Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám
Kötetlen csevegés erről-arról

TÉMA: Komolyzenéről nem csak komolyan

Komolyzenéről nem csak komolyan 2021 jún. 30 21:49 #85607

• L5S1
  • L5S1 profilkép
  • zöldfülű
  • Köszönetek száma: 1
fzs1 beküldte:
Ez Chord blogja. Igényes, szép munka, de nem fórumfelület.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Komolyzenéről nem csak komolyan 2021 jún. 30 19:19 #85606

• fzs1
  • fzs1 profilkép
  • Moderátor
  • Köszönetek száma: 708
Van nálam valami fekete lyuk... állítólag élvezem...
HB ( hifista-bohóc ) - remélem jól szórakoztok :)-, aki azért néha hallgat egy kis zenét is

Komolyzenéről nem csak komolyan 2021 jún. 30 18:44 #85605

• L5S1
  • L5S1 profilkép
  • zöldfülű
Írok valamit és nem figyelsz rá. Az feltűnt, hogy három ajánlóval több százas nézettséget generáltam? Hogy erős az érdeklődés az igényes komolyzenei előadások és kiadványok iránt? Nem tartom etikusnak, hogy eláruljam, hová írtam az elmúlt egy évben ajánlókat Chord-dal karöltve. Aki egy kicsit is kitartó, hamar rá fog lelni erre a régizenei ajánlóra.

Ősztől tovább folytatjuk.

Komolyzenéről nem csak komolyan 2021 jún. 26 22:00 #85599

• fzs1
  • fzs1 profilkép
  • Moderátor
Túl a csöcsökön
ajánlanám figyelmedbe (és a többiekébe is) az alábbi beszélgetést
ezért idézek sokat,mert bizonyos dolgokról csak úgy lehet beszélni, ahogy itt Dr. Daubner Béla beszél, ( remélem öt nem tartod szektásnak)
örülök,hogy már elérhető ilyen nézőpontú emberek véleménye is
sok, sok mai aktualitás is van benne, érdemes VÉGIGHALLGATNI
HB ( hifista-bohóc ) - remélem jól szórakoztok :)-, aki azért néha hallgat egy kis zenét is

Komolyzenéről nem csak komolyan 2021 jún. 26 18:42 #85598

• L5S1
  • L5S1 profilkép
  • zöldfülű
fzs1 beküldte:
L5S1 beküldte:
fzs1 beküldte:
Köszönjük a diagnózist!
Vackornak: tényleg érdemes bezárnod ;)
(amikor idetévedtem, akkor még pezsgő élet folyt,a cikkek aktuálisak voltak,én még itt vagyok,ha csak felvizezett szirupot is, de cseppentek,hobbit már hanyagolom, vackor legalább megpróbálta )
(( ha már Máraiba is csípni kell ... :gondolkodik ))
Máig nem értem, hogy a te topikodra miért volt szükség. Ha már ilyen őszinte hangulatban vagyunk, egy éve kizárólag miattad iratkoztam le. Úgy éreztem, hogy ez a hely kezd durván elszektásodni, és azzal, hogy ide írogatok, a nevemet adom a dologhoz. Hát nem! Az meg különösen vicces volt, hogy az utolsó ajánlómmal, Brahms Német Requemjének 5. tételével kapcsolatban azt gondoltátok, hogy az valami teártrális dolog, egyfajta requiem a távozásom zenei aláfestésére. Ugyan! Azon a napon volt anyák napja, és Brahms azt a tételt az anyja emlékére írta. Senkinek sem jutott eszébe ez a teljesen kézenfekvő magyarázat.

