Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám
Lemezjátszók, CD játszók, SACD játszók, tunerek, és minden, ami lejátszik és/vagy felvesz

TÉMA: Kazettás, szalagos magnók, meg amivel etetjük őket

Kazettás, szalagos magnók, meg amivel etetjük őket 2018 okt. 09 21:44 #77689

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
  • Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.
  • Köszönetek száma: 921
A korral? Az elmúlás. Még most voltam 17. Nem érzem teljesen nem az életem sem, mint fiatalon.
Az üres kalász fent hordja a fejét.... a teli meghajol.
Tehát....
Ne vitatkozz idiótákkal. Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal. (Mark Twain)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Kazettás, szalagos magnók, meg amivel etetjük őket 2018 okt. 09 12:02 #77686

• marky
  • marky profilkép
  • törzsgárda tag
  • Kedvencem a magnó... vele kezdődött minden...
  • Köszönetek száma: 39
Mi a baj a korral szerintetek? Ilyen jól akkor szerintem nem éreztem magam, mint most, nem volt ennyire kerek az életem, nem voltam ennyire kiegyensúlyozott, ami szerintem korral jár. Akkor inkább csapongtam és állandóan mentem, valamit ügyködtem, rohantam. Kerestem az ismeretlent, az újat. Akkor az volt persze a jó...

Az FMH-ban nagyon jó kis társaság volt szerintem, jó hangulatú összejövetelek voltak szerdánként és csütörtökönként. Aztán onnan kiválva önállósodtunk és saját klikket szerveztünk az LP-k és maxik becserkészésére, magnóra másolására. A B. Tóth előtt el tudtuk már hozni a zenéket anno a vége felé (egy helyre jártunk), olyan mennyiségben kölcsönöztük a lemezeket, hogy az újdonságok a Poptarisznyában amikor megszólaltak az éteren keresztül, nekünk abból már lemez felvételünk volt. Sokkal nagyobb móka volt ez akkor, mint otthon egyedül lemezt, vagy később CD-t hallgatni...
Utolsó szerkesztés: 2018 okt. 09 12:07 Beküldte marky.

Kazettás, szalagos magnók, meg amivel etetjük őket 2018 okt. 08 22:31 #77682

• Meridián
  • Meridián profilkép
  • fórumtag
  • Köszönetek száma: 96
vackor beküldte:
Meridián beküldte:
vackor beküldte:
Meridián beküldte:
Nagyon szerettem a magnós klub hangulatát....rengeteg finom Zene cserélt
gazdát....beszélgetések....tapasztalatok....önzetlen segítségek egymásnak. :kiraaly

Biztos más világ volt.

Hát......nagyon.....ezt nem lehet elmondani....átéltük....
Nem akarok szenilis öreg bácsikának tűnni,aki a múlton elmélkedik...de valóban.... :orul
:fekver

Lassan rám is úgy néznek mint öregre. F@sz kivan... Nem is akartam idősebb lenni.

:fekver :fekver
"Mert magamat kigúnyolom, ha kell,
De hogy más mondja, azt nem tűröm el!"

Kazettás, szalagos magnók, meg amivel etetjük őket 2018 okt. 08 21:19 #77681

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
Meridián beküldte:
vackor beküldte:
Meridián beküldte:
gazdát....beszélgetések....tapasztalatok....önzetlen segítségek egymásnak. :kiraaly

Biztos más világ volt.

Nem akarok szenilis öreg bácsikának tűnni,aki a múlton elmélkedik...de valóban.... :orul

Lassan rám is úgy néznek mint öregre. F@sz kivan... Nem is akartam idősebb lenni.
Tehát....
Ne vitatkozz idiótákkal. Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal. (Mark Twain)

Kazettás, szalagos magnók, meg amivel etetjük őket 2018 okt. 08 19:28 #77679

• fzs1
  • fzs1 profilkép
  • Moderátor
  • Köszönetek száma: 662
A kép rejtve van vendégek elől, jelentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.

:fogselyem

This message has an attachment image.
Please log in or register to see it.

