Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám
Vetítők, Vásznak, LCD-k, Plazma TV-k, CRT-k, minden ami megjelenít...

TÉMA: Megjelenítők egymás között

Válasz: Megjelenítők egymás között 2012 szept. 19 19:35 #40840

• tody2121
  • tody2121 profilkép
  • öreg motoros
  • Köszönetek száma: 19
ez nem semmi. majd próbál ki HD filmekkel is.
!JBL / Amcron / Harman/Kardon / AKG
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Megjelenítők egymás között 2012 szept. 19 19:07 #40833

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
  • Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.
  • Köszönetek száma: 942
Az a max áramfelvétele :)
De jó 5let! :kiraaly
Az üres kalász fent hordja a fejét.... a teli meghajol.
Tehát....
Ne vitatkozz idiótákkal. Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal. (Mark Twain)

Válasz: Megjelenítők egymás között 2012 szept. 19 19:02 #40832

• arsenlupin
  • arsenlupin profilkép
  • fórumtag
  • Köszönetek száma: 47
Én azt hittem, hogy a 41W helyett a 80W-ot....... :blink:

Válasz: Megjelenítők egymás között 2012 szept. 19 18:55 #40831

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
sirdond beküldte:
ezt én is így tudom.

:kiraly2
Tehát....
Ne vitatkozz idiótákkal. Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal. (Mark Twain)

Válasz: Megjelenítők egymás között 2012 szept. 19 18:54 #40830

• sirdond
  • sirdond profilkép
  • fórumtag
  • Köszönetek száma: 13
ezt én is így tudom.
Don't start fights with audiophiles; they never lose.

They're lossless.

Válasz: Megjelenítők egymás között 2012 szept. 19 18:45 #40829

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
Ahogy én tudom - lehet, azóta változott, a Sharp CSAK saját, japán gyártású paneleket épít a készülékeibe. Nem, mintha ezen múlna...
Tehát....

Válasz: Megjelenítők egymás között 2012 szept. 19 18:42 #40828

• sirdond
  • sirdond profilkép
  • fórumtag
jaa,hogy az. szerintem ez egyáltalán nem ritka a sharp-nál,ha jól tudom csak panelokat küldenek EU-ba más gyártóknak, a tv-ket ott rakják össze,bár lehet,hogy téves az infóm.

az enyémet nem tudom leellenőrizni,mert a tartó konzol rá van csavarozva a hátára és pont eltakarja

They're lossless.

Válasz: Megjelenítők egymás között 2012 szept. 19 18:42 #40827

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
fzs1 beküldte:
Aszongyák, amit ma nem Kínában gyártanak az hamisítvány :rohog2
A Saturnban visszaveszik nem? :gondolkodik

:)
Tehát....

Válasz: Megjelenítők egymás között 2012 szept. 19 18:41 #40826

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
sirdond beküldte:
azért a Sony-val se lőttél volna nagyon mellé

Persze, hogy nem. Használjuk őket a stúdióban nap mint nap (kamerák, tv-k), egytől-egyig kiváló termékek, kitűnő háttérrel és strapabírással.
Tehát....

Válasz: Megjelenítők egymás között 2012 szept. 19 18:40 #40825

• fzs1
  • fzs1 profilkép
  • Moderátor
  • Köszönetek száma: 678
vackor beküldte:
Aztán hazajöttem, kibontottam, és jött a másik meglepi:

A kép rejtve van vendégek elől, jelentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.

Asszem ez manapság beszülendő...

Aszongyák, amit ma nem Kínában gyártanak az hamisítvány :rohog2
Van nálam valami fekete lyuk... állítólag élvezem...
HB ( hifista-bohóc ) - remélem jól szórakoztok :)-, aki azért néha hallgat egy kis zenét is

Válasz: Megjelenítők egymás között 2012 szept. 19 18:39 #40824

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
sirdond beküldte:
szerk: kicsit fáradt vagyok, a képen mit kellene látni?

Made in Japan
Tehát....

Válasz: Megjelenítők egymás között 2012 szept. 19 18:37 #40823

• fzs1
  • fzs1 profilkép
  • Moderátor
Nem lehetett kis túra, de legalább megérte. Akkor gáz ha a tervek után üres kézzel mentek haza.
( a linkelt oldal valahonnan ismerős :gondolkodik )
HB ( hifista-bohóc ) - remélem jól szórakoztok :)-, aki azért néha hallgat egy kis zenét is
Utolsó szerkesztés: 2012 szept. 19 18:38 Beküldte fzs1.

Válasz: Megjelenítők egymás között 2012 szept. 19 18:36 #40822

• sirdond
  • sirdond profilkép
  • fórumtag
Grat az új tv-hez :) Szerintem nem fogod megbánni,hogy a azt választottad. bár azért a Sony-val se lőttél volna nagyon mellé, de én Sharp párti vagyok,semmi bajom nem volt és emelett kiváló minőségű

szerk: kicsit fáradt vagyok, a képen mit kellene látni?

They're lossless.
Utolsó szerkesztés: 2012 szept. 19 18:38 Beküldte sirdond.

