Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám

TÉMA: Fejegységek: tippek, tapasztalatok

Válasz: Fejegységek: tippek, tapasztalatok 2011 szept. 22 22:21 #26484

• wolfman
  • wolfman profilkép
  • nocsak nocsak
  • Köszönetek száma: 21
kíváncsi vagyok, mit válaszolnak a sonysok. írtam nekik, hogy nem erőszak a disznótor, nincs harag, ha azt mondják, nincs rá kapacitás...
Tegnapelőtt-Tuska december 29....
...tegnaptuska december 30....
...Matuska Szilveszter.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Fejegységek: tippek, tapasztalatok 2011 szept. 22 20:49 #26481

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
  • Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.
  • Köszönetek száma: 925
Tipikus...
Az üres kalász fent hordja a fejét.... a teli meghajol.
Tehát....
Ne vitatkozz idiótákkal. Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal. (Mark Twain)

Válasz: Fejegységek: tippek, tapasztalatok 2011 szept. 22 20:44 #26480

• wolfman
  • wolfman profilkép
  • nocsak nocsak
Na. Megkerestem egy Sony szervízt, kíváncsi vagyok, mit válaszolnak

Az biztos, hogy a konverterhez hozzányúltak, és ha már ott voltak, jól elvesztették a külső csavarjait, amit remek ötlettől vezérelve a belsőkkel pótoltak. Nézegettem, hogy de kis csini ezüstös csavarjai vannak a szerzeménynek szép széles gallérral, az enyémnek meg feketék.

Hallom, hogy zörög. Szétcsavarozom, hát látom, hogy a NYÁK szabadon lobog a házban, és a csavarhelyek üresek, viszont szép széles gallér-alátétnek bent bent hely... Szakértő kézzel nyúlhattak hozzá... :(
...Matuska Szilveszter.

Válasz: Fejegységek: tippek, tapasztalatok 2011 szept. 22 09:16 #26439

• wolfman
  • wolfman profilkép
  • nocsak nocsak
már dolgozok rajta, hogy találjak valakit, aki gatyába rázza a frissen vásárolt fejet, meg az előlapját. Remélem, sikerül.
...Matuska Szilveszter.

Válasz: Fejegységek: tippek, tapasztalatok 2011 szept. 22 07:14 #26433

• tody2121
  • tody2121 profilkép
  • öreg motoros
  • Köszönetek száma: 19
wolfman beküldte:
Tyű, ma majdnem nagyon csúnyán kiszúrtam magammal...

Megjött a másik C90R. Tudtam a tulajtól (meg rá van írva a készülékre), hogy kijelzőhibás. Na mondom azért nézzük meg, hogy működik-e. Ráteszem az előlapot az én készülékemre, mondom nem működik, jól van, itt a gond. De mondom próbáljuk már ki a vezetékes távot, amit kaptam hozzá.... Bekötöm, ráteszem a saját előlapom, és fordult velem egyet a világ: az én előlapom sem működött. Pontosaban működött, csak nem volt háttérvilágítása. Bizonyos fénytörésben látszott...

Azt hittem, megbolondulok. Mondom itt állok két tönkre ment, de egyébként csodálatos hangú fejjel, ami gyakorlatilag alkalmatlan a használatra...

Cserélem a fejeket, beteszem az újat. Működik, de az előlapok sötétek. Ültem a kocsiban, vert a víz, gyorsan fejszámoltam, hogy melyiket mennyiért vettem, ha a két hibásat el tudom adni (hiszem egyiken sem működött a háttérvilágítás, így aztán nem kockáztathattam meg, hogy a vadiújat is lenullázom valamelyik rossz fejjel), akkor kábé egy ötvenes bukóban vagyok...

Hát mondom ez baromi jó... Belegondoltam, hogy itthon van két Alpine 7939-es (tényleg, nem kell valakinek?), akkor a javításra - ha egyáltalán lehetséges - beteszem az egyiket, de ez zsebbe nyúlós lesz, mert jómunkásembert, ai tényleg ért hozzá nem ismerek, de a Sony szervízek meg a fejet nem nagyon ismerik... Ez a fej konkrétan járt a Gömbvillámnál, ott annyit tudtak mondani, hogy valami világítószalag szált el, meg tudják rendelni Hollandiából, de kétféle van, és nem tudják, melyik kell bele...

