Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám
Hangfalak, fejhallgatók...

TÉMA: Fejhallgatók és hozzávaló erősítők

Válasz: Fejhallgatók és hozzávaló erősítők 2009 szept. 13 20:46 #5370

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
  • Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.
  • Köszönetek száma: 962
kimber írta::
Abszolút nem. Ez egy ilyen teszt volt (lesz, ha végre publikussá válik), ezekkel a készülékekkel, ezt az eredményt hozták ki ezek a fülek. :) Ízlések és pofonok, ugye...

Pontosan ezt akartam mondani, csak hosszabbra sikerült. :P
Az üres kalász fent hordja a fejét.... a teli meghajol.
Tehát....
Ne vitatkozz idiótákkal. Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal. (Mark Twain)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Fejhallgatók és hozzávaló erősítők 2009 szept. 13 20:26 #5366

• ecce homo
  • ecce homo profilkép
vackor írta::
De, tegyed.
Ez a beszerzés (mármint a füles erősítőké) amúgy is zűrös volt, valamint az igazat megvallva nem nagyon törtem magam egy Sennheiser után. Nincs is az ismerősi körömben egy 600, vagy 650 sem. Akik megvették, megszabadultak tőle. Jó kis fülesek, de nem az én, és a barátaim elvárásainak.

A dolog, amire ki akartam térni, hogy tökéletes teszt nincs. Sőt, még az is ritka, hogy több rendszeren, több részvevő hallgassa meg.

Kérdés, hogy a Sennheiserrel, vagy a Gradoval, mi érezte volna jó magát? De ez egy másik cikk lett volna, és főleg más tollából.

Mert mi ezekben a termékekben hiszünk. Ilyen a hifi.

Ugye nem voltam kioktató? Mert nem ez volt a cél.

Abszolút nem. Ez egy ilyen teszt volt (lesz, ha végre publikussá válik), ezekkel a készülékekkel, ezt az eredményt hozták ki ezek a fülek. :) Ízlések és pofonok, ugye...

Válasz: Fejhallgatók és hozzávaló erősítők 2009 szept. 13 20:13 #5363

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
De, tegyed.
Ez a beszerzés (mármint a füles erősítőké) amúgy is zűrös volt, valamint az igazat megvallva nem nagyon törtem magam egy Sennheiser után. Nincs is az ismerősi körömben egy 600, vagy 650 sem. Akik megvették, megszabadultak tőle. Jó kis fülesek, de nem az én, és a barátaim elvárásainak.

A dolog, amire ki akartam térni, hogy tökéletes teszt nincs. Sőt, még az is ritka, hogy több rendszeren, több részvevő hallgassa meg.

Kérdés, hogy a Sennheiserrel, vagy a Gradoval, mi érezte volna jó magát? De ez egy másik cikk lett volna, és főleg más tollából.

Mert mi ezekben a termékekben hiszünk. Ilyen a hifi.

Ugye nem voltam kioktató? Mert nem ez volt a cél.
Tehát....
Ne vitatkozz idiótákkal. Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal. (Mark Twain)

Válasz: Fejhallgatók és hozzávaló erősítők 2009 szept. 13 16:55 #5353

• ecce homo
  • ecce homo profilkép
Már vártam ezt a felvetést.
1. Én nem tekintem annyira jónak a Sennheisereket, hogy pénzt adjak értük. Főleg nem annyit, amennyit egy 6003-ért vagy 650-ért elkérnek. Nekem az AKG fülesek olcsóbban jobban tetsző hangot nyújtanak. Így is 3 fülessel hallgatóztunk. Nem mellékesen a Beyer szintén lágy karakter, de legalább pontos.
2. ez egy ilyen meghallgatás, és ennek megfelelően ebben a rendszerben való produkciót közvetítjük. Ezért írjuk le, mik a körülmények.
3. Tökéletes körülmények, amik mindenkinek megfelelnek, nincsenek.

Mindezt minden sértődés, bántó szándék nélkül.

Örülök, hogy megfeleltem a várakozásaidnak... :)

A teszt még nem jelent meg, annak elolvasása nélkül sem vonom kétségbe, hogy hiteles eredményt produkáltatok, amit nyilván az adott rendszerben, a tesztelők ízlését is figyelembe véve kell majd -helyén- kezelni. Mindössze annyit bátorkodtam megjegyezni, hogy a sok Sennheiser-es felhasználó miatt lehet jó lett volna egy ilyet szerezni valahonnan, de már mindegy, így alakult. Nem kritika volt, csak észrevétel. Ne tegyem legközelebb?

