Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám
Minden hardver és szoftver, ami kép és/vagy hanglejátszáshoz szükséges

TÉMA: PC, Laptop, hardverek, egyéb számtech finomságok

Válasz: PC, Laptop, hardverek, egyéb számtech finomságok 2013 febr. 21 11:08 #47191

• vm69
  • vm69 profilkép
vackor beküldte:
vm69 beküldte:
vackor beküldte:
Thermaltake, még újonnan vettem.

Nemtod,Win.7 alatt fog menni? Mert a leírásban,XP-t és Linux-ot ír.

Szerintem mennie kellene.

Remélem,majd ha összekötöm kiderül.
Utolsó szerkesztés: 2013 febr. 21 11:10 Beküldte vm69.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: PC, Laptop, hardverek, egyéb számtech finomságok 2013 febr. 21 11:07 #47190

• vm69
  • vm69 profilkép
badwater beküldte:
Felejtsd el a külső házat. Egyrészt már nem fogsz kapni, másrészt meg minek.
USB/IDE átalakító + táp az nem baj, ha van (ezt lehet is kapni).

Ilyenre gondolsz? hardverapro.hu/apro/usb_ide_sata_2_5_3_5...laptop/hsz_1-50.html

Vagy tudsz olcsóbbat is?

Válasz: PC, Laptop, hardverek, egyéb számtech finomságok 2013 febr. 21 11:02 #47189

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
  • Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.
  • Köszönetek száma: 958
vm69 beküldte:
vackor beküldte:

Szerintem mennie kellene.
Az üres kalász fent hordja a fejét.... a teli meghajol.
Tehát....
Ne vitatkozz idiótákkal. Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal. (Mark Twain)

Válasz: PC, Laptop, hardverek, egyéb számtech finomságok 2013 febr. 21 10:57 #47188

• badwater
  • badwater profilkép
  • fórumtag
  • Köszönetek száma: 53
Felejtsd el a külső házat. Egyrészt már nem fogsz kapni, másrészt meg minek.
USB/IDE átalakító + táp az nem baj, ha van (ezt lehet is kapni).
Utolsó szerkesztés: 2013 febr. 21 10:58 Beküldte badwater.

Válasz: PC, Laptop, hardverek, egyéb számtech finomságok 2013 febr. 21 10:55 #47187

• vm69
  • vm69 profilkép
vackor beküldte:

Válasz: PC, Laptop, hardverek, egyéb számtech finomságok 2013 febr. 21 10:51 #47186

• Buga_Jakab
  • Buga_Jakab profilkép
  • Admin
  • Legjobb barátom a Tenkes kapitánya...
  • Köszönetek száma: 43
vm69 beküldte:
Buga_Jakab beküldte:
vm69 beküldte:
Plextor Premium 2 CD íróhoz,hol tudok külső rackot szerezni? Nem találok sehol,úgy látszik már ennyire kifutottak ezek a cuccok... :gondolkodik

Esetleg valami ötlet is jól jönne,hogyan tudom megoldani,ha nem tudok ilyent szerezni.

Add nekem és legyen onnantól az én gondom! :evil:

Ok,ez jó ötlet,postát fizeted azért! :hehe

Egye penész. :)
Pihenéshez: Harman Kardon HD760 - Siltech M20 G6 - Harman Kardon HK680 - Crystal Cable - L40
Munkához: Philips CD160 - Klotz MC5000 - PM655 - Cordial - JBL Control One

Orchidett's website
Buy prints online

Válasz: PC, Laptop, hardverek, egyéb számtech finomságok 2013 febr. 21 10:47 #47185

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
Tehát....
Ne vitatkozz idiótákkal. Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal. (Mark Twain)

Válasz: PC, Laptop, hardverek, egyéb számtech finomságok 2013 febr. 21 10:45 #47184

• vm69
  • vm69 profilkép
Buga_Jakab beküldte:
vm69 beküldte:
Plextor Premium 2 CD íróhoz,hol tudok külső rackot szerezni? Nem találok sehol,úgy látszik már ennyire kifutottak ezek a cuccok... :gondolkodik

Esetleg valami ötlet is jól jönne,hogyan tudom megoldani,ha nem tudok ilyent szerezni.

