Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám
Lemezjátszók, CD játszók, SACD játszók, tunerek, és minden, ami lejátszik és/vagy felvesz

TÉMA: Túlárazott termékek

Válasz: Túlárazott termékek 2013 máj. 21 17:20 #49694

• bigdewil
  • bigdewil profilkép
  • nocsak nocsak
  • Köszönetek száma: 22
Buga_Jakab beküldte:
vackor beküldte:
Én meg azt gondolom, hogy a magyar hájend nagyon jó áron van, a véleményem alapját a (nem ide tartozó) tapasztalataim képezik. Vitatkozzunk...
:hehe2
:cicus

Mondom, hogy félreértettél. Én nem a hifiről/hájendről beszéltem. A magyar kereskedőkről általában. Vágod?! ;)

engem érdekelne, h mellik magyar kereskedö wágott át hifiben?
akiket ismerek, el nem tom roluk képzelni, egyet kiwéwe.
TD124, EMT hangszedö+EMT929 hangkar
Ezüst drotból tekert illesztő trafó
M7 phono, M7 vonal utánépitések
Dynako ST70 végfok
Goodmans 301 axiom hangfalak
2 db Telefunken M5 studiomagnó
2 db Nagra 4SJ sztereó studiomagnó
1 db Otari MX 50 studiomagnó
1 db Lirek Fred vágo-szerkesztő...
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Túlárazott termékek 2012 aug. 13 17:32 #39203

• kimber
  • kimber profilkép
Akármelyikről. Lehet egy magyar termék nemzetközi viszonylatban hangját, megépítettségét, minőségét tekintve partiban, de a mi keresetünkhöz képest mégis túlárazott. Gondoljuk persze mi, hogy túlárazott, de csak azért, mert magyar, szeretnénk, ha olcsóbb lenne. Holott jó esetben abban is ugyanannyi munka, fejlesztés, stb. van, mint drága márkatársaiban. Legfeljebb a marketing értéke nem olyan jó. Még.

(most nem beszélek kis barkácsasztalok agyonhypolt dolgairól, amik meg a minőségüket tekintve sok esetben eléggé túlárazottak, még ha sokszor olcsóbbak is, mint márkás "vetélytársaik"...)

Válasz: Túlárazott termékek 2012 aug. 13 17:20 #39201

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
  • Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.
  • Köszönetek száma: 922
kimber beküldte:
Szerintem ez is csak viszonyítás kérdése. Mihez képest túlárazott valami? A minőségéhez, hangjához? A felhasznált anyagokhoz? A kategóriájához, a márkatársakhoz képest? Ha csak a fizetésemet veszem, lassan már minden túlárazott nekem, neked, meg neki is...
Konkrétan most a magyarokról, vagy a nemzetköziekről van szó?
Az üres kalász fent hordja a fejét.... a teli meghajol.
Tehát....
Ne vitatkozz idiótákkal. Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal. (Mark Twain)

Válasz: Túlárazott termékek 2012 aug. 13 17:05 #39200

• Buga_Jakab
  • Buga_Jakab profilkép
  • Admin
  • Legjobb barátom a Tenkes kapitánya...
  • Köszönetek száma: 43
kimber beküldte:
Szerintem ez is csak viszonyítás kérdése. Mihez képest túlárazott valami? A minőségéhez, hangjához? A felhasznált anyagokhoz? A kategóriájához, a márkatársakhoz képest? Ha csak a fizetésemet veszem, lassan már minden túlárazott nekem, neked, meg neki is...

Na igen... :(
Pihenéshez: Harman Kardon HD760 - Siltech M20 G6 - Harman Kardon HK680 - Crystal Cable - L40
Munkához: Philips CD160 - Klotz MC5000 - PM655 - Cordial - JBL Control One

Orchidett's website
Buy prints online

Válasz: Túlárazott termékek 2012 aug. 13 16:56 #39199

• kimber
  • kimber profilkép

Válasz: Túlárazott termékek 2012 aug. 13 15:31 #39197

• vm69
  • vm69 profilkép
  • nocsak nocsak
  • Köszönetek száma: 5
vackor beküldte:
Túlárazott termékekről lévén szó, én behoznám a képbe a magyar "kábelgyártókat" is, akik megvesznek valami stúdió vagy hasonló kábelt, raknak rá két dugót meg valami harisnyát, és hangzatos neveken árusítják őket.

Maximálisan egyet kell,hogy értsek,sajnos a rossz tapasztalataim szerint,kivétel egy gyártó,akit most nem szeretnék meg nevezni,Ő legalább kedvező áron kínálja a kábeleit"mondhatni zsebpénzért".
A zene szubjektív. Nem vagy köteles szeretni mindent, amit hallasz, de ha szeretsz valamit és megmozgat, nyertél. Tehát ne engedd senkinek, hogy megmondja, mi a menő vagy a gáz, vagy mit hallgass. (...) A zene a tiéd.
Daniel Nathan Leone
Utolsó szerkesztés: 2012 aug. 13 15:32 Beküldte vm69.

