Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám
Minden hardver és szoftver, ami kép és/vagy hanglejátszáshoz szükséges

TÉMA: PC, Laptop, hardverek, egyéb számtech finomságok

Válasz: PC, Laptop, hardverek, egyéb számtech finomságok 2012 márc. 25 14:22 #34068

• mishow
  • mishow profilkép
  • Moderátor
  • Az ész a fontos, nem a haj!
  • Köszönetek száma: 193
vackor beküldte:
Routert vennék a közeljövőben, jelenleg ADSL-em van, de jön majd a legmodernebb Digi, tehát kompatibilitása legyen, plusz szükség esetén a 40 cm-es falakat is lője át
Nálam Linksys / Cisco routerek szolgálnak itthon és az irodában is. Sőt, amikor nemrég urgrade-eltem a szolgáltatónál, akkor tőlük is ilyet kaptam (UPC / FiberPower / 50Mgps). Ha kérem, akkor adtak volna (felár nélkül!) wifi routert is, de mivel nálam már műxik egy access point, ami simán átlövi a lakást keresztbe és a födémen keresztül is (kipróbálva!) így nem kértem, mert nem akartam, hogy összeakadjanak.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: PC, Laptop, hardverek, egyéb számtech finomságok 2012 márc. 25 12:58 #34066

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
  • Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.
  • Köszönetek száma: 962
Routert vennék a közeljövőben, jelenleg ADSL-em van, de jön majd a legmodernebb Digi, tehát kompatibilitása legyen, plusz szükség esetén a 40 cm-es falakat is lője át. A PC-t kábellel kötném rá, de mobilról Wifi...

2-3 készüléket kellene kiszolgálnia, legyen stabil.

TP Linkben, vagy ASUS-ban gondolkodom egyenlőre, ezekkel nem volt körülöttem gond + megfizethetőek.

Valszeg itt venném:
aruhaz.comsys.hu/main.php?l=hu&m=0&p=5&pfi=6635&ck=0
Az üres kalász fent hordja a fejét.... a teli meghajol.
Tehát....
Ne vitatkozz idiótákkal. Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal. (Mark Twain)

Válasz: PC, Laptop, hardverek, egyéb számtech finomságok 2012 jan. 20 14:58 #30074

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
Végül vettem egy 32GB-os Rally 2-t. Sokkal gyorsabb mint előtte a PQI, pedig négyszer akkora tárhely. :dance
Tehát....
Ne vitatkozz idiótákkal. Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal. (Mark Twain)

Válasz: PC, Laptop, hardverek, egyéb számtech finomságok 2012 jan. 16 11:06 #30002

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
ha már OCZ, a pendrive-juk is annyira jó, hogy ér majd' másfélszer annyit, mint mondjuk egy Scandisk? Értem ezt sebesség és tartósság témakörében.
Tehát....
Utolsó szerkesztés: 2012 jan. 16 11:07 Beküldte vackor.

Válasz: PC, Laptop, hardverek, egyéb számtech finomságok 2012 jan. 15 17:06 #29996

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
Tehát OCZ-vel pozitívak a tapasztalatok. Köszi!
Tehát....

Válasz: PC, Laptop, hardverek, egyéb számtech finomságok 2012 jan. 15 12:22 #29984

• hifis
  • hifis profilkép
  • fórumtag
  • Köszönetek száma: 2
Nekem a zenelejátszó macbook laptopban, és egy macbook air-ben is ez van, és eddig (lekopogtam) semmi gond nincs vele. Továbbá tényleg jó dolog, hogy nem forog állandóan, bármeddig is megy a számítógép.

Válasz: PC, Laptop, hardverek, egyéb számtech finomságok 2012 jan. 15 09:21 #29978

• Batkamano
  • Batkamano profilkép
  • zöldfülű
  • Köszönetek száma: 1
vackor beküldte:
Egyből kérdésem, hogy kinek van tapasztalata az SSD-kkel? Nándi kolléga az OCZ-ket javasolta, de abból melyik? Szarakodik mostanában a vinyóm, és mivel mostanság duplájára emelkedtek az árak, alig lenne különbség. Csak rendszervinyónak kellene, tehát 40-60 gb elég lenne, és szimpatikus a mozgó alkatrész mentesség, kérdés, mennyire tartósak ezek, illetve mivel van tapasztalat?

Én kb. egy éve használok egy ilyet, csak ajánlani tudom mind a márkát mind magát az SSD-t:
OCZ Vertex 2

Válasz: PC, Laptop, hardverek, egyéb számtech finomságok 2012 jan. 15 07:31 #29972

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
vagy adjam el az egészet, és vegyek valami mást?
Tehát....

PC, Laptop, hardverek, egyéb számtech finomságok 2012 jan. 15 07:28 #29971

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
Egyből kérdésem, hogy kinek van tapasztalata az SSD-kkel? Nándi kolléga az OCZ-ket javasolta, de abból melyik? Szarakodik mostanában a vinyóm, és mivel mostanság duplájára emelkedtek az árak, alig lenne különbség. Csak rendszervinyónak kellene, tehát 40-60 gb elég lenne, és szimpatikus a mozgó alkatrész mentesség, kérdés, mennyire tartósak ezek, illetve mivel van tapasztalat?
Tehát....
Utolsó szerkesztés: 2012 jan. 15 07:30 Beküldte vackor.

PC, Laptop, hardverek, egyéb számtech finomságok 2012 jan. 15 07:26 #29970

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
Manapság már nem meglepő téma ez egy hifis fórumon. Szinte mindenki játszott már le PC alapon zenét. Itt megbeszélhetjük a hardverkérdéseket.
Tehát....
Utolsó szerkesztés: 2012 jan. 15 07:30 Beküldte vackor.
Moderátorok: fzs1, Indy
Oldal elkészítésének ideje: 0.133 másodperc