Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám
Lemezjátszók, CD játszók, SACD játszók, tunerek, és minden, ami lejátszik és/vagy felvesz

TÉMA: Médialejátszók zenére - ami több, mint DAC

Válasz: Médialejátszók zenére - ami több, mint DAC 2012 aug. 03 08:48 #38839

• arsenlupin
  • arsenlupin profilkép
  • fórumtag
  • Köszönetek száma: 43
Lehet......
Minden estre ma visszaviszem!
Köszi! :)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Médialejátszók zenére - ami több, mint DAC 2012 aug. 02 19:31 #38828

• Nandi
  • Nandi profilkép
  • fórumtag
  • Köszönetek száma: 32
arsenlupin beküldte:
Maradtam volna a dune-nél! :merges3

Elvagyok keseredve!
Ma vettem egy Popcorn Hour C-200-at, stereo DAC-al használnám de a digitális kimenteken film kezdéskor akkorát durran a hangfal mint az állat! Zene lejátszásnál minden léptetésnél pattog......
Azt hallottam, hogy a C-300 produkál ilyet de, hogy a c-200 is.
Lehet ezzel valamit kezdeni?
Vagy röviden vissza az üzletbe?

Ja van egy dune lite-om az nem csinál ilyeneket......

Hm.. ez valami szoftveres probléma lesz, vidd vissza ha nem szeretnél vele bajlódni.
Egyébként a popcorn szériából az egyetlen valamire való lejátszó a C-100. Atom biztos volt és legjobb hangú.
Dune lejátszókat minőségi lejátszónak tartom van egy két kivétel csak az drágább lenne. Viszont mostanság (dune) ott is rengeteg a gyári hiba. Ami téged nem érint hiszen cserélik a terméket.

Válasz: Médialejátszók zenére - ami több, mint DAC 2012 aug. 02 19:17 #38827

• arsenlupin
  • arsenlupin profilkép
  • fórumtag
Maradtam volna a dune-nél! :merges3

Elvagyok keseredve!
Ma vettem egy Popcorn Hour C-200-at, stereo DAC-al használnám de a digitális kimenteken film kezdéskor akkorát durran a hangfal mint az állat! Zene lejátszásnál minden léptetésnél pattog......
Azt hallottam, hogy a C-300 produkál ilyet de, hogy a c-200 is.
Lehet ezzel valamit kezdeni?
Vagy röviden vissza az üzletbe?

Ja van egy dune lite-om az nem csinál ilyeneket......
Utolsó szerkesztés: 2012 aug. 02 19:18 Beküldte arsenlupin.

Válasz: Médialejátszók zenére - ami több, mint DAC 2012 júl. 27 18:28 #38666

• arsenlupin
  • arsenlupin profilkép
  • fórumtag
:offtopic
Megvételre keresek DUNE HD Base 3.0 első sorban, estleg DUNE BD Prime 3.0 is érdekelhet....
Hátha van valakinek! :)

Válasz: Médialejátszók zenére - ami több, mint DAC 2012 márc. 31 07:45 #34313

• suminator968
  • suminator968 profilkép
  • zöldfülű
  • Akár MP3 is, csak zene legyen!
  • Köszönetek száma: 1
fzs1 beküldte:
Csapongok egy kicsit. Saját tapasztalaton alapuló véleményt várnék. Egy normális médialejátszóról (Dvico)normális digit kábellel (Siltech) külső dac-ra kötve FLAC zenét lejátszva a milyen a hallottak minősége ?
A normális média lejátszó nem itt kezdődik, a számítógéped bővítése a jó döntés.
Forget Hi-Fi...
Remember Music.

