Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám
Minden hardver és szoftver, ami kép és/vagy hanglejátszáshoz szükséges

TÉMA: RIP, Letöltések, stream..

RIP, Letöltések, stream.. 2019 jún. 25 11:30 #80383

• dbrnsk
  • dbrnsk profilkép
  • Moderátor
  • Köszönetek száma: 203
szalon beküldte:
marky beküldte:
A Spotify ebből a szempontból elrontott üzleti politikája szerintem a következőben áll: a prémium hangminősége (320 kbit/sec, amit csak az előfizetők érhetnek el!) nem áll rendelkezésre a kipróbálásához!
Tehát akik csak úgy, kipróbálják a reklámokkal teleszórt "adást", vagy akik nem állítják be a hangminőséget az előfizetés után, azok többen csalatkoztak benne valóban.
És ezért is hiszik sokan, hogy olyan silány minőségű, ami a 160 kbit/sec esetében tényleg igaz is. Ez van ott alapból.

Pongyolán fogalmaztam, az 1 euro/3hónapos próbánál már megkapjuk a 320-as felbontást, az ingyenes résznél nem.
marky beküldte:
Nyilván nem egy komoly hangminőség az mp3 magában, még a 320 kbit/sec bontásban sem, de igen jó minőségű BT hangszórónak kell lennie annak, ahol ez valóban tetten is érhető, sőt, még zavarni is tud. Van a nyaralóban egy fejlettebb ilyen, ahol egy hordozható CD játszó is mellé van kötve az egyik bemenetre és hazudnék, ha azonnal kiszúrhatónak írnám le a hangminőségét...
Szerintem tehát háttérzenének abszolút megfelel a prémium felbontásban, de nyilván nem a hangminőségéért fogjuk szeretni, és nem is erőltetném a hifi láncon való használatát.

Én simán tudom élvezni az otthoni nagy rendszerem is, rendszeresen elkap a libabőrözés is, nem érzem élvezhetetlennek. Soha nem csinált olyat mint egy Cables/Radnai/Power-R kábel, hogy az első hangok után összeomlott az egész és egy fájó katyvasz lett a zenéből... szóval természetesen helyén kezelve, ami megvan lemezen, NAS-on zene, azt onnan hallgatom, de ami nincs, azt simán élvezem Spotify-on. Az elmúlt évben hatására 6-700 számomra addig ismeretlen előadók albumait szereztem be.

És is élvezem a Spotifyt, a kezelőfelülete kiváló, a minőségével sincs komoly bajom. Természetesen érezhető a Tidal minőségi különbsége, viszont fura módon a Spotify mintha bugisabb lenne.... :gondolkodik A piros betűs meg már hab a tortán.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

RIP, Letöltések, stream.. 2019 jún. 25 11:09 #80382

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
  • Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.
  • Köszönetek száma: 905
szalon beküldte:
Én simán tudom élvezni az otthoni nagy rendszerem is, rendszeresen elkap a libabőrözés is, nem érzem élvezhetetlennek. Soha nem csinált olyat mint egy Cables/Radnai/Power-R kábel, hogy az első hangok után összeomlott az egész és egy fájó katyvasz lett a zenéből... szóval természetesen helyén kezelve, ami megvan lemezen, NAS-on zene, azt onnan hallgatom, de ami nincs, azt simán élvezem Spotify-on. Az elmúlt évben hatására 6-700 számomra addig ismeretlen előadók albumait szereztem be.

