Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám
Hangfalak, fejhallgatók...

TÉMA: Fejhallgatók és hozzávaló erősítők

Fejhallgatók és hozzávaló erősítők 2018 febr. 21 10:56 #75922

• marky
  • marky profilkép
  • törzsgárda tag
  • Kedvencem a magnó... vele kezdődött minden...
  • Köszönetek száma: 27
A meglepőt értem, a mulatságos viszont fejlett öniróniára vall, ami azért elismerést érdemel! :leborul
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Fejhallgatók és hozzávaló erősítők 2018 febr. 21 10:48 #75921

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
  • Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.
  • Köszönetek száma: 905
:)

This is the beginning.... :laugh:
Az üres kalász fent hordja a fejét.... a teli meghajol.
Tehát....
Ne vitatkozz idiótákkal. Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal. (Mark Twain)

Fejhallgatók és hozzávaló erősítők 2018 febr. 21 10:27 #75920

• gaborka8X8
  • gaborka8X8 profilkép
  • nocsak nocsak
  • Köszönetek száma: 55
A kép rejtve van vendégek elől, jelentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.

This message has an attachment image.
Please log in or register to see it.

Utolsó szerkesztés: 2018 febr. 21 10:32 Beküldte gaborka8X8.

Fejhallgatók és hozzávaló erősítők 2018 febr. 21 10:10 #75914

• marky
  • marky profilkép
  • törzsgárda tag
Teljesen egyetértek zz7 megállapításaival.

A K501-ek közül, amik hozzám jöttek egyik sem szólt úgy, mint amit már régóta használtam, de lehetett segíteni rajtuk, alapos bejáratással és a párna "bekoptatásával". Csak mint példa. De segíteni azokon lehet/kell/érdemes, amikben érezzük a potenciált szerintem és ez az, ami egyféle képesség meglétét feltételezi, ami ehhez szükséges. Ez szerintem nem tanulható nagyon, mert sok öreg hifist ismerek, akik gyakorlatilag mindenen átmentek már, és akiknek erről fogalma sincsen.

Fejhallgatók és hozzávaló erősítők 2018 febr. 21 09:52 #75912

• fzs1
  • fzs1 profilkép
  • Moderátor
  • Köszönetek száma: 634
Iggen kevés fejhallgatós tapasztalattal nálam első szempont a kényelem. Nekem legyen kényelmes, amit alább írtál a más fej és fülforma miatt mindenkinél más. Szólhat bárhogy egy szorító, izzadós fejhallgató, nekem ingyen sem kellene.
Van nálam valami fekete lyuk... állítólag élvezem...
HB ( hifista-bohóc ) - remélem jól szórakoztok :)-, aki azért néha hallgat egy kis zenét is

Fejhallgatók és hozzávaló erősítők 2018 febr. 21 09:04 #75905

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
zz7 beküldte:
marky beküldte:
Persze a szubjektív tapasztalási folyamat eredménye az, amit taglalni igyekeztem, nem feltétlen a mérési adatoké, melyeknek sokszor nincsen közvetlen kapcsolatuk a hallható élménnyel zenei anyagon, lévén a frekigörbéket statikus mérőjelek alapján veszik fel, ezzel szemben a zenei felvétel egy dinamikusan változó anyag, hiszen statikus mérőjeleket aligha hallgatunk.

A másik ok, hogy hangsugárzó eszközt mérni működése közben erősítő nélkül nem lehet (és viszont), tehát az így kapott görbe azok együttes működésének lenyomata, amit együtt tesznek.
Ezért is hallhatunk néha drasztikus tonális különbségeket a mérve teljesen lineárisnak (tűnő) erősítők közt zenei hangokon.