Megpróbáltátok? Majd jönnek mások. Meg hát te is két lovon ülsz egyszerre, ezt se feledjük! Nem bízod a véletlenre az "ige hirdetését". Hamar ki fogod heverni, ha ez a hely már nem lesz.
hűűű, :?
Ezt nem gondoltam volna, viszont azóta nálam nem javult a helyzet, sőt... B)
A "szektás"topicomat pedig nem ajánlom ám mindenkinek,vigyázni kell vele, megzavarhat.
Egyébként pedig vackor iránti tiszteletből irogatok csak ide, nagyon kifele állok már a hifiből, zenében sem tudom miért írta Brahms azt a Requem-et, nekem elég annyi, hogy ezek a nagy művészek intuicióik okán hoznak olyat a pórnépnek,mely számukra elérhetetlen ennyi.
Ha megígéred,hogy hozol még egy embert és toljátok a szekeret,már itt sem vagyok :leborul
Namaste :)

Eszem ágában sincs a csöcsökről diskurálni. Gondoltam, az elmúlt idők emlékére, mindenféle nevelő szándék nélkül, megosztok veletek pár szép és érdekes zenei felvételt, de látom, csak frusztrállak velük titeket. További jó munkát kívánok!
Utolsó szerkesztés: 2021 jún. 26 18:43 Beküldte L5S1.

Komolyzenéről nem csak komolyan 2021 jún. 26 13:31 #85597

• fzs1
  • fzs1 profilkép
  • Moderátor
L5S1 beküldte:
fzs1 beküldte:
Köszönjük a diagnózist!
(amikor idetévedtem, akkor még pezsgő élet folyt,a cikkek aktuálisak voltak,én még itt vagyok,ha csak felvizezett szirupot is, de cseppentek,hobbit már hanyagolom, vackor legalább megpróbálta )
Máig nem értem, hogy a te topikodra miért volt szükség. Ha már ilyen őszinte hangulatban vagyunk, egy éve kizárólag miattad iratkoztam le. Úgy éreztem, hogy ez a hely kezd durván elszektásodni, és azzal, hogy ide írogatok, a nevemet adom a dologhoz. Hát nem! Az meg különösen vicces volt, hogy az utolsó ajánlómmal, Brahms Német Requemjének 5. tételével kapcsolatban azt gondoltátok, hogy az valami teártrális dolog, egyfajta requiem a távozásom zenei aláfestésére. Ugyan! Azon a napon volt anyák napja, és Brahms azt a tételt az anyja emlékére írta. Senkinek sem jutott eszébe ez a teljesen kézenfekvő magyarázat.

Megpróbáltátok? Majd jönnek mások. Meg hát te is két lovon ülsz egyszerre, ezt se feledjük! Nem bízod a véletlenre az "ige hirdetését". Hamar ki fogod heverni, ha ez a hely már nem lesz.
hűűű, :?
Ezt nem gondoltam volna, viszont azóta nálam nem javult a helyzet, sőt... B)
A "szektás"topicomat pedig nem ajánlom ám mindenkinek,vigyázni kell vele, megzavarhat.
Egyébként pedig vackor iránti tiszteletből irogatok csak ide, nagyon kifele állok már a hifiből, zenében sem tudom miért írta Brahms azt a Requem-et, nekem elég annyi, hogy ezek a nagy művészek intuicióik okán hoznak olyat a pórnépnek,mely számukra elérhetetlen ennyi.
Ha megígéred,hogy hozol még egy embert és toljátok a szekeret,már itt sem vagyok :leborul
Namaste :)
Utolsó szerkesztés: 2021 jún. 26 13:37 Beküldte fzs1.

Komolyzenéről nem csak komolyan 2021 jún. 26 11:38 #85596

• L5S1
  • L5S1 profilkép
  • zöldfülű
fzs1 beküldte:
Köszönjük a diagnózist!