Válasz: Médialejátszók zenére - ami több, mint DAC 2012 márc. 24 08:39 #33989

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
  • Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.
  • Köszönetek száma: 921
Jó kérdés
Az üres kalász fent hordja a fejét.... a teli meghajol.
Tehát....
Ne vitatkozz idiótákkal. Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal. (Mark Twain)

Válasz: Médialejátszók zenére - ami több, mint DAC 2012 márc. 24 05:03 #33984

• fzs1
  • fzs1 profilkép
  • Moderátor
  • Köszönetek száma: 663
Ami miatt felvetődött a kérdés: kezd a laptopon a vinyó megtelni, erről is megy a zene egy Hivox Suricata közbeiktatásával.Vagy veszek egy külső vinyót hozzá, vagy veszek egy mediaplayert, ami vinyó befogadására is alkalmas ( ez kényelmi szempontból jobbnak tűnik).
Van nálam valami fekete lyuk... állítólag élvezem...
HB ( hifista-bohóc ) - remélem jól szórakoztok :)-, aki azért néha hallgat egy kis zenét is

Válasz: Médialejátszók zenére - ami több, mint DAC 2012 márc. 23 19:06 #33953

• fzs1
  • fzs1 profilkép
  • Moderátor
  • Köszönetek száma: 663
Csapongok egy kicsit. Saját tapasztalaton alapuló véleményt várnék. Egy normális médialejátszóról (Dvico)normális digit kábellel (Siltech) külső dac-ra kötve FLAC zenét lejátszva a milyen a hallottak minősége ?
Van nálam valami fekete lyuk... állítólag élvezem...
HB ( hifista-bohóc ) - remélem jól szórakoztok :)-, aki azért néha hallgat egy kis zenét is

Válasz: Médialejátszók zenére - ami több, mint DAC 2011 aug. 14 08:29 #24752

• dbrnsk
  • dbrnsk profilkép
  • Moderátor
  • Köszönetek száma: 218
tody2121 beküldte:

Én igen. Venni is akarok egyet, mert notebookról nézek filmet és ott jól jön.

Válasz: Médialejátszók zenére - ami több, mint DAC 2011 aug. 14 07:14 #24751

• tody2121
  • tody2121 profilkép
  • öreg motoros
  • Köszönetek száma: 19
!JBL / Amcron / Harman/Kardon / AKG

Válasz: Médialejátszók zenére - ami több, mint DAC 2011 aug. 10 21:13 #24608

• JBLfan
  • JBLfan profilkép
kpista beküldte:
Érdekes kérdés ez.

"CD-nél az adatvesztés veszélye nemigen áll fenn, míg a HDD-s cuccoknál gyakran előfordul, de ez is csak kicsi probléma, lehet ellene védekezni"

Ahogy megvettem a Dune-t, elkezdtem apránként a CD-imet EAC-vel fájlosítani. S feltűnt, bizony több CD-mnél igen-igen sokat vakerált, pár szám menthetetlen is volt. A CD játszó sem játssza le...
Pár példa ami hirtelen beugrik: Dean Martin (ez volt a legelső CD-m 1995-ből), Pink Floyd, Barclay James Harvest, Freddy Mercury.
Volt zenei felvételem TV-ből, majd digitalizálva, kiírva, és 1 év múlva nem volt olvasható a CD játszón.
A wav, ill. flac/ape fájlokat 2, inkább 3 helyen tárolom (PC-ben, külső HDD-n és a Dune-ben). Így talán megmaradnak. A fotóimat még DVD-n is:-)))

Találkoztam olyan hifistával aki vallotta, hogy a cd-n lévő adat is elveszik lassan. Szerinte egy nap egy lemezt 1x szabad meghallgatni. Kell neki egy nap regenerálódás. Hát ezt ő biztos tudja, én nem.

Mindenesetre még cd-m nem ment tönkre eddig. Pedig aztán vannak rongyosra hallgatott darabok.

Válasz: Médialejátszók zenére - ami több, mint DAC 2011 aug. 10 19:45 #24604

• dbrnsk
  • dbrnsk profilkép
  • Moderátor
kpista beküldte:
Érdekes kérdés ez.