Van nálam valami fekete lyuk... állítólag élvezem...
HB ( hifista-bohóc ) - remélem jól szórakoztok :)-, aki azért néha hallgat egy kis zenét is
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Meridián

Kazettás, szalagos magnók, meg amivel etetjük őket 2018 okt. 08 19:19 #77678

• Meridián
  • Meridián profilkép
  • fórumtag
vackor beküldte:
Meridián beküldte:

Biztos más világ volt.

Kazettás, szalagos magnók, meg amivel etetjük őket 2018 okt. 08 19:00 #77676

• dbrnsk
  • dbrnsk profilkép
  • Moderátor
  • Köszönetek száma: 218
marky beküldte:
"Én nem szerettem magnózni. Biztos furán néztek rám, én örültem a CD-re való váltásnak. Pedig Volt Aiwám, Pioneerem, Yamahám. A Pion kívül a másik kettőt szerettem."

Magnózni én imádtam és imádok, azóta is. Volt egy kis kihagyás a kilencvenes-kétezres években, de a legkedvesebb idők ezek talán mind közül, amikor születnek a felvételek.
1983-ban egy Akai CS-F21 volt az, ami a legkedvesebb készülékem, mert az első új hifi komponens volt, amit megteremtettem. És az sem nyávogott, sőt, még ma sem nyávog, ami tényleg azért elég bizarr, néha bekapcsolom és szépen teszi a dolgát. Egy mechanikai alapokon nyugvó hangrögzítő, ami ráadásul egy (szinte) alap gép. 35 évesen. És amit az a magnó átélt, amennyit cipeltem, télen-nyáron, BKV-n, például hetente a Fehérvári úti a magnós klubba (FMH) meg egyéb helyekre felvételeket készíteni, hát ez egy kisebb csoda.

Persze sok olyan magnó volt annak idején, amikkel kihívás volt az egész, de aztán 1985-ben lett meg az Akai GX-F95, akkor már aztán meg végképp. Az azért metálon, Dolby nélkül ott volt az Akai GX-4000-esnek 19cm/sec-en. :)
De kicsivel zajosabb volt... Meg sokkal dögösebb. És nem nyávogott észlelhetően, hiszen Q vezérelt DD meghajtása van... és nem is dörömböltek át annyira a mély hangjai a szemben levő oldal sávjairól, mint az orsósnak. (GX fej sajátosság, mely a szalagsebesség növekedésével válik egyre rosszabbá)

Ami nem nagyon értek (csak sejtem, mi az oka) az a nagy-nagy Nakamichi hype.
A Nakamichik általában olyan szinten színezik a zenét, ami számomra kifejezetten nagyon unalmas, és kelletlen.
Már a Source állásban is észlelhető ez, amikor a fejhallgatót bele dugjuk, vagy hangsugárzókon hallgatjuk és a jelet csak átengedjük rajtuk. Tehát nem azt mondom, hogy mint magnók nem elég jók, hanem mint eszközök nem azok, mert nagyon karakteresek.
A TAPE/SOURCE összehasonlítgatásban a fejlettebbek azért elég jók (például az 1000-es, aminél érdekes, ez a jelenség sokkal kevésbé észrevehető!), csak hát már a magnó felvenni azt képes csupán, amit a saját erősítője a jelből kreál számára, és ezen a saját erősítőn történik a lejátszás is. És ebben véreznek el.
Akinek persze ez bejön, annak jó lehet, de nagyon egyenízűek.
Az Aiwa XK-S9000 nem különben. Meg úgy általában a japán gépek nagy része.

De vannak ott is kivételek, példának okáért mindjárt a Sony TC-K777, és az Európában készült nagyobb gépek, mint az ASC AS3000, a ReVox B215/2, ReVox H1, na meg pláne a Studer A721 azért néha elképesztően jól, neutrálisan, simán, stabilan és nyíltan tud szólni. Komolyzenére azért nem valók, pláne nem egy fejlettebb rendszerben, de popon, jazzen, rockon ott vannak. És felteszem a Tandberg is...

És megvallom, a jó magnókat ma is szívesebben hallgatom, mint mondjuk PC-ről zenét, vagy Spotify streamet, mert egyszerűen sokkal zeneibben szólnak, lényegesen élvezetesebb élményt adnak és nem utolsó sorban nagyon tetszenek esztétikájukban és technikájukban.

dzsízösz!

