Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám
Kötetlen csevegés erről-arról

TÉMA: Egy jó gondolat

Egy jó gondolat 2020 máj. 26 20:43 #84165

• fzs1
  • fzs1 profilkép
  • Moderátor
  • Köszönetek száma: 681
Modern barbárság

­De ha a Tudomány felkészített minket így egy szélesebb körű és mélyebb kultúrára, és ha materializmusa ellenére, sőt részben az által is, lehetetlenné tette az igazi materializmus visszatérését – a barbár mentalitásét –, többé-kevésbé közvetve, mind az élethez való hozzáállása, mind a felfedezései miatt elősegített egy másik fajta barbárságot – mert másképpen nem lehet ezt nevezni –: az ipari, a kereskedelmi, a gazdasági korszakét, mely most halad betetőzése és vége felé. Ez a gazdasági barbárság lényegében a vitális emberé, aki a vitális lényt összetéveszti önmagával, és annak elégedettségét az élet elsőrendű céljának fogadja el. Az Élet jellemző vonása a vágy és a birtoklás ösztöne. Ahogyan a fizikai barbár a test kiválóságát és a fizikai erő, egészség és hősiesség kifejlesztését teszi mércéjévé és céljává, a vitalisztikus és gazdasági barbár éppen úgy teszi meg a szükségletek és vágyak kielégítését és a javak felhalmozását mércéjévé és céljává. Eszményi embere nem a művelt vagy a nemes szívű vagy a gondolatokkal teli vagy az erkölcsös vagy a vallásos, hanem a sikeres ember. Létezése abból áll, hogy elérjen, sikert arasson, előállítson, felhalmozzon, birtokoljon. Gazdagság és még több gazdagság felhalmozása, javaknak javakhoz adása, fényűzés, látványosság, élvezet, ormótlan művészietlen luxus, a kényelem túltengése, a szépségtől és fennköltségtől megfosztott élet, közönségessé tett és tartózkodóan formalizált vallás, szakmává és foglalkozássá változtatott politika és kormányzás, üzletté változtatott élvezet – ez a kommercializmus, az üzleti beállítottság. A természetes állapotában lévő, meg nem váltott gazdasági ember számára a szépség haszontalan dolog vagy nyűg, a művészet és a költészet hebehurgyaság vagy a kérkedés és a hirdetés eszköze. A civilizációról alkotott elképzelése a kényelem, az erkölcsökről alkotott elképzelése a társadalmi tiszteletreméltóság, a politikáról alkotott elképzelése az ipar támogatása, piacok megnyitása, a zászló kitűzését követően a kizsákmányolás és kereskedelem, a vallásról alkotott elképzelése legjobb esetben egy ájtatoskodó formalizmus vagy bizonyos vitális jellegű érzelmek kielégítése. Fontosságot tulajdonít az oktatásnak azon hasznossága miatt, hogy alkalmassá teszi az embert a sikerre a versengő vagy akár a társadalmi tulajdonba vett ipari létezésben, a tudománynak a hasznos találmányokért és a tudásért, a jólétért, kényelemért, a termelés gépezetéért, mellyel felvértezi őt, azért a képességéért, hogy képes szervezni, szabályozni, a termelést ösztönözni. A dúsgazdag pénzember és a sikeres mamut tőketulajdonos és iparszervező a kommerciális kor szupermenje, és a társadalom igazi – bár gyakran észrevétlen – uralkodója.

Sri Aurobindo: Az emberi fejlődés ciklusa

( írta ezt egy olyan mester, akinek lelke 1950-ben hagyta el testét )
Van nálam valami fekete lyuk... állítólag élvezem...
HB ( hifista-bohóc ) - remélem jól szórakoztok :)-, aki azért néha hallgat egy kis zenét is
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Egy jó gondolat 2020 máj. 23 10:29 #84135

• fzs1
  • fzs1 profilkép
  • Moderátor
A zenész egész életében keresi a legszebb hangot, a zene pedig a világmindenségben várja, hogy valaki megszólaltassa.
HB ( hifista-bohóc ) - remélem jól szórakoztok :)-, aki azért néha hallgat egy kis zenét is

Egy jó gondolat 2020 máj. 23 08:18 #84134

• fzs1
  • fzs1 profilkép
  • Moderátor
Egy érdekes beszélgetés volt, elején kicsit visszhangzik, de megoldják.

www.facebook.com/thefenyoivan/videos/2093005990844558/
Utolsó szerkesztés: 2020 máj. 23 08:22 Beküldte fzs1.

