Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám
Hangfalak, fejhallgatók...

TÉMA: Epos

Válasz: Epos 2013 okt. 14 16:12 #52086

• fzs1
  • fzs1 profilkép
  • Moderátor
  • Köszönetek száma: 656
háti12 beküldte:
Hátrány: az Asszony meglátta, azt mondta kivág vele, mert ormótlan, csúnya és ő is észrevette, hogy sokkal mélyebbre megy, fél a szomszédoktól ne hogy :lecsap . Engem elvarázsolt, a hang nééékem tetszik egy mondás szerint. Hogy jobb-e az említett dobozoknál ? ... "Meg kell hallgatni" egy hifis örök bölcsességet idézve.

Feljebb tekered a hangerőt és már nem is hallod, ha kopognak :hehe2
Az asszonyok is alakulnak ám, a férfiak ízlésének változásait követik ( bár igaz kicsit lassabban a kívánatosnál ).
Van nálam valami fekete lyuk... állítólag élvezem...
HB ( hifista-bohóc ) - remélem jól szórakoztok :)-, aki azért néha hallgat egy kis zenét is
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Epos 2013 okt. 14 16:08 #52085

• fzs1
  • fzs1 profilkép
  • Moderátor
kimber beküldte:
nem hallottam még Royd hangfalat, de majd Zsoltinál meghallgatom a közeljövőben.
Még egy pici türelem, vasárnap már remélem egy Royd SF7 állvány lesz alatta, aszongyák azzal az igazi ;)
HB ( hifista-bohóc ) - remélem jól szórakoztok :)-, aki azért néha hallgat egy kis zenét is

Válasz: Epos 2013 okt. 14 15:57 #52084

• háti12
  • háti12 profilkép
  • érdeklődő
  • Köszönetek száma: 9
kimber beküldte:
Epos M12.2-höz (ezt szerettem) és M12i-hez (ezt nem szerettem annyira)volt szerencsém, azokhoz képest milyen az ES14-es, ha eltekintünk a döngéstől?

A Sintrához hasonlítva nyilván ott lehet a különbség (abból leszűrve, ahogy eddig írtatok róluk), hogy az Epos talán nagyobb műfaji szabadságot enged meg, de csak találgatok, nem hallottam még Royd hangfalat, de majd Zsoltinál meghallgatom a közeljövőben.

Nehéz erre egyértelműen azt mondani, jobb vagy rosszabb, nem sarkítanám így ki. Az viszont, hogy lehetőségem volt epos 12.2. 12 és 12i és egy rövid ideig m16 meghallgatni, szinte hasonló környezetben, azért egy erős támpont lehet epos es 14 megítélésében.
Környezet ismerős: naim 5 széria , mezei kábelekkel karöltve, semmi luxus, naim A5 hangfalkábel és egy audioqest indigó, ami kirivó lehet esetleg, ami kábelezés őrületemből megmaradt. A szoba akusztikája egyenesen pocsék:( Igy a környezet közelsem ideális, szolidnak nevezhető. Már szépen elhelyeztem, viszonylag távolra sikerült falaktól. Aztán uccu neki, vártam, hogy olyan mély fogad, kiszaladok a szobából, de nem. Bár kétségkívül mélyebbre megy, de nem az terjengős, mindenre rátelepedő típus, semmi esetre sem finomkodó, gondoltam is, hogy egy erősebb vassal szétszakítaná szobát:) (Itt megjegyzem, néhány számnál érzékelhető azért hogy kell tér neki. Elkezdtem cserélni lemezeket szépen eléhelyezkedtem, és vártam, mondom nem szárnyal, mintha magasba se menne úgy mint többi epos,(Fakó)de szép kerek énekhang, semmi extra.) Aztán néhány óra elteltével újra elé ültem, mivel hogy nem vagyok kellő szakember ebben és nem is tudom szépen megfogalmazni, választékosan tálalni, jellemezni a hangot. Így a magam egyszerű, kissé "parasztos" módján megfogalmazom: Mondom itt nem hiányzik magas, szárnyal, mintha megtáltosodna a rendszer 2X30 w így meghajtja ezt a dobozt? Olyan szép teret rajzolt, éreztem, hogy az egész falat betölti, mélységérzetem is megvolt, hangszereknek teste volt, jó húsos :) Az énekhang valami fantasztikus, egészen koncerthangulat lett kicsi szobámban, főleg ha egy kicsit kakaót kapott. Nagyon jó a ritmus tartása, én úgy gondoltam, egy lomha kis doboz, de szedte az ütemeket. Hátrány: az Asszony meglátta, azt mondta kivág vele, mert ormótlan, csúnya és ő is észrevette, hogy sokkal mélyebbre megy, fél a szomszédoktól ne hogy :lecsap . Engem elvarázsolt, a hang nééékem tetszik egy mondás szerint. Hogy jobb-e az említett dobozoknál ? ... "Meg kell hallgatni" egy hifis örök bölcsességet idézve.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Indy, kimber

