Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám
Lemezjátszók, CD játszók, SACD játszók, tunerek, és minden, ami lejátszik és/vagy felvesz
  • Oldal:
  • 1
  • 2

TÉMA: Hi-fi választás segítségkérés

Hi-fi választás segítségkérés 2020 jan. 03 09:59 #82268

• nordea
  • nordea profilkép
  • isten hozott!
Kedves vacor, goodman, köszönöm mindkettőtöknek. Goodman; elsősorban újban gondolkodom.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Hi-fi választás segítségkérés 2020 jan. 02 21:14 #82266

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
  • Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.
  • Köszönetek száma: 958
A lentebb említett Fosusrite dac, fejhallgató erősítő és előfok egyben. Szerintem.
Az üres kalász fent hordja a fejét.... a teli meghajol.
Tehát....
Ne vitatkozz idiótákkal. Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal. (Mark Twain)
Utolsó szerkesztés: 2020 jan. 02 21:56 Beküldte vackor.

Hi-fi választás segítségkérés 2020 jan. 02 21:11 #82265

• goodman
  • goodman profilkép
  • nocsak nocsak
  • Köszönetek száma: 159
nordea beküldte:
Ó, kezd összeállni a kép...!! Szóval: PC(rajta pl. foobar szoftver)-usb kábel-DAC-szimmetrikus kábelek-aktív hangfalak/fejhallgató. Tudnál ajánlani valami ilyen rendszerbe passzoló DAC-ot? Külön erősítő nélkül a konverter tud elég jelet küldeni a fejhallgatóra?

A kérdés az, hogy használtban vagy újban gondolkodsz? A fejhallgató meghajtását a dac-ban lévő fejhallgató áramkör és erősítés végzi. Általában elég tisztességes szinten, akár komolyabb fejhallgatók is élvezettel használható velük.
6AS7G Parallel Single Ended Tube Amplifier - Myryad Z110 - Breeze Audio AK4490 USB DAC + Breeze Audio Ultra Linear PSU - JPW Sonata

Hi-fi választás segítségkérés 2020 jan. 02 20:46 #82264

• nordea
  • nordea profilkép
  • isten hozott!
Ó, kezd összeállni a kép...!! Szóval: PC(rajta pl. foobar szoftver)-usb kábel-DAC-szimmetrikus kábelek-aktív hangfalak/fejhallgató. Tudnál ajánlani valami ilyen rendszerbe passzoló DAC-ot? Külön erősítő nélkül a konverter tud elég jelet küldeni a fejhallgatóra?

Hi-fi választás segítségkérés 2020 jan. 02 20:25 #82263

• goodman
  • goodman profilkép
  • nocsak nocsak
nordea beküldte:
Kedves goodman!

Köszönöm sz észrevételt! Igen, pont az odafigyelés és körültekintés miatt regisztráltam örömmel ide. Minden ötletet, javaslatot szívesen veszek. CD lejátszót nem szeretnék, több terabájtnyi zene van már merevlemezeken, szóval a PC alap az biztos. Amint alább írtam, a géptől kiindulva szeretnék fejleszteni. A vackor és ismerőse által írt aktív hangszóró ötlet egyre jobban tetszik, és ha belefér, akkor a CD lejátszó helyett inkább egy jó fejhallgatóra költenék inkább. (Van, amikor "elgurul a pirula" és kicsit feljebb tekerném a hangerőt...) Szóval, az első dolog a PC; hogyan induljak el. Most High Definition Audio hangvezérlő [8086-A170] [NoDB] van benne, lehet, hogy kell valami jobb. Utána kábel, aktív hangszóró pár, (már kaptam két javaslatot). Plusz fejhallgató, amire szinték kaptam javaslatokat. Ebben a felállásban hová csatlakoztathatnám a fejhallgatót? Úgy szeretném, hogy a rendszerben kb. minden egy minőségi szint legyen.

