Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám
Lemezjátszók, CD játszók, SACD játszók, tunerek, és minden, ami lejátszik és/vagy felvesz

TÉMA: Médialejátszók zenére - ami több, mint DAC

Válasz: Médialejátszók zenére - ami több, mint DAC 2011 aug. 01 09:26 #24272

• kpista
  • kpista profilkép
  • zöldfülű
"Ezeknél a media lejátszóknál feltétlenül szükséges Nas?"

Nekem is erősen ajánlották a NAS-t, bár arra a kérdésre: van-e befolyása a hangminőségre? - nem volt egyértelmű válasz. Tuképpen az adatbiztonságot emelték ki.
Mai napig nem tudom egyértelműen miért kell(ene) NAS?
Viszont mindent 3 helyen is eltárolok és jól szól beépített HDD-vel is a kütyü.
Lehet a NAS-sal jobban szólna? Nem tudom.

Az viszont szerintem nem mindegy, hogy milyen anyagú/méretű-hosszú USB-n kötöd össze a dolgokat. Erre véletlenül jöttem rá: van egy 50 cm-es USB-m a külső HDD-mhez és van egy a fgép-hez (ez ~1,5m). Lustaságból ez utóbbiról játszottam le zenét a külső HDD-ről. Egyértelműen tompább volt a zene. Azóta az 50 cm-es fixre benne van a Dune-be.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Médialejátszók zenére - ami több, mint DAC 2011 aug. 01 09:23 #24271

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
  • Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.
  • Köszönetek száma: 922
kpista beküldte:
Azt nem tudom, hogy a keményfa v. a balsafa lenne-e jobb?

Próbálni kell.
Az üres kalász fent hordja a fejét.... a teli meghajol.
Tehát....
Ne vitatkozz idiótákkal. Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal. (Mark Twain)

Válasz: Médialejátszók zenére - ami több, mint DAC 2011 aug. 01 09:16 #24270

• kpista
  • kpista profilkép
  • zöldfülű
"Azért próbálj ki egy Blue Tacot, vagy pár fakockát is, lehet, hogy jobb lesz - de nem biztos."

Fakockám még nem volt, és nincs is (a gyerekkort leszámítva:-)))).
Azt nem tudom, hogy a keményfa v. a balsafa lenne-e jobb?
Vágni fogok párat és kipróbálom.

A BlueTacot régóta használom. Nálam jelenleg minden alatt ott van, pl. a készülékállványon az üvegek alatt is ez van, nem tüske. És a gránitlapok alatt is.

Válasz: Médialejátszók zenére - ami több, mint DAC 2011 aug. 01 09:06 #24269

• tody2121
  • tody2121 profilkép
  • öreg motoros
  • Köszönetek száma: 19
Ez a szerver telepítés, gondolom adnak hozzá egy telepítő lemezt, és fel kell rakni, már kés is a media lejátszó számára a szerver?
Úgy kell konfigurálni, mint egy wifis rútert kb? Belépsz, pl. 192.168.1.1 és ott beállítgataod??
Gondolom ehhez mindenképpen kell egy wifis rúter?
Vagy konkrétan a media lejátszó kommunikál wifin közvetlenül a laptoppal? Sok minden nem világos e körül, de szerintem másnak sem teljesen
!JBL / Amcron / Harman/Kardon / AKG

Válasz: Médialejátszók zenére - ami több, mint DAC 2011 aug. 01 09:03 #24268

• kpista
  • kpista profilkép
  • zöldfülű
Nálam az volt a főszempont, hogy ne kelljen PC a közvetlen zenehallgatáshoz, és az sem baj, ha nem kell TV-t bekapcsolni.
Adódott, hogy Dune. Ennél sem kell a nagy TV, mert van egy kis 7"-os LCD-m, s azon látni mindent.
Amikor körbejártam a témát, akkor több felhasználó is írta, javasolta, bármelyiket is veszem (Dune v. SB Classic, Touch), egy DAC-kal sokkal jobb lesz a hang. Majdhogynem megkerülhetetlen a DAC, ha jó hangot akarok.
Arról nem beszélve, hogy a Dune pedig fotót-, ill. filmet nézni is igen-igen OK.
Nem reklámozni szeretném, csupán a tapasztalat.

