Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám
Lemezjátszók, CD játszók, SACD játszók, tunerek, és minden, ami lejátszik és/vagy felvesz

TÉMA: Kazettás, szalagos magnók, meg amivel etetjük őket

Kazettás, szalagos magnók, meg amivel etetjük őket 2018 febr. 20 23:42 #75880

• marky
  • marky profilkép
  • törzsgárda tag
  • Kedvencem a magnó... vele kezdődött minden...
  • Köszönetek száma: 39
A kép rejtve van vendégek elől, jelentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.

Az általam ismert legkiegyenlítettebb hangú Sony deck, a TC-K777, nem mellesleg ez tetszik a legjobban tőlük esztétikára, felépítésre, működését tekintve. Olyan igazi broadcast hang.

A Teac palettáról meg a C1 a kedvenc, ez még igazi három motoros, öntvény fejhidas gép, a Sony mellet lendületesebben, ütősebben szól, de nem annyira eszköztelen megszólalású.

This message has an attachment image.
Please log in or register to see it.

Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Kazettás, szalagos magnók, meg amivel etetjük őket 2018 febr. 14 14:30 #75749

• marky
  • marky profilkép
  • törzsgárda tag
Nagyon szívesen!
Szerintem sok hifis ezt nem is tudja, az audiofilek meg talán tudni sem akarják, mert hogy az helyből úgyis rossz lehet csak.
Hát nem teljesen. Sok műszaki magyarázatot hallottam már ennek alátámasztására magam is, Csak aztán inkább meghallgattam, és hát... :leborul

Kazettás, szalagos magnók, meg amivel etetjük őket 2018 febr. 13 23:19 #75745

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
  • Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.
  • Köszönetek száma: 921
:thankyou2
Az üres kalász fent hordja a fejét.... a teli meghajol.
Tehát....
Ne vitatkozz idiótákkal. Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal. (Mark Twain)

Kazettás, szalagos magnók, meg amivel etetjük őket 2018 febr. 13 21:08 #75744

• marky
  • marky profilkép
  • törzsgárda tag
Olyan felvételeket lehet készíteni este (éjjel) általában 22-23 óra után a Bartók Rádió jazz estjeiből, hogy le a kalappal!
Persze jó magnó és jó rádió kell hozzá, nyilván. :cool
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: vackor

Kazettás, szalagos magnók, meg amivel etetjük őket 2017 okt. 07 20:57 #75195

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
Tehát....
Ne vitatkozz idiótákkal. Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal. (Mark Twain)
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: atesz111

Revox B77 2017 márc. 07 18:36 #74247

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
Üdv!
Épp ma beszéltem Takács Jenővel, rákérdeztem erre is. Az ő tippje emberi mulasztás, rossz összeszerelés. A Moduloknál, és a bekötéseknél kellene a kábeleket-csatlakozókat átnézni, szerinte valami el van kötve.
Tehát....

Revox B77 2017 márc. 07 09:16 #74237

• wagneredgar
  • wagneredgar profilkép
  • isten hozott!
Tisztelt Uraim!

Revox B77 probléma. A bal RCA csatornáról nincs bejövő jel. A tuchelről működik, mindkét csatornán a mikrofon működik, fel is vesz. Csak a bemeneti RCA nem jó. Müszeren jelzi, hogy földdel van rövidre zárva. Ha az alaplapról eltávolítom a két csatlakozót nincs zárlat. Tehát a bemeneti RCA jól működik. A bal oldalon állandóan ég a túlvezérlés műszer piros jelzője. Hol lehet a zárlat?
Edgár

Válasz: Kazettás, szalagos magnók, meg amivel etetjük őket 2015 ápr. 16 13:04 #62930

• Indy
  • Indy profilkép
  • Moderátor
  • Köszönetek száma: 247
Gyönyörű! Nekem csak egy ADF-410-es volt annak idején...
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Válasz: Kazettás, szalagos magnók, meg amivel etetjük őket 2015 ápr. 16 09:11 #62929

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
Még egy kép

aiwa.jpg csatolmány nem található

Tehát....

Válasz: Kazettás, szalagos magnók, meg amivel etetjük őket 2015 ápr. 16 09:10 #62928

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
Ez nem semmi, a régi kedvenc márkámtól.... Aiwa XK-S9000 -1992'

A kép rejtve van vendégek elől, jelentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.

