Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám
Center, front, effekt, sub... Sokpontegyhez!
  • Oldal:
  • 1
  • 2

TÉMA: Wharfedale Valdus Home Cinema Series

Válasz: Wharfedale Valdus Home Cinema Series 2012 márc. 06 10:04 #33370

• bbuffy
  • bbuffy profilkép
  • Moderátor
  • blablabla
  • Köszönetek száma: 39
tody2121 beküldte:
A nagy baj még, az emberek nagy része megveszi a sok száz ezres sok pont egyet és letölti a HD-nak nevezett 10-15gigás mkv-t.
Aztán ott a hangot jól elb@szák.
Aki házi mozi fan, annak meg kell venni eredetiben a blue ray lemezt is, különben nem sok értelme a sok hangfalnak.
Ha jól tudom az mkv egy konténer és azt teszel bele amit akarsz. A képet megmuxolják, de a hangcsomagok érintetlenek , max. nincsen benne minden.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Wharfedale Valdus Home Cinema Series 2012 márc. 06 08:57 #33368

• mishow
  • mishow profilkép
  • Moderátor
  • Az ész a fontos, nem a haj!
  • Köszönetek száma: 193
tody2121 beküldte:
Janó beküldte:
Nem túlzás ez már egy picit? Úgy érzem túlzottan agyon van ez már bonyolítva.
A cél hogy minél több pénzt húzzanak le a júzerekről...
Kimondtad a kulcsszót: lehúzás!

Kicsit OFF leszek, és ha érdekes a téma, akkor az életmód topicban érdemes lenne folytatni, úgyhogy itt most csak röviden:

Van egy nem túl régi mozgalom, a neve "Slow Life" azaz kb. "Lassabban Élni"!
Eredetileg a gyorséttermek fast food kajái ellen jött létre, de a követői gyorsan rájöttek, hogy általa fel lehet hívni a figyelmet a fogyasztói társadalom iszonyatos pazarlására is. Miközben ugyanis technikailag ma már képesek lennénk szinte "örökéletű" cuccokat gyártani, a marketingesek vezényletével mégis eldobható szemetek közt élünk, mert a piac azt kívánja. A mozgalom követői "oldie" cuccokat használnak, youngtimer autókkal járnak, hirdetve, hogy a használati tárgy ne eldobható hanem javítható legyen! Ezzel nemcsak energiát spórolnánk, hanem újra megtanítanánk az embereket gondolkodni, problémákat megoldani és persze újra lenne értelme egy csomó régi szakmának is!
Mivel OFF, ezért végezetül egy példa a közelmúltból:
tárgyaltam egy fiatal bróker sráccal nemrég.
Milyen mobilt tett ki az asztalra?
Nokia 6310i !!!!!
Behaltam! Szerintem a fatertől nyúlta, tessék ráguglizni (ne a faterra, a mobilra:) )!
Rákérdeztem, és ő is a slow mozgalomra hivatkozott - pedig az ő szakmája aztán végképp nem erről szól! Vagy talán épp ezért?
No, de bocsi az OFFért még1x!

DE hogy ON is legyek: sráckoromban a jászberényi moziban valami hatalmas hangláda volt a vászon mögött, amit egy brutál csöves erőlködő hajtott (szerintem minden EAG-BEAG lehetett, de akkoriban még ez nem érdekelt, sz'al_má'_nem_t'om) - és "nanáhogypersze" monóban! De pont úgy dübörgött és csilingelt, ahogy ma is, azt meg h merre megy az autó-postakocsi-repülő-helikopter a vásznon, úgyis láttam a szememmel! Ezzel csak azt akartam mondani, hogy egy jó 2.0 is tud jó mozi lenni - csak legyen benne elég "kakaó" :szormok_kac
Utolsó szerkesztés: 2012 márc. 06 09:08 Beküldte mishow.

