Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám

TÉMA: Fejegységek: tippek, tapasztalatok

Válasz: Fejegységek: tippek, tapasztalatok 2012 aug. 27 19:02 #39920

• csövi
  • csövi profilkép
  • nocsak nocsak
  • Köszönetek száma: 41
Nem álltam le, de még így HXD2 fejjel is 200alatt van a költségvetésem. Amit autóhifibe raktam...
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Fejegységek: tippek, tapasztalatok 2012 aug. 27 12:15 #39901

• wolfman
  • wolfman profilkép
  • nocsak nocsak
  • Köszönetek száma: 21
Én most a CPZ3-asba botlottam bele. Sony márkabolt, a műanyagdarabnak kinézőket/feketéket eleve kerültem, így akadtam bele ebbe. Nem is bömböltettem, halkan is egész komoly hangja volt, már amit hallani lehetett belőle. Volt benne valami, ami nagyon hajazott a fejegységembe a kocsiban.

Egyébként a Technicsekből is azokat nézegettem, amelyikek egymás mellé is lerakhatóak, ezek is baromi drágák voltak régen.
Tegnapelőtt-Tuska december 29....
...tegnaptuska december 30....
...Matuska Szilveszter.

Válasz: Fejegységek: tippek, tapasztalatok 2012 aug. 27 11:35 #39899

• tody2121
  • tody2121 profilkép
  • öreg motoros
  • Köszönetek száma: 19
Amit én ismerek és tudom hogy egész jó: Sony MHC 551 ez egy nagyon fa pados alap cucc. Kicsi erősítővel, 2 utas egyszerű hangszórókkal. De mégis 10-15ért használtan szerintem elég természetes hang, totál más az Onkyo pl.
Vagy Sony RX 70 amit hallottam. Gyári hangfalával nem hallottam hogy szól mondjuk.
Ami kiemelkedő a Sony MHC 3700 volt nekem, de olyat nem találsz használtan. Mint a fehér holló.
Panasonic pedig nagyon kiemelős, magasba, mélybe húznak..

Öreg Sony vagy öreg JVC-t ajánlom olcsó pénzből. A többi felejtős de ez az én véleményem.
!JBL / Amcron / Harman/Kardon / AKG

Válasz: Fejegységek: tippek, tapasztalatok 2012 aug. 27 11:32 #39898

• tody2121
  • tody2121 profilkép
  • öreg motoros
Mindenképp használtban gondolkodj ha kicsi a keret.
Technics, Onkyo nekem nagyon nem begyere főleg JBL után. Tök más az elképzelésük a zenéről mint a Harmannak meg a JBL-nek.
Sony jó ötlet. Egy régi Sony mini hifi. De a régi típusok.
Vagy titkos tippem ami nekem van JVC mikro torony. Az aláírásomban van. Egy utas hangszóró van benne, de zseniálisan szól használt árához és méretéhez képest.

Sony mini hifiből nekem is volt több annó

Válasz: Fejegységek: tippek, tapasztalatok 2012 aug. 27 08:22 #39888

• wolfman
  • wolfman profilkép
  • nocsak nocsak
Nem.

Találtam mini "hifit", Sonyt, a méretéhez képest egész barátságos hangja van. Az ára már nem annyira, úgyhogy bévariációként felmerül, hogy nézek valami hasonló kompaktot Vaterán, valamit a Technics-Onkyo-Sony-szentháromságból.

Ha rendes szobainak kéne nekiállnom, tudom, hogy 100.000.- kevés lenne még a rádiómentes minimál elképzeléshez is, na annyim meg nincs. Ezért aztán valami kompakt megoldáson töröm a fejem, ami aztán jó lesz majd hálószobába, vagy konyhába, vagy munkahelyre, vagy akárhova, ha egyszer megadatik, hogy valami normális szóljon nappaliban.

Ebben a Sonyban nincs USB, nincs HDMI, nincsenek előre programozott hangképek. Van viszont optikai kimenet (bemenetnek jobban örülnék), sima magas-mély szabályzó, meg -hehe- kazettalejátszó. Szóval régivonalas, még az aranyszínű dizájnos. Gondolkozom rajta erősen, de nem olcsó.

