Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám
Lemezjátszók, CD játszók, SACD játszók, tunerek, és minden, ami lejátszik és/vagy felvesz

TÉMA: Kazettás, szalagos magnók, meg amivel etetjük őket

Válasz: Kazettás, szalagos magnók, meg amivel etetjük őket 2012 márc. 28 20:18 #34188

• bigdewil
  • bigdewil profilkép
  • nocsak nocsak
  • Köszönetek száma: 22
Engem a Nagra nagyon érdekelne ...:)

Otari vs. Studer : igazából az sem mindegy melyik Studer géppel hasonlítjuk össze ,mert pl. a 810-es modern OPA IC-kel telezsúfolt elektronikája sokak szerint nem kicsit szól rosszabbul ,mint a jó öreg A80-as ,vagy akár B62-es diszkrét tranzisztoros erősítőrendszere .
Mechanikusan pedig nem igazán lehet kérdés melyik a jobb magnó ...

Mechanikailag az A 80 a legjobb, volt olyanom is. 810-em volt vagy 6db. 807 is volt, asszem 3db. Már nem emlékszem pontosan.
A legszarabbul a 810-es szolt.
Az Otari nem is igazi studiomagno. Inkább kisebb studioknak készült. Mint a B77. Viszont AudiA80 mérései alapján akár 36kHz-ig is tud felvenni. Ami azért nem semmi...
A hangja pedig sokkal jobb az ujabb studereknél. Az A80 az más. Az elég jo hangu masina, de nem éri el a Telefunkenekét az sem. Talán az M5-öt igen, de ebben sem vagyok biztos.
A Nagrám még betegeskedik, ráférne egy alapos felujitás. Eddig egy filmes studio használta, mindenféle karbantartás nélkül kb 30 éven keresztül...
Érdekes, h az összes csapágya log, a potik recsegnek, de a felvétel az eccerüen hihetetlenül szol rajta. A fene sem érti.
TD124, EMT hangszedö+EMT929 hangkar
Ezüst drotból tekert illesztő trafó
M7 phono, M7 vonal utánépitések
Dynako ST70 végfok
Goodmans 301 axiom hangfalak
2 db Telefunken M5 studiomagnó
2 db Nagra 4SJ sztereó studiomagnó
1 db Otari MX 50 studiomagnó
1 db Lirek Fred vágo-szerkesztő...
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Kazettás, szalagos magnók, meg amivel etetjük őket 2012 márc. 28 19:45 #34186

• Klangfilm
  • Klangfilm profilkép
  • öreg motoros
  • Köszönetek száma: 39
bigdewil beküldte:
Sziasztok.

Van pár magnóm nekem is. Most épp egy Telefunken M10 A, egy Telefunken M15A, egy Otari MX 50-es és egy mono Nagra 4L.
Majd teszek be roluk képeket.
Végignéztem a topikot, találtam is egy képet, valaki által betéve a volt 810-es Studeremrül, amit még én fotoztam itthon. ;)
Ja, szerintem az Otari hangra jobb, mint a Studerek.

Szia !

Engem a Nagra nagyon érdekelne ...:)

Otari vs. Studer : igazából az sem mindegy melyik Studer géppel hasonlítjuk össze ,mert pl. a 810-es modern OPA IC-kel telezsúfolt elektronikája sokak szerint nem kicsit szól rosszabbul ,mint a jó öreg A80-as ,vagy akár B62-es diszkrét tranzisztoros erősítőrendszere .
Mechanikusan pedig nem igazán lehet kérdés melyik a jobb magnó ...

Válasz: Kazettás, szalagos magnók, meg amivel etetjük őket 2012 márc. 28 19:35 #34182

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
  • Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.
  • Köszönetek száma: 921
Üdv Bigi, ismét!
A Telefunkenről mindenképp kérek képet...
Az üres kalász fent hordja a fejét.... a teli meghajol.
Tehát....
Ne vitatkozz idiótákkal. Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal. (Mark Twain)

Válasz: Kazettás, szalagos magnók, meg amivel etetjük őket 2012 márc. 28 19:14 #34172

• bigdewil
  • bigdewil profilkép
  • nocsak nocsak
  • Köszönetek száma: 22
Sziasztok.

Van pár magnóm nekem is. Most épp egy Telefunken M10 A, egy Telefunken M15A, egy Otari MX 50-es és egy mono Nagra 4L.
Majd teszek be roluk képeket.
Végignéztem a topikot, találtam is egy képet, valaki által betéve a volt 810-es Studeremrül, amit még én fotoztam itthon. ;)
Ja, szerintem az Otari hangra jobb, mint a Studerek.
TD124, EMT hangszedö+EMT929 hangkar
Ezüst drotból tekert illesztő trafó
M7 phono, M7 vonal utánépitések
Dynako ST70 végfok
Goodmans 301 axiom hangfalak
2 db Telefunken M5 studiomagnó
2 db Nagra 4SJ sztereó studiomagnó
1 db Otari MX 50 studiomagnó
1 db Lirek Fred vágo-szerkesztő...

