Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám
Lemezjátszók, CD játszók, SACD játszók, tunerek, és minden, ami lejátszik és/vagy felvesz

TÉMA: Lemezjátszók, hangszedők

Lemezjátszók, hangszedők 2018 márc. 18 00:01 #76098

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
  • Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.
  • Köszönetek száma: 922
A keverés.
Az üres kalász fent hordja a fejét.... a teli meghajol.
Tehát....
Ne vitatkozz idiótákkal. Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal. (Mark Twain)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Lemezjátszók, hangszedők 2018 márc. 17 21:33 #76096

• marky
  • marky profilkép
  • törzsgárda tag
  • Kedvencem a magnó... vele kezdődött minden...
  • Köszönetek száma: 41
Zeneileg érted ezt? De miért kéne annak lenniük, ezt ígérte valaki velük kapcsolatban?

Lemezjátszók, hangszedők 2018 márc. 16 06:38 #76091

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
A Yello lemezei sem visszafogottságukról híresek....
Tehát....
Ne vitatkozz idiótákkal. Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal. (Mark Twain)

Lemezjátszók, hangszedők 2018 márc. 15 21:58 #76090

• marky
  • marky profilkép
  • törzsgárda tag
A Yello berlini koncert BRD-en például meglehetősen neki eresztve tisztességes berendezésen szerintem élvezhetőbb a hang, mind amilyen a bécsi koncerten élőben volt...
Az sem szólt rosszul, csak nem volt elég jó.
Mint itthon a Kraftwerk utóbb...

Lemezjátszók, hangszedők 2018 márc. 15 21:55 #76089

• marky
  • marky profilkép
  • törzsgárda tag
De, biztosan, az van... :hehe2

Relatíve, illetve valóban hangosan zenét hallgatni csak arra alkalmas berendezéssel élvezet szerintem. És persze ha a felvétel erre alkalmas, nincsen összenyomva dinamikailag erősen.
Az audiofil és "modern" értelemben high-end berendezések általában erre nem sarkalltak engem az esetek döntő többségében...
Meg azok a "zenék" sem, amiken azok állítólag "jól szólnak".

Lemezjátszók, hangszedők 2018 márc. 14 22:57 #76085

• Linn
  • Linn profilkép
  • zöldfülű
  • Köszönetek száma: 1
:szeva2 Én zenét nyugodtan csak egyedül tudok hallgatni, élvezni, társaságban a beszélgetések miatt nem lehet oda figyelni. Lp-t hallgatok hangszórókon, van amit jó hangosan szeretek úgy ahogy a koncerten. Operánál is jó az erőteljes hangerő. Nincs igazam?
Linn Sondek mindenek felett...
Utolsó szerkesztés: 2018 márc. 14 22:58 Beküldte Linn.

Lemezjátszók, hangszedők 2018 márc. 02 16:05 #76005

• marky
  • marky profilkép
  • törzsgárda tag
Azt elalvás előtt szoktam az ágyban...
Telepítettem oda egy decket, meg egy CD játszót, amik egy fejhallgató erősítőbe csatlakoznak, amihez van egy zárt és egy nyitott fejhallgató, attól függően, zavargászok-e éppen valakit a kifelé terjedő zenével, vagy sem. Mert azért zenét hallgatni a nyitott típusokon sokkal jobb alapjában véve és logikusan...

Lemezjátszók, hangszedők 2018 márc. 02 11:33 #76003

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
marky beküldte:
Én esténként - főleg ősszel, illetve télen - magnózom, rádiózom, hifizgetek, elvagyok ezekkel a dolgokkal, de ha másoknak van jobb dolguk helyette, lelkük rajta, tegyék azt.
A neten böngészni ezek közben is lehet, ahogy olvasgatni is.
A TV adás nem érdekel, ha pedig filmet nézek mondjuk, addig fel van függesztve a Hi-Fi-zés nyilván.