Olcsók viszont az 5-10 éve nyálcsorgatva a kirakatban nézegetett, akkor százezres kategóriás darabok. De valami döbbenetesen. Szóval lehet, hogy használt lesz. De valami kellene, mert megkukulok otthon a tévé kétszertízwattjával....
...Matuska Szilveszter.

Válasz: Fejegységek: tippek, tapasztalatok 2012 aug. 27 06:55 #39884

• tody2121
  • tody2121 profilkép
  • öreg motoros
wolfman beküldte:
El se merem mondani, mit forgatok a fejemben...

Azt hogy eladod a nagy autóhifit és egy szobait veszel belőle helyette? :hehe
Én ezt már egyszer megléptem.

Ha szobaiban gondolkozol akkor JBL lesz a hangsugárzó remélem!! :)

Válasz: Fejegységek: tippek, tapasztalatok 2012 aug. 27 06:09 #39879

• wolfman
  • wolfman profilkép
  • nocsak nocsak
Jól szól, én ezen már nem változtatok. Lehetne jobb, de ahhoz másik kocsi kéne. Vagy egy kétcsatornás 600.2.... ehehe.
Lett is volna lehetőségem cserére, de nyuszi voltam, inkább megtartottam a 300.4-et. Hátha egyszer az életben mégis szerzek egy XDP-4000X-et, és akkor meg kell. :D

Igazából sajnálom, hogy azonnal válaszolnom kellett. Ha egy napot gondolkodhatok, vagy bepróbálhatom, valószínűleg cseréltem volna. De ez a mostazonnalválaszolj ez kicsit gyors volt nekem... Meg hát azt gondoltam, hogy ha lesz is 600.2, a 300.4 megmarad polcra, mert azzal bármikor építek használható rendszert.

Igazából szobára kéne koncentrálnom, azon belül is valami gyorsan kompakt megoldásra, mert az autóhifit mostanában nagyon-nagyon keveset hallgatom, és utálom, hogy a szobában meg szó szerint semmi nincs jelenleg. El se merem mondani, mit forgatok a fejemben...
...Matuska Szilveszter.

Válasz: Fejegységek: tippek, tapasztalatok 2012 aug. 26 19:46 #39868

• tody2121
  • tody2121 profilkép
  • öreg motoros
wolfman!

Hogy áll a Power rendszer? :) Nem írtál róla mostanában :)

Válasz: Fejegységek: tippek, tapasztalatok 2012 aug. 26 19:37 #39867

• wolfman
  • wolfman profilkép
  • nocsak nocsak
csövi beküldte:
"Egy nagyon jó barátomnak, aki viszont tökéletesen elégedett..."

Én is elégedett voltam...de beindult a hifizhetnékem az autóba is...pedig eddig működött a kontroll. Mivel úgy se lesz olyan az autohifi mint a szobában. Most a clarionnal egy más dimenzióba léptem. Minden megtett km élmény. Nagyon jó partnere lett a többi komponensemnek. Nagyot fejlődött az autóhifim... de nem fényezem agyon.:-)

Hát... egy jó forrás meghatároz mindent. Ha az túlnő a rendszeren, a rendszert van még hova fejleszteni... ha viszont az fogja vissza, akkor a rendszer nem tudja hozni a tudását.

Nálam kevés volt a 44-es, a barátom GTO rendszerében viszont vígan muzsikál, és nem hallatszik gyengének. Nálad is ez lehet a helyzet, túlnőtte a fejet a rendszer.

...mondjuk én már a kezdet kezdetén jót mosolyogtam magamban azon, amikor mondtad, hogy ó hát Neked ez majd elég lesz ám, Te innen már nem fejlesztesz, jó az a 44-es az alap Audiosystemmel...:laugh:
...Matuska Szilveszter.

Válasz: Fejegységek: tippek, tapasztalatok 2012 aug. 26 09:05 #39776

• Frankie
  • Frankie profilkép
  • érdeklődő
Szia Csövi.