Hozzá tenném hogy az ember fülének egyensúly érzetét nem csak és kizárólag a mérhető frekvenciamenet határozza meg.
Még annyit ehhez a füleses vitához, hogy bizony előfordul néha hogy a márkára, szemre azonos darabok sem szólnak egyformán. Erre több fejhallgató típusnál is volt már példa.
Aztán ami meg lett már említve, nagyon nem mindegy mi van a fejhallgató előtt.
Plusz még hogy adott ember feje, füle hogy működik. A fejünk se egyforma. Vannak fülesek amik csak néhány mm eltéréstől is képesek adott fejeken másképpen szólni. Ki lehet próbálni, kicsit közelebb nyomni a fülest, kicsit eltávolítani. A legtöbbnél garantáltan jól tapasztalható tonális eltérések keletkeznek majd, némelyik típusnál nem is kicsi.
Aztán meg a párnák. Több füles típusnál kellett jó nagyokat csodálkoznom arra a jelenségre hogy milyen mértékben képesek másképpen megszólalni egy párnacserétől.
Mindezeket rakjuk össze és gondolkozzunk el mennyi értelme van annak hogy valaki szerint egyik fejhallgató jobb mint a másik, a másik szerint meg fordítva, miközben lehet a fenti körülmények között több is teljesen más a két helyen.

Elgondolkodtató, :cool
Tehát....
Ne vitatkozz idiótákkal. Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal. (Mark Twain)

Fejhallgatók és hozzávaló erősítők 2018 febr. 21 08:48 #75903

• zz7
  • zz7 profilkép
  • zöldfülű
  • Köszönetek száma: 4
marky beküldte:
Persze a szubjektív tapasztalási folyamat eredménye az, amit taglalni igyekeztem, nem feltétlen a mérési adatoké, melyeknek sokszor nincsen közvetlen kapcsolatuk a hallható élménnyel zenei anyagon, lévén a frekigörbéket statikus mérőjelek alapján veszik fel, ezzel szemben a zenei felvétel egy dinamikusan változó anyag, hiszen statikus mérőjeleket aligha hallgatunk.

A másik ok, hogy hangsugárzó eszközt mérni működése közben erősítő nélkül nem lehet (és viszont), tehát az így kapott görbe azok együttes működésének lenyomata, amit együtt tesznek.
Ezért is hallhatunk néha drasztikus tonális különbségeket a mérve teljesen lineárisnak (tűnő) erősítők közt zenei hangokon.

Hozzá tenném hogy az ember fülének egyensúly érzetét nem csak és kizárólag a mérhető frekvenciamenet határozza meg.
Még annyit ehhez a füleses vitához, hogy bizony előfordul néha hogy a márkára, szemre azonos darabok sem szólnak egyformán. Erre több fejhallgató típusnál is volt már példa.
Aztán ami meg lett már említve, nagyon nem mindegy mi van a fejhallgató előtt.
Plusz még hogy adott ember feje, füle hogy működik. A fejünk se egyforma. Vannak fülesek amik csak néhány mm eltéréstől is képesek adott fejeken másképpen szólni. Ki lehet próbálni, kicsit közelebb nyomni a fülest, kicsit eltávolítani. A legtöbbnél garantáltan jól tapasztalható tonális eltérések keletkeznek majd, némelyik típusnál nem is kicsi.
Aztán meg a párnák. Több füles típusnál kellett jó nagyokat csodálkoznom arra a jelenségre hogy milyen mértékben képesek másképpen megszólalni egy párnacserétől.
Mindezeket rakjuk össze és gondolkozzunk el mennyi értelme van annak hogy valaki szerint egyik fejhallgató jobb mint a másik, a másik szerint meg fordítva, miközben lehet a fenti körülmények között több is teljesen más a két helyen.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: vackor, atesz111

Fejhallgatók és hozzávaló erősítők 2018 febr. 20 23:05 #75874

• marky
  • marky profilkép
  • törzsgárda tag

Fejhallgatók és hozzávaló erősítők 2018 febr. 20 22:32 #75873

• marky
  • marky profilkép
  • törzsgárda tag
"Kedves Marky !
Ezek szerint a Stax Lambda Pro egy hallgathatatlan fejhallgató ami semmire nem jó ?"