"CD-nél az adatvesztés veszélye nemigen áll fenn, míg a HDD-s cuccoknál gyakran előfordul, de ez is csak kicsi probléma, lehet ellene védekezni"

Volt zenei felvételem TV-ből, majd digitalizálva, kiírva, és 1 év múlva nem volt olvasható a CD játszón.
A wav, ill. flac/ape fájlokat 2, inkább 3 helyen tárolom (PC-ben, külső HDD-n és a Dune-ben). Így talán megmaradnak. A fotóimat még DVD-n is:-)))

Az írott lemezeknél előfordulhat ilyesmi, de azért az 1 év igen kevés idő, valószínűleg a lemezzel vagy az írással volt valami probléma. Én egyébként a teljes adatvesztésre gondoltam, amikor a HDD tönkremegy valamilyen okból és odavan minden. Azért több száz CD lemez ritkán szokott megsemmisülni...

Én is több helyen tárolok.
Utolsó szerkesztés: 2011 aug. 10 19:46 Beküldte dbrnsk.

Válasz: Médialejátszók zenére - ami több, mint DAC 2011 aug. 10 19:39 #24603

• kpista
  • kpista profilkép
  • zöldfülű
"Mert most lehet kifogni jó áron jó cd-ket és cd lejátszókat!"

Ez arra emlékeztet, amikor az utóbbi évtizedben a fotózásban megjelentek a digitális vázak (cserélhető obis).
Jó árakon lehetett már venni profi filmes vázakat, amikről sok évig/évtizedig csak álmodozni lehetett. Az "öregek" azt mondogatták, majd eljön a most lenézett legendáknak az idejük, mert a digit vázak zajosak, nincs dinamikája, croposak és nem kisfilmes CCD-sek, stb. stb.
Egyre több és egyre jobb digitváz jött ki s közben szépen tovább esett a filmes vázak ára. Én egy Nikon F4s vázzal éltem ezt át. Én azt gondolom, hasonló sors vár a CD technikára is...
Életben maradhat, ám nem a jövő technikája.

Bocs, ha valakit untatott a fotós párhuzam.

Válasz: Médialejátszók zenére - ami több, mint DAC 2011 aug. 10 19:28 #24601

• kpista
  • kpista profilkép
  • zöldfülű
Érdekes kérdés ez.

Ahogy megvettem a Dune-t, elkezdtem apránként a CD-imet EAC-vel fájlosítani. S feltűnt, bizony több CD-mnél igen-igen sokat vakerált, pár szám menthetetlen is volt. A CD játszó sem játssza le...
Pár példa ami hirtelen beugrik: Dean Martin (ez volt a legelső CD-m 1995-ből), Pink Floyd, Barclay James Harvest, Freddy Mercury.

Válasz: Médialejátszók zenére - ami több, mint DAC 2011 aug. 09 18:08 #24554

• dbrnsk
  • dbrnsk profilkép
  • Moderátor
esel beküldte:
Az árcédulák és a nevek nem segítenek.

Ez szerintem csak részben igaz. Nem garancia a jó hangra sem a magas ár sem a név, de az is igaz, hogy az igazán jó hangú készülékeknek megkérik az árát. Tehát lehet drágán rossz hangot venni, de fillérekért igazán jót nem nagyon. A minőségi alkatrészek nem olcsók...

Engem a dac építés útjára egy Marantz cd 63 mkii KI signature megvétele terelt...

Az a helyzet Laci bácsi, hogy nem egyformán közelítünk a hifihez. Te nemcsak zenehallgató vagy, hanem tervező, építő, modifikáló is, míg én csak az első kategóriába férek bele. :) Emiatt nálam nincs meg a minél tökéletesebbre való törekvés, nem akarok mindig, mindenáron fejleszteni és jobb ( vagy drágább ) hifit vásárolni ( készíteni ). Ha megvan a rendszeremben az a minőségű hang, amit keresek és kedvelek, akkor nem érdekel tovább a kütyüzés.