Válasz: Epos 2013 okt. 14 14:57 #52083

• kimber
  • kimber profilkép
  • fórumtag
  • Köszönetek száma: 146
Epos M12.2-höz (ezt szerettem) és M12i-hez (ezt nem szerettem annyira)volt szerencsém, azokhoz képest milyen az ES14-es, ha eltekintünk a döngéstől?

A Sintrához hasonlítva nyilván ott lehet a különbség (abból leszűrve, ahogy eddig írtatok róluk), hogy az Epos talán nagyobb műfaji szabadságot enged meg, de csak találgatok, nem hallottam még Royd hangfalat, de majd Zsoltinál meghallgatom a közeljövőben.
„Isten azért teremtette a zenét, hogy szavak nélkül is tudjunk imádkozni”.
(John Lennon)

Válasz: Epos 2013 okt. 14 10:46 #52080

• Indy
  • Indy profilkép
  • Moderátor
  • Köszönetek száma: 247
háti12 beküldte:

Roydhoz képest húsosabb , elevenebb nem is tudom olyan nem finomkodó tipus , telt hangszerhangok gyönyörű ének, szóval nekem ez "varázslat".

Nekem pont hidegebb, távolságtartóbb és kimértebb volt a Sintrához képest, de hát különbözőek vagyunk! :)
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Válasz: Epos 2013 okt. 14 10:18 #52079

• háti12
  • háti12 profilkép
  • érdeklődő
Még egy dolog ami meglepett, hangilag némi kisérletezgatés még kell, befér a szobába, nincs idegesitő döngő hang ez meg is lepett mert m12, m12.2 m12i is produkált ilyet, ugy hogy un. volt a elhelyezés.

Nem tudom , lehet szeretnék egy ilyet ..... De még alszom rá.

Válasz: Epos 2013 okt. 14 10:13 #52078

• fzs1
  • fzs1 profilkép
  • Moderátor
háti12 beküldte:
Hát csak finoman zenélgettem, de inkább nem is volt bekapcsolva sajnos .

Volt etgy kis nehézségem, d elassan megoldodik amugy naimok vannak 5 sorozatból még mindig és Indy, royd minstrele.

Szurkolok, hogy ne kelljen eladnod, kis szobába, kis zenére jók ezek a Naim-ok, Royd-ok ;)
Utolsó szerkesztés: 2013 okt. 14 10:13 Beküldte fzs1.

Válasz: Epos 2013 okt. 14 10:05 #52077

• háti12
  • háti12 profilkép
  • érdeklődő
Hát csak finoman zenélgettem, de inkább nem is volt bekapcsolva sajnos .

Volt egy kis nehézségem, de lassan megoldódik amugy naimok vannak 5 sorozatból még mindig és Indy, royd minstrele.

Nem is igen vágytam másra, csak mondom mielőtt eladom a rendszert, nem akarok ugy élni ne hallgasak meg egy epos es 14 ( régi vágyam)na ez sikerült :angel

Roydhoz képest húsosabb , elevenebb nem is tudom olyan nem finomkodó tipus , telt hangszerhangok gyönyörű ének, szóval nekem ez "varázslat".
De tudjátok minden csoda 2 napig tart vagyis elképzelhető mostani lelkesedésemnek köszönhető , úgy hogy még nem mondanám ez az ami kell nekem. :ittas tud lenn iegy új dolog.