Ok,ez jó ötlet,postát fizeted azért! :hehe

Válasz: PC, Laptop, hardverek, egyéb számtech finomságok 2013 febr. 21 10:30 #47183

• vm69
  • vm69 profilkép
vackor beküldte:
Bontókban kellene szétnézned.

Nézegettem már a hardver aprón is,de sajna nem találok,gondolkodom,hogy valami IDE/USB átalakítóval+táp-al kellene megoldani...

Neked is ilyen íród van nem, milyen házban van?
Utolsó szerkesztés: 2013 febr. 21 10:31 Beküldte vm69.

Válasz: PC, Laptop, hardverek, egyéb számtech finomságok 2013 febr. 21 10:27 #47182

• Buga_Jakab
  • Buga_Jakab profilkép
  • Admin
  • Legjobb barátom a Tenkes kapitánya...
  • Köszönetek száma: 43
vm69 beküldte:

Pihenéshez: Harman Kardon HD760 - Siltech M20 G6 - Harman Kardon HK680 - Crystal Cable - L40
Munkához: Philips CD160 - Klotz MC5000 - PM655 - Cordial - JBL Control One

Orchidett's website
Buy prints online

Válasz: PC, Laptop, hardverek, egyéb számtech finomságok 2013 febr. 21 10:18 #47181

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
Bontókban kellene szétnézned.
Tehát....

Válasz: PC, Laptop, hardverek, egyéb számtech finomságok 2013 febr. 21 10:13 #47180

• vm69
  • vm69 profilkép

Utolsó szerkesztés: 2013 febr. 21 10:16 Beküldte vm69.

Válasz: PC, Laptop, hardverek, egyéb számtech finomságok 2013 jan. 23 11:30 #46093

• badwater
  • badwater profilkép
  • fórumtag
sirdond beküldte:
igen, lehet ez is egy megoldás,de elég kicsi az esélye, mivel automatikus frissítésként elérhető volt a windows update-ben, szóval elvileg mindenhol javítva kell,hogy legyen. persze azért vannak kivételek.

na meg minden gép teljesen más és egyedi hibákat produkálhat, szóval nincs általános, mindenre használható megoldókulcs, sajnos.

Valóban létezik egy javító csomag erre a problémára, de ez nem vonatkozik az MF M1 Mk2 tulajdonosokra.
Ott az MF M1-gyel van a gond, ez már kiderült.

Válasz: PC, Laptop, hardverek, egyéb számtech finomságok 2013 jan. 23 10:44 #46092

• sirdond
  • sirdond profilkép
  • fórumtag
  • Köszönetek száma: 13
igen, lehet ez is egy megoldás,de elég kicsi az esélye, mivel automatikus frissítésként elérhető volt a windows update-ben, szóval elvileg mindenhol javítva kell,hogy legyen. persze azért vannak kivételek.

na meg minden gép teljesen más és egyedi hibákat produkálhat, szóval nincs általános, mindenre használható megoldókulcs, sajnos.
Don't start fights with audiophiles; they never lose.

They're lossless.

Válasz: PC, Laptop, hardverek, egyéb számtech finomságok 2013 jan. 23 09:55 #46089

• fzs1
  • fzs1 profilkép
  • Moderátor
  • Köszönetek száma: 681
sirdond beküldte:
USB DAC-osoknak: olvastam, ma egy érdekes írást külföldi oldalon, miszerint ha Windows 7-re frissítések útján raktad fel az SP1-et,akkor egy kisebb fajta programozási hibának köszönhetően nem frissülnek normálisan az USB driverek. Az ide vonatkozó Microsoft leírás: support.microsoft.com/kb/2529073

Ez csak az előbb leírt verziónál érvényes, a Win7 telepítőbe beépített SP1-re már nem,ott helyesen telepíti a drivereket. Könnyen leellenőrizhető,hogy valakinek az új verzió van e fent:
Keressük meg a 'C:\Windows\system32\drivers\winusb.sys' fájlt, jobb gomb rajta, majd 'Tulajdonságok', majd a megjelenő ablakon a 'Részletek' fület válasszuk és ott ezt a verziószámot kell majd látni: 6.1.7601.17514

Audiofilek szerint állítólag az,hogy nem frissülnek normálisan a driverek időzítési gondot okoz és ez pattogásokhoz vezet USB zenehallgatás közben. Aztán ki tudja,hogy ez igaz e...