A döntés a tiéd. Én nem foglalkoznék a hangkártya cseréjével. Nincs is rá szükség, hiszen a külső dac fogja elvégezni a szükséges konvertálást. A fejhallgatót szintén a dac-ról fogod hallgatni, ha annak van fejhallgató kimenete. A dac-ból kinyert analóg jelet pedig összekötöd az aktív hangfalakkal.és máris összeállt a rendszer.
6AS7G Parallel Single Ended Tube Amplifier - Myryad Z110 - Breeze Audio AK4490 USB DAC + Breeze Audio Ultra Linear PSU - JPW Sonata
Utolsó szerkesztés: 2020 jan. 02 20:29 Beküldte goodman.

Hi-fi választás segítségkérés 2020 jan. 02 20:18 #82262

• goodman
  • goodman profilkép
  • nocsak nocsak
Azt az előbb elfelejtettem hozzátenni, hogy természetesen használt készülékekre gondoltam. ;)

Hi-fi választás segítségkérés 2020 jan. 02 20:17 #82261

• nordea
  • nordea profilkép
  • isten hozott!
Kedves goodman!

Köszönöm sz észrevételt! Igen, pont az odafigyelés és körültekintés miatt regisztráltam örömmel ide. Minden ötletet, javaslatot szívesen veszek. CD lejátszót nem szeretnék, több terabájtnyi zene van már merevlemezeken, szóval a PC alap az biztos. Amint alább írtam, a géptől kiindulva szeretnék fejleszteni. A vackor és ismerőse által írt aktív hangszóró ötlet egyre jobban tetszik, és ha belefér, akkor a CD lejátszó helyett inkább egy jó fejhallgatóra költenék inkább. (Van, amikor "elgurul a pirula" és kicsit feljebb tekerném a hangerőt...) Szóval, az első dolog a PC; hogyan induljak el. Most High Definition Audio hangvezérlő [8086-A170] [NoDB] van benne, lehet, hogy kell valami jobb. Utána kábel, aktív hangszóró pár, (már kaptam két javaslatot). Plusz fejhallgató, amire szinték kaptam javaslatokat. Ebben a felállásban hová csatlakoztathatnám a fejhallgatót? Úgy szeretném, hogy a rendszerben kb. minden egy minőségi szint legyen.

Hi-fi választás segítségkérés 2020 jan. 02 19:59 #82260

• goodman
  • goodman profilkép
  • nocsak nocsak
Szia nordea!

Azt gondolom, hogy Vackor alaposan körbejárta a kérdést, ehhez nincs is nagyon mit hozzátenni. Én máshonnan közelíteném meg a dolgot. Azt írod, hogy kb. 100-100 ezer Ft-ot szánnál a projektre. Ebből az összegből kis odafigyeléssel és körültekintő kereséssel akár egy kezdő hifi rendszert is tudnál építeni, amely minőségre jócskán meghaladja a mostani mini hifid hangját. Ezáltal elkerülvén a elszeparálódást, ami a fejhallgatózással óhatatlan. Ebbe a keretbe belefér egy erősítő, egy hangfalpár és még akár egy cd lejátszó is, a számítógép pedig adott ha jól olvastam. Úgy gondolom, hogy az itt jelenlévők szívesen adnak ebben is tanácsot, tippeket és segítséget. Gondold át ezt a lehetőséget is. :whistle:

Hi-fi választás segítségkérés 2020 jan. 02 17:05 #82259

• nordea
  • nordea profilkép
  • isten hozott!
A géptől kindulva, hogyan induljak el? A többször említett hitspace szaküzletet ha felkeresem esetleg személyesen, nem ciki ilyesmivel traktálni őket? Hiszen teljesen amatőr vagyok. Teli jó zenével...