Tehát....
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Indy

Válasz: Kazettás, szalagos magnók, meg amivel etetjük őket 2014 okt. 12 17:06 #58033

• bigdewil
  • bigdewil profilkép
  • nocsak nocsak
  • Köszönetek száma: 22
Lesz Nagra 4sj elado...
TD124, EMT hangszedö+EMT929 hangkar
Ezüst drotból tekert illesztő trafó
M7 phono, M7 vonal utánépitések
Dynako ST70 végfok
Goodmans 301 axiom hangfalak
2 db Telefunken M5 studiomagnó
2 db Nagra 4SJ sztereó studiomagnó
1 db Otari MX 50 studiomagnó
1 db Lirek Fred vágo-szerkesztő...
Utolsó szerkesztés: 2014 okt. 12 17:08 Beküldte bigdewil.

Válasz: Kazettás, szalagos magnók, meg amivel etetjük őket 2013 júl. 17 12:02 #50858

• fzs1
  • fzs1 profilkép
  • Moderátor
  • Köszönetek száma: 662
kovacsat1 beküldte:
Szia

Engem érdekelne.

Üdv.

Ment pü.
Van nálam valami fekete lyuk... állítólag élvezem...
HB ( hifista-bohóc ) - remélem jól szórakoztok :)-, aki azért néha hallgat egy kis zenét is

Válasz: Kazettás, szalagos magnók, meg amivel etetjük őket 2013 júl. 17 10:53 #50857

• kovacsat1
  • kovacsat1 profilkép
  • isten hozott!
Szia

Engem érdekelne.

Üdv.

Válasz: Kazettás, szalagos magnók, meg amivel etetjük őket 2013 júl. 15 11:01 #50830

• fzs1
  • fzs1 profilkép
  • Moderátor
  • Köszönetek száma: 662
Ide is belinkelem, hátha ezt hamarabb olvassa egy érdeklődő.

Kaptam egy ilyen ajánlatot, ha valakit érdekel szóljon és megadom az elérhetőséget.

"Kedves Zsolt!

Következő ajánlattal jelentkezem.
Nemrég egy ifjú rokonnak ajándékoztam veterán (még kitűnően működő) AKAÍ orsós magnetofonomat. A hozzá tartozó (évek során jó minőségű, főként a ´60-as, ´80 évek zenéjével feltöltött) magnetofonszalagokat viszont nem kérte, másféle zenei ízlés világa miatt. (Jelenleg haszontalan tárgyak, csak a helyet foglalják.) Tapasztalatom szerint rengeteg ifjú ismeri és szereti hallgatni például a YES, ELP, ELO, HOLLIES, DEEP PURPLE, LED ZEPPELIN, QUEEN, PINK FLOYD, Neil Diamand, Rod Stewart, Rick Wakeman, ALAN PERSONS PROJECT, Eric Clapton, Gary Moore, SUPERTRAMP, THE FLEETWOOD MAC.... stb ... Több száz LP-album . audió-CD lemez és tartalma pillanatnyilag kihasználatlan, helyfoglaló tárgyaknak minősülnek. "Új gazdát" kellene találni számukra.
Ha Ön használ orsós (szalagos) magnetofont, akkor ajánlom megtekinteni címlistákkal rendelkező, eladásra szánt , főként 15 cm átmérőjű hifi minőségű hanghordozókat. Baráti körében lehet-e olyan személy, aki élne a megtekintés, vásárlás lehetőségével.
Véleményére lennék kíváncsi. Várom jelentkezését."
Van nálam valami fekete lyuk... állítólag élvezem...
HB ( hifista-bohóc ) - remélem jól szórakoztok :)-, aki azért néha hallgat egy kis zenét is

Válasz: Kazettás, szalagos magnók, meg amivel etetjük őket 2013 jún. 28 06:44 #50528

• BajuszosPapa
  • BajuszosPapa profilkép
  • zöldfülű
  • Köszönetek száma: 2
Szép napot kívánok mindenkinek

Én szerencsésen megúsztam egy szűk ML orsó reparálását.
Rajzlapból (nem tudom hány grammos)vágtam fel szeletkéket a csavarok alá. Minden csavar alá és mindkét oldalra. Ennyi nálam pont elég lett és csavarokat sem kellett cserélnem.

A.L.

Állandóan használt felcsévélő orsónak azért jobb lesz beszerezni egyet 9mm-es belsővel.

Válasz: Kazettás, szalagos magnók, meg amivel etetjük őket 2013 jún. 27 11:23 #50506

• Joeblues
  • Joeblues profilkép
  • isten hozott!
Köszönöm a gyors választ. Valami ilyesmi megoldáson gondolkodtam én is. Az orsó felém néző oldala súrlódik. A lemezek nincsenek meghajolva (elsőre erre gondoltam és szétszereltem, nem láttam görbeséget a két lap szépen passzolt egymáshoz)
Audio: Revox A77 HS, Luxman LV110 erősítő, hangfal még nincs...