Ami a kábeleket illeti :hehe :hehe

Ami a végét, és ez a tök jó benne. Plusz még mindig korrektebb remélhetőleg az előadók felé, mint egy sima letöltés. Nekünk is szabadságot ad, röhej, én legtöbbször telefonról hallgatom, melóba menet közben...
Az üres kalász fent hordja a fejét.... a teli meghajol.
Tehát....
Ne vitatkozz idiótákkal. Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal. (Mark Twain)

RIP, Letöltések, stream.. 2019 jún. 25 11:02 #80381

• szalon
  • szalon profilkép
  • fórumtag
  • Köszönetek száma: 108
marky beküldte:
A Spotify ebből a szempontból elrontott üzleti politikája szerintem a következőben áll: a prémium hangminősége (320 kbit/sec, amit csak az előfizetők érhetnek el!) nem áll rendelkezésre a kipróbálásához!
Tehát akik csak úgy, kipróbálják a reklámokkal teleszórt "adást", vagy akik nem állítják be a hangminőséget az előfizetés után, azok többen csalatkoztak benne valóban.
És ezért is hiszik sokan, hogy olyan silány minőségű, ami a 160 kbit/sec esetében tényleg igaz is. Ez van ott alapból.

Pongyolán fogalmaztam, az 1 euro/3hónapos próbánál már megkapjuk a 320-as felbontást, az ingyenes résznél nem.
marky beküldte:
Nyilván nem egy komoly hangminőség az mp3 magában, még a 320 kbit/sec bontásban sem, de igen jó minőségű BT hangszórónak kell lennie annak, ahol ez valóban tetten is érhető, sőt, még zavarni is tud. Van a nyaralóban egy fejlettebb ilyen, ahol egy hordozható CD játszó is mellé van kötve az egyik bemenetre és hazudnék, ha azonnal kiszúrhatónak írnám le a hangminőségét...
Szerintem tehát háttérzenének abszolút megfelel a prémium felbontásban, de nyilván nem a hangminőségéért fogjuk szeretni, és nem is erőltetném a hifi láncon való használatát.

Avantgarde Acoustic Duo - Siltech LS88 G5

Avantgarde Acoustic Model Three- Siltech Ruby Hill G5

JVC QL-Y55F - Benz Micro Wood SL - Whest PS.20 + MsU.20 -Siltech SPX800 - Siltech SQ88 G5

Lumin A1 - Siltech SQ88 G5
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: vackor

RIP, Letöltések, stream.. 2019 jún. 25 08:09 #80380

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
A formátuma ogg vorbis, valaha amikor próbálgattam ezeket a formátumokat, jobbnak hallottuk, mint az mp3-at. Ha nem hájenkedni akar, csak hallgatózni, akkor megfelelő szerintem is. Nálam is az megy a legtöbbet A Tidal egyenlőre úgy áll, hogy ha lejár a próba, nem hosszabbítom meg.
Tehát....
Ne vitatkozz idiótákkal. Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal. (Mark Twain)

RIP, Letöltések, stream.. 2019 jún. 25 08:04 #80379

• marky
  • marky profilkép
  • törzsgárda tag
  • Kedvencem a magnó... vele kezdődött minden...
  • Köszönetek száma: 27

8 EUR a családi csomag, ezen pedig maximum 5 felhasználó Spotifyozhat kedvére (mi hárman használjuk egyelőre), egymástól függetlenül, azonos lakcímen. Ez szerintem nem nevezhető túlzónak.
Utolsó szerkesztés: 2019 jún. 25 08:13 Beküldte marky.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: vackor

RIP, Letöltések, stream.. 2019 jún. 24 21:19 #80378

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
Biztos nálam van a gond, én jobbnak érzem a Tidalt minőségileg. Kezelésben maximálisan igazad van. A Tidal egy Spotify után hányadék. nem beszélve az ajánlókról, plusz simán van szoftvere Linuxra is.
Tehát....

RIP, Letöltések, stream.. 2019 jún. 24 21:13 #80377

• szalon
  • szalon profilkép
  • fórumtag
  • Köszönetek száma: 108
vackor beküldte:
Próbálgatom ezt a Tidalt, tudom, le vagyok maradva pár lépéssel, de ez tényleg jó a qrvaanyját. Már ami a hangot illeti.

