Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám
Minden hardver és szoftver, ami kép és/vagy hanglejátszáshoz szükséges

TÉMA: Hálózati lejátszás. NAS Ethernet...

Hálózati lejátszás. NAS Ethernet... 2016 dec. 11 20:39 #73348

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
  • Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.
  • Köszönetek száma: 942
Gyere Monorra ADSL-ért. 2016. Aztán panaszkodj :hehe2
Az üres kalász fent hordja a fejét.... a teli meghajol.
Tehát....
Ne vitatkozz idiótákkal. Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal. (Mark Twain)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Hálózati lejátszás. NAS Ethernet... 2016 dec. 11 20:26 #73347

• fzs1
  • fzs1 profilkép
  • Moderátor
  • Köszönetek száma: 678
Ezzel nem is lenne gond, de akkor húzzon be egy zsinórt, és tudjam használni a saját igényem szerint kiválasztott kompatibilis modemet, routert v vmit, de itt a szolgáltatás csak az általuk adottal működik, erre csatlakozhatok a sajátommal. Még nincs karácsony, de a fények a két készüléken nálunk már megvannak, no meg a zsinyegerdő. 2016...
Van nálam valami fekete lyuk... állítólag élvezem...
HB ( hifista-bohóc ) - remélem jól szórakoztok :)-, aki azért néha hallgat egy kis zenét is

Hálózati lejátszás. NAS Ethernet... 2016 dec. 11 20:07 #73346

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
Ez amúgy így szokott lenni. UPC is csak a bejövő jelet garantálja.
Tehát....
Ne vitatkozz idiótákkal. Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal. (Mark Twain)

Hálózati lejátszás. NAS Ethernet... 2016 dec. 11 17:11 #73344

• fzs1
  • fzs1 profilkép
  • Moderátor
A sok zsinyeget akartam elkerülni, de látom nem sokaknak okozott ez problémát.
A lényeg, ma már ismét van hálózatom. Elhoztam a modemet a gyerektől, fali kis lyukon nem fért át az optikai kábel csatija. Levettem, összeraktam, net nuku, na meg tv, telefon, aminek még fénysebességgel kellene jönnie. Tegnap mindenki olvasott :P
Próbáltam faragni ezen az optikai kábelen, nem sikerült. Délben jött a szaki, az lett a gond, amire én is gondoltam, az 50 ft-os speckó csatiba beletört az optikai szál. Ez is csájníz, neki az újjal sem jött össze a kapcsolat, kuka, de a következővel már van jel. :wow Már indulna, de, mondom :cicastop , ki kellene próbálni, minden műxik-é? Tv, ok, wifi :halal , no, helyben vagyunk. Telefon a központba, újraindítások stb., de wifin semmi net. Zsinyeg elő, azon keresztül minden ok. Diagnózis: a ( hulladék) ZTE mindenegybe modemben behalt a wifi rész... Felhívták a figyelmemet az apró betűre a szerződésben :) , a szolgáltató azt vállalja, hogy behozza a jelet a lakásba, van net, tv, telefon (télleg, azt még nem is próbáltam ) , az, hogy a modem tudja a wifit, csak extra :fogas . Tehát, a fél éves ZTE modem nem az enyém, gyártónál kicseréltetni nem tudom, szolgáltató nem cseréli, mert ő teljesíti a vállt szolgáltatást ezzel is :fejel .
Jó, hogy nem adtam el a korábbi saját modememet :fogselyem , kábellel ráköt a hulladékra és :rocker .
HB ( hifista-bohóc ) - remélem jól szórakoztok :)-, aki azért néha hallgat egy kis zenét is
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: atesz111

Hálózati lejátszás. NAS Ethernet... 2016 dec. 09 09:25 #73338

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
Akkor simán toljad nem hálózatmentesen. Veszel CAT kábelt, oszt' tolod. Hálózat kizárva.
Tehát....
Utolsó szerkesztés: 2016 dec. 09 09:27 Beküldte vackor.

Hálózati lejátszás. NAS Ethernet... 2016 dec. 08 20:12 #73335

• fzs1
  • fzs1 profilkép
  • Moderátor
Nem találtam rá topicot, így itt kérdeznék, de egy rövid felvezetés az előzményről.

Csiszolgatom itthon a hálózati lejátszást, de sajnos a mai nap Indy-vel folytatott beszélgetés után úgy érzem, hogy még az őskorban élek e területen. ( Jó, hogy telefonon beszéltünk :pirul )
Nas, meg egyéb dolgok után szóba került a powerline ethernet adapter. Van valakinek ezzel tapasztalata? Elméletben ( az enyémben, nem a szakemberekében), ha egy ily szerkentyűvel viszem a jelet a router-től a másik szobában lévő hálózati lejátszóhoz, jobbnak kell lennie a hangnak, mint wifi-n. Node, ezt be kell dugnom abba a konnektorba csatlakoztatott elosztóba, amibe a hifi komponensek is vannak. A lakás villamos hálózatán jön a jel az áram mellett eddig a hosszabbítóig, de gondolom ez is zavarhat :gondolkodik . Amit nyerek a réven, elvesztem a vámon???
Okosok gyűljetek, billentyűzetet ragadjatok!
Utolsó szerkesztés: 2016 dec. 09 09:26 Beküldte vackor.
Moderátorok: fzs1, Indy
Oldal elkészítésének ideje: 0.168 másodperc