Válasz: Médialejátszók zenére - ami több, mint DAC 2011 aug. 01 09:02 #24267

• dbrnsk
  • dbrnsk profilkép
  • Moderátor
  • Köszönetek száma: 219
tody2121 beküldte:
Ezeknél a media lejátszóknál feltétlenül szükséges Nas?
Lehet őket úgy használni, hogy külső vinyót rádugjuk, és mehet is az erősítőre, kész...?
Így nem kell Nas, meg bonyolítás.

Vagy esetleg nekem van wifis rúterem.
Megveszel egy ilyen készüléket, tud csatlakozni wifis rúteremhez és kommunikál a szintén wifiről menő laptopommal és a laptopomban lévő vinyómat látja, esetleg a laptopra akasztott külső usb-s vinyót is? Így mehetne a zene...

SB esetén? Külső vinyóra nem tudsz szervert telepíteni, ezért kell a NAS. Vagy telepítheted a laptopodra a szervert és arra kötöd a külső vinyót.

"Megveszel egy ilyen készüléket, tud csatlakozni wifis rúteremhez és kommunikál a szintén wifiről menő laptopommal és a laptopomban lévő vinyómat látja, esetleg a laptopra akasztott külső usb-s vinyót is? Így mehetne a zene..."

Ha a laptopon van a szerver, akkor igen.

Sima médialejátszó ( tehát nem kifejezetten hálózati lejátszó, mint az SB )esetén elég a külső vinyó.
Utolsó szerkesztés: 2011 aug. 01 09:06 Beküldte dbrnsk.

Válasz: Médialejátszók zenére - ami több, mint DAC 2011 aug. 01 09:02 #24266

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
kpista beküldte:
Még annyit módosítottam a hangdobozok állványain, hogy a dobozok alatt lévő 3-3 tüskét kicseréltem úgy, hogy egy doboz alatt 2 db 8 mm-es kerámiagolyó (hátul) és 1 db 20 mm-es edzett acélgolyóra (ez elül) van. A 20-as azért nem kerámia, mert az q...u drága: 10-15x annyi, mint a 8-as!!! Jobb a hang, mint a tüskével. Lehet kipróbálom majd 30-assal is, bár akkor már nagy lesz a lecsúszás veszély!

Azért próbálj ki egy Blue Tacot, vagy pár fakockát is, lehet, hogy jobb lesz - de nem biztos.

kpista beküldte:
Egyébként nagyon kényelmes a médialejátszó használata, fotelből ülve keresgélni albumok/számok között.
Most éppen elkezdtem a CD-imet rippelgni wav-ba. Én azt követem, hogy a mai HDD árak mellett nem gond WAV-ban tárolni és hallgatni WAV.
Van, aki esküszik a FLAC-ra, hogy elég az.
Van, aki esküszik a WAV-ra, hogy csak az.
Hogy látjátok?
Pontosabban halljátok?

Szerintem WAV. Könnyedségben, folyamatosságban, egyértelműen. A vinyó árak megengedik.
Tehát....
Ne vitatkozz idiótákkal. Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal. (Mark Twain)

Válasz: Médialejátszók zenére - ami több, mint DAC 2011 aug. 01 08:54 #24265

• tody2121
  • tody2121 profilkép
  • öreg motoros
Ezeknél a media lejátszóknál feltétlenül szükséges Nas?
Lehet őket úgy használni, hogy külső vinyót rádugjuk, és mehet is az erősítőre, kész...?
Így nem kell Nas, meg bonyolítás.

Vagy esetleg nekem van wifis rúterem.
Megveszel egy ilyen készüléket, tud csatlakozni wifis rúteremhez és kommunikál a szintén wifiről menő laptopommal és a laptopomban lévő vinyómat látja, esetleg a laptopra akasztott külső usb-s vinyót is? Így mehetne a zene...