Szóval ülök csapzottan a kocsiban, mint akit fejbe kólintottak. Lepörgött előttem, mennyire szerettem, és milyen rövid idő alatt b@sztam ki vele...

Aztán visszatettem a régi fejet, mondom mégis rekjuk már össze, feltettem rá a régi előlapot... és működött! Hogy nekem mekkora kő esett le a szívemről!
Na ezen felbuzdulva feltette az "új" fejre a saját előlapom, az továbbra sem működött... és lassan összeállt a kép: vagy 5-10 percig nem volt áram alatt a sajátom, gyanús, hogy valami kapcsoló ennyi idő alatt alapállásba állt.

Feltettem az "új" előlapot megint pár másodpercre, és meghallottam... Van a kijelzőnek - és ezek szerint zon belül is a világításának - egy nagyon sajátos nyígása-sípolása, majdnem mint a régi csöves tévéknek. Na ez ennél az előlapnál - illetve általában kikapcsolt kijelzőnél - nincs. Van helyette valami olyasmi, mintha ez a nyígás "indítózna", nem tudok jobb kifejezést. :o) Szakaszos, meg-megszakadó sípolást hallok.

Tudom, hogy hazárdjáték volt, de másodszorra már egy Reset megoldotta a problémát, le sem kellett kötni. Persze harmadszorra már nem teszem fel, nem ettem meszet.

Viszont így már tudom, hogy a gömbvillámosok mellélőttek egy kicsit, mert nem csak az előlapnak van baja, hanem a fejnek is. Nem tudom, melyik volt előbb, a tyúk, vagy a tojás, de azt gyanítom - mivel a fejen nincs sérülés -, hogy az előlappal történhetett valami (leejtették, vizet, párát kapott stb, mert egyébként egy gyakorlatilag karcmentes darab, majdnem olyan, mint ami otthon várja a bevetést vadiújan), ami aztán tönkre vágta a fejet. Azt vettem észre, hogy az inverter, ami külön tyúkbél végén díszeleg mintha jobban melegedne, mint a saját C90-esemen, úgyhogy lehet, hogy ott is van valami gubanc...

...mondjuk az igazsághoz hozzátartozik, hogy a gömbvillámosoknak nem volt két C90-esük, hogy tesztelhessék... :o)))

Szóval nem tudom, hogy mi lesz, mert amúgy a fejre annyira vigyáztak, hogy még a körsarukat sem vagdalták le róla, mint az enyémről, hanem ott vannak érintetlenül, inkább ISO csatlakozót henköltek neki körsarukkal...

És hogy miért vettem meg hibásan? Hát mert horror árat mondtak gyárilag egy olyan távra, amiről azt sem tudták, IR, vagy vezetékes-e. A fej teljes egészében kevesebb, mint a fele volt ennek az összegnek, úgyhogy ha a többi része csak dísznek jó, akkor is megérte...

Ez nem semmi sztory....
!JBL / Amcron / Harman/Kardon / AKG

Válasz: Fejegységek: tippek, tapasztalatok 2011 szept. 21 19:16 #26415

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
Jókor mondod. Lassan abba a korba érek, amikor ez ember hülyül....
Tehát....
Ne vitatkozz idiótákkal. Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal. (Mark Twain)

Válasz: Fejegységek: tippek, tapasztalatok 2011 szept. 21 19:12 #26413

• wolfman
  • wolfman profilkép
  • nocsak nocsak
ne hülyülj már...
...Matuska Szilveszter.

Válasz: Fejegységek: tippek, tapasztalatok 2011 szept. 21 19:05 #26412

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
Ezt a mondást nem ismerem, pedig 14 éve vagyok a cégnél...
Tehát....

Válasz: Fejegységek: tippek, tapasztalatok 2011 szept. 21 19:00 #26410

• wolfman
  • wolfman profilkép
  • nocsak nocsak
Én is ebben bízom....

...bár ismerem az amerikai rendőrök mondását, miszerint "Istenben bízunk. A többieket megnézzük a nyilvántartásban.", úgyogy ezen a logikán elindulva szereztem hozzá egy Service Manualt... :o)))
...Matuska Szilveszter.