(Mellesleg én is inkább AKG párti vagyok, bár korábban épp a Seniket preferáltam)

Válasz: Fejhallgatók és hozzávaló erősítők 2009 szept. 13 16:23 #5349

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
Már vártam ezt a felvetést.
1. Én nem tekintem annyira jónak a Sennheisereket, hogy pénzt adjak értük. Főleg nem annyit, amennyit egy 6003-ért vagy 650-ért elkérnek. Nekem az AKG fülesek olcsóbban jobban tetsző hangot nyújtanak. Így is 3 fülessel hallgatóztunk. Nem mellékesen a Beyer szintén lágy karakter, de legalább pontos.
2. ez egy ilyen meghallgatás, és ennek megfelelően ebben a rendszerben való produkciót közvetítjük. Ezért írjuk le, mik a körülmények.
3. Tökéletes körülmények, amik mindenkinek megfelelnek, nincsenek.

Mindezt minden sértődés, bántó szándék nélkül.
Tehát....

Válasz: Fejhallgatók és hozzávaló erősítők 2009 szept. 13 15:55 #5343

• ecce homo
  • ecce homo profilkép
Kíváncsian várom a füles-erősítő tesztet. Azért kár, hogy legalább egy komolyabb Sennheiser nem volt terítéken, azt elég sokan használnak, nem beszélve arról, hogy tudtommal a HEED is azt használ (a Grado mellett). Teljesen más eredményt kaphatunk tehát ugyanazzal a fejhallgató erősítővel ha Sennheisert, vagy ha AKG-t hallgatunk rajta.

Válasz: Fejhallgatók és hozzávaló erősítők 2009 szept. 11 22:24 #5216

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
A Stax importőre a Double Reed, azaz Tamás Sándor. Szerintem csak egy telefon lenne és időpont egyeztetés. De mint mondtam, jelenleg kissé húzós az életem. Viszont amúgy is tervben volt, akárcsak sztatikus hangfal.
Tehát....

Válasz: Fejhallgatók és hozzávaló erősítők 2009 szept. 11 21:49 #5211

• Klangfilm
  • Klangfilm profilkép
  • öreg motoros
  • Köszönetek száma: 39
Hogy mit hoz a jövő, azt nem tudom, Baráti körömben van forgalmazó, tehát nagy akadálya nem lenne annak sem. Idő, pénz....

Én tudnék szerezni Koss-t ,és többféle STAX-ot is .Sőt akad egy vintage integrált STAX erősítő is ...

Válasz: Fejhallgatók és hozzávaló erősítők 2009 szept. 11 21:30 #5202

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
Hogy mit hoz a jövő, azt nem tudom, Baráti körömben van forgalmazó, tehát nagy akadálya nem lenne annak sem. Idő, pénz....
Tehát....

Válasz: Fejhallgatók és hozzávaló erősítők 2009 szept. 11 21:25 #5200

• Klangfilm
  • Klangfilm profilkép
  • öreg motoros
Amit a DT990-ről mondtál annak azért örülök ,mert ezek a jelzők az elektrosztatikus fülesekre is nagyon illenek : "Nyílt,... finom, igen részletező, és széles frekvenciatartományon dolgozik. Igazi High-end hang . ...Jól szól finom gépekkel, és valószínűleg (micsoda meglepetés, Klangfilm!) csövesekkel is. "

Sajnos jelenleg nincs dinamikus füleshez való csöves erősítőm ,de tervbe van véve (ez is) ...

Szerintem kellene csinálni egy sztatikus füles (és erősítő) tesztet is ,a jövőben valamikor .

Válasz: Fejhallgatók és hozzávaló erősítők 2009 szept. 11 21:13 #5194

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
Egy kis bevezető a témába. Csak, hogy mindenki értse, ne csak Klangfilm, miről is van szó.

Egyik előkészületben lévő cikkünk fejhallgató erősítőkről fog szólni. Részvevők: Heed Canamp, Pro-ject Heed Box SE MKII, Creek OBH 21SE.

Az erősítők közötti különbségek kapcsán meg kell várnotok a cikket, ami még nincs teljesen megírva + egyeztetni kell a forgalmazókkal is.

A fülesek: AKG K141, AKG K501, és Beyer DT 990.

A K 141 egy studió cucc, AKG módra. Kicsi a hangszóró, meg a párnája, de amit vállal azt jól csinálja. A legkorrektebb hangszínek, gyors, megvan a zene azonnalisága, telt dinamikus. Ellene: sávszél problémák, (minden hang esetén), és egyenetlen mélytartomány. A subtartomány tetejét kicsit megnyomja, ezzel próbálja palástolni a legalsó hertzek hiányát.

K504. visszafogottabb, finomabb, viszont színezett a 141-hez képest, valamint lassabb is annál. Gábor komámnak ez kifejezetten nem tetszett egyik erősítővel sem, szerintem kicsit kemény volt. Nem rossz füles ez.

DT 990. Nyílt, (érzésem szerint kissé fényes is), finom, igen részletező, és széles frekvenciatartományon dolgozik. Igazi High-end hang. A szó szoros értelmében. Ez nálam negatív jelző. Annyira rámegy a finomságokra, hogy az nekem már sok. Részletez, szőrőz, és mindig lágy, finom. Sz se róla, tényleg jó füles, de nekem sokadszor is az jött le, hogy az én világom az AKG. Azt az azonnaliságot, kötetlenséget nem tudja. Inkább művészkedik. Jól szól finom gépekkel, és valószínűleg (micsoda meglepetés, Klangfilm!) csövesekkel is.