Kazettás, szalagos magnók, meg amivel etetjük őket 2018 okt. 08 18:58 #77675

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
Meridián beküldte:

Biztos más világ volt.
Tehát....

Kazettás, szalagos magnók, meg amivel etetjük őket 2018 okt. 08 18:38 #77673

• Meridián
  • Meridián profilkép
  • fórumtag

Kazettás, szalagos magnók, meg amivel etetjük őket 2018 okt. 08 17:02 #77670

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
Én még valaha a rádióból vadásztam, aztán jöttek az LP-ről másolt zenék, volt ami jól szólt, de nekem nem volt világom. Mondjuk a Yamaha tudott jobban tetszeni mint az akkori Marantz CD 57. De a kezetta beszerzés, a szám keresés meg a többi nekem nyűg volt.
Tehát....

Kazettás, szalagos magnók, meg amivel etetjük őket 2018 okt. 08 13:50 #77669

• marky
  • marky profilkép
  • törzsgárda tag
A kazettával nem nagyon kell baszakodni. Amit meg szükséges, az kifejezetten tetszik!
Autóban is imádom.
De ma is sokkal kellemesebb nekem sokszor meghallgatni egy jó magnón a felvett lemezeket, mint egy alap CD-t hallgatni.
Az autóra is igaz ez. Egy jó CD-játszóról, pláne lemezjátszóról felvett zene lehet autóban élvezetesebb, mint a CD zenéje ott közvetlenül.
Magnóra persze főleg LP-ket és maxikat vettünk fel.

Kazettás, szalagos magnók, meg amivel etetjük őket 2018 okt. 08 13:30 #77668

• marky
  • marky profilkép
  • törzsgárda tag
"Én nem szerettem magnózni. Biztos furán néztek rám, én örültem a CD-re való váltásnak. Pedig Volt Aiwám, Pioneerem, Yamahám. A Pion kívül a másik kettőt szerettem."

Magnózni én imádtam és imádok, azóta is. Volt egy kis kihagyás a kilencvenes-kétezres években, de a legkedvesebb idők ezek talán mind közül, amikor születnek a felvételek.
1983-ban egy Akai CS-F21 volt az, ami a legkedvesebb készülékem, mert az első új hifi komponens volt, amit megteremtettem. És az sem nyávogott, sőt, még ma sem nyávog, ami tényleg azért elég bizarr, néha bekapcsolom és szépen teszi a dolgát. Egy mechanikai alapokon nyugvó hangrögzítő, ami ráadásul egy (szinte) alap gép. 35 évesen. És amit az a magnó átélt, amennyit cipeltem, télen-nyáron, BKV-n, például hetente a Fehérvári úti a magnós klubba (FMH) meg egyéb helyekre felvételeket készíteni, hát ez egy kisebb csoda.

Persze sok olyan magnó volt annak idején, amikkel kihívás volt az egész, de aztán 1985-ben lett meg az Akai GX-F95, akkor már aztán meg végképp. Az azért metálon, Dolby nélkül ott volt az Akai GX-4000-esnek 19cm/sec-en. :)
De kicsivel zajosabb volt... Meg sokkal dögösebb. És nem nyávogott észlelhetően, hiszen Q vezérelt DD meghajtása van... és nem is dörömböltek át annyira a mély hangjai a szemben levő oldal sávjairól, mint az orsósnak. (GX fej sajátosság, mely a szalagsebesség növekedésével válik egyre rosszabbá)

Ami nem nagyon értek (csak sejtem, mi az oka) az a nagy-nagy Nakamichi hype.
A Nakamichik általában olyan szinten színezik a zenét, ami számomra kifejezetten nagyon unalmas, és kelletlen.
Már a Source állásban is észlelhető ez, amikor a fejhallgatót bele dugjuk, vagy hangsugárzókon hallgatjuk és a jelet csak átengedjük rajtuk. Tehát nem azt mondom, hogy mint magnók nem elég jók, hanem mint eszközök nem azok, mert nagyon karakteresek.
A TAPE/SOURCE összehasonlítgatásban a fejlettebbek azért elég jók (például az 1000-es, aminél érdekes, ez a jelenség sokkal kevésbé észrevehető!), csak hát már a magnó felvenni azt képes csupán, amit a saját erősítője a jelből kreál számára, és ezen a saját erősítőn történik a lejátszás is. És ebben véreznek el.
Akinek persze ez bejön, annak jó lehet, de nagyon egyenízűek.
Az Aiwa XK-S9000 nem különben. Meg úgy általában a japán gépek nagy része.

