Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám
Integráltak, elő-végfokok...

TÉMA: Hangosítás megoldása

Válasz: Hangosítás megoldása 2012 ápr. 16 10:16 #34979

• fapaci
  • fapaci profilkép
  • zöldfülű
  • Köszönetek száma: 1
exp68 beküldte:
Úgy látom itt sok hozzáértô ember van, hátha tudtok segíteni! :) Az a problémám, hogy megígértem a lányom edzôjének, hogy az évente kétszer megrendezett versenyen megoldom a hangosítást. Mindezt arra alapoztam, hogy van nekem egy SONY STR-D265 erôsítôm régrôl és hozzá 2 db jó öreg VIDEOTON DC 2050 E hangfalam, valamint egy 6.3 jack dugós mikrofonom. Azt már tudom, hogy ez így együtt kevés, mert hogy a mikrofon gyenge jelét erôsíteni kéne. Néztem hozzá ilyen erôsítôt, de nem akarok 9000 ft-ot kiadni rá, ha nem feltétlen muszáj. Az lenne a kérdés mit lehet csinálni, hogy még is tudjak hangosítást csinálni. Egyszer réges rég egy messzi-messzi galaxisban a 80-as években volt egy SIEMENS RS722 erôsítôm ami tudta ezt alapból elôlapi MIC bemenettel, de elkótyavetyéltem sajnos!! :( Köszi elôre is a hasznos ötleteket!

Nem írtad, milyen körülményei lesznek a feladatnak, de elég nagy sanszot adok a Videotonok eldurranásának, ha egy olcsó mikrofont közvetlenül erősítőre dugva szépen feltekered a hangerőt, tehát vigyázz vele!
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Hangosítás megoldása 2012 márc. 31 14:52 #34322

• Klangfilm
  • Klangfilm profilkép
  • öreg motoros
  • Köszönetek száma: 39
Üdv !
Valamilyen egyszerű ,de megbízható és lehetőleg elemmel működő mikrofonerősítővel ,végszükség esetén mikrofontranszformátorral is tökéletesen megoldható a problémád .
Hirtelen ezt találtam vaterán ,de természetesen ennél lényegesen egyszerűbb és olcsóbb megoldások is léteznek mikrofonerősítő témában ...
elektronika.vatera.hu/erosito_receiver/b...sito_1567801793.html
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: exp68

Hangosítás megoldása 2012 márc. 30 22:32 #34311

• exp68
  • exp68 profilkép
  • isten hozott!
Úgy látom itt sok hozzáértô ember van, hátha tudtok segíteni! :) Az a problémám, hogy megígértem a lányom edzôjének, hogy az évente kétszer megrendezett versenyen megoldom a hangosítást. Mindezt arra alapoztam, hogy van nekem egy SONY STR-D265 erôsítôm régrôl és hozzá 2 db jó öreg VIDEOTON DC 2050 E hangfalam, valamint egy 6.3 jack dugós mikrofonom. Azt már tudom, hogy ez így együtt kevés, mert hogy a mikrofon gyenge jelét erôsíteni kéne. Néztem hozzá ilyen erôsítôt, de nem akarok 9000 ft-ot kiadni rá, ha nem feltétlen muszáj. Az lenne a kérdés mit lehet csinálni, hogy még is tudjak hangosítást csinálni. Egyszer réges rég egy messzi-messzi galaxisban a 80-as években volt egy SIEMENS RS722 erôsítôm ami tudta ezt alapból elôlapi MIC bemenettel, de elkótyavetyéltem sajnos!! :( Köszi elôre is a hasznos ötleteket!
Moderátorok: fzs1, Indy
Oldal elkészítésének ideje: 0.226 másodperc