Hi-fi választás segítségkérés 2020 jan. 02 16:52 #82258

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
Persze, megszólal, csak a minőség nem olyan.
Tehát....
Ne vitatkozz idiótákkal. Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal. (Mark Twain)

Hi-fi választás segítségkérés 2020 jan. 02 16:34 #82257

• nordea
  • nordea profilkép
  • isten hozott!
"...de itt ugye akkor marad a PC lejátszás. "

Mindenképpen a a PC lesz a forrás.
"A 7506 egy jó füles. " készséggel elhiszem, sőt hajlok is felé. Azért szűrtem kia Sennheiser rs 175-öt, mert van utólagos basszus kiemelés (tudom, hifis körökben ez szentségtörés, de nem tehetek róla, egyszerűen imádom a basszust.). Most aztán fel van adva a lecke... Fejhallgató + fh erősítőben gondolkodtam, de egy pár komolyabb aktív hsz is jól jönne, mert igaz: nincs mindig kedvem teljesen elszigetelni magamat. Még a PC részt is át kell gondolnom. Az aktí hangszórókat csak úgy rádugom a hangkártya kimenetére? Nem kell hozzá profi hangkártya? Bármely esetleg integrált hangkártya is meg tud szólaltatni egy sacd iso fájlt? Megannyi kérdés kevereg bennem, de eltökélt vagyok: jöjjön a minőségi zenehallgatás!!

Hi-fi választás segítségkérés 2020 jan. 02 15:10 #82256

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
Ez nem mind az én infóm, de egyetértek Zoli barátommal, aki írta a maradékot... A 7506 egy jó füles. És pl egy 305-ös JBL valószínűleg túllép egy egybehifin, de itt ugye akkor marad a PC lejátszás.
Tehát....

Hi-fi választás segítségkérés 2020 jan. 02 14:57 #82255

• nordea
  • nordea profilkép
  • isten hozott!
Hú... kedves vackor, köszönöm, alig győzőm feldolgozni az infót! De rajta vagyok!

Hi-fi választás segítségkérés 2020 jan. 02 14:02 #82254

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
További infó...

"Azért is választanék a helyében profi külső hang cuccot, mert ha gondolja és az anyagi keretbe 200-ig bele fér akkor 100 körül lehetne hozzá még venni akár kicsi aktív hangfal párt is, főleg JBL, Adam. Szerintem bőven meglepődne mennyire jól tudnak szólni, mennyire zenei műfaj függetlenek, semlegesek, hallgathatók. Ha 200 pénz van mindenre akkor én sokkal inkább így költeném el mint csak fejhallgató meghajtást és fejhallgatót venni belőle.
hitspace.hu/adam-audio-t5v.html
hitspace.hu/jbl-lsr305p.html
Adam kicsit nyitottabb, a magasa gyorsabb, de felvétel érzékenyebb is lehet. JBL kicsivel lágyabb hang.
Meg kellenek még hozzájuk szimmetrikus kábelek.
Szerintem nem csalódna egy ilyen felállásban. Nagyon jól tudnak szólni, főleg közel térből, íróasztalon hallgatva.

Hangfalas részt azért is javaslom, mert magamon is tapasztalom hogy nem mindig van kedvem a fülest a fejemen érezni, van hogy inkább hallgatok zenét szívesebben a kicsi dobozokon halkabban.
De persze annyi minden ízlés függő ebben a történetben,a z ízlését nem tudom eltalálni.
De ha munkahely, íróasztal, asztali számítógép a zene forrás, akkor egy ilyen rendszerrel szerintem nagyon elégedett lenne, tényleg meglepően jól is tudnak szólni. A music centerhez képest biztosan."
Tehát....

Hi-fi választás segítségkérés 2020 jan. 02 13:47 #82253

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
Futottam egy kört, itt is ezt mondták...

" Én a következőket javasolnám.

1. Ha minőségi zene hallgatás a lényeg problémák nélkül és megoldható a kábeles kapcsolat távolság, akkor mindenképpen elfelejteném a vezeték nélküli technikákat. Túl sokat rontanak a hangminőségen és vannak működési problémák is velük sokszor.