Válasz: Wharfedale Valdus Home Cinema Series 2012 márc. 06 07:44 #33366

• Tigris
  • Tigris profilkép
  • törzsgárda tag
  • Netragadozó
  • Köszönetek száma: 2
tody2121 beküldte:
A nagy baj még, az emberek nagy része megveszi a sok száz ezres sok pont egyet és letölti a HD-nak nevezett 10-15gigás mkv-t.
Aki házi mozi fan, annak meg kell venni eredetiben a blue ray lemezt is, különben nem sok értelme a sok hangfalnak.
Hát ami HD az nálam 40 giga körül mozog..
Sztereó: Onkyo 7711 futómű+ Musical Fidelity M1 DAC, Sansui Elő+végfok. Transparent hangfalkábel, DIY IC és tápkábelek. Dali C6 hangsugárzó.

Mozi: Onkyo Tx-NR809 erősitő, Onkyo Bd-Sp 309 3D bluray, Samsung plazma 130 cm. Dali hangsugárzó szett. DIY ic, és hálózati kábelek,...

Válasz: Wharfedale Valdus Home Cinema Series 2012 márc. 05 12:57 #33346

• tody2121
  • tody2121 profilkép
  • öreg motoros
  • Köszönetek száma: 19
!JBL / Amcron / Harman/Kardon / AKG

Válasz: Wharfedale Valdus Home Cinema Series 2012 márc. 05 12:54 #33345

• tody2121
  • tody2121 profilkép
  • öreg motoros
oroszlala beküldte:
Tényleg Janó, nincs házimozid, nem érdekel a filmezés? Pedig nagy fílíng ez is. Akár oreg JBL-ekkel, ahogy Tody is szeretné... (Vagy Valdus 500-asokkal, hogy a témánál maradjunk :hehe2 )

Nagyon pici szobában zenélek ezt sokan tudják.
Tegnap néztük Transformerst haverral 4311-el 665el. Oda kentem neki ebben a kis szobában olyan élmény volt HD-ben eredeti angol hanggal, pár sok száz ezres sok pont egyet lemosott....
Komoly stereo kell és az jó mindenre. Mondjuk egy 4343-al már egészen jó 2.0 mozid lenne Lala :)
De engem alapból nem érdekel az 5.1 se a 7.1 meg már van 7.2 is asszem :)
Amúgy meg nagyon mutatós mozi szobád :)
A Tv-d az nagyon kéne :)

Válasz: Wharfedale Valdus Home Cinema Series 2012 márc. 05 12:46 #33344

• tody2121
  • tody2121 profilkép
  • öreg motoros
Janó beküldte:

A cél hogy minél több pénzt húzzanak le a júzerekről...

Válasz: Wharfedale Valdus Home Cinema Series 2012 márc. 04 18:29 #33317

• fzs1
  • fzs1 profilkép
  • Moderátor
  • Köszönetek száma: 634
Janó beküldte:
Hát igen, én már fejlődök, mert a 70-es évek audiojáról áttértek lassacskán a 80-as évekre :D Van egy 4 éves Nokia (akkoriban csúcs) telefonom. Ma már kiröhögnek érte, de lesz@rom.

Igazad van. Az enyém az asszonyé volt, utána a gyereké, most már én használom ( nem először van így). Utálom az érintőképernyőt, a régi Nokia 6131-et szerettem.Van persze aki a telefonokért is tud lelkesedni, nekem már túl okosak a mostaniak.
Van nálam valami fekete lyuk... állítólag élvezem...
HB ( hifista-bohóc ) - remélem jól szórakoztok :)-, aki azért néha hallgat egy kis zenét is

Válasz: Wharfedale Valdus Home Cinema Series 2012 márc. 04 18:15 #33310

• Klangfilm
  • Klangfilm profilkép
  • öreg motoros
  • Köszönetek száma: 39
Janó beküldte:
Hát igen, én már fejlődök, mert a 70-es évek audiojáról áttértek lassacskán a 80-as évekre :D Van egy 4 éves Nokia (akkoriban csúcs) telefonom. Ma már kiröhögnek érte, de lesz@rom.