Komolyzenéről nem csak komolyan 2021 jún. 26 10:13 #85592

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
  • Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.
  • Köszönetek száma: 973
L5S1 beküldte:
Figyelj. Én ezt írtam "Kár, hogy csak kevesen értékelik megfelelően az ilyen előadásokat". Ez a mondat nem azt a tartalmat hordozza, amit te olvasol ki belőle. De rádhagyom én is, hogy érezd a törődést. Nincs időd a fórumod fejlesztésére? Mióta megnyitottad nincs rá időd! Ezekért az idejemúlt tesztekért, rémesen unalmas komolyzenei korstílus ismertetőkért, és a elavult Foobar cikkért igazán nem lesz kár. Senki sem fog értük sírni. Mentek ti is a levesbe, akár az inkák. Nem a Facebook csoportok tették be nektek a kaput, kár őket démonizálni.

Kicsit későn jöttél. Minden héten volt megjelenés, minimum egy hír, de cikkek is, évekig. Azt én tudom, mennyi idő, pénz egy ilyet beindítani. Mindezt a család kárára. Persze egy idő után amikor még a dicső forgalmazó is inkább máshol tette fel a cikkel kapcsolatos kérdését, akkor modtam végleg, hogy lófaszt. És igen, 6-8 éve nincs itt semmi. Húzta pár ember, mert még szeretett itt csevegni, de már csak ketten maradtunk + most jöttél te.
Én elengedtem. Nem fogom frissíteni az egészet, és nem szaladgálok újra forgalmazók után. Azok java is külön tanulmány, az olvasók meg olyanok, amire pont a te mondatod illik: "Kár, hogy csak kevesen értékelik megfelelően az ilyen előadásokat"
Persze lehetett volna jobban is csinálni, de mi az, hogy jobban? Mi 2-3 rendszeres meghallgatásokat, vakteszteket csináltunk, átnézettük a cikkeinket megjelenés előtt, és próbáltunk arról beszélni itt a fórumon, hogy mi az ami kellene, mire lenne igény, mit szeretnének máshogy? Az az igaz, hogy az olvasók is arra jöttek rá, hogy még olvasni, értelmezni is lusták. Persze, én újonc voltam, de pl Bakai Gabi évekig írt nyomtatott sajtóba ilyen cikkeket. Ő is rutintalan lett volna?

L5S1 beküldte:
A hobbi nem ilyen. A hobbiba időt és energiát tesz bele az ember, és a végén örömmel tekint rá a művére.

Lásd egy bekezdéssel fentebb.

L5S1 beküldte:
És annyira sajnálom azt a kb 50 embert, akik folyton itt lógnak és várják a csodát, hátha kapnak egy olyan csontot, amelyről még lerághatnak valamit, mert már a csukájuk tele van Gedeonékkal és az AVX "VIP" szekciójával. Na hiszen! Azt aztán várhatják. Itt már régen beállt az agyhalál, a látszólagos életjelenségek ne tévesszenek meg senkit.

Járna ide 50 ember? Ami Gedeont illeti bármilyen hihetetlen, vásárlókat visz a forgalmazókhoz észrevehetően. Rá van igény. Intellekuális szemüveg, látványos képek, semmi szöveg, minimál infó, de 2-3-5 perc és vége. Ez kell. Igen, ez már a halál. Itt.

L5S1 beküldte:
Anno elindítottatok egy hiánypótló fórumot, azt gondoltátok, hogy jó és sikeres lesz, hogy értékelni és szeretni fogják az emberek. Hát ez nem jött össze! Szerintem elég gyengécskére sikerült. És ezt nem azért mondom, mert belemásztál a lelkivilágomba ( mert nem ), csupán tényt állapítok meg. Az Audioland nem lett sikertörténet. Az én értékítéletem szerint.

Ezzel nem tudok vitatkozni, nem is akarok, az idő téged igazolt. Marad az AVX meg Gedeon meg a Face. Mert ott írogatnak, bármily hihetetlen.
Az üres kalász fent hordja a fejét.... a teli meghajol.
Tehát....
Ne vitatkozz idiótákkal. Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal. (Mark Twain)
Utolsó szerkesztés: 2021 jún. 26 10:17 Beküldte vackor.

Komolyzenéről nem csak komolyan 2021 jún. 26 05:54 #85591

• fzs1
  • fzs1 profilkép
  • Moderátor
Köszönjük a diagnózist!

