Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám
Minden hardver és szoftver, ami kép és/vagy hanglejátszáshoz szükséges

TÉMA: PC, Laptop, hardverek, egyéb számtech finomságok

Válasz: PC, Laptop, hardverek, egyéb számtech finomságok 2013 jan. 12 12:35 #45640

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
  • Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.
  • Köszönetek száma: 962
Ennyi.
Az üres kalász fent hordja a fejét.... a teli meghajol.
Tehát....
Ne vitatkozz idiótákkal. Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal. (Mark Twain)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: PC, Laptop, hardverek, egyéb számtech finomságok 2013 jan. 12 08:27 #45635

• badwater
  • badwater profilkép
  • fórumtag
  • Köszönetek száma: 53
Itt a válasz Feritől:
A MAM-E vagyis az európai MAM gyár sajnos jó pár éve bezárt, így a ProStudio már régen nem szerezhető be, nekünk sincs. Az amerikai MAM-A gyár termékei habár hasonlóak, de nem mindenben egyeznek meg a korábban Európában gyártott írható cédékkel, ráadásul a tengerentúli import miatt olyan drágák lennének, hogy nem éri meg importálni őket sajnos.

Válasz: PC, Laptop, hardverek, egyéb számtech finomságok 2013 jan. 12 07:55 #45632

• badwater
  • badwater profilkép
  • fórumtag
Azért rákérdezek Koscsó Ferinél. Hátha...
Utolsó szerkesztés: 2013 jan. 12 07:55 Beküldte badwater.

Válasz: PC, Laptop, hardverek, egyéb számtech finomságok 2013 jan. 12 06:54 #45629

• Buga_Jakab
  • Buga_Jakab profilkép
  • Admin
  • Legjobb barátom a Tenkes kapitánya...
  • Köszönetek száma: 43
badwater beküldte:
MAM CD lemezt lehet még valahol kapni ?
Utoljára a Penna-nál vettem, de az már évekkel ezelőtt volt.

Hificitym hirdetett valaki 10 darabot néhány napja.
Pihenéshez: Harman Kardon HD760 - Siltech M20 G6 - Harman Kardon HK680 - Crystal Cable - L40
Munkához: Philips CD160 - Klotz MC5000 - PM655 - Cordial - JBL Control One

Orchidett's website
Buy prints online

Válasz: PC, Laptop, hardverek, egyéb számtech finomságok 2013 jan. 12 06:44 #45628

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
Az európai gyárat bezárták, kérdés, hozzák-e az amerikait.
Tehát....
Ne vitatkozz idiótákkal. Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal. (Mark Twain)

Válasz: PC, Laptop, hardverek, egyéb számtech finomságok 2013 jan. 12 04:56 #45626

• badwater
  • badwater profilkép
  • fórumtag
MAM CD lemezt lehet még valahol kapni ?
Utoljára a Penna-nál vettem, de az már évekkel ezelőtt volt.

Válasz: PC, Laptop, hardverek, egyéb számtech finomságok 2012 dec. 15 20:52 #44578

• atesz111
  • atesz111 profilkép
  • törzsgárda tag
  • Köszönetek száma: 165
Misi beküldte:
Nekem van egy Julcsim, igaz áttértem CD alapú lejátszásra, de filmezéshez megtartottam, meg persze azért zenét is hallgatok, de nem úgy, mint CD-vel...
Digit részét nem próbáltam, de állítólag elég jól megépített, komoly készülékekhez is szokták használni. Nagyon megbízható kártya egyébként.
Ha gondolod, akkor oda tudom adni egy kis időre.

Köszönöm szépen Mindenkinek a hozzászólásokat!
Misi&fzs amint megvan a gép, köszönettel élni fogok az általatok felkínált lehetőséggel! :thank_you

Válasz: PC, Laptop, hardverek, egyéb számtech finomságok 2012 dec. 14 12:23 #44538

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
Misi beküldte:
Nekem van egy Julcsim, igaz áttértem CD alapú lejátszásra, de filmezéshez megtartottam, meg persze azért zenét is hallgatok, de nem úgy, mint CD-vel...
Digit részét nem próbáltam, de állítólag elég jól megépített, komoly készülékekhez is szokták használni. Nagyon megbízható kártya egyébként.

Tessék, ez egy jó lehetőség. Ki tudod próbálni, hogy koaxról, vagy USB-ről jársz jobban.
Tehát....

Válasz: PC, Laptop, hardverek, egyéb számtech finomságok 2012 dec. 14 12:22 #44537

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
Én egy Micro alaplapra építenék egy PC-t, passzív hűtéssel, valami igényes gyártótól (Pl Gigabyte, MSI, Asus). Hangtalan, és minimálisat fogyaszt, még 50W-ot sem. Ráadásul olcsó is.
Ha már adott a digitális kábel, akkor arról hajtanám, az okoskodást meghagynám másnak, és maximum kölcsönkérnék egy USB-t, hogy össze tudjam hasonlítani. A 24/96-al eddig sem foglalkoztam ezután sem fogok. 16/44,1-ben is hallani nagyon jókat, persze nem zárnám ki, de nem ez lenne a fő szempont.
De lehet, hogy túl egyszerűen látom a helyzetet.
Tehát....

Válasz: PC, Laptop, hardverek, egyéb számtech finomságok 2012 dec. 14 12:18 #44536

• Misi
  • Misi profilkép
  • nocsak nocsak
  • Köszönetek száma: 5
"Ahol a szabadság a rend,
mindig érzem a végtelent."