Pont azt írtam korábban, olyan hifi komponens szerintem nem létezik, ami valakinek, valamire ne lenne jó! Ez szerintem ennek pont az ellenkezőjét jelenti...
Az én személyes tapasztalatom a kérdésben konkrétan, hogy sokkal jobban koncentrál a nevezett eszköz a hangfelvételek analizálására, amikkel azok mindennemű tökéletlensége zavaró mértékben előtérbe kerül, ahelyett, hogy a zenék és a zenehallgatás élvezeti értéke növekedne általa, mind mondjuk a K501 típussal, ha az kellően van hajtva.

Fejhallgatók és hozzávaló erősítők 2018 febr. 20 22:27 #75872

• marky
  • marky profilkép
  • törzsgárda tag
"Tehát a K-701-es alul kiemel, a K-812-es meg jó, amiből feltehetőleg következik, hogy az meg nem emel ki alul, vagy kevésbé, mint a K-701-es. :thankyou2
Szerintem ez alapján mindenki, aki hallotta már ezt a két fejhallgatót, tudja miként kezelje a korábbi hozzászólásait."

Pontosan!
Az egyik kiemel, a másik mélyre megy. De van még néhány apró difi köztük azért, ha hiszi az Úr, ha nem. :kiraaly

Fejhallgatók és hozzávaló erősítők 2018 febr. 20 22:00 #75871

• tonya
  • tonya profilkép
  • nocsak nocsak
  • Köszönetek száma: 30
Kedves Marky !
Ezek szerint a Stax Lambda Pro egy hallgathatatlan fejhallgató ami semmire nem jó ?

Fejhallgatók és hozzávaló erősítők 2018 febr. 20 19:19 #75866

• gaborka8X8
  • gaborka8X8 profilkép
  • nocsak nocsak
marky beküldte:
A K701 meg vékonyan szól, természetellenes balansszal, és kontúrjaiban elpuhul középen, miközben alul kiemel.
marky beküldte:
A K812 is egész jó szerintem...

Tehát a K-701-es alul kiemel, a K-812-es meg jó, amiből feltehetőleg következik, hogy az meg nem emel ki alul, vagy kevésbé, mint a K-701-es. :thankyou2
Szerintem ez alapján mindenki, aki hallotta már ezt a két fejhallgatót, tudja miként kezelje a korábbi hozzászólásait.

:hello

Fejhallgatók és hozzávaló erősítők 2018 febr. 18 19:48 #75849

• marky
  • marky profilkép
  • törzsgárda tag
A K812 is egész jó szerintem...
Mindenesetre semmi köze a K601/K701 vonalhoz hangzásában.

Fejhallgatók és hozzávaló erősítők 2018 febr. 16 23:04 #75824

• marky
  • marky profilkép
  • törzsgárda tag
Konstruktív hozzáállásom tanúbizonyságául ajánlom figyelmébe egyébiránt a felvételi hibák analizálására a Stax Lambda modellt, ha még nem próbálta, garantáltan hallani fogja vele a hibák minimum 99%-át, ha ez a cél! Mást ugyan nem nagyon, de hát ugye mint tudjuk a cél szentesíti az eszközt, ez meg egy remek céleszköznek bizonyult nálam.
Még mondja valaki, hogy nincs olyan dolog, ami valamire, valakinek ne lenne jó! :siraly

Fejhallgatók és hozzávaló erősítők 2018 febr. 16 22:45 #75823

• marky
  • marky profilkép
  • törzsgárda tag
"Tisztelettel kérem az értő olvasásra!
Hol írtam én azt, hogy "remek tere lett"? Vagy önnek az, hogy "hozta is azt, amire számítottam", azt jelenti, hogy "remek tere lett"? (Ha igen, akkor kérem, ne is olvassa tovább az írásomat!)"

De, de, de, hiszen én szeretek tanulni! Kérem, mondja el, Önnek mi az a "tér"?