Egy jó gondolat 2020 máj. 21 14:31 #84128

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
  • Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.
  • Köszönetek száma: 958
Hát, nem is tudom.
Az üres kalász fent hordja a fejét.... a teli meghajol.
Tehát....
Ne vitatkozz idiótákkal. Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal. (Mark Twain)

Egy jó gondolat 2020 máj. 21 13:11 #84127

• fzs1
  • fzs1 profilkép
  • Moderátor
Mert a szerzés vágya teszi szegénnyé az embert, gazdaggá pedig a vágyakat nem tápláló elégedettség, hiszen a szegénységet a hiányérzetről a gazdagságot a kielégültségről lehet felismerni.

Egy jó gondolat 2020 máj. 19 15:38 #84115

• Hodyka
  • Hodyka profilkép
  • nocsak nocsak
  • Köszönetek száma: 29
XMOS CPLD USB DAC + ES9028 K2M DAC,+ TDA8950 D Class 2x150 watt, Tannoy 638

Egy jó gondolat 2020 máj. 19 08:15 #84114

• Hodyka
  • Hodyka profilkép
  • nocsak nocsak

Egy jó gondolat 2020 máj. 18 13:28 #84113

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
Enzo Bianchi ismert olasz szerző azt írta a La Repubblica olasz napilapban, hogy ez a történet „figyelmeztetés azok számára, akik itt maradtak, egy idős férfi kérése az együttérzésre. Ez a levél áthatol a szívünkön, a kérdésfeltevések mellett pedig arra ösztönöz, hogy változtassunk a cselekedetünkön”.

Íme, a teljes levél:

Drága gyerekeim és unokáim! Úgy döntöttem, hogy levelet írok nektek erről a rideg ágyról. Ezt a levelet titokban odaadtam Klára nővérnek abban a reményben, hogy a halálom után eljut hozzátok.

Érzem, hogy nincs sok napom hátra. Érzem, hogy nehézséget okoz a légzés, a tollat pedig alig bírom tartani a gyenge kezemben. A tollat egy fiatal nő kölcsönözte, aki annyi idős lehet mint te, drága Elisám. Ő az egyetlen olyan személy, aki ebben a hospice-ban valaha rám mosolygott, de mióta szájmaszkot hord, azóta már csak a szemében látok egy cseppnyi fényt. Tekintete különbözik azokétól az egészségügyi nővérekétől, akik még csak köszönésre sem méltatnak.

Nem akartam nektek erről beszélni, mivel nem akartam kellemetlenségeket okozni. Tudom, mennyit szenvedtetek, amikor itt hagytatok engem ebben a szép „kalitkában“. Igen, ezt gondoltam magamban és ez jutott az eszembe, amikor visszaemlékeztem don Oreste Benzi atya szavaira, aki ezeket a helyeket „aranykalitkáknak“ nevezte. Akkoriban azt gondoltam, hogy túloz, de azóta személyesen is meggyőződtem erről.

Úgy tűnik, hogy itt semmi sem hiányzik nekünk, de ez nem így van… A legfontosabb dolog hiányzik: az érintésetek és az, hogy a nap folyamán néhányszor megkérdezzétek: „Nagypapa, hogy vagy?“; hiányoznak az öleléseitek, a csókjaitok, az édesanyátok kiabálása, akit képesek voltatok alaposan feldühíteni, és hiányzik a jajgatásom, amivel fel tudtam kelteni a figyelmeteket és közben mindenről megfeledkezhettem.

Ezekben a hetekben rendkívüli módon hiányzik a házam illata, a Ti illatotok, a nevetésetek, annak a lehetősége, hogy történeteket meséljek nektek, sőt, a beszélgetéseink is hiányoznak. Az élet annyit jelent: egy családban lenni azokkal az emberekkel, akiket szeretünk, és érezni, hogy ők is szeretnek bennünket. Ti nagyon szerettetek engem, ezért sem éreztem magam olyan magányosan annak az asszonynak a halála után, akivel 60 évig egymás mellett éltünk jóban és rosszban.

