Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám
Hangfalak, fejhallgatók...

TÉMA: Fejhallgatók és hozzávaló erősítők

Válasz: Fejhallgatók és hozzávaló erősítők 2009 okt. 26 21:33 #7493

• padam
  • padam profilkép
  • nocsak nocsak
  • Köszönetek száma: 2
Lehet hogy kicsit pontatlanul fogalmaztam, de a sima 404-hez képest jelentős különbség van de ez részben annak is betudható hogy annak a sima hangja -szerintem- nem olyan jó mint a régieké.
Ha PayPal-t elfogadna akkor már rég itt lenne az SR-003 de most máson gondolkodok.
Lavry DA11 -> STAX SRM-717 + SR-X Mk3 Pro
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Fejhallgatók és hozzávaló erősítők 2009 okt. 26 21:21 #7491

• padam
  • padam profilkép
  • nocsak nocsak
Annyi biztos, hogy többet tudok róla mint egy ép eszű embernek kéne :) Berakhatom a listát is arról hogy hányféle volt nálam, ha hozzáveszem az összesen 4 kölcsönkapott darabot meg a Koss-t akkor összesen 9 - és még korántsincs nincs vége ;)

Nem az Omega II az álmom hanem az Omega I és az az erősen limitált darabszám miatt sokkal többe kerül és ki tudja meddig megy fel még ahogy egyre ritkább lesz :(

Igen kapható SR-404 Limited párna és jól passzol színben is a tiedhez, viszont még szürkeimportból véve is nagyon drága.
Utolsó szerkesztés: 2009 okt. 26 21:24 Beküldte padam.

Válasz: Fejhallgatók és hozzávaló erősítők 2009 okt. 26 21:19 #7490

• Klangfilm
  • Klangfilm profilkép
  • öreg motoros
  • Köszönetek száma: 39
padam írta::
Igen, pedig nem is a szép barna fejpánt és fülpárna van rajta, azzal még szebb. Kár hogy már nincs többé meg hogy a membrán se javítható ha úgy dönt, nem szól tovább, ez az értékét egycsapásra darabokra ejtheti. Nekem akkor is az álmom (marad örökre).

Az SR-404 Limited volt nálam egy hétig egy kedves (azóta OmegaII és 717) ex-tulaj jóvoltából (csak T1Sel próbáltam).
Olyan aminek a sima SR-404nek alapból kellene lennie tehát Lambda-s de nem túl agresszív (a sima 404 nekem nem tetszik). Szóval igen jó, nem tudom hogy mennyire a bőr fülpárna vagy az új fejlesztésű kábel érdeme(elviekben nincs más különbség). Viszont szerintem nagyon drága, a sima SR-Lambda szerintem hasonló hangban, nem olyan részlező meg nincs akkora tere de a töredékébe kerül meg ami most nekem van SR-Lambda Signature az is hasonlít rá, ugyanolyan részlező csak némileg agresszívebb.
Az SR-Lambda Pro-nak teljesen más hangja van a többi Lambda-hoz képest.

Ádám ,én a magam részéről biztos vagyok abban ,hogy egy szép napon lesz egy igazi Omega II fülesed ,és az álom valóra fog válni ...

A limited edition bőr fülpárnájára nagyon kíváncsi lennék ,gondolom sokkal komfortosabb lehet .Bárcsak lehetne kapni külön is ,azt hiszem lecserélném rá a mostanit ...
Szóval hangban nincs jelentős különbség ,a magasabb árat pedig a limitált ezres darabszám indokolja -egyszóval gyűjtői darab lehet minimum . :)
Köszönöm a kimerítő választ !

Jut eszembe :a füles teszt miatt össze kellene jönnünk valamikor ...

Válasz: Fejhallgatók és hozzávaló erősítők 2009 okt. 26 21:14 #7488

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
  • Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.
  • Köszönetek száma: 962
Ekkora ismerője vagy a STAX-nak? :blush:
Az üres kalász fent hordja a fejét.... a teli meghajol.
Tehát....
Ne vitatkozz idiótákkal. Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal. (Mark Twain)

Válasz: Fejhallgatók és hozzávaló erősítők 2009 okt. 26 20:53 #7486

• padam
  • padam profilkép
  • nocsak nocsak
Igen, pedig nem is a szép barna fejpánt és fülpárna van rajta, azzal még szebb. Kár hogy már nincs többé meg hogy a membrán se javítható ha úgy dönt, nem szól tovább, ez az értékét egycsapásra darabokra ejtheti. Nekem akkor is az álmom (marad örökre).