"Érdekes értelmezése az én szavaimnak, de segítek"

Köszönöm leereszkedő nagyvonalúságát, szinte elkápráztat! :)

" Az, hogy "hozta is azt, amire számítottam" azt jelenti, hogy a módosítás után abba az irányba és olyan mértékben módosult a térleképzése, amit előzetesen feltételeztem. Azaz, jobb lett, de a "remek"-től messze van."

Tehát nem sikerült, ez sem... Értem. Értelmezni próbálom, vigyázat: Veszünk valamit, ami ugye nem tetszik, és akkor nekiállunk varitykolni, majd amikor ez sem vezet eredményre, felajánljuk az elvaritykolt cuccot, kínlódjon vele más, ez igen nemes lélekre vall, ó jó Uram! :fekver

"Házi MOD csak annyira vált be, hogy jobb lett, mint volt. Ellenben itt is érvényes az örök szabály, hogy "Sárból nem lehet várat építeni.""

Akkor Ön miért is fogott hozzá a s..rpasszírozáshoz? Kedvtelés? Jó, ízlések és pofonok, oké. :karorvend

"Hogy miért eladó, azt is leírtam már korábban, habár a fentiek tükrében nem várom el öntől, hogy emlékezzen rá, ezért elismétlem: Több, mint 30, azaz, több, mint harminc fejhallgatóm van."

És??? Ez önmagában mit jelent? Fejhallgatódílernek tetszik lenni az Úrnak? Vagy csak megugrott a kurzor megrendelés közben? Netán megcsúszott nemesi kacsója? Mondjuk a 28. után nem gondolkodott el, kéne-e még a 29. is? Naaa jó, látom nem, így e kérdés inkább akadémikus jellegű volt, vállalom. :gonossz

"Ebből 4 db kivételével bármelyik eladó."

Ah, so! Egész jó a találati arány, ügyes, követésre méltó magasságok! Kérem, tanítson még Uram!!! :joman

"Azaz, azt a négy darab fejhallgatót tartanám meg, amiket valóban jónak gondolok, a többi meg mehet."

Mások meg képzelje, ezeket szokták megvenni, de ugye ahány ház, annyi szokás. :hehe

"(Ezek mellet még hangsugárzók, erősítők, stb., stb., azaz minden, amit sok év alatt felhalmoztam. És ha adott esetben nem a K-501-et ajnározták volna itt, hanem pl. a KEF XQ-20-at, vagy mondjuk az Audio Innovations AI-200 előfok-végfok párost, akkor arra írtam volna, hogy ha valakiknek olyan nagyon tetszik, akkor éppen megveheti az enyémet is.)"

Ezekhez - most de tényleg - hogy jön a K501??? Mely logika vezette Önt ebbe a jól demonstrált zsákutcába? Elárulja? Köszönöm. :leborul

marky beküldte:
A kábel kérdésben azt mondom, ahol annak a gyári kábellel fedett a magasa, ott a meghajtással lehet probléma, esetleg hallás károsodás lépett fel, az ízlés károsodásról nem is beszélve, illetve ezek tetszőleges keveredéséről. Persze nem zárom ki, lehet más oka is, csak hirtelen ezek ugrottak be.
:elajul

"Értem! Ma is sokat tanultam, köszönöm! :fekver :fekver :fekver"

Nagyon szívesen, igyekszem asszimilálódva felnőni a Mesterhez ugye tisztán érzékelhető igyekezetem? :rohog2

"marky beküldte:
Meg vékonyan szól, természetellenes balansszal, és kontúrjaiban elpuhul középen, miközben alul kiemel."

"Ez sem rossz! :fekver :fekver :fekver

Önnek nem rossz, nekem zenehallgatásra a K501 tükrében gyakorlatilag minősíthetetlen, mint írtam. Eltérő igényszintek na. :muhaha

"Főleg az "alul kiemel" rész tetszik nagyon. :fekver (Nézze el nekem, ha innentől bármi, amit a K-701-el kapcsolatban ír, hiteltelennek fog tűnni számomra.)""