De vannak ott is kivételek, példának okáért mindjárt a Sony TC-K777, és az Európában készült nagyobb gépek, mint az ASC AS3000, a ReVox B215/2, ReVox H1, na meg pláne a Studer A721 azért néha elképesztően jól, neutrálisan, simán, stabilan és nyíltan tud szólni. Komolyzenére azért nem valók, pláne nem egy fejlettebb rendszerben, de popon, jazzen, rockon ott vannak. És felteszem a Tandberg is...

És megvallom, a jó magnókat ma is szívesebben hallgatom, mint mondjuk PC-ről zenét, vagy Spotify streamet, mert egyszerűen sokkal zeneibben szólnak, lényegesen élvezetesebb élményt adnak és nem utolsó sorban nagyon tetszenek esztétikájukban és technikájukban.
Utolsó szerkesztés: 2018 okt. 08 14:15 Beküldte marky.

Kazettás, szalagos magnók, meg amivel etetjük őket 2018 okt. 08 12:19 #77667

• dbrnsk
  • dbrnsk profilkép
  • Moderátor
dbrnsk beküldte:
Marky! Ha nyávogást akarsz hallgatni, akkor tartsál macskát, az olcsóbb és még az egereket is távol tartja. :hello

Azért átlagos cd játszókat egy jobb magnó megevett reggelire, csak a szalaggal való baxakodás volt kényelmetlen.

Kazettás, szalagos magnók, meg amivel etetjük őket 2018 okt. 08 12:17 #77666

• dbrnsk
  • dbrnsk profilkép
  • Moderátor
Marky! Ha nyávogást akarsz hallgatni, akkor tartsál macskát, az olcsóbb és még az egereket is távol tartja. :hello

Kazettás, szalagos magnók, meg amivel etetjük őket 2018 okt. 08 11:53 #77665

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
Én nem szerettem magnózni. Biztos furán néztek rám, én örültem a CD-re való váltásnak. Pedig Volt Aiwám, Pioneerem, Yamahám. A Pion kívül a másik kettőt szerettem.
Tehát....

Kazettás, szalagos magnók, meg amivel etetjük őket 2018 okt. 08 11:29 #77664

• Meridián
  • Meridián profilkép
  • fórumtag
Régi szép idők.....az első magnómat a Majakovszkij utcában vettem....egy Philips volt......70-es évek vége.....egy vagyon volt... :sir
Nagyon szerettem.....már nem emlékszem a típusára.. :gondolkodik
Valami FSX fej volt benne.....ennyi maradt meg....meg felfelé nyílt a a kazetta ajtó hidraulikusan.... :orul
Utolsó szerkesztés: 2018 okt. 08 11:31 Beküldte Meridián.

Kazettás, szalagos magnók, meg amivel etetjük őket 2018 okt. 08 08:54 #77663

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
Senki sem :)
Tehát....

Kazettás, szalagos magnók, meg amivel etetjük őket 2018 okt. 08 07:47 #77662

• marky
  • marky profilkép
  • törzsgárda tag
:szeva2

Tandberg TCD 3014 és 3014A deckekkel van valakinek valamilyen irányú tapasztalata?
Mi a két modell közti eltérés?

Kazettás, szalagos magnók, meg amivel etetjük őket 2018 ápr. 08 20:15 #76171

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
A kép rejtve van vendégek elől, jelentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.

This message has an attachment image.
Please log in or register to see it.

Tehát....

Kazettás, szalagos magnók, meg amivel etetjük őket 2018 márc. 17 21:50 #76097

• marky
  • marky profilkép
  • törzsgárda tag
Moderátorok: fzs1, Indy
Oldal elkészítésének ideje: 0.353 másodperc