Royd nagyon szívhez szoló, nem is tudom zenél :dj1
Mivel nem eladásra kinálta fel az úriember epost es 14 csak zenei élvezetre, igy kihasználom, és lehető legtöbb percet zenehallgatással fogok eltölteni, igy később egy részletesebb infót tudok közölni a hangfalról.
Utolsó szerkesztés: 2013 okt. 14 10:34 Beküldte vackor.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Indy

Válasz: Epos 2013 okt. 14 09:44 #52076

• Indy
  • Indy profilkép
  • Moderátor
  • Köszönetek száma: 247
fzs1 beküldte:
háti12 beküldte:
Ez topic is pörögjön itt a legenda nálam epos es14 személyében mki verzió

Beszarás milyen jól szól :rocker

Láttam odaát kérted, hamar kaptál is meghallgatásra. A srác, akitől a Royd-ot vettem szintén ilyet hallgat, de mire írtam volna neked már tárgytalanná vált. Nálad jól is szólhat, van neki elég hely.

Volt szerencsém hozzá, (Hátinak nagy gratula!) de számomra a Sintra (több, jobb, etc) más hangjával volt a favorit. Bár Huszti Zsolt a blogjában ikrekként írja őket, valójában teljesen más a két doboz zeneisége, nekem a varázslat hiányzott az ES14-től.
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Válasz: Epos 2013 okt. 14 08:51 #52075

• fzs1
  • fzs1 profilkép
  • Moderátor
háti12 beküldte:

Láttam odaát kérted, hamar kaptál is meghallgatásra. A srác, akitől a Royd-ot vettem szintén ilyet hallgat, de mire írtam volna neked már tárgytalanná vált. Nálad jól is szólhat, van neki elég hely.

Válasz: Epos 2013 okt. 14 08:42 #52074

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
  • Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.
  • Köszönetek száma: 921
Gratula! Rég nem jártál erre, Mizu?

Képet kérünk. Ja, és mi van előtte most?
Az üres kalász fent hordja a fejét.... a teli meghajol.
Tehát....
Ne vitatkozz idiótákkal. Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal. (Mark Twain)

Válasz: Epos 2013 okt. 14 08:05 #52073

• háti12
  • háti12 profilkép
  • érdeklődő

Válasz: Epos 2011 márc. 06 21:46 #20566

• kukori
  • kukori profilkép
  • nocsak nocsak
  • Hifi explorer
mishow beküldte:
kukori beküldte:
a változtatás iránti igény valahogy mindig felülkerekedik bennem

:angel

Egyébiránt, nagy-nagy köszönet Mishow az önzetlenül felajánlott lehetőségért, ami a hangfalakat illeti!

Nem jársz mifelénk mostanság? Összeröffenhetnénk... :beer

Válasz: Epos 2011 márc. 06 19:18 #20564

• kukori
  • kukori profilkép
  • nocsak nocsak
  • Hifi explorer
mishow beküldte:
kukori beküldte:

Félreértesz, ez egy tényleg jó hangfal...
Csak hát a kalandvágy... :rocknroll

Válasz: Epos 2011 márc. 06 16:09 #20525

• mishow
  • mishow profilkép
  • Moderátor
  • Az ész a fontos, nem a haj!
  • Köszönetek száma: 193
kukori beküldte:

Válasz: Epos 2011 márc. 06 15:48 #20522

• kukori
  • kukori profilkép
  • nocsak nocsak
  • Hifi explorer
Továbbra is meggyőződéssel mondom, hogy az m12i nagyon jó hangfal, max, válogatós. Én sokat kísérleteztem, most már nagyon kellemes az eredmény... azonban a változtatás iránti igény valahogy mindig felülkerekedik bennem. Én inkább ebben látom a keresgélésem okát, ami semmiképpen sem kétségbeesett kutatás... az idő nekem dolgozik... :buek8

MIndazonáltal megfogadtam Mishow a tanácsodat, ezért odaát meg is hirdettem a hangfalaim. Kíváncsi vagyok, lesz-e rá érdeklődés, ajánlat.

Válasz: Epos 2011 márc. 06 15:03 #20521

• mishow
  • mishow profilkép
  • Moderátor
  • Az ész a fontos, nem a haj!
  • Köszönetek száma: 193
kukori beküldte:
Most két dolog teszi bizonytalanná részemről a helyzetet:
... A napokban kisebb tuning keretében Furutech-re cseréltem a cd biztosítékát és nagyon sok dússágot, kifejezetten nekem tetsző és eddig hiányzó rész(let)eket tett a zenéhez.
Félreértés ne essék, ez nem nyavalygás, inkább hangosan gondolkodom...