Lelke rajta, magával teszi, amit tesz, senki mást nem fog becsapni vele szerintem. Gyenge audiofil meghajtással nem csodálom, hogy a K501 Önnél úgy szólt, ahogy az Ön elmesélt elégedettségéből arra következtetni lehet. :kiraaly

"A gyári fülpárna biztosan vissza kerül rá, mert azt tudom, hogy hol van. A kábel nem biztos, mert az vagy megvan a garázsban valahol valamelyik dobozban, vagy nincs. (És olyan nagy kutatást nem fogok folytatni utána, lévén, hogy ha nagyon kedvem lenne a felesleges Hi-Fi dolgaim eladásával bajlódni, akkor is inkább valamelyik olyanba fektetnék energiát, amiben sokkal több pénzem áll.)"

Ez aztán a vevőbarát eladó, egyszerűen nem győzök álmélkodni önzetlenségén! Köszönjük mi mind, akik érdeklődtünk iránta, ezt a nagyfokú bajtársiasságot, melyet irányunkban megfogalmazott itt mint segítőkész hobbytárs! :orul

"Többször leírtam, az árban biztosan nem fogok senkivel összeveszni."

Ez biztos. Másképpen nem is nagyon lehetne, ha jobban belegondol. :dance

"Azt is írtam, hogy van a fórumnak olyan tagja, akinek akár ajándékba is neki adnám, de az nem olyan valaki, akit nem ismerek, azt sem tudom, hogy kicsoda."

Ajándékba Öntől nem fogadnám el, hiszen nem is ismer! De akkor itt most szépen csak be kéne csak Önnek mutatkoznom, annak ellenére, hogy szerintem a fele fórum simán képben van, vagy egyenesen valamilyen közelebbi sógori kapcsolatba kéne lépjek Önnel elvárásai szerint? Mire gondol Uram, mire tart igényt részemről? Kérem ossza meg velem! Nyitott vagyok minden újra, de tisztánlátás végett illik leszögeznek szerintem, hogy családdal, stabil párkapcsolatban élek... :gondolkodik
Utolsó szerkesztés: 2018 febr. 16 23:00 Beküldte marky. Indoklás: helyesírás

Fejhallgatók és hozzávaló erősítők 2018 febr. 13 17:12 #75739

• gaborka8X8
  • gaborka8X8 profilkép
  • nocsak nocsak
dixie chicken beküldte:

amelyeket egy 701-es miszlikekre szedne,és csak a felvétel hibáit tolná a pofámba...

Erre írtam korábban, hogy "A valóság (amibe a hibák is bőven beletartoznak, ha már ott vannak) csak azoknak való, akik nem bírják a kábítószert." :)

.

Fejhallgatók és hozzávaló erősítők 2018 febr. 13 17:05 #75738

• gaborka8X8
  • gaborka8X8 profilkép
  • nocsak nocsak
marky beküldte:
Csakhogy ha mégis olyan remek "tere" lett így, tehát bevált a mázi MOD, akkor mivégre eladó?

Tisztelettel kérem az értő olvasásra!
Hol írtam én azt, hogy "remek tere lett"? Vagy önnek az, hogy "hozta is azt, amire számítottam", azt jelenti, hogy "remek tere lett"? (Ha igen, akkor kérem, ne is olvassa tovább az írásomat!)
Érdekes értelmezése az én szavaimnak, de segítek. Az, hogy "hozta is azt, amire számítottam" azt jelenti, hogy a módosítás után abba az irányba és olyan mértékben módosult a térleképzése, amit előzetesen feltételeztem. Azaz, jobb lett, de a "remek"-től messze van.
Házi MOD csak annyira vált be, hogy jobb lett, mint volt. Ellenben itt is érvényes az örök szabály, hogy "Sárból nem lehet várat építeni."
Hogy miért eladó, azt is leírtam már korábban, habár a fentiek tükrében nem várom el öntől, hogy emlékezzen rá, ezért elismétlem: Több, mint 30, azaz, több, mint harminc fejhallgatóm van. Ebből 4 db kivételével bármelyik eladó. Azaz, azt a négy darab fejhallgatót tartanám meg, amiket valóban jónak gondolok, a többi meg mehet.
(Ezek mellet még hangsugárzók, erősítők, stb., stb., azaz minden, amit sok év alatt felhalmoztam. És ha adott esetben nem a K-501-et ajnározták volna itt, hanem pl. a KEF XQ-20-at, vagy mondjuk az Audio Innovations AI-200 előfok-végfok párost, akkor arra írtam volna, hogy ha valakiknek olyan nagyon tetszik, akkor éppen megveheti az enyémet is.)