Nem igazán szeretném elkótyavetyélni a régi Pio-fejegységet. Nem hinném, hogy bárkit is érdekelne, mert ez igazából egy deck fejegység. Egyépként rengeteg DSP, és EQ állítási funkció van benne. Szerintem a mai nagy Pio fejegységek(DEX széria) 90-es évekbeli megfelelője lehetett ez a masina. :gondolkodik Esetleg, ha valaki tudna hozzá egy tuner modult, reális áron, az lehet, hogy érdekelne( GEX T-70rds ).
DYNAUDIO Forever

Válasz: Fejegységek: tippek, tapasztalatok 2012 aug. 25 12:11 #39672

• csövi
  • csövi profilkép
  • nocsak nocsak
"Egy nagyon jó barátomnak, aki viszont tökéletesen elégedett..."

Én is elégedett voltam...de beindult a hifizhetnékem az autóba is...pedig eddig működött a kontroll. Mivel úgy se lesz olyan az autohifi mint a szobában. Most a clarionnal egy más dimenzióba léptem. Minden megtett km élmény. Nagyon jó partnere lett a többi komponensemnek. Nagyot fejlődött az autóhifim... de nem fényezem agyon.:-)

Válasz: Fejegységek: tippek, tapasztalatok 2012 aug. 25 11:48 #39669

• wolfman
  • wolfman profilkép
  • nocsak nocsak
Hááát... erre nem tudok Neked egyértelműen válaszolni, mert nem egy időben voltak nálam. Az összbenyomásom az, hogy bár a pioneernek sokkal több és a való életben is hasznos funkciója van, lehet, hogy mégis az öreg 44-es mellett kötnék ki, ha nem választhatnék mást. Ennek az az egyszerű oka, hogy az Alpine-okat a Piokkal ellentétben lehet ütni-vágni, szerintem jóval strapabíróbbak. De nekem egyértelmű negatív tapasztalatom van a Piok strapabírását illetően, úgyhogy elfogult vagyok.

Egyébként ha megfigyeled, legtöbbször Pionak merül fel nyűgje fórumokon is, legtöbbször az RCA-k védőellenállásai miatt. Persze ehhez kell egy idióta is, aki megsüti őket, de a többinél valahogy nem jelentkezik ennyiszer a probléma...

De visszatérve a Pio vs 44 kérdésére. A C90-es relációjában hallottam mindkettőt. A Pioneer egyértelmű és egész jelentős visszalépés volt még az én akkori rendszeremben is. Kellemes hangú darab volt, de nem vonta magára a figyelmet, háttérzenésznek jó volt. Persze a ha másfelől nézem, akkor meg azt mondhatom, hogy hosszú távon nem fárasztotta a fület a részletezésével.

A 44-es valahogy tompábban szólt a Sonynál, a Sony sokkal nyitottabb hangú, jobb a felbontása, nagyobb a dinamikája. Olyannyira, hogy az ismerősöm, aki megkért, hogy egy próba erejéig tegyük már be, nem is nagyon tudta palástolni a csalódottságát, amikor meghallotta a Sony után, én meg hiába mondtam neki, hogy azért a két fej nem azonos kategória...

...végül el is adta. Egy nagyon jó barátomnak, aki viszont tökéletesen elégedett vele, vigyorog a feje, akárhányszor az autóba ül, és az ő rendszerét gyönyörűen ki is szolgálja.

Szóval ha választani kell, akkor 44-es.
...Matuska Szilveszter.

Válasz: Fejegységek: tippek, tapasztalatok 2012 aug. 24 21:45 #39646

• csövi
  • csövi profilkép
  • nocsak nocsak
A 44es jobb volt mint a pio?

Válasz: Fejegységek: tippek, tapasztalatok 2012 aug. 24 11:29 #39572

• wolfman
  • wolfman profilkép
  • nocsak nocsak
csövi beküldte:
wolfman beküldte:
csövi beküldte:
vackor beküldte:
Meglett?