Válasz: Kazettás, szalagos magnók, meg amivel etetjük őket 2012 márc. 12 16:06 #33617

• Klangfilm
  • Klangfilm profilkép
  • öreg motoros
Már hívott is a barátod ,elég sokat beszélgettünk mindenféle régi technikákról ,alkatrészekről stb. - azt hiszem tudtam egy picit segíteni neki Klangfilm rack ügyben ...B)

Válasz: Kazettás, szalagos magnók, meg amivel etetjük őket 2012 márc. 11 06:56 #33575

• Audi80Avant
  • Audi80Avant profilkép
  • zöldfülű
A Revox A700 orosz továbbgondolása :-)
Egy barátom hívni fog a Neved ügyében !

Válasz: Kazettás, szalagos magnók, meg amivel etetjük őket 2012 márc. 08 20:55 #33509

• Klangfilm
  • Klangfilm profilkép
  • öreg motoros
Szovjet hifi ,íme a full extrás OLIMP MPK-005SZ ...

Válasz: Kazettás, szalagos magnók, meg amivel etetjük őket 2012 febr. 27 19:37 #32923

• Klangfilm
  • Klangfilm profilkép
  • öreg motoros
Szovjet hordozható stúdiómagnó 1956-ból ,beteszek ide egy pár képet mintegy elrettentésül ...

A kép rejtve van vendégek elől, jelentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.

A belvilág szépségei ,három motoros nem túlzottan igényes felépítésű mechanika - le sem tagadhatja származását .De mégis olyan érzésem van ,hogy a svájci precizitás valamiért ottmaradt a szovjet gyárban (talán meg kellene keresni) . :hehe
A kép rejtve van vendégek elől, jelentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.

És végül íme az "elektronyika" :

Egyébként ez finom gépezet sem az enyém ,hanem Twisztes szaktárs tulajdona - na ez az én szerencsém ...:hehe2

This message has attachments images.
Please log in or register to see it.

Válasz: Kazettás, szalagos magnók, meg amivel etetjük őket 2012 febr. 19 10:25 #32080

• Audi80Avant
  • Audi80Avant profilkép
  • zöldfülű
:wow jó a link a csöves 810-ről ,még sok egyéb érdekes dolgot találtam ! köszi

Válasz: Kazettás, szalagos magnók, meg amivel etetjük őket 2012 febr. 15 19:48 #31792

• Klangfilm
  • Klangfilm profilkép
  • öreg motoros
STUDER A810 :szeret

Már megint garázdálkodtak a csövesek ! :oops :hehe2

Több kép ill. angol nyelvű infó a fenti "formabontó" projektről itt ezen a fórumon :
www.whatsbestforum.com/showthread.php?16...810-with-vacuum-tube

Válasz: Kazettás, szalagos magnók, meg amivel etetjük őket 2012 febr. 13 22:17 #31702

• Klangfilm
  • Klangfilm profilkép
  • öreg motoros
Találtam egy érdekes német nyelvű oldalt sok-sok képpel mutatja be többek között a Studer B62-es gépet ,de akadnak itt egyéb masinák ,Thorens lemezjátszók stb. - érdemes kicsit böngészgetni ...
www.analogfan.de/studer-bandmaschinen/studer-b62.html

Válasz: Kazettás, szalagos magnók, meg amivel etetjük őket 2012 febr. 13 20:57 #31697

• Klangfilm
  • Klangfilm profilkép
  • öreg motoros
Íme egy friss kép a drágaságomról ,az első meghallgatási tesztek eléggé ígéretesek - úgy néz ki beváltak a Philips kondik ... B)

This message has an attachment image.

Utolsó szerkesztés: 2012 febr. 13 20:57 Beküldte Klangfilm.

Válasz: Kazettás, szalagos magnók, meg amivel etetjük őket 2012 febr. 12 20:40 #31608

• Klangfilm
  • Klangfilm profilkép
  • öreg motoros
B62 eredeti állapotú modulok :

Végül is Philips 036 típusú kondikkal újítottam fel az erősítőket ,mivel az Elna Cerafine kondik eléggé túlméretesnek bizonyultak és kapacitásban csak kevés helyen tudta volna kiváltani az eredeti ERO tantálokat ...
A félprofi felhasználásra kifejlesztett 036-os Philips elko nálam már többszörösen bizonyított ,és természetesen hangban sem rossz ez a típus - ezért is esett rá a választásom ...
Felújított lejátszóerősítő panelek :

Ezen a képen jól látszanak az eredeti majd negyven éves tantál kondik ,valamint két nagy kapacitású elektrolit kondenzátor a transzformátoros kimenő fokozatból :

Válasz: Kazettás, szalagos magnók, meg amivel etetjük őket 2012 febr. 10 21:03 #31382

• Audi80Avant
  • Audi80Avant profilkép
  • zöldfülű
sajnos a festés miatt ki kellett üríteni a fejegységet.(is)
kíváncsian várom a beszámolód a kondicserékről.
biztosan meghálálja az öreg B62 .