marky beküldte:
A kábel kérdésben azt mondom, ahol annak a gyári kábellel fedett a magasa, ott a meghajtással lehet probléma, esetleg hallás károsodás lépett fel, az ízlés károsodásról nem is beszélve, illetve ezek tetszőleges keveredéséről. Persze nem zárom ki, lehet más oka is, csak hirtelen ezek ugrottak be.
:elajul

Értem! Ma is sokat tanultam, köszönöm! :fekver :fekver :fekver

marky beküldte:
Meg vékonyan szól, természetellenes balansszal, és kontúrjaiban elpuhul középen, miközben alul kiemel.

Ez sem rossz! :fekver :fekver :fekver
Főleg az "alul kiemel" rész tetszik nagyon. :fekver (Nézze el nekem, ha innentől bármi, amit a K-701-el kapcsolatban ír, hiteltelennek fog tűnni számomra.)

marky beküldte:
Az Öné elmondása szerint nem gyári, hanem házilag modifikált kábellel rendelkezik, mely hangképére befolyással bír, ergo azt módosítja, ami nekem úgy tetszik, ahogy van. Magyarán nekem így nem kéne, ajándékba sem, mert nem tudnék mit tenni vele, de ha vissza helyezi a gyárit, és a gyári fülpárnákat, szívesen átveszem Öntől árában.
Ha pedig esetleg ki akar velem tolni egyenesen, mert nem szeret, adhatja ajándékba is! :thankyou2

A gyári fülpárna biztosan vissza kerül rá, mert azt tudom, hogy hol van. A kábel nem biztos, mert az vagy megvan a garázsban valahol valamelyik dobozban, vagy nincs. (És olyan nagy kutatást nem fogok folytatni utána, lévén, hogy ha nagyon kedvem lenne a felesleges Hi-Fi dolgaim eladásával bajlódni, akkor is inkább valamelyik olyanba fektetnék energiát, amiben sokkal több pénzem áll.)
Többször leírtam, az árban biztosan nem fogok senkivel összeveszni.
Azt is írtam, hogy van a fórumnak olyan tagja, akinek akár ajándékba is neki adnám, de az nem olyan valaki, akit nem ismerek, azt sem tudom, hogy kicsoda.

.
Utolsó szerkesztés: 2018 febr. 13 17:08 Beküldte gaborka8X8.

Fejhallgatók és hozzávaló erősítők 2018 febr. 13 15:02 #75736

• dixie chicken
  • dixie chicken profilkép
  • fórumtag
  • Köszönetek száma: 72
marky beküldte:
Én meg csak szimplán lányos vidéki srácnak gondoltam a petya nickjét.! :fekver

:karorvend

A kép rejtve van vendégek elől, jelentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.

This message has an attachment image.
Please log in or register to see it.

Fejhallgatók és hozzávaló erősítők 2018 febr. 13 14:52 #75733

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
Erre már válaszul nem is mernék ilyen szmájlit tenni, hogy :fekverohog
Tehát....

Fejhallgatók és hozzávaló erősítők 2018 febr. 13 14:48 #75731

• marky
  • marky profilkép
  • törzsgárda tag
Én meg csak szimplán lányos vidéki srácnak gondoltam a petya nickjét.! :fekver
Moderátorok: fzs1, Indy
Oldal elkészítésének ideje: 0.575 másodperc