Lehet megköveztek, de én sokkal - sokkal jobban szeretem a Spotify-t... Nagyságrendekkel jobb az algoritmusa az ajánlásokkal, sokkal több zene van fent, szerintem elfogadható hangminőséggel (prémium: 320-as MP3...) Kezelő felülete is sokkal használhatóbb, telefonról, vagy laptopról is, de egyszerre is megy. Beérek az irodába, ott folytatom a számot, ahol otthon megállítottam mikor elmentem... Apróságok persze, de szerintem pont az ilyenek dobnak sokat a felhasználói élményen. Tidaltól a hideg ráz, pedig van hozzáférésem, de nem érzem hangminőségben sem igazán az előnyét... Alapban ingyenes a Spotify, de reklámok belerondítanak, viszont 3 hónap/1 euros akciók szoktak lenni, érdemes kipróbálni.

Vicceltem már meg nálam embereket, akik nem hitték el a végén, hogy csak mp3-at hallgattunk 1 órán keresztül... :)
Majd kerestünk egy számot, ami mind a 2 platformon fent volt, de nem tudták eldönteni, hogy Tidal Prémium, vagy Spotify szól... 
Szerintem helyén kezelve, megéri a havi 1 CD árát. (5 EUR)

www.spotify.com/hu/
Avantgarde Acoustic Duo - Siltech LS88 G5

Avantgarde Acoustic Model Three- Siltech Ruby Hill G5

JVC QL-Y55F - Benz Micro Wood SL - Whest PS.20 + MsU.20 -Siltech SPX800 - Siltech SQ88 G5

Lumin A1 - Siltech SQ88 G5

RIP, Letöltések, stream.. 2019 jún. 19 12:21 #80358

• dbrnsk
  • dbrnsk profilkép
  • Moderátor
vackor beküldte:
Próbálgatom ezt a Tidalt, tudom, le vagyok maradva pár lépéssel, de ez tényleg jó a qrvaanyját. Már ami a hangot illeti.

Ugyina?

RIP, Letöltések, stream.. 2019 jún. 15 18:10 #80335

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
Tehát....

RIP, Letöltések, stream.. 2019 jún. 10 12:56 #80299

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
Vagy inkább előtte? :hehe2

Ingyen próbánál nem tökmindegy? Meg csomóan hallgatnak linux alatt Tidalt.
Tehát....

RIP, Letöltések, stream.. 2019 jún. 10 12:50 #80298

• dbrnsk
  • dbrnsk profilkép
  • Moderátor
Vaze nem olvastál utána?

RIP, Letöltések, stream.. 2019 jún. 10 12:46 #80297

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
Ja. Azért vegyek Tidalt, hogy telóról használjam? Vagy fordítva. Azért vegyek telót, hogy Tidalozzak? Amúgy megy, csak Chrome-on keresztül, vagy médiaplayerrel. De akkor is vicc.

(Akkor már működik a Spotify.)

Most épp ezt hallgatom Tidalról, online:

De gondolom a saját szoftverével lenne az igazi.
Tehát....
Utolsó szerkesztés: 2019 jún. 10 12:47 Beküldte vackor.

RIP, Letöltések, stream.. 2019 jún. 10 12:43 #80296

• dbrnsk
  • dbrnsk profilkép
  • Moderátor
Akkor marad egy jobb teló.

RIP, Letöltések, stream.. 2019 jún. 10 12:37 #80295

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
Nem mondom, úgyis rájöttél. :)
Tehát....

RIP, Letöltések, stream.. 2019 jún. 10 12:34 #80294

• dbrnsk
  • dbrnsk profilkép
  • Moderátor
Nem mondod, hogy nincs egyetlen wines laptop a házban?

RIP, Letöltések, stream.. 2019 jún. 10 11:59 #80292

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
Haha, nagy nehezen rászántam magam, hogy kipróbáljam a Tidalt. Erre nincs saját szoftvere linuxra. Persze lehet a linuxon röhögni, de azért használják pár millióan.... :gondolkodik
Tehát....