Válasz: Kazettás, szalagos magnók, meg amivel etetjük őket 2012 febr. 10 20:48 #31381

• Klangfilm
  • Klangfilm profilkép
  • öreg motoros
Nem vagy semmi ! :) Én a hagyományos Mechlabor módszerrel(indigó) állítok fejmagasságot ,pepecselős de működik ...Akkor azt hiszem nem vacillálok sokat a dolgon ,és meglépem ezt a kondizást - ezen a hétvégén elvileg lesz néhány szabad órám ,az talán elég is lesz hozzá .Majd készítek pár képet a műveletről ...
Az ELNA Cerafine sosem volt egy olcsó kondi ,én még évekkel ezelőtt szereztem be a Cerafnie/Silmic készletemet német ebay-ről ,de azóta változtak az árak .
Viszont vigyázni kell mert a Kínaiak szeretik hamisítani ezeket is .
Utolsó szerkesztés: 2012 febr. 10 20:49 Beküldte Klangfilm.

Válasz: Kazettás, szalagos magnók, meg amivel etetjük őket 2012 febr. 10 20:29 #31379

• Audi80Avant
  • Audi80Avant profilkép
  • zöldfülű
megvan a sablon, mert legyárttattam :-)
ELNA Cerafine érdekes ötlet , mennyibe jönne ki a csere kb?

Válasz: Kazettás, szalagos magnók, meg amivel etetjük őket 2012 febr. 10 20:21 #31377

• Klangfilm
  • Klangfilm profilkép
  • öreg motoros
De jó ,hogy megvan hozzá a gyári sablon .A mérőszalagos fej és lejátszóerősítő beállítás is izgalmas művelet szokott lenni ,néha órákat is el tudok pepecselni vele ... :)
Jut eszembe :tervezem ,hogy a jelútban lévő tantálokat kicserélem Elna Cerafine bipolárokra .Gondolom a Te erősítőid is eredetiek ,meghagyod úgy ahogy van ? Végül is egyáltalán nem szól rosszul gyárilag sem a gép ...
Utolsó szerkesztés: 2012 febr. 10 20:22 Beküldte Klangfilm.

Válasz: Kazettás, szalagos magnók, meg amivel etetjük őket 2012 febr. 10 19:44 #31369

• Audi80Avant
  • Audi80Avant profilkép
  • zöldfülű
1013 óra , az originál állapotról inkább nem rakok be képet...
inkább a fejbeállításról

Válasz: Kazettás, szalagos magnók, meg amivel etetjük őket 2012 febr. 10 19:21 #31365

• Klangfilm
  • Klangfilm profilkép
  • öreg motoros
Audi80Avant beküldte:
úúgyvan!! B)
akkor 2 kép a belsejéről:

Ez valami csodaszép gép belülről is ! :) Az én gépemben kerek 550 üzemóra van (igazából fejórát számlál a mérő) ,valamelyik német rádióstúdiónál szolgált a lelkem ,és valamikor 1982 tájékán kapott egy alapos gyári felújítást Svájcban .:) A tiédben egyébként hány üzemóra van ? Nagyon megkíméltnek tűnik a képek alapján ...

Az elődtípus :Studer A62

Érdekesség és talán kevesen tudják ,hogy John Lennonnak a tragikus sorsú zenésznek volt ilyen gépe ,és a házi stúdiójában használta mint "master recorder" nagy megelégedéssel .

Válasz: Kazettás, szalagos magnók, meg amivel etetjük őket 2012 febr. 10 19:06 #31363

• Klangfilm
  • Klangfilm profilkép
  • öreg motoros
csövi beküldte:
Klangfilm beküldte:
Ki az az őrült aki 300-at merészel kérni egy STM310-ért ?? :oops Nem sok esélye van ennyiért eladni ,még újszerű állapotban sem ...
Vaterán láttam...akkor inkább egy Telefunken

Ha már Telefunken ...íme az M15-ös stúdiógép :

TFK M-15A futómű - úgy látom itt sem spóroltak az anyaggal ...B)

Moderátorok: fzs1, Indy
Oldal elkészítésének ideje: 0.415 másodperc