Én megmaradok az általam preferált ötvenes évek hangtechnikájánál ,habár a forrás oldalam már nagyobb szórást mutat 1959-től(Revox R2R) 1994-ig (DAT) mindenféle gépeket használok ...:whistle:

Szerintem telefonban négy éves igencsak fiatalnak számít ,én addig szoktam használni a mobilomat amíg teljesen el nem romlik ...:hehe2

Válasz: Wharfedale Valdus Home Cinema Series 2012 márc. 04 13:09 #33272

• Tigris
  • Tigris profilkép
  • törzsgárda tag
  • Netragadozó
  • Köszönetek száma: 2
Mozin alapbol nem az egyforma méret hanem a homogenitas a lenyeg. Ez lehet kisebb doboz de azonos hangszóró készlettel... A hátterek eleve a hallgatasi magasság feletti elhelyezést kertek annó.. Ettől nyilt meg a ter a hatso effektekkel.. Ma az 5.1 zenei anyagok miatt ez megfordult.
Sztereó: Onkyo 7711 futómű+ Musical Fidelity M1 DAC, Sansui Elő+végfok. Transparent hangfalkábel, DIY IC és tápkábelek. Dali C6 hangsugárzó.

Mozi: Onkyo Tx-NR809 erősitő, Onkyo Bd-Sp 309 3D bluray, Samsung plazma 130 cm. Dali hangsugárzó szett. DIY ic, és hálózati kábelek,...

Válasz: Wharfedale Valdus Home Cinema Series 2012 márc. 04 12:20 #33268

• Janó
  • Janó profilkép
oroszlala beküldte:
Tényleg Janó, nincs házimozid, nem érdekel a filmezés? Pedig nagy fílíng ez is. Akár oreg JBL-ekkel, ahogy Tody is szeretné... (Vagy Valdus 500-asokkal, hogy a témánál maradjunk :hehe2 )

Szoktam filmet nézni elég sokat, de kevés olyan filmet ahol lényeges a sok effekt, és térhangzás.

Válasz: Wharfedale Valdus Home Cinema Series 2012 márc. 04 11:25 #33265

• oroszlala
  • oroszlala profilkép
  • törzsgárda tag
  • Köszönetek száma: 9

Válasz: Wharfedale Valdus Home Cinema Series 2012 márc. 04 11:21 #33264

• oroszlala
  • oroszlala profilkép
  • törzsgárda tag
Én nem rohoglek ki érte...

:laugh: :fekverohog :hehe2 :hehe :karorvend

Válasz: Wharfedale Valdus Home Cinema Series 2012 márc. 04 11:14 #33263

• Janó
  • Janó profilkép

Válasz: Wharfedale Valdus Home Cinema Series 2012 márc. 04 10:59 #33262

• oroszlala
  • oroszlala profilkép
  • törzsgárda tag
Janó beküldte:
Most komolyan, ez a rohadt állandó fejlesztési kényszer. Már a WC-n is face-zünk a mobillal, meg beszél hozzánk a WV papír is. A hűtőbe internet. Mi a p..nak. Az agyam eldobom a hülyeségtől :D A minőség, értékállóság meg a béka segge alatt.

Egyetértek. Arról nem is beszélve, hogy már annyi újdonság is megjelent a piacon, hogy ha nem a netet bújja az ember egész nap, és nem olvas utána a dolgoknak, akkor igen hamar elmaradott lesz a technika terén. Engem gyerekkorom óta érdekel a technika, foleg az audio-video, de ha le kéne most írnom, hogy az utóbbi 5 évben mennyi újdonsággal nem vagyok tisztában, akkor igencsak elpírulnék...:blush:

Válasz: Wharfedale Valdus Home Cinema Series 2012 márc. 04 10:54 #33261

• oroszlala
  • oroszlala profilkép
  • törzsgárda tag
mishow beküldte:
oroszlala beküldte:
Ha sikerül center állványt szereznem, akkor lejjebb erisztem a tívít, oszt fölé biggyesztem a centert
Ha szabad bele-wau-wau .....
Én a helyedben a készülék állványt cserélném olyanra, aminek a középső polcára beférnek a lejátszók és az erősítő.
Ha jól értettem a pár nappal ezelőtti levelezést, amúgy is faállványt szeretnél.
Alul gondolom maradnak a tüskék, így felül kell kb 6-8 centi a szellőzésnek (több szvsz nem szükséges, mert a megemelt lábak miatt alulról is "huzatol" a motyó). Akkor a felső polcot uralhatja a center.
A tv-t ettől függetlenül érdemes lenne lejjebb tenni, mert az ideális nézési szög a szem síkjától lefelé 10-15 fok (képernyő középpontja a szokásos ülési magassághoz viszonyítva).

Egyébként nagyon kemény rendszer azzal a rengeteg állódobozzal! Az én ízlésemnek kicsit sok de én "közismerten" monitor-párti vagyok, úgyhogy én nem vagyok mérvadó. De neked sok örömet hozzá! :cool

Koszonom a jó tanácsokat, és egyáltalán nem veszem bele vau-vau-nak! A helyzet az, hogy nem ezt az állványt terveztem lecserélni, hanem a hifi-ét - ami egy kulon helységben van. Sajnos az HM erosíto nem fér be a polcok kozé úgy, hogy elegendo hely legyen a szellozéshez - ezt próbáltam én is elsonek. Ezért lett ott ahol most is van, pedig csak 4-5 cm-en múlott. A tíví is alacsonyabban volt, kb 15 cm-rel, de meg kellett emelni a kényelem miatt (talán látszik is az egyik képen, hogy kilóg a tartókonzol alja a TV alatt) Szóval, amikor hátradolunk a kanapén, akkor eléggé elore kellett donteni a fejunket, ami hosszabb távon kényelmetlen volt a nyaknak. Így most jobb ahogy van, de az a fránya center eléggé kilóg a képbol. Gondolkodok a dontott centerkonzolon, lehet az lenne a megoldás az esetemben, mert ezért nem fogok teljes TV állványt cserélni, az biztos.

Válasz: Wharfedale Valdus Home Cinema Series 2012 márc. 04 10:45 #33260

• Janó
  • Janó profilkép
oroszlala beküldte:
Janó beküldte:

Jah, lehet... Már nem nagyon tudnak újat kitalálni, ezért bonyolítják a meglévőt. :laugh:

Most komolyan, ez a rohadt állandó fejlesztési kényszer. Már a WC-n is face-zünk a mobillal, meg beszél hozzánk a WV papír is. A hűtőbe internet. Mi a p..nak. Az agyam eldobom a hülyeségtől :D A minőség, értékállóság meg a béka segge alatt.

Válasz: Wharfedale Valdus Home Cinema Series 2012 márc. 04 10:43 #33259

• Janó
  • Janó profilkép
Ez olyan, mint első sorba nézni a filmet a moziba :D Kitörne a nyakam.

Egy szabvány szerint elhelyezett 5.1, 7.1 szett normális komponensekkel biztos, hogy feleslegessé teszi ezt a hangfalerdőt. Minnél több hangfal annál több hiba.

Válasz: Wharfedale Valdus Home Cinema Series 2012 márc. 04 10:40 #33258

• oroszlala
  • oroszlala profilkép
  • törzsgárda tag
Janó beküldte:

Jah, lehet... Már nem nagyon tudnak újat kitalálni, ezért bonyolítják a meglévőt. :laugh:

Válasz: Wharfedale Valdus Home Cinema Series 2012 márc. 04 10:37 #33256

• oroszlala
  • oroszlala profilkép
  • törzsgárda tag
Így néz ki live-ban a dolog:

A kép rejtve van vendégek elől, jelentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.

Válasz: Wharfedale Valdus Home Cinema Series 2012 márc. 04 10:34 #33255

• Janó
  • Janó profilkép
  • Oldal:
  • 1
  • 2
Moderátorok: fzs1, Indy
Oldal elkészítésének ideje: 0.332 másodperc