Válasz: Megjelenítők egymás között 2012 szept. 19 18:33 #40821

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
Aztán hazajöttem, kibontottam, és jött a másik meglepi:

A kép rejtve van vendégek elől, jelentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.

Asszem ez manapság becsülendő...

This message has an attachment image.
Please log in or register to see it.

Tehát....
Utolsó szerkesztés: 2013 szept. 20 19:56 Beküldte vackor.

Válasz: Megjelenítők egymás között 2012 szept. 19 18:29 #40820

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
Na, a tegnap megint beadta a kulcsot a TV.
A reakció: :mergessokad
Aztán :fejel
Végül mondom: aqrvaannyát. Megyek veszek egy újat. Megnéztem mennyi a hitelkeret a számlán (ugye a gyerek jól lenullázott, mikor is jönne be ilyesmi....), mondm 100 körül, vagy valamivel afölött még elmegy a dolog. A 4 hely után
1. kibővítettük a keretet 150 ezerre
2. két márkára szűkítettük a kört: Sony és Sharp. Ezeknek volt a legjobb a képük, kérdés nélkül mindenhol.
Vehettünk volna ennyiért már 3D-s tévét is, de mivel 2 D ben nézzük valszeg majd jórészt, abban viszont a 3D-t nem tudók láthatóan jobbak voltak, így lemondtunk róla.
Amit mindenképp akartunk USB-s lejátszás, és mivel kb 2,5-3 méterről nézzük 32 collban egyeztünk meg a főnökasszonnyal.
A befutók végül a Sony 32EX650B, illetve a Sharp LC32LE630E lett. Egyenlő fogyasztásuk (41W! - állítólag), és lényegében ugyanazon csatlakozással (a Sonynak 1 HDMI-vel több van, de a Sharp 3 db-ja is elég lesz várhatóan). A gari mindkettőre két év, ami a pixelhibára is érvényes. Viszont 10 ezerrel olcsóbb a Sharp.

Érdekes, hogy a Saturnban a Sony gyakorlatilag nem volt olcsó, addig a Sharp igen. Máshol 30-40 ezerrel drágább ez a készülék.
A Saturnban megerőszakoltuk az eladókat, és beállíttattuk a Sharpon is azt a csatornát, ami a Sony-n ment. A Sony kiemelkedett képminőségben az összes többi közül, de a Sharp még egy lapáttal rátett, s mivel jól tudom, mindkét gyártó komoly készülékeket gyárt, ha TV-ről van szó 8Sőt a sharp csak saját, japán gyártású paneleket használ) így a befutó végül ez lett.
Hazajöttem, a beállítása egyszerű, még Pal adásokkal is tiszta, és zavarmentes a képe. Újratanulom a csatornákat, minden különbséget annyira mutat. (pl Snookert néztem az imént, és a kameraváltásoknál a különböző fényviszonyokat is az eddig megszokottnál sokkal egyértelműbben mutatja).
A távja nagyon kézreálló, nekem szimpi - bár a hozzáadott Philips elemeket lehetett kidobni, azokkal nem működött. Sebaj, volt Energizer.

Hátha hasznos infó ez másoknak.

Erről lenne szó:

www.sharp.hu/cps/rde/xchg/hu/hs.xsl/-/ht...t=LC32LE630E&cat=111
Tehát....
Utolsó szerkesztés: 2012 szept. 19 19:31 Beküldte vackor.

Válasz: Megjelenítők egymás között 2012 jún. 05 17:32 #36646

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
Nem hiszitek el, de egy forrasztás folt a gondja. Öregszik, de a NYÁK át lett forrasztva. 13 év, és ennyi gond. :cicus
Tehát....

Válasz: Megjelenítők 2012 máj. 30 11:33 #36256

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
donignatio beküldte:
azt a Tv-t vegyük meg, amelyik igazán megfelel a követelményeinknek.(Na, puff neki!)

na igen, örök tanács. Én igazán a megbízhatóságra és a menük működésére, valamint a kompatibilitásokra voltam kíváncsi, de abból is kaptam választ. E képet és a hangot látja az ember, az együttélés viszont jellemzően más...
Tehát....

Válasz: Megjelenítők egymás között 2012 máj. 30 04:53 #36233

• fzs1
  • fzs1 profilkép
  • Moderátor
Vackor! Majdnem ajánlottam neked egy ócsó, akciós JVC tv-t, a Tesco-ban péntektől akciózzák 119e-ről 89-re, de meg ne vedd. Bármit kinézel utána kell olvasni a neten, annyi típus van már ( hibákkal), kiderülhetnek a turpisságok. A hivatkozott készülékről pl ez:

www.globalplaza.hu/hir/full-hd-jvc-led-t...000-ft-tal-olcsobban

Megjelenítők 2012 máj. 30 03:35 #36232

• donignatio
  • donignatio profilkép
  • nocsak nocsak
  • Köszönetek száma: 33
Ja, és az áruházi eladóknak nagyon nem kell bedőlni, ha egy bizonyos márkát preferálnak, lett légyen az bármelyik is. Egyes márkák eladása után kedvezményes kajajegyet, jut. hétvégéket, stb. kapnak, sokszor ezért erőltetnek egy-egy típust.