Ízlések szerint lehet válogatni...

Nekem a két K keveréke kellene.
Tehát....

Válasz: Fejhallgatók és hozzávaló erősítők 2009 aug. 31 17:24 #4377

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
Nem tudom, de nem is valószínű, hogy egy fullos fülest vennék. Továbbmegyek: szobai hifiben sem valószínű, hogy a legjobbat keresném. Nem vagyok én maximalista. Nem hiszem, hogy boldogabb lennék tőle.
Tehát....

Válasz: Fejhallgatók és hozzávaló erősítők 2009 aug. 29 13:51 #4351

• turizoli
  • turizoli profilkép
  • nocsak nocsak
  • Köszönetek száma: 3
turizoli írta::

Bocsi, lemaradtam erről.

1. Igen. Azért csak erre van kitalálva...
2. futólag hallottam, a Sennheiser nagyon kellemes hangú fejhallgatókat gyárt, de nem ezt keresem hangban. Én a 650-től sem ültem le.

És,csak kíváncsiságból kérdem,melyik az a fejhallgató amit most vennél ha nyernél a lottón?
Mi lenne a full?

Válasz: Fejhallgatók és hozzávaló erősítők 2009 aug. 28 20:58 #4282

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
Klangfilm írta::
Egy ilyet kipróbálnék ...

Asszem én is...
Tehát....

Válasz: Fejhallgatók és hozzávaló erősítők 2009 aug. 28 20:57 #4281

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
turizoli írta::
Vackor,a múltkor valahol említetted ,hogy egy Creek SE fejhallgató erősítőt is beszereztél.
Jobb a hangja mint az Edirol fejhallgató kimenete?

A másik. Ismered a Sennheiser HD 595-ösét? Múltkor egy ismerősnél hallgattam és nagyon tetszett,hasonlít a hangja a nagy HD650-hez.

Bocsi, lemaradtam erről.

1. Igen. Azért csak erre van kitalálva...
2. futólag hallottam, a Sennheiser nagyon kellemes hangú fejhallgatókat gyárt, de nem ezt keresem hangban. Én a 650-től sem ültem le.
Tehát....

Válasz: Fejhallgatók és hozzávaló erősítők 2009 aug. 28 19:57 #4264

• Klangfilm
  • Klangfilm profilkép
  • öreg motoros
Egy ilyet kipróbálnék ... :)

Little Dot II

A kép rejtve van vendégek elől, jelentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.

Válasz: Fejhallgatók és hozzávaló erősítők 2009 aug. 19 20:02 #3077

• turizoli
  • turizoli profilkép
  • nocsak nocsak
Azért még mielőtt valaki szóvá teszi,nem azt mondtam ,hogy az HD 595 a HD650 szintje. Csak azt ,hogy a hang karakterük nagyon hasonlít.(ami ugye,lehetne ugyanannál a gyártónál evidencia is ,de nem mindig van ez így.)
Nem ugyan az a két fejhallgató,ezt én is tudom. ;)

Válasz: Fejhallgatók és hozzávaló erősítők 2009 aug. 19 19:46 #3076

• turizoli
  • turizoli profilkép
  • nocsak nocsak
Igen, lehetne szemezgetni. Azé' ha már fejhallgató erősítő, tehettek volna oda egy Creeket.. :P

Bizony ,bizony ,Creek!

Vackor,a múltkor valahol említetted ,hogy egy Creek SE fejhallgató erősítőt is beszereztél.
Jobb a hangja mint az Edirol fejhallgató kimenete?

A másik. Ismered a Sennheiser HD 595-ösét? Múltkor egy ismerősnél hallgattam és nagyon tetszett,hasonlít a hangja a nagy HD650-hez. Emlékeim szerint (mert a kettőt nem hallgattam egyszerre egy helyen) nem is marad el tőle annyira ,mint amit az árkülönbség sejtet.
Ellenben az 595 kényelem szempontjából katasztrófális. Vagy el vagyok már az AKG-vel kényeztetve? :woohoo:
Utolsó szerkesztés: 2009 aug. 19 19:47 Beküldte turizoli.

Válasz: Fejhallgatók és hozzávaló erősítők 2009 aug. 17 23:28 #2882

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
Igen, lehetne szemezgetni. Azé' ha már fejhallgató erősítő, tehettek volna oda egy Creeket.. :P
Tehát....

Válasz: Fejhallgatók és hozzávaló erősítők 2009 aug. 17 23:25 #2881

• Klangfilm
  • Klangfilm profilkép
  • öreg motoros
Jól látom, van ott Styleaudio is?

Jól látod ,minden van ... még Style Audio is .
Moderátorok: fzs1, Indy
Oldal elkészítésének ideje: 3.480 másodperc