Komolyzenéről nem csak komolyan 2021 jún. 25 21:22 #85590

• L5S1
  • L5S1 profilkép
  • zöldfülű
vackor beküldte:
L5S1 beküldte:
vackor beküldte:
Hagyjuk. Igazad van.

Felettébb csodálkozom azon, hogy te, aki éveken keresztül próbálta bebizonyítani ezen a fórumon, hogy jelentős különbségek vannak a hifitermékek között és rengeteg a lehúzás, a zenei minőség kapcsán ennyire közömbös vagy. Szerinted melyik a fontosabb? A zene, amit hallgatunk, vagy a lejátszólánc? Ez csak költői kérdés volt. Nem kell rá válaszolni.

Figyelj. Annyit írtál, hogy kevés ember van, aki magas szinten ért a klasszikus zene reprodukciójához. Én annyit próbáltam írni, hogy ez egy ilyen dolog, el kell fogadni. Attól még szerethetik hallgatni, amúgy is kell az ilyen dolgokhoz a mennyiség (fogyasztásban). Ennyit nem tudtam elmagyarázni. Most, hogy rádhagytam másik vitát akarsz? Mostanában elég kevés az időm, kihagyom.

Nem beszélve arról, hogy főleg a mai trendek mellett - segítek, stream - pont annyiba kerül egyik album, mint a másik. Így mindenki azt hallgat amit jónak tart anélkül, hogy plusz
pénzbe kerülne neki. Ezt amúgy pont jónak tartom.

Amúgy meg ami a zenei minőséget illeti az is megfoghatatlan. Ki mondja meg milyen stílus és előadásmód a tuti? Van aki bluest hallgat, más rockot, a harmadik popzenét stb. Rengeteg oylan ember van akinek unalmas, jellegtelen a klasszikus zene, hülye lenne, mert más szórakoztatja? Ne már. Ez csak egy hobbi. Amiről te beszélsz az már szakma. Nem vagyunk egyformák, erre rég rájöttem, el kell tudni fogadni a másik véleményét is. Bármilyen furcsa. (Bármennyire is igazad van a TE SZEMSZÖGEDBŐL)
Figyelj. Én ezt írtam "Kár, hogy csak kevesen értékelik megfelelően az ilyen előadásokat". Ez a mondat nem azt a tartalmat hordozza, amit te olvasol ki belőle. De rádhagyom én is, hogy érezd a törődést. Nincs időd a fórumod fejlesztésére? Mióta megnyitottad nincs rá időd! Ezekért az idejemúlt tesztekért, rémesen unalmas komolyzenei korstílus ismertetőkért, és a elavult Foobar cikkért igazán nem lesz kár. Senki sem fog értük sírni. Mentek ti is a levesbe, akár az inkák. Nem a Facebook csoportok tették be nektek a kaput, kár őket démonizálni.