Sokan inkább a társaságot kedvelik ebben az egészben, nekem az meg nem olyan fontos...
A közösségi zenehallgatásokban meg korábban sem leltem örömöm különösebben, az inkább beszélgetés lesz némi háttérzenével olyankor.
Én hiszek abban, hogy jó lehet egyedül lenni is.

Ugyanez, magnó nélkül, fülesezek. Az asszonyt nem zavarom tévézés közben...
Tehát....

Lemezjátszók, hangszedők 2018 márc. 02 11:25 #76001

• marky
  • marky profilkép
  • törzsgárda tag
Én esténként - főleg ősszel, illetve télen - magnózom, rádiózom, hifizgetek, elvagyok ezekkel a dolgokkal, de ha másoknak van jobb dolguk helyette, lelkük rajta, tegyék azt.
A neten böngészni ezek közben is lehet, ahogy olvasgatni is.
A TV adás nem érdekel, ha pedig filmet nézek mondjuk, addig fel van függesztve a Hi-Fi-zés nyilván.

Sokan inkább a társaságot kedvelik ebben az egészben, nekem az meg nem olyan fontos...
A közösségi zenehallgatásokban meg korábban sem leltem örömöm különösebben, az inkább beszélgetés lesz némi háttérzenével olyankor.
Én hiszek abban, hogy jó lehet egyedül lenni is.

Lemezjátszók, hangszedők 2018 márc. 02 09:38 #75999

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
marky beküldte:
Srácok, ez csak rajtunk, illetve rajtatok múlik.

Hát ezt mondom!
Tehát....

Lemezjátszók, hangszedők 2018 márc. 02 09:31 #75997

• marky
  • marky profilkép
  • törzsgárda tag
Srácok, ez csak rajtunk, illetve rajtatok múlik.

Lemezjátszók, hangszedők 2018 márc. 02 09:10 #75996

• fzs1
  • fzs1 profilkép
  • Moderátor
  • Köszönetek száma: 664
marky beküldte:
Szerintem nem vész semmi kárba, ami tovább él esetleg abban, aki azt tovább gondolja, amit valamely fórumon olvasott és felkeltette érdeklődését.
Netán kipróbálja, gondolkodik rajta, tapasztal.

A hifi a mai világban talán nem elég extrém, nem elég exkluzív, nem elég impulzív, nem elég színes és nem elég kényelmes, nem elég flexibilis. Nem nyújt eleget olyan tekintetben, amely tekintetben a mai világ azt megszokta, elvárja saját korszerű vívmányaitól. Érthető.

Azok a kevésbé magamutogató dolgokra éhes, nyugodtabb emberek meg amennyien maradtak, szerintem vígan elvannak vele és nem propagálják, mert minek, kinek tennék? A többiek, akik esetleg benne voltak, vagy bele kóstoltak meg már kiléptek belőle, akiknek eredetileg sem volt való ez, csak mint valamely időlegesen űzött hobbyt választották és ezáltal éltek valamekkora társasági életet. Most mást csinálnak helyette. Másokkal...
Változik a világ. Ez a hobby szerintem a csúcsát valamikor a hetvenes-nyolcvanas-kilencvenes években élhette a világban, a kétezres évek óta meg erőteljes a csökkenés.

A mai világ egyébként azért sem kegyes ehhez, mert ha körbenézünk, rengeteg a fesztivál, koncert, előadás, újabbnál-újabb formációk, a netnek köszönhetően meg mindezek elérhetősége, a minőségigény nagyon erősen háttérbe szorult, átalakult az emberek ehhez való viszonya. Az otthoni Hi-Fi berendezés ma már nem hogy nem kulturális alapkövetelmény, hanem egyszerűen idejét múlt úri huncutság, amikor az emberek a mindenes mobil telefonjukról hajtott böhöm fejhallgatókkal élik mindennapjaikat urbánus környezet közepette, egymástól elhidegülve, egymást szinte fellökve, a földet bámulva ülnek egymás közt, egymás emberi megnyilvánulásaira végleg érzéketlenné válva.
És aki ezt így el tudja viselni egész nap, - most a minőséget értve alatta - annak vajon milyen igényei maradhatnak estére, hogy amikor hazaér, még bekapcsoljon egy komolyabb audio egységet (mely klasszikus kivitelében egy divatos minimál lakásban eleve csak útban lehet esztétikailag), csak önmagában a zene élvezete miatt? Hiszen azt hallgatta egész nap a metrón, buszon, villamoson, kocsiban, bicajon, stb...
És ha az úgy neki erre megfelelt, nem fogja ebben már a mélységet keresni ezek után, amikor annyi minden más is fel van találva azóta!

