogalma az összhangzattanhoz, legalább annyi, mint neked, bár ő nem a ZAK-on végzett, ez bizonyosan különbség a régizene játszásában, szép lassan, türelmesen elmagyaráznák neked, szakmailag is, akkordról akkordra, hogy hogyavérben mertek egy ilyet kiadni, a zenészeket felbosszantani, a szegény laikus hozzánemértő közönséget meg ennyire csúnyán átb@szni, hogy ilyen aszimmetrikus vitába keveredjen a hozzáértő zenésszel, és csak égesse magát, hogy nem hallja, mi az annyira sz@r.

Eredeti átirat nem maradt fenn Bachtól az ominózus oboaversenyekből. Amit ma játszanak azok zömében a 20. században készültek de a 21. században is nekifutottak többen az átírásnak. Hogy mi vezérli ilyenkor az átírókat a lófasz sem ért és azt sem, hogy hogy a picsában nem hasogassa a fülüket az a pár félresikerült hang és akkord. Hát ők tudják meg azok is akik így előadják. Közöttük találunk olyan nagy neveket is mint Haynes és Ponseele.

Amúgy ezt a zagyvaságot Haynes kezdte el és hát a Vivaldi lemezén is van egy-két qrvára oda nem illő hang és mivel a komolyzenészekre nem túlságosan jellemző a vívódás ha összhangzattanról van szó hát lélektelenül és fenntartások nélkül átveszik az ostobaságokat különösen akkor ha egy elismert név is így játsza a darabot. Így kerül be képbe Moinet is. Én a Holligernek és Hadady féle verziót ajánlom és ha még játszanék hangszeren kizárólag ezt használnám. Holliger mellesleg zeneszerző. Is.
Utolsó szerkesztés: 2020 ápr. 07 18:20 Beküldte L5S1.

Komolyzenéről nem csak komolyan 2020 ápr. 07 16:58 #83593

• chord
  • chord profilkép
  • nocsak nocsak
Ne adjuk fel....
Most az alapkérdés azt ne toljuk a képzett zenész vs. képzetlen közönség vonalra, mert nem egészen erről van szó. Bármennyire szeretnénk, mert kimeríthetetlen vitaforrás, mindig.
Inkább a szakmailag (akkordosdi/hangnemesdi) korrekten előadott, de valami miatt mégsem jól előadott zene vs. a szakmailag támadható (értsd. gyakorlatilag 'hibás'), de mégis valami miatt nagyon tetsző előadás közti csata megy.

A zenészek itt be vannak zárva a saját kalitkájukba. Kiszúrják (mert ezt tanulták, nyilván ki tudják szúrni) az adott hibákat, mert azok hibák, elismerem, punktum és kész, és innentől megmérgezi ez a lelküket, soha az életben nem fog tetszeni az adott dolog.

A közönség be van zárva a saját képzetlenségének kalitkájába (mert ők a közönség, miért is kellene tudniuk ezeket?, talán az általános műveltséghez hozzátartozik?), simán átsiklanak (olykor) bizonyos hibákon, mert nincs a fejük ezzel kibélelve, de levesznek valamit, ami szintén fontos, és emiatt meg tetszik nekik, ne adj' Isten, jobban, mint a tökéletesen előadott dolog.

Igen, tudom, hogy az ideális az, amikor mindkét vonalon erős az előadás, ilyen van azért jó sok, de amikor a fenti határesethez érünk, a vélemények, amelyek amúgy sem egy irányba tartanak, teljesen szétmennek.

Ez a simító véleményem.
A nem simító, meg az, hogy,

az említett 'okádék' tétel nekem sajna tetszik, megerőltettem magamat, végighallgattam, nem leszek ettől sem Bach-szerelmes, kerestem az elb@szott harmóniákat, de egyszerűen nem ment...
És, megjegyzem, ha itt lenne Werner, meg Celine, aki egy francia befutott művész, akinek lehet, szintén van fogalma az összhangzattanhoz, legalább annyi, mint neked, bár ő nem a ZAK-on végzett, ez bizonyosan különbség a régizene játszásában, szép lassan, türelmesen elmagyaráznák neked, szakmailag is, akkordról akkordra, hogy hogyavérben mertek egy ilyet kiadni, a zenészeket felbosszantani, a szegény laikus hozzánemértő közönséget meg ennyire csúnyán átb@szni, hogy ilyen aszimmetrikus vitába keveredjen a hozzáértő zenésszel, és csak égesse magát, hogy nem hallja, mi az annyira sz@r.

Komolyzenéről nem csak komolyan 2020 ápr. 07 16:40 #83592

• Hodyka
  • Hodyka profilkép
  • nocsak nocsak
  • Köszönetek száma: 29
L5S1 beküldte:
Szóljatok ha zavarok.

Engem biztos nem zavarsz, sőtt

Olvasom amit írsz és amit a többiek, sok jó zenét mutattok be

Köszönöm
XMOS CPLD USB DAC + ES9028 K2M DAC,+ TDA8950 D Class 2x150 watt, Tannoy 638

Komolyzenéről nem csak komolyan 2020 ápr. 07 16:30 #83591

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
Tehát....

Komolyzenéről nem csak komolyan 2020 ápr. 07 13:49 #83590

• fzs1
  • fzs1 profilkép
  • Moderátor
Ezt dicséretnek vegyem? :)

Komolyzenéről nem csak komolyan 2020 ápr. 07 12:50 #83589

• L5S1
  • L5S1 profilkép
  • nocsak nocsak
fzs1 beküldte:
Minden tiszteletem a művészeké (zenészeké stb.), de nem várom el tőlük, hogy bármit is bizonyítsanak. Szerencsére így nem is kell vitáznom velük. Magam is képzetlennek tartom e téren, noés? Annyit fogadok be belőle amennyire jelenleg szükségem van :ezvan

Hasonlítasz arra az analfabéta hortobágyi juhászra akit amikor megkérdeztek arról, hogy hiányzott-e az életéből az írás-olvasás képessége azt válaszolta: " Nem. Én erre nem értem rá kérem mert csináltam a dolgomat".

Komolyzenéről nem csak komolyan 2020 ápr. 07 11:38 #83588

• fzs1
  • fzs1 profilkép
  • Moderátor
Dehogy. Marky-val is jól eltársalogtunk, de megunta :)
Moderátorok: fzs1, Indy
Oldal elkészítésének ideje: 0.282 másodperc