A 85 évem alatt sok mindent megéltem. Hogyan tudnám elfelejteni a gyermekkorom szegénységét, az apám letelepedési küzdelmeit, az anyámat, aki minden lélegzetvételünket figyelte. Hogyan tudnám elfelejteni az iskola varázsát és büszkeségét, amiről annyit álmodoztam. A tanárnő a második édesanyánk volt, a jó jegy pedig az egész házunk számára nagy ünnepnek számított. Aztán az első promócióm és az első védésem a bíróságon…

Mennyi „köszönömöt“ kellene mondanom: végeláthatatlan köszönet illeti a feleségemet, aki elviselt engem; köszönet jár Nektek, gyermekeim, hogy mindig megbocsátottatok nekem; köszönöm Nektek, unokáim, a feltétel nélküli szeretetet. A Szentírás azt mondja, hogy az igaz barátokat egy kézen is meg lehet számolni. Köszönetet szeretnék mondani a plébános úrnak, aki feloldozott a bűneim alól, és azokért a szép szavakért, amelyeket a feleségem temetésén mondott.

Már szinte alig bírok írni, de az unokáimnak még el kell valamit mondanom… és talán mindenkinek, aki ezen a világon él.

Nem az anyukátok dugott be engem az otthonba, én győztem meg a gyerekeimet, vagyis a Ti szüleiteket erről, hogy ne legyek senkinek sem a terhére. Soha az életben nem akartam senkinek sem a terhére lenni. Lehet, hogy ezt büszkeségből tettem, mert amikor már láttam, hogy nem tudok magamról gondoskodni, úgy gondoltam, nem hagyhatom meg az emlékezetetekben ennek a védtelen, magáról törődni képtelen nagypapának az emlékét.

Természetesen soha nem tudtam elképzelni, hogy egy ilyen helyen fogok kikötni. Kívülről minden tiszta, mindenhol rend van, sőt, vannak tisztességesen felnevelt emberek is, de mi itt lényegében csak számok vagyunk… Úgy éreztem magam, mintha egy hűtőházba érkeztem volna. A hónapok alatt többször is azt kérdeztem magamtól, hogy ezek az emberek miért választották ezt a munkát, ha folyton idegesek, fagyosak és rosszak.

Egyszer az egyik takarító csendesen azt mondta nekem: „Tudod miért kiabál rád az a nő, amikor hozzád beszél? Gyakran beszél arról, hogyan viselkedett vele az erőszakos apja. Szerinted milyen véleménnyel lehet a férfiakról?“ Az Úr legyen irgalmas. De akkor miért végzi ezt a munkát? Az a nagy pszichológia, amit láttam és ami kihangsúlyozta őt, csak arra szolgált, hogy rosszat tegyen a leggyengébbekkel? Hogy manipulálják a lelkiismereteket? Nem akarok ehhez többet hozzátenni, ugyanis nem az a célom, hogy bosszút álljak.

Én csak azt akarom, hogy mindannyian megtudjátok, idősotthonoknak nem szabadna létezniük. Igen, most, a halálom előtt kijelenthetem: bánom a döntésemet. Ha visszafordíthatnám az időt, megkérném a lányaimat, hadd maradhassak velük az utolsó lélegzetemig. A ti könnyeitek az én könnyeimmel egyesülve talán többet érnének mint annak a szerencsétlen öregnek a könnyei, aki anonimitásban és izolációban él ebben az otthonban, és akivel úgy bánnak, mint egy veszélyes tárggyal.

Ez a koronavírus a bitófára visz minket, de én már egyébként is oda kerültem a kiabálásoknak és a durva bánásmódnak köszönhetően, amit még egy rövid ideig el kell viselnem… Tegnap a nővérke bejelentette, amennyiben rosszabbodni fog az egészségügyi állapotom, lehet, hogy lélegeztetőgépre fognak kötni. De az is lehet, hogy nem.

Az emberi méltóságomat, egy művelt és mindig tisztességes ember méltóságát gyilkolták meg. Tudod, Michelina, a szakállamat is csak akkor vágták le, amikor tudták, hogy látogatóba jöttök, és ugyanez volt a helyzet a fehérneművel is. Kérlek Titeket, ne csináljatok semmit… Itt nem a földi igazságszolgáltatásról van szó, ebben gyakran csalódnom kellett és nem hozott szerencsét. Inkább adjátok az unokáim (valamint további gyerekek és unokák) tudtára, hogy az, ami a leginkább gyilkol, nem a koronavírus, hanem annál sokkal komolyabb – a másik iránti tisztelet hiánya. Sajnos, ezt senki sem tudatosítja.

