Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám
Integráltak, elő-végfokok...

TÉMA: Sansui Fan Club

Válasz: Sansui Fan Club 2015 dec. 25 07:59 #68124

• fzs1
  • fzs1 profilkép
  • Moderátor
  • Köszönetek száma: 689
Pofás kis darabok. Néhány sort írhatnál majd idővel a 919, 901, 707 meghallgatásán tapasztalt benyomásaidról.
Van nálam valami fekete lyuk... állítólag élvezem...
HB ( hifista-bohóc ) - remélem jól szórakoztok :)-, aki azért néha hallgat egy kis zenét is
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Sansui Fan Club 2015 dec. 25 07:57 #68123

• TomLeftiger
  • TomLeftiger profilkép
  • nocsak nocsak
  • Köszönetek száma: 88
Igen, tényleg az. Nem saját kép, majd megpróbálok csinálni én is, ha lesz valami napsütés féle. Nálunk most hatalmas köd van. Amúgy a hangja is nagyon rendben van, most már csak keresnem kell hozzá valami komolyabb hangdobozt. Az L20T-vel nem az igazi, a Sintrával sokkal jobban muzsikál, és ez az összes kipróbált Sansuira igaz.

Válasz: Sansui Fan Club 2015 dec. 24 21:01 #68122

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
  • Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.
  • Köszönetek száma: 962
Emmondjuk szép... :cool
Az üres kalász fent hordja a fejét.... a teli meghajol.
Tehát....
Ne vitatkozz idiótákkal. Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal. (Mark Twain)

Válasz: Sansui Fan Club 2015 dec. 24 20:55 #68121

• TomLeftiger
  • TomLeftiger profilkép
  • nocsak nocsak
  • Köszönetek száma: 88
Hifizzünk is egy kicsit. Az egész történet egy Sansui AU-919-el kezdődött... (Köszönöm Kimber!)
Aztán folytatódott egy Au-x901-el, ami már egy komolyabb modell, egy kedves hobbitársunktól érkezett. Szintén az ő ajánlására/közbenjárásával két napja befutott egy ilyen is:

A kép rejtve van vendégek elől, jelentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.

Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: fzs1, atesz111

Válasz: Sansui Fan Club 2015 júl. 03 19:51 #64662

• Meridián
  • Meridián profilkép
  • fórumtag
  • Köszönetek száma: 98
Gratulálok!
Jó sok élményben legyen vele részed Laci!
"Mert magamat kigúnyolom, ha kell,
De hogy más mondja, azt nem tűröm el!"
Utolsó szerkesztés: 2015 júl. 03 19:52 Beküldte Meridián.

Válasz: Sansui Fan Club 2015 júl. 03 15:16 #64648

• kimber
  • kimber profilkép
Egyre inkább lenyűgöz ez az erősítő, a hihetetlen tiszta hangjával, méltóságteljes, magabiztos erejével. Voltak már ettől nagyobb teljesítményű erősítőim is, Crown, JBL végfokok, de azokban valahogy benne maradt a teljesítmény. Ez a Sansui alacsony hangerőn is teljes értékű, nem kell ordíttatni, hogy megjöjjön a dinamika és a részletek. Nagyon finoman lehet szabályozni a hangerejét, ami során észrevétlenül kúszunk fel olyan magasságokig, hogy észre sem vesszük már milyen hangos a zene, csak ha átmegyünk egy másik helyiségbe halljuk, hogy a zene már betölti az egész házat. Mélyei pontosak, megfogottak, mégsem szárazak, magasai kristálytiszták, de nem hasogatják a fület, a zenészek kitöltik a rendelkezésre álló teret, élmény minden lemez amit meghallgatok. :)

Válasz: Sansui Fan Club 2015 júl. 02 11:12 #64628

• atesz111
  • atesz111 profilkép
  • törzsgárda tag
  • Köszönetek száma: 165
Gratula még egyszer Laci az erősítő vételhez komoly masina :kiraaly
Sok örömöt hozzá és szívből kívánom, hogy sokáig zenélhessenek együtt a JBL-vel :)
Utolsó szerkesztés: 2015 júl. 02 11:13 Beküldte atesz111.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: kimber

Válasz: Sansui Fan Club 2015 júl. 02 10:56 #64627

• kimber
  • kimber profilkép
Pár sort írnék a friss szerzeményemről, egy Sansui AU-919-es erősítőről.

A hangja erőteljes, de nagyon sima, folyékony, finom felbontással. Nehéz zavarba hozni, erőtartalékai kimeríthetetlennek tűnnek. Nem kifejezetten nyomulós, annak idején dixie chicken nagyon jól jellemezte a 717 és 719 közti különbséget, és amit a 719-essel kapcsolatban írt, az megegyezik az általam tapasztaltakkal a 919 vonatkozásában.

