Írta: Puskás János
Csak ülök itt a szobában, és nézem. Véletlenül botlottam bele egy ismerősnél, kölcsön adták. Persze van az a pénz, hogy maradhasson, de az még nem biztos. Híres jószág, sokaknak célpont lehet - főleg az öregebb motorosoknak. A mai, frissebb hifisták jó része nem gondolkodik ezüstlemez lejátszásban. Épp a minap hallottam a rádióban, hogy az LP meg a CD elavult. Műsorvezető volt, de hogy nem audiofil, az valószínű. Viszont nem lehet nem észrevenni, hogy a CD lejátszó szép lassan veszít a fényéből, és kimegy a divatból. Sokat megélt és túlélt, gondoljunk csak az ötletes Minidiscre, vagy a szuper felbontású SACD-re, esetleg a DVD Audiora. Ez a formátum azonban tartotta magát, amíg nem jelent meg a szélessávú internet s azzal együtt a hatalmas mennyiségű (jó minőségű) letölthető fájl-ok, a stream alapú lejátszás veri a szögeket a koporsóba, s ha ez nem lenne elég, a lézer olvasók pótlása sem egyszerű feladat már. Ezekkel nehéz versenyezni, ha belegondolunk, a lemezek árán egy igen jó DAC-ot lehet kapni de minimum egy jóval nagyobb, komolyabb típust, mint amit amúgy megengednénk magunknak. Mi meg lassan átéljük azt, amit a 60-as 70-es évek hifistái, akik megszokták az LP-t, aztán jött a 80-as években a CD. Hiányolták azt a pluszt, hogy előveszed, felteszed, letisztítod, nézegeted a borítót.. Gondozni kell, odafigyelni rá, levadásztad, költöttél rá, kockázatot vállaltál, ha nem jön be, eladod.
Bemutatkozik a Monster M series 1.5
Írta: Puskás János
Dereng bárkinek a Noel Lee név? Nem? Nem csoda. Ez a jóember a garázsában Tchaikovsky 1812-es nyitányát hallgatva vizsgálgatta a különböző struktúrájú vezetékek közötti hallható különbségeket. Nem meglepő. Manapság. De a történet 1978-as! Akárcsak az, hogy kölcsönkért egy részt egy standon, a CES-en, hogy bemutassa a dolgot. Volt pozitív fogadtatás, így otthagyta mérnöki munkáját, mert látott fantáziát a dologban.
Írta: Tibor
Úgy látszik kezd kialakulni egy trend - hála a múltkori Sansui felújításnak sikerének, beadta derekát egy másik olvasónk is, Tibor, aki épp most vett egy lemezjátszót.... (szerk.)
Sony. A cég a második világháború után alakult (mint szinte minden
japán cég), és mint megannyi társa, kis családi vállalkozásból
nőtte ki magát. Az alapító, Masaru Ibuka 1946-ban mindössze 530
dollárból nyitott egy kis műszaki üzletet egy nagyáruházban, 8
alkalmazottal. 1958-ban vette fel a Sony nevet, mely jelenleg az
előkelő 105. helyen áll a Fortune Global 500 listáján. Az évek
során mérhetetlen mennyiségű műszaki cikkel árasztották el a
piacot, amelyek jó része a széles tömegek számára készült, a
hifista szempontjából érdektelen készülék. Azért akad
ellenpélda is, nem utolsó sorban a cég által végzett komoly
fejlesztőmunkának köszönhetően. Elég csak a legismertebbet, a
PS-X9 studió lemezjátszót megemlíteni. A márka számos, kultikus
státust kapott készüléke között szerepel a PS-3000 lemezjátszó
is.
Írta: Bakai Gábor
„És hogy mennyire jó is az analóg lemez? Most éppen Pécsre indulok. Már mehetnék, csak még egy kicsit visszateszem az Elite Rockra Stevie-t a Fenderével. Nem bírok elszakadni. És csak azt sajnálom, hogy az autómban, bármennyire is igyekszem, soha nem tud így megszólalni… ezt a formátumot nem oda találták ki…”