Válasz: Túlárazott termékek 2012 aug. 13 14:20 #39196

• Buga_Jakab
  • Buga_Jakab profilkép
  • Admin
vackor beküldte:
Én meg azt gondolom, hogy a magyar hájend nagyon jó áron van, a véleményem alapját a (nem ide tartozó) tapasztalataim képezik. Vitatkozzunk...

Mondom, hogy félreértettél. Én nem a hifiről/hájendről beszéltem. A magyar kereskedőkről általában. Vágod?! ;)
Pihenéshez: Harman Kardon HD760 - Siltech M20 G6 - Harman Kardon HK680 - Crystal Cable - L40

Orchidett's website
Buy prints online

Válasz: Túlárazott termékek 2012 aug. 13 14:16 #39194

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
Tehát....
Ne vitatkozz idiótákkal. Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal. (Mark Twain)

Válasz: Túlárazott termékek 2012 aug. 13 12:19 #39192

• Buga_Jakab
  • Buga_Jakab profilkép
  • Admin
vackor beküldte:
Buga_Jakab beküldte:
vackor beküldte:
Buga_Jakab beküldte:
Bejön viszont a képbe egy (sajnos) magyar sajátosság: a magyar kereskedő (vállalkozó) túlságosan "éhes" (tisztelet a kivételnek), hamar akar meggazdagodni. Ezért úgy gondolom, hogy luxuscikk ide vagy oda, a magyar hifi(high end) bizony mégis csak túlárazott.

Van valami konkrétum is, vagy csak úgy leírtad, mert így gondolod?
Utóbbi. Vélemény alapját (nem ide tartozó) saját tapasztalatok képezik. ;)
Kifejtenéd?
Nem. (A nem ide tartozó melyik része nem világos?)

Orchidett's website
Buy prints online

Válasz: Túlárazott termékek 2012 aug. 13 10:30 #39189

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
Buga_Jakab beküldte:
vackor beküldte:
Buga_Jakab beküldte:
Bejön viszont a képbe egy (sajnos) magyar sajátosság: a magyar kereskedő (vállalkozó) túlságosan "éhes" (tisztelet a kivételnek), hamar akar meggazdagodni. Ezért úgy gondolom, hogy luxuscikk ide vagy oda, a magyar hifi(high end) bizony mégis csak túlárazott.

Kifejtenéd?
Tehát....

Válasz: Túlárazott termékek 2012 aug. 13 10:30 #39188

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
Na igen, olcsóbb eladni, mint javíttatni.
Tehát....

Válasz: Túlárazott termékek 2012 aug. 13 08:16 #39185

• fzs1
  • fzs1 profilkép
  • Moderátor
  • Köszönetek száma: 666
Én szívesen veszek ( ha megtehetem )új terméket. Sajnos Mo-on sokszor át k.ják az embert. Én személy szerint Suzuki márkakereskedésből is vettem autót ( örülök, hogy azóta bezárt), de itt is átvágtak. Ez a vanóvinág.
Természetesen nem high endről és felső kategóriáról beszélek. Ebben nincs tapasztalatom.
A jelenlegi erősítőmet is a Limarban vettem újonnan, de nem új áron! Figyelni kell egy kicsit, mint korábban írtam és elfogadható áron is lehet új terméket venni.
Van nálam valami fekete lyuk... állítólag élvezem...
HB ( hifista-bohóc ) - remélem jól szórakoztok :)-, aki azért néha hallgat egy kis zenét is

Válasz: Túlárazott termékek 2012 aug. 13 07:54 #39184

• Buga_Jakab
  • Buga_Jakab profilkép
  • Admin
vackor beküldte:
Buga_Jakab beküldte:

Orchidett's website
Buy prints online

Válasz: Túlárazott termékek 2012 aug. 13 07:42 #39182

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
Túlárazott termékekről lévén szó, én behoznám a képbe a magyar "kábelgyártókat" is, akik megvesznek valami stúdió vagy hasonló kábelt, raknak rá két dugót meg valami harisnyát, és hangzatos neveken árusítják őket.
Tehát....

Válasz: Túlárazott termékek 2012 aug. 13 07:40 #39181

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
Buga_Jakab beküldte:

Tehát....

Válasz: Túlárazott termékek 2012 aug. 13 06:48 #39180

• Buga_Jakab
  • Buga_Jakab profilkép
  • Admin
És erről az oldalról nézve is igaz. Azért szerencsére mindig leszek, akik képesek/hajlandók megfizetni az új holmikat és így az utókornak is lesz használt kínálata. :)
Egy aprósággal azért kiegészíteném: az alapvetést (mondjuk) elfogadom, a kereskedőnek is élnie kell valamiből. Bejön viszont a képbe egy (sajnos) magyar sajátosság: a magyar kereskedő (vállalkozó) túlságosan "éhes" (tisztelet a kivételnek), hamar akar meggazdagodni. Ezért úgy gondolom, hogy luxuscikk ide vagy oda, a magyar hifi(high end) bizony mégis csak túlárazott.
A magam részéről annyiban egyetértek tody-val, hogy én is jobban kedvelem a 70-es, 80-as évek cuccait, és nem kizárólag azért, mert olcsóbban lehet hozzájutni (ennek ott van azért a hátulütője is, az ismeretlen és sokszor igen ramaty állapot). Azért kedvelem e kor termékeit jobban, mert számomra egyszerűen jobban szólnak. A mai hifi olyan irányba ment el (részben persze a vásárlói igényeket kielégítve), ami (és megint csak tisztelet a kivételnek) nem a zenéről szól, hanem ahogyan Zsolt is írta, a részletek, tér, stb. hajszolásáról, ami a bemutatóban, aláírom, nagyon látványos tud lennie és persze jól el is adja magát, csak aztán otthon derül ki, hogy ez bizony hosszú távon nem szórakoztató. Persze aki csak azért veszi, hogy legyen mit megmutatni a haveroknak, annak ez úgysem számít.
Na, lesz mint vitatkozni. :hehe2