Válasz: Fejegységek: tippek, tapasztalatok 2011 szept. 21 18:57 #26408

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
:hehe
Oly' hihetetlen, hogy nem tudnak ezzel a fejjel mit kezdeni. Biztos valami gagyi hibája van...
Tehát....

Válasz: Fejegységek: tippek, tapasztalatok 2011 szept. 21 18:53 #26404

• wolfman
  • wolfman profilkép
  • nocsak nocsak
ezt mondd annak a párezer agysejtemnek, amelyik abban a pár percben nem kapott gyújtást... :o))
...Matuska Szilveszter.

Válasz: Fejegységek: tippek, tapasztalatok 2011 szept. 21 18:51 #26403

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
Minden jó, ha a vége jó...
Tehát....

Válasz: Fejegységek: tippek, tapasztalatok 2011 szept. 21 18:33 #26399

• wolfman
  • wolfman profilkép
  • nocsak nocsak
Tyű, ma majdnem nagyon csúnyán kiszúrtam magammal...

Megjött a másik C90R. Tudtam a tulajtól (meg rá van írva a készülékre), hogy kijelzőhibás. Na mondom azért nézzük meg, hogy működik-e. Ráteszem az előlapot az én készülékemre, mondom nem működik, jól van, itt a gond. De mondom próbáljuk már ki a vezetékes távot, amit kaptam hozzá.... Bekötöm, ráteszem a saját előlapom, és fordult velem egyet a világ: az én előlapom sem működött. Pontosaban működött, csak nem volt háttérvilágítása. Bizonyos fénytörésben látszott...

Azt hittem, megbolondulok. Mondom itt állok két tönkre ment, de egyébként csodálatos hangú fejjel, ami gyakorlatilag alkalmatlan a használatra...

Cserélem a fejeket, beteszem az újat. Működik, de az előlapok sötétek. Ültem a kocsiban, vert a víz, gyorsan fejszámoltam, hogy melyiket mennyiért vettem, ha a két hibásat el tudom adni (hiszem egyiken sem működött a háttérvilágítás, így aztán nem kockáztathattam meg, hogy a vadiújat is lenullázom valamelyik rossz fejjel), akkor kábé egy ötvenes bukóban vagyok...

Hát mondom ez baromi jó... Belegondoltam, hogy itthon van két Alpine 7939-es (tényleg, nem kell valakinek?), akkor a javításra - ha egyáltalán lehetséges - beteszem az egyiket, de ez zsebbe nyúlós lesz, mert jómunkásembert, ai tényleg ért hozzá nem ismerek, de a Sony szervízek meg a fejet nem nagyon ismerik... Ez a fej konkrétan járt a Gömbvillámnál, ott annyit tudtak mondani, hogy valami világítószalag szált el, meg tudják rendelni Hollandiából, de kétféle van, és nem tudják, melyik kell bele...

Szóval ülök csapzottan a kocsiban, mint akit fejbe kólintottak. Lepörgött előttem, mennyire szerettem, és milyen rövid idő alatt b@sztam ki vele...

Aztán visszatettem a régi fejet, mondom mégis rekjuk már össze, feltettem rá a régi előlapot... és működött! Hogy nekem mekkora kő esett le a szívemről!
Na ezen felbuzdulva feltette az "új" fejre a saját előlapom, az továbbra sem működött... és lassan összeállt a kép: vagy 5-10 percig nem volt áram alatt a sajátom, gyanús, hogy valami kapcsoló ennyi idő alatt alapállásba állt.

Feltettem az "új" előlapot megint pár másodpercre, és meghallottam... Van a kijelzőnek - és ezek szerint zon belül is a világításának - egy nagyon sajátos nyígása-sípolása, majdnem mint a régi csöves tévéknek. Na ez ennél az előlapnál - illetve általában kikapcsolt kijelzőnél - nincs. Van helyette valami olyasmi, mintha ez a nyígás "indítózna", nem tudok jobb kifejezést. :o) Szakaszos, meg-megszakadó sípolást hallok.

Tudom, hogy hazárdjáték volt, de másodszorra már egy Reset megoldotta a problémát, le sem kellett kötni. Persze harmadszorra már nem teszem fel, nem ettem meszet.