Az erősítőt a szintén új VDC (006-os) kábellel használtam, de több napos együtt élés után kijelenthetem, hogy ez a kábel nem jó ehhez az erősítőhöz, legalábbis az én ízlésem szerint nem. Mivel a kábel alapkaraktere olyan, hogy a középtartományban van egy jelentős kiemelése, nekem ezzel az erősítővel és a JBL hangfallal ez már sok volt a jóból. Nem vált tolakodóvá, nem kukorékolt, ellenkezőleg, inkább túl finomkodóan zenélt, túl sok információval, és hiányosságokat éreztem a sávszélek megjelenítésében, valamint a tér szélessége és mélysége is korlátozott volt.

Először nem tudtam mire vélni a jelenséget, nem tudtam, hogy az erősítő ennyire lágy, (torzításnak nyoma sincs), vagy a kábel ilyen, de a régi Sansuim racionálisabb hangú volt ehhez képest. Aztán Anti barátomtól elkértem a kis rendszerében szolgáló arzachel IC-t, amit a régi erősítőmhöz használtam (és elhamarkodottan, próba nélkül eladtam), aztán végre helyreállt minden. Úgy látszik az én ízlésemhez ennek a kábelnek a hangja áll közelebb, mondjon bárki bármit, nekem ez tetszik. Ezzel a kábellel a Sansui kinyílt, helyére kerültek az arányok, kiszélesedett a tér. Gyorsan el is boltoltuk Antival a kábelt, és most érzem úgy, hogy kijelenthetem, jelentős előrelépés történt nálam az erősítő cserével.
Utolsó szerkesztés: 2015 júl. 02 10:59 Beküldte kimber.

Válasz: Sansui Fan Club 2015 ápr. 25 10:01 #63147

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
Túri Zoli nagy Luxman felhasználó. Csak igen ritkán néz be már egy ideje.
Tehát....
Ne vitatkozz idiótákkal. Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal. (Mark Twain)

Válasz: Sansui Fan Club 2015 ápr. 25 06:46 #63146

• donignatio
  • donignatio profilkép
  • nocsak nocsak
  • Köszönetek száma: 33
ó volt benne,mishow beküldte:
Ez a hirdetés ugyan nem Sansui, hanem Luxman, csak azért teszem ide mégis, mert erősen izgat, mennyire lehetnek "tesók" ?
Korban, árban, stílusban kb stimmelnek - és állítólag ezekben a Luxikban (az olcsókban is) nagyon jó a fonó!
olx.hu/hirdetes/luxman-l-215-erosito-ela...4JdL.html#d4e5cc5956
Ha valakinek van ilyen összehasonlító tapasztalata, az tudna érdekelni! :hello3
L-410-em volt valaha, nagyon jó phono volt benne, gondolom ebbe ugyanolyat raktak, korban passzolnak.
Egyébként is nagyon jó erôsítô volt.
....a lényeg lényege lényegében lényegtelen!

Válasz: Sansui Fan Club 2015 ápr. 24 20:14 #63136

• kimber
  • kimber profilkép
mishow beküldte:
kimber beküldte:
Mondtam, hogy nagyon szeretem a hangját, semmi tuning és modifikáció, ezt a hangzást szeretném visszakapni, csak amit az állapot megőrzése érdekében szükséges azt csinálják meg.
Szó szerint ugyanezt kértem, egyedül a hátlapi, teljesen használhatatlan csatlakozók helyett ment be új, de pl a magnónál maradt a DIN tuchel aljzat.
Ezt be is tartották, minden elaggott alkatrész halyére ugyanolyan értékű került vissza.
Ennek ellenére sajnos sokkal jobb lett a hangja ... :hehe

A hátlapi hangfalcsatalakók közül egy pár cseréjét én is kértem, mert az botrányos, de marad egy pár gyári is benne.

Válasz: Sansui Fan Club 2015 ápr. 24 20:04 #63134

• mishow
  • mishow profilkép
  • Moderátor
  • Az ész a fontos, nem a haj!
  • Köszönetek száma: 193
kimber beküldte:
Mondtam, hogy nagyon szeretem a hangját, semmi tuning és modifikáció, ezt a hangzást szeretném visszakapni, csak amit az állapot megőrzése érdekében szükséges azt csinálják meg.
Szó szerint ugyanezt kértem, egyedül a hátlapi, teljesen használhatatlan csatlakozók helyett ment be új, de pl a magnónál maradt a DIN tuchel aljzat.
Ezt be is tartották, minden elaggott alkatrész halyére ugyanolyan értékű került vissza.
Ennek ellenére sajnos sokkal jobb lett a hangja ... :hehe