Ha a média potenciált vesszük figyelembe, akkor egyetértek, nagyobb felbontás jobb hangot kell, hogy jelentsen. Ha a média lejátszó eszközt, akkor már bonyolódik a dolog. Fontos-e, hogy a jelfolyam megszakítások nélküli, monoton jelleggel haladjon, vagy sem. Ha fontos, akkor minden olyan média lejátszó, amelyik megszakításos eszközöket (interrupt) (is) kezel, magában hordozza a monotonitás hiba lehetőségét. Emlékeztetnélek Hifis kolléga tapasztalatára, miszerint a Wifi kikapcsolása jelentős hangminőség javulást eredményezett a rendszerében. Remélem, az elv, amit jeleztem érthető.

Én a hálózati lejátszót tesztre kaptam kölcsön, hallgattam pár hétig és megvettem. Miért? Mint írtam, a hangja az általam elérhető CD-játszókétól jobban tetszett ( kevés kivétel volt ) és a kényelmi funkciói szintén nagyon szimpatikusak voltak. Biztos, hogy van jobb hangú CD-játszó nem egy, de nekem ez is megfelel és az se baj, ha kicsit kompromisszum hangban. Mindig, mindennél lehetne jobbat keresni, tuningolni, tesztelgetni, javítgatni, cserélgetni, tologatni, húzogatni... De mikor hallgatunk így zenét? Mikor lesz vége? :D
Ha a dac áramkőröket nézzük, mindjárt kérdéssé válik, hogy igazuk van-e a javasasszonyoknak, akik szerint különbség van a multi bites és az egy bites dacok hangja között, vagy pedig ez a múlt legendája (én hiszek nekik, ezért építettem saját dac-ot). Gazdasági okok miatt a nagy integráltságú berendezések egy bites (szigma delta) dac-ot használnak, ami ráadásul nagyságrenddel érzékenyebb a jel monotonitás hibájára
.

Ebben Te jártasabb vagy, szakmailag nemigen tudok hozzászólni.
Örülnék, ha vitatkozhatnánk.

Vitatkozzunk. :)
Utolsó szerkesztés: 2011 aug. 09 18:13 Beküldte dbrnsk.

Válasz: Médialejátszók zenére - ami több, mint DAC 2011 aug. 09 09:24 #24539

• tody2121
  • tody2121 profilkép
  • öreg motoros
  • Köszönetek száma: 19
Még jó hogy feldobtam a témát, jó olvasni az írásotokat! :)
!JBL / Amcron / Harman/Kardon / AKG

Válasz: Médialejátszók zenére - ami több, mint DAC 2011 aug. 09 07:56 #24537

• esel
  • esel profilkép
  • nocsak nocsak
  • Köszönetek száma: 7
dbrnsk beküldte:
A jobb hálózati lejátszókon azokat készülékeket értettem, amelyek inkább audio célra vannak tervezve ( pl SB), nem pedig házimozi használatra ( pl WD, Popcorn stb). Az átlag CD-játszókon pedig a kb 100 ezerig (használt áron) megvehető masinákat.
Az árcédulák és a nevek nem segítenek. Engem a dac építés útjára egy Marantz cd 63 mkii KI signature megvétele terelt. Neve is, árcédulája is volt. Egy darabig ájuldoztam a hangjától (nyilván jól bebeszéltem magamnak, hogy ennek a készüléknek már igencsak jó hangja kell legyen).
Ja, az erősítő is signature-os volt.
Ha a média potenciált vesszük figyelembe, akkor egyetértek, nagyobb felbontás jobb hangot kell, hogy jelentsen. Ha a média lejátszó eszközt, akkor már bonyolódik a dolog. Fontos-e, hogy a jelfolyam megszakítások nélküli, monoton jelleggel haladjon, vagy sem. Ha fontos, akkor minden olyan média lejátszó, amelyik megszakításos eszközöket (interrupt) (is) kezel, magában hordozza a monotonitás hiba lehetőségét. Emlékeztetnélek Hifis kolléga tapasztalatára, miszerint a Wifi kikapcsolása jelentős hangminőség javulást eredményezett a rendszerében. Remélem, az elv, amit jeleztem érthető.
Ha a dac áramkőröket nézzük, mindjárt kérdéssé válik, hogy igazuk van-e a javasasszonyoknak, akik szerint különbség van a multi bites és az egy bites dacok hangja között, vagy pedig ez a múlt legendája (én hiszek nekik, ezért építettem saját dac-ot). Gazdasági okok miatt a nagy integráltságú berendezések egy bites (szigma delta) dac-ot használnak, ami ráadásul nagyságrenddel érzékenyebb a jel monotonitás hibájára.
Nos, leírtam néhány szamárságot, miért is gondolom én azt, amit gondolok. Örülnék, ha vitatkozhatnánk.