Az SR-404 Limited volt nálam egy hétig egy kedves (azóta OmegaII és 717) ex-tulaj jóvoltából (csak T1Sel próbáltam).
Olyan aminek a sima SR-404nek alapból kellene lennie tehát Lambda-s de nem túl agresszív (a sima 404 nekem nem tetszik). Szóval igen jó, nem tudom hogy mennyire a bőr fülpárna vagy az új fejlesztésű kábel érdeme(elviekben nincs más különbség). Viszont szerintem nagyon drága, a sima SR-Lambda szerintem hasonló hangban, nem olyan részlező meg nincs akkora tere de a töredékébe kerül meg ami most nekem van SR-Lambda Signature az is hasonlít rá, ugyanolyan részlező csak némileg agresszívebb.
Az SR-Lambda Pro-nak teljesen más hangja van a többi Lambda-hoz képest.

A kép rejtve van vendégek elől, jelentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.

This message has an attachment image.
Please log in or register to see it.

Utolsó szerkesztés: 2009 okt. 26 20:56 Beküldte padam. Indoklás: kép

Válasz: Fejhallgatók és hozzávaló erősítők 2009 okt. 26 20:34 #7483

• Klangfilm
  • Klangfilm profilkép
  • öreg motoros
Mit mondjak ,az a kis SR-003 tényleg nagyon megéri az árát ... :woohoo:

Az Omega sem semmi ,összefutott a nyál a számban ... :vagyakoik

A kép rejtve van vendégek elől, jelentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.

Egy kérdés :tudsz valami infót a jubileumi Lambdáról ? Vajon milyen lehet a hangja a régi pro szériához képest ,ami nekem is van ?

Válasz: Fejhallgatók és hozzávaló erősítők 2009 okt. 26 20:21 #7481

• padam
  • padam profilkép
  • nocsak nocsak
Hát nem :) Viszont ezért cserébe a sok szemét között gyöngyszemet is találhat az ember.

Itt van pl. új STAX 50 ojróért. Jó kell hozzá valamiféle erősítő meg kíván egy kis kompromisszumot de ezért az árért az akkor is nagyon jó.
www.head-fi.org/forums/f10/fs-nib-stax-s...u-price-drop-449879/

A másik irányból nézve pedig:
www.head-fi.org/forums/f10/ic-stax-sr-sr-omega-452227/
Utolsó szerkesztés: 2009 okt. 26 20:23 Beküldte padam.

Válasz: Fejhallgatók és hozzávaló erősítők 2009 okt. 26 20:12 #7479

• Klangfilm
  • Klangfilm profilkép
  • öreg motoros
padam írta::
A head-fi-vel is erőteljesen érdemes vigyázni, megy ott is a rejtett reklám rendesen, meg a hozzá nem értés (de az utóbbi időben szerencsére tapasztalható javulás, másak a moderátorok, stb).

Szia Ádám ! Jó ,hogy ide találtál ... :)
Miféle reklám megy ott ,mármint mit akarnak eladni ?
Gondolom nem jóféle márkás NOS csöveket a STAX erősítőkbe ... :laugh:

Válasz: Fejhallgatók és hozzávaló erősítők 2009 okt. 26 18:46 #7473

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
:leborul
Tehát....
Ne vitatkozz idiótákkal. Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal. (Mark Twain)

Válasz: Fejhallgatók és hozzávaló erősítők 2009 okt. 26 18:23 #7472

• I. G.
  • I. G. profilkép
vackor írta::
Említi a Cresyn a honlapján, hogy más gyártók beszállítói. Erről van valami infód? Kerestem, de nem találtam. Nem szeretem az ilyen félinfókat, megemlíttik, de nem mondják, kiknek.