2. Lehet első körben én nem költenék el 200.000 Ft-ot egy ilyen összeállításra, viszont amire igen azok jó minőség, jól működő holmik legyenek. Még 100-ba se kerülne amiket én ajánlanék, talán leginkább ez a páros:
hitspace.hu/focusrite-scarlett-2i2-3rd-gen-hangkartya.html
hitspace.hu/sony-mdr-7506.html
Főleg figyelembe véve a zenei műfajokat amiket hallgat és azt a dolgot, hogy ha fejhallgató kell neki akkor valószínűleg kímélni kell a lakásban lakókat, de viszont a zenei műfaj miatt kellene a dinamikus hangzás és a hangerő is valamennyire.
A fejhallgatóban kb. biztos vagyok hogy nem lenne csalódás, a Focusrite ezen újabb verzióját nem ismerem, a régebbi van, azzal elég jól működik együtt a Sony stúdió füles.
A Focusrite helyett valószínű lehetne mást is, nagyon sok márka van, lehet jó bármi, de nem ismerem őket, nincs a többivel túl sok gyakorlati tapasztalatom.

Szerintem elérhető minőségben ez egy igen jó dolog lehetne nem csak a maga szintjén és jól működne. Ami innen jelentősen feljebb van az már sokszorosába kerül, de a kettő közötti cuccok nagy része szerintem nem különösebben megy innen feljebb valós minőségben, inkább csak más, de hallottam a Sony fülesnél sokkal rosszabbakat is sokkal drágábban is. A Sony fülesnek van némi kis mély emelése, azt számítógépes hallgatásnál ha szükséges simán lejjebb lehet húzni software EQ-val. De az se mindig kell, rendszer, hangfelvétel, egyéni ízlés, fül kérdése is lehet.

Profi cuccot azért ajánlanék külső hangnak mert ott az Asio driver, amivel szerintem pontosabb lejátszást lehet csinálni mint anélkül.
Ha Windows akkor ott a Foobar, Asio plugin bele, megfelelő beállítások elég fontosak, például tényleg ráállítani az Asio hangeszközre és nem a Windows hangcuccán keresztül hallgatni és főleg kikapcsolni a replay gain funkciót a Foobar-ban.

A Sony füleshez nem javaslom a hifis irányú külső USB-s eszközöket, fejhallgató erősítőket. Nagyon megszíneznék a profi Sony füles hangját, túlszíneznék és onnantól lehetnek gondok a hallgathatóságával mert azt a fajta egyedi hangi csomagot a Sony füles elég durván lökné előre mint nem kívánatos része a zenéhez pluszban. A Sony füleshez sokkal jobb egy lehetőleg inkább pro irányú forrás.

Az RME ADI-2 DAC zseniális de magában 320.000 Ft és a még hozzá való szuper fejhallgató szintek is lehet még egyszer ugyanennyi. Szerintem kezdő párosnak ez így jó lehet, erre a zenei műfajra főleg. A jó software beállítás eléggé fontos, sokat lehet nyerni vele."
Tehát....

Hi-fi választás segítségkérés 2020 jan. 02 13:12 #82252

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
Ja, és fülesekben és hangkártyákban a hitspace.hu barátod tud lenni, jó áraik vannak és profik.

A második lehetőség, ha mégis különálló alkatrészeket szeretnél...

A magam részéről HRT Music Streamert használok, ami nem tud DSD-t, és "csak" 24/96-ot kezel maximum, de zenehallgatásra jó. Ehhez valami jó kis kábel, és egy jobb fejhallgató erősítő, melyekből nekem a Creek jött be igazán. De a Project is biztos jó tud lenni.
Tehát....

Hi-fi választás segítségkérés 2020 jan. 02 13:07 #82251

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
"Kb 10 évnyi tapasztalataim összefoglalva számítógépes interfészek témában, természetesen sokkal több mindent is lehetne irni róla, de aki most kezdene el a gondolattal foglalkozni, hogy legyen ilyesmije, annak talán ad támpontokat. Minden állítás mögött saját tapasztalat van.