Ha igaz, akkor ez egy nagyon hasznos infó, köszi. Többeknek is volt problémájuk ezzel.
Van nálam valami fekete lyuk... állítólag élvezem...
HB ( hifista-bohóc ) - remélem jól szórakoztok :)-, aki azért néha hallgat egy kis zenét is
Utolsó szerkesztés: 2013 jan. 23 09:55 Beküldte fzs1.

Válasz: PC, Laptop, hardverek, egyéb számtech finomságok 2013 jan. 23 09:08 #46088

• sirdond
  • sirdond profilkép
  • fórumtag
  • Köszönetek száma: 13
USB DAC-osoknak: olvastam, ma egy érdekes írást külföldi oldalon, miszerint ha Windows 7-re frissítések útján raktad fel az SP1-et,akkor egy kisebb fajta programozási hibának köszönhetően nem frissülnek normálisan az USB driverek. Az ide vonatkozó Microsoft leírás: support.microsoft.com/kb/2529073

Ez csak az előbb leírt verziónál érvényes, a Win7 telepítőbe beépített SP1-re már nem,ott helyesen telepíti a drivereket. Könnyen leellenőrizhető,hogy valakinek az új verzió van e fent:
Keressük meg a 'C:\Windows\system32\drivers\winusb.sys' fájlt, jobb gomb rajta, majd 'Tulajdonságok', majd a megjelenő ablakon a 'Részletek' fület válasszuk és ott ezt a verziószámot kell majd látni: 6.1.7601.17514

Audiofilek szerint állítólag az,hogy nem frissülnek normálisan a driverek időzítési gondot okoz és ez pattogásokhoz vezet USB zenehallgatás közben. Aztán ki tudja,hogy ez igaz e...
Don't start fights with audiophiles; they never lose.

They're lossless.

Válasz: PC, Laptop, hardverek, egyéb számtech finomságok 2013 jan. 20 17:22 #45997

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
Biztosan rendszerfüggő, ami azt jelenti, hogy kérdés, melyik vonal hogy van kiépítve, de ha hasonlót feltételezünk, számomra logikusnak tűnik az, hogy az egyszerű lejátszás legyen a jobb minőségű.
Tehát....

Válasz: PC, Laptop, hardverek, egyéb számtech finomságok 2013 jan. 20 11:45 #45990

• badwater
  • badwater profilkép
  • fórumtag
Az már volt terítéken, hogy érdemes-e PC-n levő zenét kiírni lemezre ?
Vagy így tovább romlik a minőség ?
Tapasztalat ?

Válasz: PC, Laptop, hardverek, egyéb számtech finomságok 2013 jan. 12 13:29 #45647

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
Igen. Az összes általam használt Plextor lemez Taiyo Yuden volt.
A TDK az, ami sokféle gyártótól kerül ki, ezért is lehetnek oly' szélsőségesek a vélemények róla. A többiek jellemzően - legalábbis az adott típus egyfélék. Legalábbis én ezt látom. Pl Philips - Ritek, Verbatim - MCC, CMC (Mitsubishi mindkettő).
Tehát....

Válasz: PC, Laptop, hardverek, egyéb számtech finomságok 2013 jan. 12 13:14 #45645

• badwater
  • badwater profilkép
  • fórumtag
Vackor !
Az általad tesztelt Plextor lemez Taiyo Yuden gyártmányú volt ?
Moderátorok: fzs1, Indy
Oldal elkészítésének ideje: 0.300 másodperc