Emlékszem, 11 évesen az osztálytársaimmal kitakarítottunk egy pincét, kineveztük a Piff örs gyülekezőhelyévé, és elhívtuk az ofőt, hogy lássa, milyen ügyesek vagyunk. Bejött a pincébe, leült és csendesen megkérdezte, hogy eddig oké, van egy saját helyünk, de mit fogunk itt mi csinálni? És erre az egyszerű kérdésre nem tudtunk válaszolni, mert eszünkbe sem jutott, hogy valamit ott csinálni is kellene. Neked sem jutott eszedbe. És érdemes körülnézni, hogy ennyi év után mi maradt nektek a végére. Órmótlan viccek, durva, szexista megjegyzések a fiatal énekes hölgyek idomaira, felvizezett életbölcselet egy amúgy öngyilkos ember tollából, és egy irritáló, kioktató hangfekvés. Neked ez egy hobbi? A hobbi nem ilyen. A hobbiba időt és energiát tesz bele az ember, és a végén örömmel tekint rá a művére. Nézz végig azon, hogy mit hagysz magad után! Ezt. És annyira sajnálom azt a kb 50 embert, akik folyton itt lógnak és várják a csodát, hátha kapnak egy olyan csontot, amelyről még lerághatnak valamit, mert már a csukájuk tele van Gedeonékkal és az AVX "VIP" szekciójával. Na hiszen! Azt aztán várhatják. Itt már régen beállt az agyhalál, a látszólagos életjelenségek ne tévesszenek meg senkit. És ha már életbölcseletekkel dobálóztok, én is dobnék nektek egyet. Nem én mondom azt a másiknak, hogy szeretem őt, hanem fordítva, ő jelez vissza, hogy miként éli meg a közeledésemet. Anno elindítottatok egy hiánypótló fórumot, azt gondoltátok, hogy jó és sikeres lesz, hogy értékelni és szeretni fogják az emberek. Hát ez nem jött össze! Szerintem elég gyengécskére sikerült. És ezt nem azért mondom, mert belemásztál a lelkivilágomba ( mert nem ), csupán tényt állapítok meg. Az Audioland nem lett sikertörténet. Az én értékítéletem szerint . Remélem el tudod fogadni a véleményemet. És hogy milyen pasast képzelj el, ha eszedbe jutok? Mint a kopasz zsűritagot. Az vagyok én.

Vele beszélgettél.

Utolsó szerkesztés: 2021 jún. 25 21:26 Beküldte L5S1.

Komolyzenéről nem csak komolyan 2021 jún. 25 19:26 #85588

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
L5S1 beküldte:
vackor beküldte:
Hagyjuk. Igazad van.

Felettébb csodálkozom azon, hogy te, aki éveken keresztül próbálta bebizonyítani ezen a fórumon, hogy jelentős különbségek vannak a hifitermékek között és rengeteg a lehúzás, a zenei minőség kapcsán ennyire közömbös vagy. Szerinted melyik a fontosabb? A zene, amit hallgatunk, vagy a lejátszólánc? Ez csak költői kérdés volt. Nem kell rá válaszolni.

Figyelj. Annyit írtál, hogy kevés ember van, aki magas szinten ért a klasszikus zene reprodukciójához. Én annyit próbáltam írni, hogy ez egy ilyen dolog, el kell fogadni. Attól még szerethetik hallgatni, amúgy is kell az ilyen dolgokhoz a mennyiség (fogyasztásban). Ennyit nem tudtam elmagyarázni. Most, hogy rádhagytam másik vitát akarsz? Mostanában elég kevés az időm, kihagyom.

Nem beszélve arról, hogy főleg a mai trendek mellett - segítek, stream - pont annyiba kerül egyik album, mint a másik. Így mindenki azt hallgat amit jónak tart anélkül, hogy plusz
pénzbe kerülne neki. Ezt amúgy pont jónak tartom.

Amúgy meg ami a zenei minőséget illeti az is megfoghatatlan. Ki mondja meg milyen stílus és előadásmód a tuti? Van aki bluest hallgat, más rockot, a harmadik popzenét stb. Rengeteg oylan ember van akinek unalmas, jellegtelen a klasszikus zene, hülye lenne, mert más szórakoztatja? Ne már. Ez csak egy hobbi. Amiről te beszélsz az már szakma. Nem vagyunk egyformák, erre rég rájöttem, el kell tudni fogadni a másik véleményét is. Bármilyen furcsa. (Bármennyire is igazad van a TE SZEMSZÖGEDBŐL)
Tehát....
Ne vitatkozz idiótákkal. Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal. (Mark Twain)
Utolsó szerkesztés: 2021 jún. 25 19:30 Beküldte vackor.