Mi, idősek, akiket csak számokon szólítanak, ha már nem is leszünk itt, továbbra is kopogtatni fogunk azoknak a lelkiismeretén, akik mélyen megsértettek bennünket. Mégpedig azért, hogy felébredjenek, hogy még azelőtt megváltoztassák az életüket, mielőtt ugyanazt fogják velük csinálni, mint amit ők csináltak velünk.
Tehát....
Ne vitatkozz idiótákkal. Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal. (Mark Twain)

Egy jó gondolat 2020 máj. 15 18:22 #84089

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
:)
Tehát....

Egy jó gondolat 2020 máj. 15 16:25 #84088

• fzs1
  • fzs1 profilkép
  • Moderátor
Nem elképzelhetetlen, hogy ily tanítás is van :)

Egy jó gondolat 2020 máj. 15 12:06 #84087

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
fzs1 beküldte:
Hát ha még tudnád, hogy bizonyos tanítások szerint nem is levegőt lélegzel ;)
:fekverohog :rohog2 ( ez én vagyok nehogy félreértsd)

hanem fingot? :fekver
Tehát....

Egy jó gondolat 2020 máj. 15 11:56 #84086

• fzs1
  • fzs1 profilkép
  • Moderátor
"A múlandóból - mint amilyen az anyagi test - nem származhat örökkévaló, s az örökkévaló lélekből változás vagy pusztulás. Az igazság látnokai e kettő elemzésével különböztették meg az örök valóság, s a múlandó illúzió természetét.
Tudd meg, hogy a lélek, aki áthatja az egész testet, elpusztíthatatlan, változatlan és örökkévaló, ezért senki sem képes megsemmisíteni őt!"
Bhagavad Gíta 2.17,18

Egy jó gondolat 2020 máj. 15 11:49 #84085

• fzs1
  • fzs1 profilkép
  • Moderátor
Hát ha még tudnád, hogy bizonyos tanítások szerint nem is levegőt lélegzel ;)
:fekverohog :rohog2 ( ez én vagyok nehogy félreértsd)

Egy jó gondolat 2020 máj. 14 21:09 #84082

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
Na ezen el kell gondolkodnom, hogy mit akart ezzel mondani.
Tehát....

Egy jó gondolat 2020 máj. 14 20:11 #84081

• fzs1
  • fzs1 profilkép
  • Moderátor
"Mit málló kőre nem bízol:
mintázd meg levegőből.
Van néha olyan pillanat
mely kilóg az időből,"
#WeöresSándor

Egy jó gondolat 2020 máj. 13 19:24 #84078

• Hodyka
  • Hodyka profilkép
  • nocsak nocsak
épzeljünk el egy olyan időszakot, amikor „minden rendben van”, nincs semmilyen vírus, nincs félelem és pánik. Mondjuk mint tavaly ilyenkor. Képzeljük el, hogy ekkor az állam azt mondja: „A szórakozóhelyeket és éttermeket, és az összes olyan helyet, ahol tömegesen találkozni tudtok, bezárjuk. Teljes katonai felügyeletet vezetünk be és a házaitokat nem hagyhatjátok el csak úgy, különben büntetést kaptok. A határokat lezárjuk.” Akkor vajon hogyan reagáltak volna az emberek? Valószínűleg ellenkeztek volna, talán lázadás tört volna ki, teljesen jogosan, mert egy szabad országban ilyet nem tehetnének meg.
Jelenleg kitört egy (állítólag nagyon veszélyes) járvány, amire hivatkozva korlátozzák a szabadságunkat, elveszik munkahelyeinket, megfosztanak minket az emberi kapcsolatainktól. Mi pedig szó nélkül engedelmeskedünk, mert „minden az emberek érdekében történik.” Napról napra új törvényeket és szabályokat hoznak, a beleegyezésünk nélkül. Bezárják az üzleteinket, összeomlasztják a gazdaságunkat, világválságot generálnak. A média manipulálásának köszönhetően pedig az emberek félnek.
Nem tudjuk mi fog következni. De a jelenlegi intézkedésekből kiindulva nagyon úgy tűnik, hogy meg akarják semmisíteni a tömeget, mint összefogó erőt. Arra törekszenek, hogy ezután kerüljük a társas kapcsolatokat. Igyekeznek minél jobban megfigyelni minket, miközben ezek a személyi jogainkat sértik, de nem teszünk ellene semmit, mert ugye „ez a mi érdekünkben történik.”
Például: drónokkal figyelik azokat az embereket, akik elhagyják otthonaikat. Kifejlesztettek egy olyan applikációt, amely megmutatja, hogy fertőzött emberekkel érintkeztünk-e (ehhez csak meg kell adnunk a személyes adatainkat és máris működik). Moszkvában csak digitális igazolvánnyal lehet használni a tömegközlekedést. Kína már teljesen megfigyelő állam, a köztéri kamerákon keresztül azonosítani tudnak bárkit, hogy hol, mikor és kivel volt. Egyre többet halljuk, hogy „készpénz helyett használjuk bankkártyát, mert úgy kevésbé terjed a vírus.” Idővel valószínűleg beszüntetik majd a pénzt, és mindenki kártyával fog fizetni. Ami azt jelenti, hogy a banktól fogsz függni, és akár egyetlen gombnyomással megfoszthatnak a vagyonodtól.
Mindent megakarnak figyelni. Ha majd pedig állandó megfigyelés alatt leszel, nem beszélhetsz vagy cselekedhetsz az állam ellen. Nem mondhatod ki a gondolataidat, amik nem egyeznek az államéval. Nem leszel többé semmi más, csak egy rabszolga, akit folyamatosan szemmel tartanak, és bármikor kiiktathatnak, ha valami olyat csinálsz, ami a hatalomnak nem tetszik.
Az ironikus az egészben az, hogy minden az orrunk előtt történik. A mi érdekünkben, a mi beleegyezésünkkel.
„Ha el akarod képzelni a jövőt, képzelj el egy csizmát, amely örökké egy emberi arcon tapos.”
Nagy Zsolt írása