Néhány kérdésből kiderül, ért-e igazán hozzá. Ha lehet, olyan eladót keressünk, aki inkább a műszaki tartalmat helyezi előtérbe a sok blabla helyett. Nehéz lesz egyébként ilyennel összefutni. Persze ehhez nekünk is bizonyos fokig tájékozottnak kell lennünk, illik tudnunk, mit is szeretnénk igazán, mi az ami fontos, a szolgáltatások, csatlakozók megléte, külső, hang(!), stb. Arra azért készüljünk fel, hogy otthon nem kapunk olyan szép képet, mint az üzletben, persze ez a forrás, ill. a csatorna szolgáltatótól is függ.

Ja, és ha a nézési pozíció van legalább 3-3,5m, akkor 40"-nál kisebbet ne vegyünk.Érdemes utánanézni annak is, hogy a különböző források (BD,DVD, HD-adás) milyen felbontásban jönnek, mert nagyon változó az ideális távolság az igazán élvezetes használathoz. Én is meglepődtem, amikor kiderült pl., h. a full HD-ben sugárzott adásokat a 42" tv-n kb.1,70 m-ről kell nézni, különben elveszik a HD felbontás lényege. Magyarul akkor nem köll HD-re alkalmas Tv-t venni, bár azt mondják, a full HD-s Tv-n a "síma" SD adás is jobb. Ebben azért nem vagyok olyan biztos. Aki nagyobbrészt Tv műsorok nézésére használja a készüléket, az vegyen inkább plazmát (Pana), az SD adások élvezhetőbbek azokon. Persze annak meg nincs olyan feketéje, mondják, kicsit többet fogyaszt(?), de hát valamit valamiért. Száz szónak is egy a vége: azt a Tv-t vegyük meg, amelyik igazán megfelel a követelményeinknek.(Na, puff neki!) Ja, ezt nem ide szántam, kérném áthelyezni a "Vet, LCD,stb." topicpba. Köszönettel
....a lényeg lényege lényegében lényegtelen!
Utolsó szerkesztés: 2012 máj. 30 03:37 Beküldte donignatio.

Válasz: Megjelenítők egymás között 2012 máj. 29 23:50 #36231

• donignatio
  • donignatio profilkép
  • nocsak nocsak
  • Köszönetek száma: 33
sirdond beküldte:
Nekem Sharp-om van már 3 éve és tökéletesen elégedett vagyok vele,probléma eddig még nem volt. Nagyon jó a képe,jó menürendszer, jól használható táv, precíz kivitel. Egyébként,ha jól tudom az olcsóbb LCD-kben, a Sony-k kivételével, 90%-ban Sharp panel van.
Más márkákkal saját tapasztalatom nincs, csak amit a barátok körében láttam. Egyiknél egy LG-ben a táp halt be olyan 10 óra után és sípolt állandóan, másiknál is LG-vel volt valami hiba, szintén rövid idő után.

Jók az információid, valóban sokan használják a Sharp paneljeit. Az Lcd technológia kidolgozásában a Sharp úttörő szerepet játszott, a panelgyártó üzemük a mai napig Japánban van. Persze nem csak a panel számít, a mögötte lévő elektronika legalább olyan fontos.

A Sony/ Samsung közösen gyártotta a paneleket, ami önmagában nem is lenne baj, mindkét márkának vannak nagyon jó készülékei, de pl. a Samsungnál előfordulhat, h. azonos modellt 3 féle panellel szerelnek, és nem biztos, h. egyforma minőségű mindegyik. Egyébként ma már adott kategórián belül nincsenek eget verő különbségek, esetleg a szolgáltatások, ill. a csatlakozási pontok tekintetében, bizonyos kedvezmények, pl. megnövelt garancia idő néhány ezer forintért /Sharp/, stb.

Vásárláskor a szóba jöhető típusokat ha lehet, egymás mellé kell tetetni, elkérni a távirányítójukat, megnézni a menü rendszerüket, megpróbálni beállítani a nekünk megfelelő képet /a dinamikus kontrasztból, vivid és egyéb beállításokból kivenni/ és amelyik a legjobban tetszik és az ára is megfelel, a garancia és szerviz háttere is biztosított, hazavinni. Ha esetleg otthon mégsem tetszik, 3 munkanapon belül lehetséges a kicserélése, persze ebben a tekintetben üzletenként találkozhatunk változó állásponttal. Nem árt a vásárlás előtt egyébként ezt is tisztázni. Én is így jártam, otthon derült ki, h. az egyébként megfelelő Tv képátmérője /32"/ kicsi, 5 nap után visszavittem és szó nélkül kicserélték egy nagyobbra /42"/, természetesen az árkülönbözet korrigálásával.
....a lényeg lényege lényegében lényegtelen!
Utolsó szerkesztés: 2012 máj. 29 23:53 Beküldte donignatio.
Moderátorok: fzs1, Indy
Oldal elkészítésének ideje: 0.226 másodperc