De csak vegyük az alap esetet: Szerintem helyette bámulja a netet, videojátékot játszik, közösségi médiát használ, esetleg olvas. Egyikhez sem kell Hi-Fi berendezés...

Ebben valahogy magamra ismertem :( Belecsöppentem, jó volt a csapat, új zenék, érdekességek. Sajnos kikoptak a fórum öregjei, a rutinis, tapasztalt emberkék. Jó volt itt társalogni, eljártunk egymáshoz stb. A végére alig maradt itt 3-4 ember, a mai napig sem értem miért... Őszintén megvallom, már én is csak be-be nézegetek, inkább olvasok, mint fórumozok, igaz mellette mindig szól a zene, sajna csak háttérzenének. Vackorral is telefonon beszéljük meg a dolgokat, ide alig kerül valami. Vahúr után szabadon: szomorúúúúú
Van nálam valami fekete lyuk... állítólag élvezem...
HB ( hifista-bohóc ) - remélem jól szórakoztok :)-, aki azért néha hallgat egy kis zenét is
Utolsó szerkesztés: 2018 márc. 02 09:12 Beküldte fzs1.

Lemezjátszók, hangszedők 2018 márc. 01 17:58 #75986

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
Szomorú. Eljárt felettünk a világ. De amíg van pár ember akit érdekel...
Tehát....
Utolsó szerkesztés: 2018 márc. 01 17:59 Beküldte vackor.

Lemezjátszók, hangszedők 2018 márc. 01 17:09 #75984

• marky
  • marky profilkép
  • törzsgárda tag
Szerintem nem vész semmi kárba, ami tovább él esetleg abban, aki azt tovább gondolja, amit valamely fórumon olvasott és felkeltette érdeklődését.
Netán kipróbálja, gondolkodik rajta, tapasztal.

A hifi a mai világban talán nem elég extrém, nem elég exkluzív, nem elég impulzív, nem elég színes és nem elég kényelmes, nem elég flexibilis. Nem nyújt eleget olyan tekintetben, amely tekintetben a mai világ azt megszokta, elvárja saját korszerű vívmányaitól. Érthető.

Azok a kevésbé magamutogató dolgokra éhes, nyugodtabb emberek meg amennyien maradtak, szerintem vígan elvannak vele és nem propagálják, mert minek, kinek tennék? A többiek, akik esetleg benne voltak, vagy bele kóstoltak meg már kiléptek belőle, akiknek eredetileg sem volt való ez, csak mint valamely időlegesen űzött hobbyt választották és ezáltal éltek valamekkora társasági életet. Most mást csinálnak helyette. Másokkal...
Változik a világ. Ez a hobby szerintem a csúcsát valamikor a hetvenes-nyolcvanas-kilencvenes években élhette a világban, a kétezres évek óta meg erőteljes a csökkenés.

A mai világ egyébként azért sem kegyes ehhez, mert ha körbenézünk, rengeteg a fesztivál, koncert, előadás, újabbnál-újabb formációk, a netnek köszönhetően meg mindezek elérhetősége, a minőségigény nagyon erősen háttérbe szorult, átalakult az emberek ehhez való viszonya. Az otthoni Hi-Fi berendezés ma már nem hogy nem kulturális alapkövetelmény, hanem egyszerűen idejét múlt úri huncutság, amikor az emberek a mindenes mobil telefonjukról hajtott böhöm fejhallgatókkal élik mindennapjaikat urbánus környezet közepette, egymástól elhidegülve, egymást szinte fellökve, a földet bámulva ülnek egymás közt, egymás emberi megnyilvánulásaira végleg érzéketlenné válva.
És aki ezt így el tudja viselni egész nap, - most a minőséget értve alatta - annak vajon milyen igényei maradhatnak estére, hogy amikor hazaér, még bekapcsoljon egy komolyabb audio egységet (mely klasszikus kivitelében egy divatos minimál lakásban eleve csak útban lehet esztétikailag), csak önmagában a zene élvezete miatt? Hiszen azt hallgatta egész nap a metrón, buszon, villamoson, kocsiban, bicajon, stb...
És ha az úgy neki erre megfelelt, nem fogja ebben már a mélységet keresni ezek után, amikor annyi minden más is fel van találva azóta!