Ez nem nyavalygás, ez már kétségbeesett kísérletez(get)és és ötletelés!
A próbálkozásaid mind-mind azt mutatják, hogy nem szereted a rendszered hangját, és mivel a 12i-vel törököt fogtál, ezért mindenféle trükkökkel próbálsz ezen javítani, aztán időlegesen meggyőzöd magad, hogy NA ez már nem is annyira rossz - de persze hamar kiderül, hogy mégis.....

Tudom a saját példámról Destiny ügyben, mert ugyanezt az utat jártam végig, és kezdettől tudtam, hogy úgyis eladás lesz belőle (az is lett).
Szerintem találj ki egy menekülő árat a 12i-re, amit még meg tudsz magadnak bocsátani, és amennyiért gyorsan elviszik, oxt utána már nyugodtabban tudsz keresgetni tovább.
Szívesen felajánlom, hogy amíg az új dobozra való össze nem jön, addig elküldöm neked a kis T3-as dobozokat, hogy addig is szóljon a zene (megjegyzem az EVO1-el szvsz meglepően nagy hangot tudnának csinálni) és ha lesz majd megint dobozod, akkor visszaadod!

Én a magam részéről ennyit tudok felajánlani, és megismétlem a tanácsot: tegyél pontot a 12i sztori végére, mielőtt teljesen belezavarod magad!

Válasz: Epos 2011 márc. 06 14:18 #20519

• kukori
  • kukori profilkép
  • nocsak nocsak
  • Hifi explorer
Most két dolog teszi bizonytalanná részemről a helyzetet:
1. villámgyorsan el kellene passzolnom az m12i-t, hogy legyen rá tőkém. Sajnos az eladó nem gondolkozik beszámításban, csak kp.
2. A napokban kisebb tuning keretében Furutech-re cseréltem a cd biztosítékát és nagyon sok dússágot, kifejezetten nekem tetsző és eddig hiányzó rész(let)eket tett a zenéhez. A kérdés, hogy így nézve már nem lesz-e túl sok az álló?

Félreértés ne essék, ez nem nyavalygás, inkább hangosan gondolkodom... :) aki akar és megtisztel a véleményével, annak köszönöm!
Utolsó szerkesztés: 2011 márc. 06 14:22 Beküldte kukori.

Válasz: Epos 2011 márc. 06 12:26 #20512

• Buga_Jakab
  • Buga_Jakab profilkép
  • Admin
  • Legjobb barátom a Tenkes kapitánya...
  • Köszönetek száma: 43
Szerintem amit odaát hirdetnek az a sima M16 (ami nekem jobban tetszett, mint az i).
Pihenéshez: Harman Kardon HD760 - Siltech M20 G6 - Harman Kardon HK680 - Crystal Cable - L40
Munkához: Philips CD160 - Klotz MC5000 - PM655 - Cordial - JBL Control One

Orchidett's website
Buy prints online

Válasz: Epos 2011 márc. 06 11:33 #20510

• theo
  • theo profilkép
  • fórumtag
  • Köszönetek száma: 44
kukori beküldte:
Tudjátok, még mindig az M12i utódjának keresésében vagyok.
Most hirdetnek odaát egy Epos m16-ot.

Mi a véleményetek, érdemes vele foglalkozni, vagy felejtős és inkább gyúrjak egí használt Proacra 200eFt körül?

:thank_you

Üdv.
Én is csak azt tudom írni, hogy ha bejön az Epos hang akkor gyorsan csapj le arra az M16-ra mert szvsz. fényévekkel jobban megfelel azoknak a kritériumoknak amit szeretnél mint a 12i.
A 12i-hez képest sokkal de sokkal dinamikusabb viszont hangzásvilágában nem igazán tér el tőle (leszámítva, hogy ez nem monitor hangfal) én 35nm hallgattam és a mai napig jól eső érzés tölt el ha visszagondolok az M16-ra. :kiraly2 ha nem lett volna lehetőségem lecserélni egy PMC GB1i-re akkor szerintem még ma is azt hallgatom.

Most néztem odaát a hirdetést bár azt írja, hogy M16 de nekem M16i-nek tűnik. :gondolkodik (persze lehet tévedek)mondjuk nekem az i-volt (az is lehet ez volt az enyém :gondolkodik ) na most már én sem tudom hogy odaát i-t. hirdetnek vagy sem :muhaha
Utolsó szerkesztés: 2011 márc. 06 11:38 Beküldte theo.
Moderátorok: fzs1, Indy
Oldal elkészítésének ideje: 0.123 másodperc