Válasz: Sansui Fan Club 2015 ápr. 24 19:39 #63131

• kimber
  • kimber profilkép
mishow beküldte:
vackor beküldte:
Buga nem méltatta annyira a topiclakókat, hogy felírja, de fontos infó, állítólag a kondik lassan kiaszáradóban vannak, ettől is lehet szürkébb és visszafogottabb hangja az erősítőnek.
Igen, erre kevesen gondolnak, amikor vintage erősítőt vesznek.
Amikor a Goodmans riszívört megkaptam, már akkor is tetszett a hangja - magamban tulajdonképpen meglepődtem, mennyire. Oxt utána a Beséék egy maréknyi elöregedett alkatrészt cseréltek (kondikat, tranyókat) - na azután lepődtem csak meg igazán!
Vagyis egy 30-30 éves cuccal úgy kell gondolkodni, hogy illene legalább egy kondicsere, pár kontakt pucc meg soxor forrasztások felfrissítése ...
A másik lehetőség, hogy hajtod így, amíg kidurran, és eladod alkatrésznek :ezvan

Na, ja. Tegnap adtam be hozzájuk a drágaságot állapot felmérésre, kondik, csatlakozók, potméterek. Mondtam, hogy nagyon szeretem a hangját, semmi tuning és modifikáció, ezt a hangzást szeretném visszakapni, csak amit az állapot megőrzése érdekében szükséges azt csinálják meg. Egy hetet mondtak rá, de már most hiányzik. :)

Válasz: Sansui Fan Club 2015 ápr. 24 18:53 #63127

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
mishow beküldte:
Ez a hirdetés ugyan nem Sansui, hanem Luxman, csak azért teszem ide mégis, mert erősen izgat, mennyire lehetnek "tesók" ?
Korban, árban, stílusban kb stimmelnek - és állítólag ezekben a Luxikban (az olcsókban is) nagyon jó a fonó!

Sansuiból egy 50 W-os erősítő nem 6,3 kg....
Tehát....

Válasz: Sansui Fan Club 2015 ápr. 24 18:49 #63126

• mishow
  • mishow profilkép
  • Moderátor
vackor beküldte:
Buga nem méltatta annyira a topiclakókat, hogy felírja, de fontos infó, állítólag a kondik lassan kiaszáradóban vannak, ettől is lehet szürkébb és visszafogottabb hangja az erősítőnek.
Igen, erre kevesen gondolnak, amikor vintage erősítőt vesznek.
Amikor a Goodmans riszívört megkaptam, már akkor is tetszett a hangja - magamban tulajdonképpen meglepődtem, mennyire. Oxt utána a Beséék egy maréknyi elöregedett alkatrészt cseréltek (kondikat, tranyókat) - na azután lepődtem csak meg igazán!
Vagyis egy 30-30 éves cuccal úgy kell gondolkodni, hogy illene legalább egy kondicsere, pár kontakt pucc meg soxor forrasztások felfrissítése ...
A másik lehetőség, hogy hajtod így, amíg kidurran, és eladod alkatrésznek :ezvan

Válasz: Sansui Fan Club 2015 ápr. 24 18:43 #63125

• mishow
  • mishow profilkép
  • Moderátor
Utolsó szerkesztés: 2015 ápr. 24 18:49 Beküldte mishow.

Válasz: Sansui Fan Club 2015 ápr. 24 15:19 #63124

• kimber
  • kimber profilkép
Persze, önmagában nézve jó kis erősítő ez, de én most a régebbi Sansuikhoz mérten írtam, amit írtam. :)

Válasz: Sansui Fan Club 2015 ápr. 24 09:42 #63121

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
Viszont ennyiért szinte semmit sem kapsz, és még így sem hallgathatatlan. Az lehet még izgalmas, mennyire jó benne a fonó (MC-ről)
Tehát....

Válasz: Sansui Fan Club 2015 ápr. 24 09:40 #63120

• kimber
  • kimber profilkép
vackor beküldte:
Sansui AUD33, ahogy én hallottam.

Csak vékony kábeleket fogad, de könnyen készíthető hozzá "adapter", ahogy a kábelezzünk topicban mutattam.

Nem tudtam annyit hallgatni mint szerettem volna, + ami nálam volt volt vele annyi gond, hogy állandóan kiakadt a bemenetválasztó gombja, így egy kissé siettem is. Kéretik figyelembe venni.
Kissé komótos (vagy akinek így teccik nyugis), szürke erősítő. Kellemes színezetű, hallgatható, de lehetne erőteljesebb is. Vagy csak én szoktam meg túlságosan a HK650-et. Annak szerintem a színezet e is tisztább jóval. Tud MM, illetve MC hangszedőt is fogadni, ettől válik még izgalmasabbá a dolog.
Valami erőteljesebb, izmosabb, nyílt hangú kábellel párosítanám. Olcsóért pl VDC.
20 ezerért, jó vételnek tűnik. Aki jobbat tud, mutassa.

A kép rejtve van vendégek elől, jelentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.

Bekk

Én is így emlékszem a hangjára, kellemes, de számomra túl nyugis, olyan semmilyen. A régebbiekben valahogy több élet és energia van.

Válasz: Sansui Fan Club 2015 ápr. 24 09:34 #63117

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
Tehát....
Moderátorok: fzs1, Indy
Oldal elkészítésének ideje: 1.362 másodperc