De csak vegyük az alap esetet: Szerintem helyette bámulja a netet, videojátékot játszik, közösségi médiát használ, esetleg olvas. Egyikhez sem kell Hi-Fi berendezés...
Utolsó szerkesztés: 2018 márc. 01 17:16 Beküldte marky.

Lemezjátszók, hangszedők 2018 márc. 01 15:26 #75983

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
Igen, sajnos.
Tehát....

Lemezjátszók, hangszedők 2018 márc. 01 14:18 #75982

• dixie chicken
  • dixie chicken profilkép
  • fórumtag
  • Köszönetek száma: 78
vackor beküldte:
dixie chicken beküldte:
vackor beküldte:
dixie chicken beküldte:
milyen aktivitást vársz el,ha lesepörtél mindent az asztalrol a kukába,és az asztalon csak a téka 1200/1210 maradhat ?

Igazából itt az van, hogy jó ideje ismerjük egymást a fórumon, a hifis témán túl vagyunk megbeszélésügyileg, a többi meg valamiért nem akaródzik... Jó, hogy végre aktivizálta magát marky meg zz7, de jó lenne még két három "újonc" aki felkavarhatná az állóvizet, és talán, ha beindulnának más topicok is, a csevegés szintjén, akkor már :wow lenne.
nagy forumok is hanyatlanak,plané a kicsik- ezzel tisztában kell lenni..

Az egy dolog, próbálkozni azért lehet. Én azt gondolom, normális esetben sok hasznos infó tárháza egy fórum. Ha tönkremennek, megy a kukába vele együtt az is, amit leírtak.
persze,jogos a felvetés és az elvárás is,csak jeleztem van egy általános menekülés,minden fronton a hifivel kapcsolatban... B)

Lemezjátszók, hangszedők 2018 márc. 01 13:20 #75981

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
dixie chicken beküldte:
vackor beküldte:
dixie chicken beküldte:
milyen aktivitást vársz el,ha lesepörtél mindent az asztalrol a kukába,és az asztalon csak a téka 1200/1210 maradhat ?

Igazából itt az van, hogy jó ideje ismerjük egymást a fórumon, a hifis témán túl vagyunk megbeszélésügyileg, a többi meg valamiért nem akaródzik... Jó, hogy végre aktivizálta magát marky meg zz7, de jó lenne még két három "újonc" aki felkavarhatná az állóvizet, és talán, ha beindulnának más topicok is, a csevegés szintjén, akkor már :wow lenne.

Az egy dolog, próbálkozni azért lehet. Én azt gondolom, normális esetben sok hasznos infó tárháza egy fórum. Ha tönkremennek, megy a kukába vele együtt az is, amit leírtak.
Tehát....

Lemezjátszók, hangszedők 2018 márc. 01 13:09 #75980

• dixie chicken
  • fórumtag
marky beküldte:
Igazad van, inkább lépek is... :szeva2
szmájli is volt :laugh: ..

Lemezjátszók, hangszedők 2018 márc. 01 12:52 #75979

• dixie chicken
  • fórumtag
vackor beküldte:
dixie chicken beküldte:

Lemezjátszók, hangszedők 2018 márc. 01 12:10 #75977

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
dixie chicken beküldte:

Tehát....
Moderátorok: fzs1, Indy
Oldal elkészítésének ideje: 0.351 másodperc