RIP, Letöltések, stream.. 2019 máj. 21 17:29 #80106

• dbrnsk
  • dbrnsk profilkép
  • Moderátor
Itt nincs off, Gábor.

RIP, Letöltések, stream.. 2019 máj. 21 16:37 #80102

• gaborka8X8
  • gaborka8X8 profilkép
  • nocsak nocsak
  • Köszönetek száma: 55
="fzs1" post=80099
Most dobtak éppen piacra minimonitort avx.hu/forum/viewtopic.php?t=132203

Ez nem a Mini Monitor, hanem egy ML310, mint a hirdetésben is benne van, és csak egy mini monitor a mérete miatt.
A JPW Mini Monitor az így néz ki:

A kép rejtve van vendégek elől, jelentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.

Mint mondtam, a magassugárzója megegyezik a Sonata-jéval.
Az ML széria már az újabb kori, JPW-k közé tartozik, amiknek a hangzása nem is hasonlít a Sonata korszakban született hangsugárzókéra.
A JPW-k csúcsa az szerintem az AP2, AP3 volt, illetve, az elég kis szériában készült Rubby sorozat, de az ritka, mint a fehér holló. (A Rubby 2-vel kapcsolatban hasonló szép emlékeim vannak, mint a Sonata-val . Az AP2 pedig olyan jól szólt egy régi, még Csontos féle High-End Show az Audio Innovations Altóval, hogy senki, köztük én sem nagyon akartam elhinni, hogy gomboknál is kevesebbért ilyen hangot lehet kapni.)
És utána jött a hanyatlás az ML szériával.

De azt hiszem ez itt már nagyon, de nagyon off.
Utolsó szerkesztés: 2019 máj. 21 16:37 Beküldte gaborka8X8.

RIP, Letöltések, stream.. 2019 máj. 21 14:59 #80099

• fzs1
  • fzs1 profilkép
  • Moderátor
  • Köszönetek száma: 634
gaborka8X8 beküldte:
fzs1 beküldte:
Ha szabad érdeklődni, más cserélődött é a garázsban? Mi lett a döntés?

Ezt nem értem.
A JPW-ket eredetileg sem azért vettem, hogy hallgassam, hanem azért, hogy ne legyek "Sonata-tlanul". :) Nem éreztem jól magam olyankor, amikor nem birtokoltam legalább egy pár Sonata-t. Számomra olyasmit tud azért a pár filléres áráért, amit egyetlen más hangsugárzó sem. De ne felejtsük el, hogy én csak és kizárólag komolyzenét hallgatok, abból is elsősorban (90%) barokk hangszeres zenét. A Sonata ebben jó.
[Egyébként gondolkodom rajta, hogy összeállítok egy 5.1-es házimozit, ahol a frontok a Sonata-k lennének, a hátsók (nem tudom, hogy kell mondani) JPW Minimonitorok (ugyanaz a magas), JPW center (ugyanazzal a magassal) és JPW passzív sub.]
Most dobtak éppen piacra minimonitort avx.hu/forum/viewtopic.php?t=132203
Van nálam valami fekete lyuk... állítólag élvezem...
HB ( hifista-bohóc ) - remélem jól szórakoztok :)-, aki azért néha hallgat egy kis zenét is

RIP, Letöltések, stream.. 2019 máj. 20 19:43 #80094

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
gaborka8X8 beküldte:
fzs1 beküldte:
A legnagyobb tárgy a garázsban

Jaaa! Bocs! Öregszem.
Semmi. Győzött a ráció az emóció felett, és nem vettem másik autót évi kétezer kilométeres futásteljesítményért. (És nincsenek is már olyan nagyon szép teljesen világos belsejű autók, mint a régebbi Skoda Fábiákból léteztek. Úgy látszik, kiment a divatból a vajszínű belső. :( )

Ami jó, az jó.
Tehát....
Moderátorok: fzs1, Indy
Oldal elkészítésének ideje: 0.549 másodperc