Film: Panasonic LED TV 42", Panasonic DMP BDT110EG 3D Blu-Ray, Yamaha 6130 reciever, Yamaha NS-PA120 5.0 szett, Polk Audio PSW 110 sub, WD Elements Play 2TB HDD
Utolsó szerkesztés: 2013 jún. 27 11:25 Beküldte Joeblues.

Válasz: Kazettás, szalagos magnók, meg amivel etetjük őket 2013 jún. 27 11:11 #50505

• kovacsat1
  • kovacsat1 profilkép
  • isten hozott!
Üdv.

2 mm-es (vagy amekkora kell) műanyag lapból körkivágóval kivágsz az orsónak megfelelő méretet, majd az így kapott lap közepéből is kivágsz az orsónak (NAB) megfelelő méretet. Felpolírozod, majd megpróbálod az orsó lapjai közé központosítva befogatni. Lehet hosszabb csavarok kellenek. Azért nézd meg azt az orsót, hogy nincs véletlen meghajolva a lemeze, egy picit azon is lehet segíteni. A plusz 2 mm viszont csak akkor segít rajtad, ha az orsó feléd néző oldala súrlódik és nem a magnó felé eső oldal. Gondolom ezen túl vagy.

Válasz: Kazettás, szalagos magnók, meg amivel etetjük őket 2013 jún. 27 10:47 #50502

• Joeblues
  • Joeblues profilkép
  • isten hozott!
Üdv Mindenkinek!
Régebben egy Tesla B101 magnót nyúztam úgy a 70-es évek végén, majd engem is elkapott a "digitalizációs" láz és LP-imet, szalagjaimat lecseréltem CD-re. Az idén egy barátom és egyben kollegám újra felnyitotta szemem, inkább a fülem! - az analóg hangzás felé. Az eredmény az lett, hogy beszereztem egy Revox A77 MKII HS 19 és 38 m/s félsávos csöpséget. Sajnos alig van mivel "etetnem"! Ezért keresem megvételre az alábbi (megkímélt állapotú vagy újszerű) orsós magnószalagokat:
MAXELL UD 35-90
MAXELL UDLX 35-90B
MAXELL UD 35-180
MAXELL XLI 35-90
MAXELL UD 25-120
BASF LHDP 26 - piros dobozban
BASF DP 26 - zöld dobozban
BASF LPR 35 LH
TDK GX 35/180B
TDK LX 35/90
Továbbá 1db PVC 26,5 cm üres orsót NAB középpel vagy üres fém NAB orsót (de 9 mm széleset!!) U.i. van egy NAB fém orsóm (Mechlaboros) ami 7 mm széles és hozzá ér egy ponton a szalag. Mikor Pink Floydot vagy jazzt hallgatok nagyon zavaró tud lenni. Ide vonatkozna egy másik kérdésem is. Mivel lehetne azt a 2 mm megtoldani, ha szétszerelem a NAB orsót?

Ez a bejegyzés egy külön újonnan nyitott topikban is meglelhető, ami egy rossz kattintás eredménye...
Audio: Revox A77 HS, Luxman LV110 erősítő, hangfal még nincs...

Film: Panasonic LED TV 42", Panasonic DMP BDT110EG 3D Blu-Ray, Yamaha 6130 reciever, Yamaha NS-PA120 5.0 szett, Polk Audio PSW 110 sub, WD Elements Play 2TB HDD

Válasz: Kazettás, szalagos magnók, meg amivel etetjük őket 2013 jún. 11 18:30 #50179

• kovacsat1
  • kovacsat1 profilkép
  • isten hozott!
Sziasztok

Most találtam erre a fórumra és azt látom hogy itt nagy szalagos rajongók vannak. Szeretném kikérni véleményeteket a Philips 4520 magnóról. Egy jobb minőségű negyedsávos igényemet szeretném vele kielégíteni. És nem utolsó sorban még szép is a készülék.

köszi a válaszokat

Válasz: Kazettás, szalagos magnók, meg amivel etetjük őket 2013 ápr. 12 17:49 #49160

• krisztian7
  • krisztian7 profilkép
  • zöldfülű
Valóban nem könnyű beállítani pontosan, elég sokat szenvedtem vele én is( ráadásul 2 magnót is be kellett állítani, yeahh..) Csináltam egy 3000hz-es magnokazettát, és freki mérővel beállítani, de millimétereket tekerve is sokat változik :blink: az a baj a freki mérő se volt teljesen pontos, de semmi különbséget nem hallok sebességben most cd és kazetta között ugyanarról a felvételről, úgyhogy probléma megoldva részemről :angel
Moderátorok: fzs1, Indy
Oldal elkészítésének ideje: 0.448 másodperc