1. lépcső: 30-200e Ft között
Elég jó az XMOS USB bemenet az iFi DAC-okhoz és már 100e Ft alatt is lehet igen jó minőségű DAC-ot kapni tőlük, különösen ha fejhallgatózik valaik. az IFi iDAC2 például, ami a vonalszintű kimenetre van optimalizálva és csak egy picit fejhallgató erősítő is, messze túlmutatóan jól szól az árához képest. A gyártó fejleszti a firmwaret is hozzá és ma már jó pár upgrade után MQA kompatibilis és DSD256-ig, meg 384 kHz-ig bezárolag kezel minden olyan felvételt, amit egyáltalán el lehet készíteni, amihez létezik kereskedelmi forgalomban ADC. Az iDAC2 USB - SPDiF átalakítóként is megállja a helyét, régi Lavry, MSB Technology, Audio Note, Jadis, Naim DAC tulajdonosokat ismerek számosat, akik ezt használják számítógépes hallgatáshoz a valaha nagyon drága DAC-jaik mellett.

Ide sorolnám még a mindössze 160 euróba kerülő (kb 60-70e Ft újonnan) Audinate AVIO Dante/AES67 - AES/EBU (vagy analóg DAC) kimenetű un AOIP pro átalakítókat, amik nem USB, hanem Ethernet csatlakozáson mennek, valós idejű zene továbbításra optimalizáltak és akkorák mint egy nagyobbacska USB stick, PoE tápolást igényelnek és nagyon jól tudnak szólna, ha valaki max 96 kHz-ig akarna felvételeket lejátszani. Az AOIP megoldásk hangjában már ebben az alacsony árkategóriában is van valami olyan folyamatosság, ritmikusság, amit nagyon kevés USB-s DAC vagy SPDIF konverter tud, akár sokkal drágábban is. Kell a használatukhoz egy un virtuális hangkártya szoftver, hogy megjelenjenek ASIO eszközként Windows alatt vagy szabványos USB Audio eszközként Mac OS alatt. 30 dollár a szoftver ára. Linux alatt nem fut hivatalosan.

2. lépcső: 100 - 300e Ft között
Ennek az árkategóriának tipikus képviselője a Singxer SU-1, ami szintén XMOS interface Crystek 575 órajelgenerátora és I2S kimenete is van. Ezen keresztül ha a DAC is tud i2S bemenetet, már a legolcsóbb 1m-es Audioquest HDMI kábellel is nagyon jól szól és akár 768 kHz vagy DSD512 is átmegy rajta a DAC felé. Ár-érték arányban szerintem verhetetlen, különösen az I2S-en keresztül, de az AES és az SPDIF kimenetei is jók csak egy kicsit "darabosabban" szólnak, az I2S-hez képest. Ebben az árkategóriában már vannak pro audio konverterek is számosan, akik tudnak minőségi USB-SPDIF/AES/ADAT konverziót, többségük a TCeletronictól licenszeli a komplett USB/órajelgenerátor alrendszert és egyszerűen csak tápot meg kimeneti csatlakozást adva beépíti.

3. lépcső: 300e felett
Ezek a szerintem már egzotikusnak mondható USB - SPDIF/AES átalakítók, ahol már nagyon nehéz értékarányos DAC / USB átalakító kombót találni, inkább szerelem kérdése a használatuk, mintsem műszaki tartalommal indokolható választás. Nagyon jó eséllyel lehet velük szemben a 2. lépcsőből is hasonló minőségű, tudású és zeneiségű alternatívát találni. Az 1. lépcsőből biztosan nem, az már jelentős kompromisszum lenne. Ennek az árkategóriának az általam is póbáltak között az egyik legjobbja a Merging Hapi kártya nélküli, AES konverterként történő használata volt. A Merging Hapi Ravenna protokollos, szintén Ethernet csatlakozású 8 csatornás Ethernet - AES konverter, mozizók számára igen jó minőségű alternatíva a számítógépes filmnézéshez. Ide sorolnám a pro audióból a Focusrite Rednet sorozatának pár darabját is, ami az 1-es lépcsőben emílitett AVIO-oz hasonlóan Dante/AES67 interfész és 8 vagy 16 csatornás is lehet a két csatornás mellett.