Válasz: Médialejátszók zenére - ami több, mint DAC 2011 aug. 01 08:50 #24264

• kpista
  • kpista profilkép
  • zöldfülű
Igen, érik össze a rendszer, csak lassan.
Én azt gondolom, ez jó párosítás. A Duo 2 HDD-t kezel beépítve, sokféle kimenete van, később kártyákkal bővíthető. A csöves Ethosz pedig kicsit lágyít a digithangon. Ebben a felállásban tetszett a hangzás, nem keresgéltem tovább. Volt még egy akkus Vibavoice, ám arról lemaradtam.

Abban még nem vagyok 100 %-ig biztos viszont, hogy a koax-szal annyival jobb a hang (mint az optikaival), a 7x-es árkülönbséget elnézve.....

A múlt héten egy Söund Arts készülékállványt vettem használtan - már évek óta vadásztam - 4 lábú, 5 polcost. Erre rá fér mindenem.
Még annyit módosítottam a hangdobozok állványain, hogy a dobozok alatt lévő 3-3 tüskét kicseréltem úgy, hogy egy doboz alatt 2 db 8 mm-es kerámiagolyó (hátul) és 1 db 20 mm-es edzett acélgolyóra (ez elül) van. A 20-as azért nem kerámia, mert az q...u drága: 10-15x annyi, mint a 8-as!!! Jobb a hang, mint a tüskével. Lehet kipróbálom majd 30-assal is, bár akkor már nagy lesz a lecsúszás veszély!

Egyébként nagyon kényelmes a médialejátszó használata, fotelből ülve keresgélni albumok/számok között.
Most éppen elkezdtem a CD-imet rippelgni wav-ba. Én azt követem, hogy a mai HDD árak mellett nem gond WAV-ban tárolni és hallgatni WAV.
Van, aki esküszik a FLAC-ra, hogy elég az.
Van, aki esküszik a WAV-ra, hogy csak az.
Hogy látjátok?
Pontosabban halljátok?

Válasz: Médialejátszók zenére - ami több, mint DAC 2011 aug. 01 08:47 #24263

• tody2121
  • tody2121 profilkép
  • öreg motoros
Jó kis téma...

Nekem baromi szimpatikus a Logitech Squeezebox Touch
A Kenrict Soundos fiúk is ilyet használnak.
Sok helyről hallom, nagyon jó hangjuk van dac nélkül is...? Még dbrnsk is írta, a saját dacjáról is nagyon jó.
Azt mit jelent? Gondolom jobb, ha egy dac is van mögé akasztva.
Melyik érhetné meg jobban. Önmagában venni egy ilyen készüléket, és mehet az erősítőre RCA-n keresztül és kész.
Vagy inkább ennek az árán egy használt vagy drágább Dac, Laptop, foobar...

Válasz: Médialejátszók zenére - ami több, mint DAC 2011 aug. 01 06:03 #24262

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
Akkor megoldódott a gondod?

Ez van nyáron, én is csak a lemezeket veszem, de alig tudom őket hallgatni... Én nem cseréltem semmit, utoljára hálózatit vettem.
Tehát....

Válasz: Médialejátszók zenére - ami több, mint DAC 2011 júl. 31 21:35 #24261

• kpista
  • kpista profilkép
  • zöldfülű
Szia!
Vannak bizony. Váltottunk is e témában 1-2 levelet: M1DAC->Debrecen, stb.
Nem tudom, hol hagytuk abba...
Végül a Dune Duo és az Ethosz páros lett, egy ValhallA koax kábellel összekötve.
Viszont alig jut rá idő hallgatni mostanában, na de nyáron :koktel nem is csoda:-)
Üdv.

Médialejátszók zenére - ami több, mint DAC 2011 júl. 31 18:59 #24255

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
Mert ilyenek is vannak...
Tehát....
Moderátorok: fzs1, Indy
Oldal elkészítésének ideje: 0.414 másodperc