Egy jó gondolat 2020 máj. 06 18:29 #84026

• arsenlupin
  • arsenlupin profilkép
  • fórumtag
  • Köszönetek száma: 48
Ez így van.....
Minden reggel, télen-nyáron kint az udvaron félmeztelenül mosakodott... gyerekként nem nagyon értettem mik a azok a "csúnya" sérülések a testén (két háború = 6 sebesülés)!
Érdekes, hogy az emlékeimben mindig mosolyog......

Egy jó gondolat 2020 máj. 06 12:08 #84025

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
+ 5 év.... ameddig élt. Szép élete lehetett. Ma el sem tudjuk ezeket képzelni.
Tehát....

Egy jó gondolat 2020 máj. 06 12:01 #84024

• arsenlupin
  • arsenlupin profilkép
  • fórumtag
  • Köszönetek száma: 48
Hm.... nagyapám 1895-ben született! :gondolkodik

Egy jó gondolat 2020 máj. 06 08:16 #84023

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
Képzeld el, hogy 1900-ban születtél. Mire 14 éves lettél, kitört az első világháború, amelyben 18 millió ember vesztette életét. Mire a háború véget ért, kitört a spanyolnátha-járvány. 50 millió ember vesztette életét abban a járványban! Igen, 50 millió. Amikor 29 éves lettél, elkezdődött a nagy gazdasági világválság és a munkanélküliség 25 %-ra növekedett, a világ termelése 27 %-kal csökkent. 33 éves korodra, mire a válság véget ért, az országok majdnem összeomlottak együtt a gazdasággal. Amikor 39 éves lettél, kezdődött a második világháború. 45 éves korodig 75 millió ember vesztette életét abban a háborúban. Mire 50 éves lettél, elkezdődött a koreai háború. Újabb 5 millió ember halt meg. 55 éves korodban kezdődött a vietnámi háború, ami 20 évig tartott és 4 millió ember életét követelte. Mire 62 éves lettél, kezdődött a kubai rakéta-krízis, amely egy fordulat volt a hidegháborúban. Az élet, mint tudjuk, akkor véget érhetett volna. Csak Isten kegyelme mentett meg minket a minőségi vezetés által. Mire 75 éves lettél, végre befejeződött a hidegháború.
Most gondolj azokra az emberekre, akik 1900-ban születtek, mennyi mindent átéltek! És most gondolj arra, amikor 1985-ben, gyermekként, nem értetted, hogy 85 éves nagyapád nem érti, hogy neked milyen nehéz az iskola, és hogy milyen rosszul bánnak veled egy osztálytársaid...
Úgyhogy, most próbáljuk meg tisztességes nézőpontból szemlélni mai helyzetünket, legyen mindenki jobb, mint tegnap volt, szeresse a másikat, és legyen kész segíteni!

(Mark Cole, a John Maxwell Enterprise vezérigazgatója)
Tehát....
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: arsenlupin
Moderátorok: fzs1, Indy
Oldal elkészítésének ideje: 0.313 másodperc