Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám
Lemezjátszók, CD játszók, SACD játszók, tunerek, és minden, ami lejátszik és/vagy felvesz

TÉMA: DAC-ok

Válasz: DAC-ok 2009 aug. 07 16:47 #501

• dbrnsk
  • dbrnsk profilkép
  • Moderátor
  • Köszönetek száma: 218
Megelőztél Tigris. :)
Utolsó szerkesztés: 2009 aug. 07 16:48 Beküldte dbrnsk.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: DAC-ok 2009 aug. 07 16:42 #500

• Tigris
  • Tigris profilkép
  • törzsgárda tag
  • Netragadozó
  • Köszönetek száma: 2
Ez van a 840-ben: Dual differential DAC configuration using high-end Analog Devices AD1955 DACs
A DAC-ban meg : Dual Wolfson WM8740 24bit DACs

Ha jól veszem ki, még a típusszámuk sem egyforma.. :gondolkodik
Sztereó: Onkyo 7711 futómű+ Musical Fidelity M1 DAC, Sansui Elő+végfok. Transparent hangfalkábel, DIY IC és tápkábelek. Dali C6 hangsugárzó.

Mozi: Onkyo Tx-NR809 erősitő, Onkyo Bd-Sp 309 3D bluray, Samsung plazma 130 cm. Dali hangsugárzó szett. DIY ic, és hálózati kábelek,...

Válasz: DAC-ok 2009 aug. 07 16:39 #499

• Kovács Emil
  • Kovács Emil profilkép
  • fórumtag
Tigris írta::
Valahol erről már volt egy beszélgetés, és valaki utána járt.Állítólag nem ugyan az.

én is igy hallottam... :ezvan

Válasz: DAC-ok 2009 aug. 07 16:37 #498

• Tigris
  • Tigris profilkép
  • törzsgárda tag
  • Netragadozó
  • Köszönetek száma: 2
Valahol erről már volt egy beszélgetés, és valaki utána járt.Állítólag nem ugyan az.
Sztereó: Onkyo 7711 futómű+ Musical Fidelity M1 DAC, Sansui Elő+végfok. Transparent hangfalkábel, DIY IC és tápkábelek. Dali C6 hangsugárzó.

Mozi: Onkyo Tx-NR809 erősitő, Onkyo Bd-Sp 309 3D bluray, Samsung plazma 130 cm. Dali hangsugárzó szett. DIY ic, és hálózati kábelek,...

DAC-ok 2009 aug. 07 16:29 #495

• gaborka8X8
  • gaborka8X8 profilkép
  • nocsak nocsak
  • Köszönetek száma: 60
.

Mivel úgy látom, itt számtalan Cambridge Audio rajongó gyűlt már ezen rövid idő alatt is össze, ezért úgy gondolom, talán akad valaki, aki válaszol az alábbi kérdésemre.

A CA egyik hivatalos forgalmazója a minap megesküdött nekem mindenre, ami szent, hogy a DacMagic II-ben lévő DAC tökéletesen megegyezik a 840-es CD játszóban lévő DAC-al.
Mennyire valós ez az állítás?
Főleg annak fényében, hogy hogy a DacMagic csak 192kHz/24 bit-et tud, míg a 840-es 384kHz/24 bit-et?
Tudom, hogy ez nem jelent semmit, mert ennek ellenére műszakilag még lehetnek teljesen azonos felépítésűek, de minden estere érdekes.

A kereskedő állításának valóságtartalmán kívül érdekelne még, hogy hol lehetne megtalálni a DacMagic kapcsolási rajzát, mert a tápmegoldását meglehetősen különösnek találtam, ezért érdekelne hogy hogyan is működik.

Minden segítséget előre is megköszönve maradok tisztelettel!

.
Utolsó szerkesztés: 2009 aug. 07 16:32 Beküldte gaborka8X8.
Moderátorok: fzs1, Indy
Oldal elkészítésének ideje: 0.911 másodperc