4. lépcső: komplett számítógépes bemenettel rendelkező DAC-ok 300e felett
Az RME ADI-2 DAC, a Holo Audio Spring 2, Merging Hapi Premium DAC kártyával vagy az új Merging Anubis ADC/DAC. Ez utóbbi kettő Ethernet és nem USB, de ez is számítógépes csatlakozású is lehet.

Sem az RME-n, sem a Holo Audion nem ludtam semmilyen külső USB átalakítóval javítani. AZ RME-n még külső lineáris táppal sem nagyon. Úgy jók ahogy meg lettek csinálva. Ha valaki minőségi USB DAC-ot akar viszonylag megfizethetően egy nagy gyár által fejlesztve, évi többezres példáynszámban, nem manufakturális módon "gyártva", megbízható szervízzel, supporttal és firmware fejlesztéssel, akár DS256-ot is tudva, egy egészen kiváló beépített előfokkal, XLR és RCA kimenetekkel, akkor az RME-t nagyon melegen ajánlom. Az egyetlen kompromisszum a használata során csak az, hogy a direkt nativ DSD módban nem megy benne az előfok, ami egy kombinált, hibrid analóg/digitális hangerőszabályozás. Kb 300e forintból egy időtálló, megbízható és nagyon jó hangú DAC-ot tud venni, aki ennyi pénzt akar egy hosszú távon is használható számítógépes interfészre.

Megjegyzés 1:
Azt még fontos figyelembe venni, hogy a 2-es, 3-as lépcsőben számos olyan felhasználót ismerek, aki legalább annyit költött apránként kábelekre, USB tápokra, szűrőkre, mint amennyi az átalakító ára. Vagy még többet is.

Megjegyzés 2:
A pro Ethernet interfacet használó un AOIP eszközöket azoknak javaslom, akik nem akarnak vagy tudnak "optimalizált vagy butított operációs rendszerű" Windows szerver, vagy Linux számítógépet használni, hanem a normál, kommersz Windows vagy Mac OS X operációs rendszert kell használniuk. Ezek az interfészek sokkal kevésbé érzékenyek a számítógépes részre, tapasztalataim szerint, ha nem is teljesen immunisak azokkal szemben. Egy polcról levett számítógépen, főképpen notebookon minden komolyabb beavatkozás nélkül is jól tudnak szólni, mivel az audio kicsomagolás rész a DAC vagy konverter oldalon közvetlenül a pro eszközben fut."

Itt tudsz még olvasni a témában, van leírva egy-két infó.
Tehát....
Utolsó szerkesztés: 2020 jan. 02 13:18 Beküldte vackor.

Hi-fi választás segítségkérés 2020 jan. 02 13:06 #82250

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
Én a Te helyedben valami olyan dacban gondolkodnék, aminek van fejhallgató kimenete is, így spórolva egy kábel árát. Fülesből én egy régebbi (vagy akár újabb) AKG mellett tenném le a voksom, vagy a híres Sony MDR-7506 mellett. Előbbiek 15-20 ezertől, utóbbi újonnan is 40 ezer forint. A Sony főleg klasszikusra, mivel annak a középtartománya az igazi erőssége (egy ismerősöm ennek segítségével rögzít klasszikus zenét, tudom miről beszéltek. De sokan szeretik a Beyerdynamicokat is. Gondolom már kiderült, (én) hogy vezetékes fejhallgatóban gondolkodnék. Nekem is az van.
USB kábelből én a Belkin Goldot javaslom, én az Audioquest Carbonnál is jobbnak hallottam.
Ami az USB-s DAC-ot illeti a pro vonalon vannak pl belépőszinten sokan szeretik/használják a Focusrite Scarlett sorozatát, ami neked kell már 40-50 ezerből meg van, kicsit fentebb állítólag az ifi is jó, bár abból nem mindegy, hogy mit veszel, mert van ami megbízhatatlan. Szeretik még az Apogee, meg az RME stb, ezek már drágábbak is tudnak lenni. Mindjárt bemásolom Koscsó Feri írását, nemrég foglalta össze az eddigi tapasztalatait a témában.