Google ilyet mond:

Cresyn is a well established and large OEM/ODM manufacturer that supplies audio equipment to some of the world's leading brands, including Apple, RIM, HP, Sony, NEC, Audio-Technica, JVC, Panasonic, Sharp and Kenwood (to name a few).

Válasz: Fejhallgatók és hozzávaló erősítők 2009 okt. 26 17:46 #7469

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
I. G. írta::
Ismered a Phiaton Füleseket?

Személyesen nem. A Cresyn-nek egy al-márkája nem? A Head-Fi-n nem hagyott különösebb nyomokat...

Igen. Az 500-as pedig jó. Említi a Cresyn a honlapján, hogy más gyártók beszállítói. Erről van valami infód? Kerestem, de nem találtam. Nem szeretem az ilyen félinfókat, megemlíttik, de nem mondják, kiknek.
Tehát....
Utolsó szerkesztés: 2009 okt. 26 17:53 Beküldte vackor.

Válasz: Fejhallgatók és hozzávaló erősítők 2009 okt. 26 17:38 #7468

• padam
  • padam profilkép
  • nocsak nocsak
A head-fi-vel is erőteljesen érdemes vigyázni, megy ott is a rejtett reklám rendesen, meg a hozzá nem értés (de az utóbbi időben szerencsére tapasztalható javulás, másak a moderátorok, stb).
Utolsó szerkesztés: 2009 okt. 26 17:40 Beküldte padam.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: vackor

Válasz: Fejhallgatók és hozzávaló erősítők 2009 okt. 26 17:01 #7467

• Buga_Jakab
  • Buga_Jakab profilkép
  • Admin
  • Legjobb barátom a Tenkes kapitánya...
  • Köszönetek száma: 43
Buga_Jakab írta::
főleg, hogy időközben rájöttem, nem is szeretek fülesen zenét hallgatni. :whistle:

Ez így van, sokan nem tudják megszokni hogy nem előttük van a színpad, és nem az egész testükkel érzik (ha érzik) a hangokat. Azért jó DACcal/erősítővel/fejhallgatóval nem "szorul" a hangkép a fejbe, elég szépen kilép hátrafelé és széltében is, és a fülhöz közeli membránnal nagyon sok olyan részlet átjön ami máshogy nem. Ízlés kérdése. Én 90% fejhallgató, 10% hangfal, de az inkább csak háttérzene.

Igazán nem is a "fejemben szól" effektus, ami igazán zavar, hanem egy idő után egyszerűen kényelmetlenné válik, hogy valami van a fülemen. Pedig az AKG K530 sztem tényleg egy kényelmes füles.
Pihenéshez: Harman Kardon HD760 - Siltech M20 G6 - Harman Kardon HK680 - Crystal Cable - L40
Munkához: Philips CD160 - Klotz MC5000 - PM655 - Cordial - JBL Control One

Orchidett's website
Buy prints online

Válasz: Fejhallgatók és hozzávaló erősítők 2009 okt. 26 16:43 #7466

• I. G.
  • I. G. profilkép
Ismered a Phiaton Füleseket?

Személyesen nem. A Cresyn-nek egy al-márkája nem? A Head-Fi-n nem hagyott különösebb nyomokat...

Válasz: Fejhallgatók és hozzávaló erősítők 2009 okt. 26 16:15 #7464

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
Elfogulatlanabbak, informatívabbak a a külföldi lapok? Kérdezem, én jellemzően nem olvasom azokat.

A Head-Fi.org az egy fórum, a legnagyobb fej/fülhallgatós fórum. Amiről ott nincs szó, az vszleg nem is érdekes :) De valóban, ott általában egy-egy cuccról sokan mondanak véleményt és annak a summájára lehet is adni, amit eddig én hallottam és a head-fi-n előtte olvastam, az mind stimmelt. Tényleg használható információforrás, ti. szemben az illusztris magyar fórumokkal, a head-fi-n 100 posztból 90 használható infó valódi felhasználóktól, max. 10 ami zaj, az is moderálva erősen. A magyar fórumokon - tisztelet a kivételnek - meg ugye 100-ból 95 az egy belterjes kereskedő-a csatlósa-a haverja-fanboy-troll kör gané hajigálása, amiből mindent ki lehet szűrni, csak információt nem...