Komolyzenéről nem csak komolyan 2021 jún. 25 18:00 #85587

• L5S1
  • L5S1 profilkép
  • zöldfülű
fzs1 beküldte:
L5S1 beküldte:
fzs1 beküldte:
"Nem számíthatsz arra, hogy akad egyetlen ember is a világban, aki szavad, cselekedeted pontosan úgy érti majd meg, úgy fogja fel és magyarázza, ahogyan te elgondoltad. Mindig csak te tudod, mit akartál igazán: a világ mindig annyit ért és lát csak szándékodból, amit az emberi értelem rejtélyes, torzító tükre felfog és visszatükröz..."
[ Márai Sándor ]
Te sem nősz már ki az idézetekből...
De,de,észre fogjátok venni, elhallgatok ;)
www.symbolonintezet.hu/mauna-nemes-csend-2/

" A csend, Ányecska, az olyan mint a sózott hering Novoszibirszkben".

Komolyzenéről nem csak komolyan 2021 jún. 25 16:38 #85586

• fzs1
  • fzs1 profilkép
  • Moderátor
L5S1 beküldte:
fzs1 beküldte:
"Nem számíthatsz arra, hogy akad egyetlen ember is a világban, aki szavad, cselekedeted pontosan úgy érti majd meg, úgy fogja fel és magyarázza, ahogyan te elgondoltad. Mindig csak te tudod, mit akartál igazán: a világ mindig annyit ért és lát csak szándékodból, amit az emberi értelem rejtélyes, torzító tükre felfog és visszatükröz..."
[ Márai Sándor ]
De,de,észre fogjátok venni, elhallgatok ;)
www.symbolonintezet.hu/mauna-nemes-csend-2/
Utolsó szerkesztés: 2021 jún. 25 16:40 Beküldte fzs1.

Komolyzenéről nem csak komolyan 2021 jún. 25 15:25 #85585

• L5S1
  • L5S1 profilkép
  • zöldfülű
vackor beküldte:
Hagyjuk. Igazad van.

Komolyzenéről nem csak komolyan 2021 jún. 25 15:08 #85584

• L5S1
  • L5S1 profilkép
  • zöldfülű
fzs1 beküldte:
[ Márai Sándor ]

Komolyzenéről nem csak komolyan 2021 jún. 25 14:13 #85582

• fzs1
  • fzs1 profilkép
  • Moderátor
[ Márai Sándor ]

Komolyzenéről nem csak komolyan 2021 jún. 25 12:28 #85581

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
Hagyjuk. Igazad van.
Tehát....

Komolyzenéről nem csak komolyan 2021 jún. 25 08:29 #85580

• L5S1
  • L5S1 profilkép
  • zöldfülű
vackor beküldte:
Kár, nem kár ez van. A zene is üzleti, a tömeg jelenti a bevételt.

Áruld már el, hogy milyen összefüggés van a jegyárak és az én zenei felkészültségem között! Segítek. Semmilyen. Én akkor is különbséget fogok tudni tenni két előadás között, ha arany árában mérik rá a belépőjegyet, vagy ha ingyen osztogatják.
Utolsó szerkesztés: 2021 jún. 25 08:29 Beküldte L5S1.

Komolyzenéről nem csak komolyan 2021 jún. 25 07:10 #85579

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
Kár, nem kár ez van. A zene is üzleti, a tömeg jelenti a bevételt.
Tehát....

Komolyzenéről nem csak komolyan 2021 jún. 24 23:16 #85578

• L5S1
  • L5S1 profilkép
  • zöldfülű
Te sem arról beszélsz, amit én mondtam. Én annyit írtam, hogy kár, hogy csak kevesen tudják értékelni a Cristofori előadásait. Majd nekiállsz védekezni és jössz az autószerelőkkel. Valóban, nem kell zenésznek lenni ahhoz, hogy zenét hallgassatok. Jól elbeszélgettek ti arról, hogy mi a jó és mi nem az, és nekem ilyenkor sejlik fel, hogy miért is kértem a regisztrációm törlését egy évvel ezelőtt, és mentem el egy komolyzenei fórumba ajánlókat irogatni.
Moderátorok: fzs1, Indy
Oldal elkészítésének ideje: 0.149 másodperc