Philips CD204 -> Kimber Timbre -> Sansui AU-719 -> Kristály -> Lakodalmas JBL L19

Válasz: PC, Laptop, hardverek, egyéb számtech finomságok 2012 dec. 14 10:00 #44534

• fzs1
  • fzs1 profilkép
  • Moderátor
  • Köszönetek száma: 689
Az én kezdő tippem ez lenne: hangkártyáról koax kimenet -digit kábel -dac , legkevesebb komponens, legkevesebb kábel, és én is azt olvastam jobb a dac-ok koax bemenete, DE voltak már meglepetések és mivel minden komponensed megvan az összehasonlításhoz ( usb kábelt adok ha kell) én mindkét megoldást kipróbálnám a helyedben.
Van nálam valami fekete lyuk... állítólag élvezem...
HB ( hifista-bohóc ) - remélem jól szórakoztok :)-, aki azért néha hallgat egy kis zenét is

Válasz: PC, Laptop, hardverek, egyéb számtech finomságok 2012 dec. 14 09:45 #44533

• atesz111
  • atesz111 profilkép
  • törzsgárda tag
  • Köszönetek száma: 165
PC csere előtt állok, a régi öreg helyére egy újabb (használt) gép érkezik. Ez a forrásom, innen játszok le zenét (foobaron waw, flac)
Lánc úgy néz ki, hogy pc a forrás, innen jönne ki jel (digit vagy usb kábellel) M1 dac-ba, ahonan NAD erősítőmbe. Crstal hangfal és ic kábelezés - már ha ez lényeges.
Fórumokat olvasgatva, fórumtársakat kérdezve sok infót találtam de nem lettem sokkal okosabb, sőt :)
Első körben pc hardverrészét tenném rendbe utána foglalkoznék csak foobar beállításokkal.
Érdemes-e komolyabb hangkártyát venni, számít-e egyáltalán a hangkártya DAC esetén? Ha igen, milyet? ESI Juli?
Digitális kábellel (van otthon egy Siltech Stockholm) vagy usb-n (ezt venni kellene) hozzam inkább ki inkább a jelet pc-ből? M1 usb-n 24/96, koaxon 24/192 felbontást kezel, sokak szerint nem ez a lényeges. Sok vélemény szerint ugyanakkor DAC-ok koax csatornája jobban megépített mint usb...
Érdemes-e a láncba USB/SPDIF átalakítót berakni? (van egy 24-es Suricatam)
Minden hozzászólást, tapasztalatot szívesen fogadok :)

Köszi!

Válasz: PC, Laptop, hardverek, egyéb számtech finomságok 2012 okt. 31 19:28 #42991

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
Nincs mit. Szerintem nagyon fogod szeretni.
Tehát....

Válasz: PC, Laptop, hardverek, egyéb számtech finomságok 2012 okt. 31 13:03 #42981

• badwater
  • badwater profilkép
  • fórumtag
Nagy felbontásút nem, csak 16bit 44,1 kHz-est.
Köszönöm a segítséged !

Válasz: PC, Laptop, hardverek, egyéb számtech finomságok 2012 okt. 29 18:02 #42909

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
Van USB bemenete. Kérdés, akarsz-e nagy felbontású felvételeket lejátszani rajta, mert 48kHz-ig játszik le, ami sztem elég, és tényleg jó hangú.
Tehát....

Válasz: PC, Laptop, hardverek, egyéb számtech finomságok 2012 okt. 29 10:47 #42896

• badwater
  • badwater profilkép
  • fórumtag
OK.
Melyik bemenetét érdemes használni?
Milyen minőségű kábellel ?

Válasz: PC, Laptop, hardverek, egyéb számtech finomságok 2012 okt. 29 08:57 #42891

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
Maradj az ESI-nél. Nagyon jó hangú hangkártya. RCA kimenettel, tehát ha hifire akarod kötni, akkor egy kábel és kész.
Tehát....

Válasz: PC, Laptop, hardverek, egyéb számtech finomságok 2012 okt. 29 08:14 #42886

• badwater
  • badwater profilkép
  • fórumtag
És ha a PC-n jobb minőségben, komoly hangfalon keresztül szeretnék zenét hallgatni, akkor mi a helyzet ?
Gondolom, DAC + erősítő szükséges.
A PC S/PDIF kimenete mennyire jó minőségű ? Használható ilyen célra ?

Válasz: PC, Laptop, hardverek, egyéb számtech finomságok 2012 okt. 28 14:20 #42825

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
Az a Genius gondolom egy PC hangszóró, ennek megfelelően 3,5-ös JACK dugó van a végén.
Én a helyedben vennék egy ESI U24XL hangkarit, kijön max 30-ból. Meg egy RCA-3,5ös JACK átalakítót, max 1000Ft.
Tehát....

Válasz: PC, Laptop, hardverek, egyéb számtech finomságok 2012 okt. 28 08:54 #42799

• badwater
  • badwater profilkép
  • fórumtag
Sziasztok !
A segítségeteket szeretném kérni, mivel teljesen járatlan vagyok a témában.
PC-ről szeretnék zenét hallgatni, természetesen jó minőségben. Jelenleg alaplapi hangkártyáról megy a dolog, innen szeretnék feljebb lépni. Úgy tudom, a hangkártyák utáni szint a külső DAC.
Van egy Sennheiser HD595 fülesem és Genius SP-HF2000A hangdobozaim, ezeken szeretnék zenét hallgatni a PC-n.
Az alaplapom rendelkezik optikai S/PDIF kimenettel.

A kérdéseim tehát
1. elég csak DAC-ot vennem vagy fejhallgató erősítő is szükséges ?
2. mely berendezéseket javasolnátok ? (túl sokat nem szeretnék rákölteni, max. 40)

Előre is köszönöm a segítségeteket.
Moderátorok: fzs1, Indy
Oldal elkészítésének ideje: 1.070 másodperc