Ok, ez így jól hangzik. Akkor te füles fan vagy! Ismered a Phiaton Füleseket?
Tehát....

Válasz: Fejhallgatók és hozzávaló erősítők 2009 okt. 26 16:05 #7463

• I. G.
  • I. G. profilkép
Buga_Jakab írta::
főleg, hogy időközben rájöttem, nem is szeretek fülesen zenét hallgatni. :whistle:

Ez így van, sokan nem tudják megszokni hogy nem előttük van a színpad, és nem az egész testükkel érzik (ha érzik) a hangokat. Azért jó DACcal/erősítővel/fejhallgatóval nem "szorul" a hangkép a fejbe, elég szépen kilép hátrafelé és széltében is, és a fülhöz közeli membránnal nagyon sok olyan részlet átjön ami máshogy nem. Ízlés kérdése. Én 90% fejhallgató, 10% hangfal, de az inkább csak háttérzene.

Válasz: Fejhallgatók és hozzávaló erősítők 2009 okt. 26 15:58 #7462

• I. G.
  • I. G. profilkép
Elfogulatlanabbak, informatívabbak a a külföldi lapok? Kérdezem, én jellemzően nem olvasom azokat.

A Head-Fi.org az egy fórum, a legnagyobb fej/fülhallgatós fórum. Amiről ott nincs szó, az vszleg nem is érdekes :) De valóban, ott általában egy-egy cuccról sokan mondanak véleményt és annak a summájára lehet is adni, amit eddig én hallottam és a head-fi-n előtte olvastam, az mind stimmelt. Tényleg használható információforrás, ti. szemben az illusztris magyar fórumokkal, a head-fi-n 100 posztból 90 használható infó valódi felhasználóktól, max. 10 ami zaj, az is moderálva erősen. A magyar fórumokon - tisztelet a kivételnek - meg ugye 100-ból 95 az egy belterjes kereskedő-a csatlósa-a haverja-fanboy-troll kör gané hajigálása, amiből mindent ki lehet szűrni, csak információt nem...
Utolsó szerkesztés: 2009 okt. 26 16:00 Beküldte I. G..

Válasz: Fejhallgatók és hozzávaló erősítők 2009 okt. 26 15:22 #7461

• Buga_Jakab
  • Buga_Jakab profilkép
  • Admin
  • Legjobb barátom a Tenkes kapitánya...
  • Köszönetek száma: 43
Nekem hazai erősítők közül Hivox Bubo-m volt, de igen hamar mennie kellett, mivel az Ion Obelisk 2 saját fejhallgató kimenete sokkal hallgathatóbbnak bizonyult. :gondolkodik
Aztán volt nálam sokáig egy Creek OBH 21SE. Na az nagyon jó volt az AKG fülessel, de az árát kicsit borsosnak találtam, főleg, hogy időközben rájöttem, nem is szeretek fülesen zenét hallgatni. :whistle:
Pihenéshez: Harman Kardon HD760 - Siltech M20 G6 - Harman Kardon HK680 - Crystal Cable - L40
Munkához: Philips CD160 - Klotz MC5000 - PM655 - Cordial - JBL Control One

Orchidett's website
Buy prints online
Utolsó szerkesztés: 2009 okt. 26 20:38 Beküldte vackor.

Válasz: Fejhallgatók és hozzávaló erősítők 2009 okt. 26 15:12 #7460

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
Értem.

Lettek volna még ügyes gyártók, mint pl a Pro-Ject, vagy a Creek. Az előbbi csövest ad már 100ezerért.

Gondolom akkor ezeket odakinn nemigen dícsérik.

Tehát....

Válasz: Fejhallgatók és hozzávaló erősítők 2009 okt. 26 15:09 #7459

• I. G.
  • I. G. profilkép
Külföldi ami a Head-Fi-s leírások alapján érdekelhetett volna (Headamp Gilmore Lite, audio-gd Compass, Woo, Darkvoice, Little Dot, Audiotailor) csak kintről vehető meg, nem tudom kipróbálni.
Moderátorok: fzs1, Indy
Oldal elkészítésének ideje: 0.527 másodperc