Viszont így már tudom, hogy a gömbvillámosok mellélőttek egy kicsit, mert nem csak az előlapnak van baja, hanem a fejnek is. Nem tudom, melyik volt előbb, a tyúk, vagy a tojás, de azt gyanítom - mivel a fejen nincs sérülés -, hogy az előlappal történhetett valami (leejtették, vizet, párát kapott stb, mert egyébként egy gyakorlatilag karcmentes darab, majdnem olyan, mint ami otthon várja a bevetést vadiújan), ami aztán tönkre vágta a fejet. Azt vettem észre, hogy az inverter, ami külön tyúkbél végén díszeleg mintha jobban melegedne, mint a saját C90-esemen, úgyhogy lehet, hogy ott is van valami gubanc...

...mondjuk az igazsághoz hozzátartozik, hogy a gömbvillámosoknak nem volt két C90-esük, hogy tesztelhessék... :o)))

Szóval nem tudom, hogy mi lesz, mert amúgy a fejre annyira vigyáztak, hogy még a körsarukat sem vagdalták le róla, mint az enyémről, hanem ott vannak érintetlenül, inkább ISO csatlakozót henköltek neki körsarukkal...

És hogy miért vettem meg hibásan? Hát mert horror árat mondtak gyárilag egy olyan távra, amiről azt sem tudták, IR, vagy vezetékes-e. A fej teljes egészében kevesebb, mint a fele volt ennek az összegnek, úgyhogy ha a többi része csak dísznek jó, akkor is megérte...
...Matuska Szilveszter.

Válasz: Fejegységek: tippek, tapasztalatok 2011 szept. 20 22:21 #26379

• wolfman
  • wolfman profilkép
  • nocsak nocsak
Nem tudom. Azt mondta a tulaj, hogy járt már vele több szerelőnél is, de nem tudták megcsinálni.

Nézegetni kellett volna az ebay-t 45 dollárért cserélik az egész elhalványulós hóbelevancot. Ha mást nem, majd kiküldöm... :)

De ha csak alkatrésznek jó, akkor is megérte, mert csak a vezetékes táv 100-200 dollár körül cserél gazdát (ha van egyáltalán - eddig mindössze egyszer volt), itthon meg valamelyik távot lehet renedlni 35 ezerért, de nem tudták megmondani, hogy a vezetékest, vagy az IR-t...
...Matuska Szilveszter.

Válasz: Fejegységek: tippek, tapasztalatok 2011 szept. 20 21:39 #26376

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
Vajon nem kábeltörés a hiba?
Tehát....

Válasz: Fejegységek: tippek, tapasztalatok 2011 szept. 20 21:34 #26375

• wolfman
  • wolfman profilkép
  • nocsak nocsak
vackor beküldte:
Tartalék?

Még nem tudom. Az attól függ, milyen.

A kijelzője állítólag halott, elment benne a háttérvilágítás, ami valami szalagos megoldású, itthon nem tudták javítani. Maga a fej - azt mondja a tulaj - tökéletesen működik. És ami a lényeg: van hozzá IR és vezetékes táv is, meg minden egyéb tartozék - még az IR táv tartóbölcsője is.

Kíváncsi vagyok rá nagyon. Bár ami azt illeti lassan már sorszámot húznak érte látatlanban is...
...Matuska Szilveszter.

Válasz: Fejegységek: tippek, tapasztalatok 2011 szept. 20 20:56 #26367

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
Tartalék?
Tehát....

Válasz: Fejegységek: tippek, tapasztalatok 2011 szept. 20 20:51 #26365

• wolfman
  • wolfman profilkép
  • nocsak nocsak
Úgy néz ki, sikerült szert tennem egy másik C90-re... :o)))
...Matuska Szilveszter.

Válasz: Fejegységek: tippek, tapasztalatok 2011 aug. 27 19:49 #25422

• wolfman
  • wolfman profilkép
  • nocsak nocsak
pár bejegyzésem nekem is volt ott, de akkor még csak kóstolgattam a témát...
...Matuska Szilveszter.

Válasz: Fejegységek: tippek, tapasztalatok 2011 aug. 27 18:59 #25418

• tody2121
  • tody2121 profilkép
  • öreg motoros
  • Köszönetek száma: 19
én régen a surányi hifin voltam sokáig amikor nagyban űztem az autó hifit, de az sem most volt már...
!JBL / Amcron / Harman/Kardon / AKG
Moderátorok: fzs1, Indy
Oldal elkészítésének ideje: 0.989 másodperc