A PC-d mindenképp elegendő a lejátszáshoz, Foobarban nem vagyok otthon, én Linuxozom.
Tehát....

Hi-fi választás segítségkérés 2020 jan. 02 10:15 #82246

• nordea
  • nordea profilkép
  • isten hozott!
Igyekszem rövidre fogni.
Jelenleg is asztali számítógépről szól a zene a dolgozó szobámban, egy Philips FW 335 mini hifi/music center közbeiktatásával, két fadobozos két utas hangszóróból.
Ezen szeretnék változtatni. Arra, hogy hifi szobám legyen, nem gondolok, sem pénz, sem hely nem áll rendelkezésre és a családot sem szeretném ezzel fárasztani.
Ekkor jött az ötlet, hogy egy (fél)profi fejhallgató sokat lendíthetne az ügyön. Utána olvastam, kiderítettem, hogy van már külön fejhallgató erősítő is (régen nem volt) arra is rákerestem. Jelenleg ott tartok, hogy fejhallgatóból a Sennheiser RS 175, erősítőből pedig a Pro-Ject Head Box S2 Digital fejhallgató erősítő és DSD DAC maradt fenn a listámon. Ez jelzi azt is, hogy kb. 100-100 eFt-ot szánnék a projektre. A nyitólapon található „Fejhallgató erősítők tesztje” írást is érdeklődéssel olvastam.
Felmerült bennem jó néhány kérdés.
- ha a gépet és a fejhallgató erősítőt összekötöm egy usb kábellel (olyan a bemenet, mint a nyomtatón) akkor „honnan tudja” a rendszer, hogy zene adatot „kell” továbbítania?
- zenét flac vagy shn formátumban tárolok, egy ideje SACD flac fájlokat. SACD ISO-t még nem próbáltam. Az oldalon ajánlott foobar programmal bártan nekiállhatok az ISO-k hallgatásának, vagy van valamilyen gépigény? (Asztali gépem procija egy Intel Pentium CPU G4400/3,30 Ghz; 8 GB RAM)
- A fent említett fejhallgató és erősítő kb. milyen minőséget képvisel? Igen, tudom, hogy a határ a csillagos ég, de mégis. (Esetleg egy autós hasonlattal…)
- Progresszív rock, hard rock, jazz, kevés komoly zene (zongora, orgona) a kedvenc műfajok, az előadókat tekintve Pink Floyd, King Crimson, ELP, Deep Purple, Dave Brubeck, John Coltrane, komolyzenében Chopin, Bach, Pachelbel stb.
- A fent említett fejhallgató vezeték nélküli. Laikusként azt gondolnám, hogy az igazi kapcsolat vezetékes. Ma ez már nem áll fenn?
- Érdemes-e ezeken felül beruháznom más apróságba? Valami jó kábelre biztosan szükség lesz.
Minden tanácsot, javaslatot örömmel és érdeklődéssel fogadok. Más márka ajánlást is szívesen veszek. „Röviden” ennyi, kezdésnek. Köszönöm a türelmet.

Hi-fi választás segítségkérés 2020 jan. 01 20:22 #82245

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
Üdv a fórumon! Mi a pontos kérdés? Hol tartasz, és hová akarsz eljutni? Mármint van-e már külső DAC-od, milyen szoftverrel játszol le stb.
Tehát....
Utolsó szerkesztés: 2020 jan. 01 21:16 Beküldte vackor.
  • Oldal:
  • 1
  • 2
Moderátorok: fzs1, Indy
Oldal elkészítésének ideje: 0.207 másodperc