Orchidett's website
Buy prints online

Válasz: Túlárazott termékek 2012 aug. 12 20:43 #39175

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
A létjogosultságát nem. De több van ebben annál, hogy kereskedőgyűlölő topic legyen belőle.
Láttam én használt terméket is szinte új áron kínálni, bár már 10 éves volt.
Vagy biztos van olyan, hogy valaki - akár kereskedő - piaci árnál lényegesen drágábban kínál valamit. Satöbbi. De az, hogy a gyártó olcsóbban tudja odaadni, mint a viszonteladó... erre csak azt tudom mondani, hogy aki maga alá szarik, az nem tudja mi a dolga, és mi nem, és zárja be a bótot. Vagyis a gyártás. A gyártó gyártson, a kereskedő kereskedjen. Kivéve ha a gyártó amúgy is kereskedő. De akkor viszont nem etikus részéről annyiért adni a termékét, amennyiért a viszonteladójának/forgalmazójának adja. ismételni tudom magam, ilyenkor maga alá kakil, és kevesebb lesz a forgalma. Logikus, hogy nem tud annyit eladni, mint egy normális kereskedői hálózattal.
A használt, meg ezekből az újakból lesz, ezt druszám szépen mondta.
Tehát....

Válasz: Túlárazott termékek 2012 aug. 12 20:03 #39174

• Nandi
  • Nandi profilkép
  • fórumtag
  • Köszönetek száma: 32
vackor beküldte:
Miért gond az, hogy néhányan ebből élnek? Semmi gond ezzel. Én is azon vagyok, hogy keressek annyit, hogy tisztességesen megéljek a munkámból.

Az pedig, hogy minek mennyi az ára? Pont annyi, amennyiért megveszik. Egy adásvételhez kell egy eladó, meg egy vevő. Hol itt az átverés?
Persze, cseréljünk infót, de van itt másik oldal is. Tudatosuljon bennünk, hogy amivel mi hobbi szinten foglalkozunk, az nem munkaeszköz, nem kell a napi megélhetésünkhöz sem, ez biza luxuscikk a javából. Főleg, ha nem belépő szintről beszélünk.
Persze igényeljük a meghallgatási lehetőségeket, megfelelő környezetben, akár otthonunkban is. Ez költség, akárcsak az ÁFA, meg a többi adó.
Evvan. Semmi sem annyi, amennyiért gyártják. Se a liszt, sem az ótó, sem a hifi.

Én nem tartom hülyének azt, aki új készüléket vesz. Más az értékrendje. De nem hülye. Nem is biztos, hogy át van b@szva. ha ő így boldog, hol itt a hiba?

Nem tudok mit hozzá fűzni!
Megölted a topik létjogosultságát.:fekverohog

Válasz: Túlárazott termékek 2012 aug. 12 19:17 #39163

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
Miért gond az, hogy néhányan ebből élnek? Semmi gond ezzel. Én is azon vagyok, hogy keressek annyit, hogy tisztességesen megéljek a munkámból.

Az pedig, hogy minek mennyi az ára? Pont annyi, amennyiért megveszik. Egy adásvételhez kell egy eladó, meg egy vevő. Hol itt az átverés?
Persze, cseréljünk infót, de van itt másik oldal is. Tudatosuljon bennünk, hogy amivel mi hobbi szinten foglalkozunk, az nem munkaeszköz, nem kell a napi megélhetésünkhöz sem, ez biza luxuscikk a javából. Főleg, ha nem belépő szintről beszélünk.
Persze igényeljük a meghallgatási lehetőségeket, megfelelő környezetben, akár otthonunkban is. Ez költség, akárcsak az ÁFA, meg a többi adó.
Evvan. Semmi sem annyi, amennyiért gyártják. Se a liszt, sem az ótó, sem a hifi.

Én nem tartom hülyének azt, aki új készüléket vesz. Más az értékrendje. De nem hülye. Nem is biztos, hogy át van b@szva. ha ő így boldog, hol itt a hiba?
Tehát....

Válasz: Túlárazott termékek 2012 aug. 12 18:31 #39156

• tody2121
  • tody2121 profilkép
  • öreg motoros
  • Köszönetek száma: 19
bazso! Te autó hifizel?
!JBL / Amcron / Harman/Kardon / AKG
Moderátorok: fzs1, Indy
Oldal elkészítésének ideje: 0.391 másodperc