Válasz: Médialejátszók zenére - ami több, mint DAC 2011 aug. 09 05:49 #24534

• dbrnsk
  • dbrnsk profilkép
  • Moderátor
esel beküldte:
dbrnsk beküldte:
Véleményem szerint egy jobb hálózati audio lejátszó, főleg jobb minőségű felvételeken, jobb hangú tud lenni az átlag CD-játszóknál.
Az átlag cd játszó nem lehet viszonyítási alap csak átlag hálózati-val szemben. Magas minőségnél a hálózati lejátszó csak gyenge imitáció (már legaláb is az általam elérhető és kipróbálható példányok között).
Nem szívesen fogalmazok meg ellenvéleményt, most mégis szükségét éreztem.

Visszaolvasva és értelmezve írásomat, tényleg pontatlanul, illetve félreérthetően fogalmaztam. A jobb hálózati lejátszókon azokat készülékeket értettem, amelyek inkább audio célra vannak tervezve ( pl SB), nem pedig házimozi használatra ( pl WD, Popcorn stb). Az átlag CD-játszókon pedig a kb 100 ezerig (használt áron) megvehető masinákat.

Válasz: Médialejátszók zenére - ami több, mint DAC 2011 aug. 09 04:39 #24533

• esel
  • esel profilkép
  • nocsak nocsak
  • Köszönetek száma: 7
vackor beküldte:
esel beküldte:
Az átlag cd játszó nem lehet viszonyítási alap csak átlag hálózati-val szemben.

Mijazaz átlag? Elég megfoghatatlan dolog ez így... :horse
A Búsképű Lovag ... Érdekes társítás. Minnél többet gondolkodok párosításodon, annál mélyebb gyökerűnek érzem.
Ebben az "átlag" dologban pedig igazad van, ilyen nincs is (vagy pedig csak ilyen van?).

Válasz: Médialejátszók zenére - ami több, mint DAC 2011 aug. 08 19:21 #24529

• dbrnsk
  • dbrnsk profilkép
  • Moderátor
esel beküldte:
dbrnsk beküldte:
Véleményem szerint egy jobb hálózati audio lejátszó, főleg jobb minőségű felvételeken, jobb hangú tud lenni az átlag CD-játszóknál.
Az átlag cd játszó nem lehet viszonyítási alap csak átlag hálózati-val szemben. Magas minőségnél a hálózati lejátszó csak gyenge imitáció (már legaláb is az általam elérhető és kipróbálható példányok között).
Nem szívesen fogalmazok meg ellenvéleményt, most mégis szükségét éreztem.

Nyugodtan lehet ellenvéleményt megfogalmazni, ezért van a fórum. :)
Utolsó szerkesztés: 2011 aug. 08 19:58 Beküldte dbrnsk.
Moderátorok: fzs1, Indy
Oldal elkészítésének ideje: 0.368 másodperc