Igen egy pár napig a szobában próbálgattam. Nagyon barátságos hangképe van.

De tetszik is, már első hallásra? Olyan, mintha nem lennél túl lelkes... A 7944-ről valahogy több szívvel beszéltél...

44es volt az első egyből evvel kezdtem a rendszerépítést. Kedvelem mai napig és lehet, hogy meg is marad... Mert ki vesz már MP3és USBnálküli lejátszót?

Hát például én. Meg a haverom is megvette ugyanezt a típust, miután felérte ésszel, hogy ha olcsón szeretne minőséget, akkor cédét kell írni - vagy eredetit vásárolni.

Én amikor hallottam a mostanit, azonnal tudtam, hogy átkozottul jó. Nem sok kétségem volt, de az is eloszlott, amikor meghallottam a P88RS-t ugyanabban a rendszerben.

...mondjuk kellett neki pár hónap, mire hozzájutottam egyhez, de nekem nem nagyon kellett akkor már más. Még akkor sem, ha egy MP3-képtelen, USB-tlen, szinte bővíthetetlen fejért 65 ezret kértek el....
...Matuska Szilveszter.

Válasz: Fejegységek: tippek, tapasztalatok 2012 aug. 24 10:58 #39569

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
  • Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.
  • Köszönetek száma: 925
csövi beküldte:
Kedvelem mai napig és lehet, hogy meg is marad... Mert ki vesz már MP3és USBnálküli lejátszót?
Esetleg valami zenehallgató? :)
Az üres kalász fent hordja a fejét.... a teli meghajol.
Tehát....
Ne vitatkozz idiótákkal. Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal. (Mark Twain)

Válasz: Fejegységek: tippek, tapasztalatok 2012 aug. 24 10:44 #39568

• csövi
  • csövi profilkép
  • nocsak nocsak
wolfman beküldte:
csövi beküldte:
vackor beküldte:
Meglett?

De tetszik is, már első hallásra? Olyan, mintha nem lennél túl lelkes... A 7944-ről valahogy több szívvel beszéltél...

44es volt az első egyből evvel kezdtem a rendszerépítést. Kedvelem mai napig és lehet, hogy meg is marad... Mert ki vesz már MP3és USBnálküli lejátszót?

Válasz: Fejegységek: tippek, tapasztalatok 2012 aug. 24 10:39 #39567

• csövi
  • csövi profilkép
  • nocsak nocsak
Tényleg tetszik, ha nem így lenen eladnám. Tegnap este került csak be az autómba. Relézve, kondizva...flottul berakva. Eddig csak szobában hallgattam és nekem tetszett...az énekhangok még szobai cdhez képest is kellemesek voltak. Majd felhoztam a 44est is...nagyon csattogott a teteje hiányzott a részletessége. Dinamika az most is megvolt ebben nagyon jó az öreg alpine. ...De a Clarion más... nem kicsit.

Válasz: Fejegységek: tippek, tapasztalatok 2012 aug. 24 05:51 #39562

• wolfman
  • wolfman profilkép
  • nocsak nocsak
csövi beküldte:
vackor beküldte:
Meglett?

...Matuska Szilveszter.
Utolsó szerkesztés: 2012 aug. 24 09:37 Beküldte vackor.

Válasz: Fejegységek: tippek, tapasztalatok 2012 aug. 23 19:12 #39560

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
  • Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.
  • Köszönetek száma: 925
Nekem sem az maradt meg a Clarionról, hogy agresszívek lennének...
Az üres kalász fent hordja a fejét.... a teli meghajol.
Tehát....
Ne vitatkozz idiótákkal. Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal. (Mark Twain)

Válasz: Fejegységek: tippek, tapasztalatok 2012 aug. 23 18:15 #39559

• csövi
  • csövi profilkép
  • nocsak nocsak
vackor beküldte:
Meglett?

A kép rejtve van vendégek elől, jelentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.

This message has an attachment image.
Please log in or register to see it.

Moderátorok: fzs1, Indy
Oldal elkészítésének ideje: 0.370 másodperc